Porodnice Kladno. Podělte se o zkušenost

nuninka
16. bře 2008

Ahoj holky, jsem ve 36tt a cca za mesic se tedy chystam rodit na Kladne. Byla bych rada, pokud je zde nekdo, kdo ma s touhle porodnici zkusenosti, kdyby jste se o ne rozdelily. Mozna tady to tema uz nekde je, ale nejak se mi nedari ho najit. Diky

lupinpupin
5. srp 2011

@sven Tak to máš 100% pravdu, každému sedne někdo jiný a na každého působí něco jinak...
Ale každopádně díky moc za informace o paní doktorce.

sven
5. srp 2011

@lupinpupin _ ještě chci napsat, že na zdi má paní doktorka spoustu certifikátů o absolvovaných školení atd., takže si myslím, že neustrnula na vývoji odchodem ze školy, ale že se dál vzdělává. Jo a taky jsem ji zahlédla v propagačním letáku Nivea baby, nejspíš s nimi spolupracuje. Niveu mi doporučovala - ale ne nijak násilně, jen že s ní má dobré zkušenosti (a je fakt, že ji používám a vyhovuje nám).

lupinpupin
5. srp 2011

@sven jo to tam psali...že jelikož jezdí na různé kurzy a školení,tak proto že tam není. Jen nevím jak moc ji budeme potřebovat a jak to tam je s případným záskokem...Vím, že další "doučování" je super,ale zároveň mám obavu, že když ji budeme potřebovat,aby tam byla 😅

sven
5. srp 2011

@lupinpupin - určitě má vždy napsané kdo ji zastupuje. Kdyžtak si klidně zavolej a poptej se. Já naštěstí se synem u ní byla jen 1x mimo klasické prohlídky a očkování, takže mne to nevadilo. Na Kladně je určitě spoustu pediatrů, tak máš z čeho vybírat. 🙂

lupinpupin
5. srp 2011

@sven taky doufám, že s mimískem krom prohlídek a očkování tam chodit nebudeme...ale jestli bude po mě,tak se trochu obávám, ale to člověk nikdy neví. Našla jsem i její webowky,tak jsem zkoukla. nejdřív zkusím tu Janečkovou a pak uvidíme.

werumka
5. srp 2011

@lupinpupin Ahoj, omlouvám se, že sem lezu. Dr. Janečková nové pacienty nebere - má jich moc 😀 Před rokem a půl, když jsem chtěla pediatra, tak mi napsala, že se snaží přibírat jen sourozence svých paceintů a doporučila mi MUDr. Dimovou, která ordinuje kousek od ní. Chodíme k ní a je výborná. Tehdy praxi teprve otevírala.

lupinpupin
5. srp 2011

@werumka na Dr. Dimovou jsem koukala taky, má také webowky což mi vyhovuje a mám ji také zapsanou v mém seznamu...Jen nějak nevím přesně kde má ordinaci (bydlím na kladně pouze tři měsíce) dle mapky někde více v sídlišti že. Vím, že na sebe v případě nepřítomnosti dávají zástup.

werumka
5. srp 2011

@lupinpupin Je to více v sídlišti, ale reálně asi 4 minuty chůze od Dr. Janečkové. Když se od ní jde ulicí dál (je to jednosměrka), tak pak na křižovatce doprava a když se po chvilce dostaneš na konec ulice, tak po levé straně. Má tam velkou ceduli a vchod je ze strany paneláku. Všechno jsem s ní řešila přes telefon a když se potřebuju na něco zeptat, napíšu mail. Když se chodí na preventivky a do poradny, tak nikdy přede mnou není víc jak jeden pacient, což je příjemné. Její muž dělá v nemocnici anesteziologa - dával mi spinál při císaři 😀

lupinpupin
5. srp 2011

@werumka teď jsem koukala znovu na mapku...dá se tam dojít i hned před kauflandem do leva a dojde se přímo k paní doktorce. Když bych jí tedy hledala, tak je to tedy někde v přízemí v paneláku jo?
Jé ty si rodila císařem tady v porodnici...a jaké to bylo? Mohl být tatínek u toho a nebo mohl na sál hned po vyndání miminka k ošetření? Když jsem byla na předporodním kurzu,tak jsem se na císař neptala, ale teď mi dr. řekl, že není mrňous otočenej a že to vypadá s velkou pravděpodobností na císař...

werumka
5. srp 2011

@lupinpupin Jojo, přesně tak - před Kauflandem doleva a jsi u ní. Je to přízemí paneláku (žádné schody nebo tak). Cedule je velká, určitě bys to nepřehlédla.
Jinak když se manžel ptal, kam ho při císaři pustí, tak pan doktor odvětil, že podle toho, na co se cítí 😀 Takže když bys moc chtěla, tak je možný, aby Ti seděl u hlavy s anesteziologem. Ale je to na domluvě. Manžel byl nakonec za sklem a všechno viděl a pak šel fotit a ošetřovat a pak za mnou přišli na sál. Tam už jsme byli spolu po celou dobu, co mě šili. Před porodem se mě ptali, jestli po vyndání miminka chci nějaký "oblbovák" a zbytek proklimbat, ale já jsem nechtěla. To je taky na volbě každého.

lupinpupin
5. srp 2011

@werumka Zkusila jsem napsat Janočkové e-mail a uvidím co odpoví a kdyžtak zkusím Dimovou. Snad bude mít volno.
Tak to by bylo moc fajn, když by si manžel mohl vybrat až kam se může podívat a u čeho být. Ono to teď asi bude jiné když je porodka přestěhovaná na chirurgii,ale u ošetření si myslím, že bude moc být. Ještě se chci zeptat jaká byla ta spinální anestezie? Je to nepříjemné a nebo jen prostě necítíš nohy? Taky bych chtěla tuhle anestezii a užít si vyndání miminka a aspoň chvilku ho vidět.

werumka
5. srp 2011

@lupinpupin U ošetření určitě bude moct být - na to tam hodně dbají. I kvůli tomu, aby mohl pořídit první fotky.
Ke mně den před císařem přišel anesteziolog a probral se mnou ty možnosti. Už před tím jsem byla rozhodnutá pro spinál, ale bylo dobré, když t všechno shrnul a dal mi pak takový papír s různýma poznámkama. Samotný spinál napíchli až na sále, u mě teda hned napoprvé. Jen to píchlo, trochu jsem se lekla, ale jinak nic, co by stálo za zmínku. Pak jsem začala cítit takové teplo v nohách, po chvíli jsem zjistila, že i navzdory tomu teplu už ty nohy jinak nemůžu ovládat. Ještě nějakou dobu po operaci o těch nohách vlastně vůbec nevíš - to mi asi pocitově bylo nějméně příjemné. Ale o tom, co Ti dělají vůbec nevíš. Pak se mi akorát opřeli o žebra, když syna tahali ven, ale to nebolelo. Pak jsme strávili asi půl hodiny na sále všichni spolu a to bylo pěkný. Manžel mi seděl s Matějem u hlavy a povídali jsme si. Pan doktor nás dokonce vyfotil. Pak je akorát potřeba hodně pít, jakmile Tě převezou na pooperační, aby Tě pak nebolela hlava. Dávali mi i hodně tekutin kapačkou, ale snažila jsem se i hodně pít a hlava mě pak ani trochu nebolela.

lupinpupin
5. srp 2011

@werumka Jé tys to tak pěkně popsala. A koukám, že se není ani čehé bát. jen to píchne, někde zatlačí a mrňousek je na světě 🙂. Na to pití si dám rozhodně pozor, celkem na bolení hlavy trpím,tak abych se tomu vyvarovala (nebo spíš budu se snažit tomu předejít).

sandule
13. srp 2011

Ahoj budoucí maminky..také jsem rodila před rokem a půl na Kladně a nedám na tuto porodnici dopustit ..perfektní přístup ,ochota ,byla jsem nad míru spokojená doporučuji!!!Jediné tedy co bych asi vytkla byla strava ale to je asi ve všech nemocnicích..ale kompoty a čaje měli dobrý🙂))Pokud budem čekat druhý s výběrem porodnice nebudu váhat...Přeji rychlí porod a spoustu radosti s děťátkem🙂

gabulle
16. srp 2011

ahoj holky ,tak ja mam hodně čerstvé informace
vzali jsme to trošku rychlejš než bylo třeba malej se narodil 34+5 překotným porodem ,dneska je to přesně týden a den.
porodní asistentky byly užasný,sestřičky na nedělkách byly taky moc fajn,a nejužasnejsi jsou ted sestričky na nedonošencích,které se mě tam starají ve dne v noci o toho našeho drobečka a já jsem jim za to strašně moc vděčná.
jinak muzu srovnat i to jídlo,ležela jsem tam v breznu a to se jist nedalo vubec,ted uz to bylo i pozivatelny
jeste jsem zapomela na doktory na porodnici nejuzasnejsi pani doktorka Brátková a Jeřábková ty jsou strasne hodny.
a pani doktorky na nedono jsou taky vsechny moc fajn

sven
16. srp 2011

@gabulle paní doktorka Jeřábková mě rodila a byla moc fajn 🙂

mamihany
16. srp 2011

Ahojjky všem maminkám. Jsem ve 36týdnu a taky se chystám rodit na Kladně. Je to tam přestavěné a jsou upravené pooje, tak doufám, že to bude fajn. Jediný co nás trápí, že mi doktor ted v pátek řekl, že Michalka je trošku větší miminko a, že není otočená, že by to viděl na císaře. Nevíte jestli si můžu říct sama, kdybych chtěla radši císaře? Bojim se, že při porodu koncem pánevním, jí ublížím a já to nezvládnu...Máte s tím některá zkušenosti z Kl.nemocnice? Děkuju 😉

kattullinda
17. srp 2011

ahojda múžu se zeptat jak je to s epiduralem v Kladenské porodnici děkuji 🙂

terkaaa
8. zář 2011

@kattullinda Ahoj, když jsem rodila první miminko, tak jsem si po pár hodinách bolestí o epidurál řekla, do 20 minut přišel anesteziolog a bylo to. Takže si nemůžu stěžovat.
@mamihany Ahoj, první mimčo jsem taky rodila císařem po x hodinách bolestí...epidurálu....a zjištění, že to jinak nejde, mi císaře udělali. Když jsem se teď při druhém těhotenství bavila s doktorkou přímo v nemocnici s tím jak to chodí, když žena rodila prvně císařem...mi odpověděla, že je hodně aspektů proč se druhý císař zvolí, velikost plodů, špatná první jizva nebo děťátko špatně přetočené, ale že největší důraz dávají na psychiku maminky, některá to prostě není schopná zvládnout. Což já rozhodně nejsem, chci taky císaře. Hodně mě uklidnila a je na domluvě s doktorkou až v poradně v nemocnici. Vím, že jedna kámoška řekla, že má problémy s kyčlí,nevydrží mít dlouho rozkročené nohy a hned ji řekli, že to bude císař.

lupinpupin
12. zář 2011

Ahoj Holky, tak já už mám za sebou nějaké návštěvy v poradně, vždy jsem měla paní doktorku Jeřábkovou a ta je prostě super! A teď jsem měla na posled pana doktora Urbánka a taky super! Náš mrňousek není otočenej a špatně naléhá, tak rodíme císařem. Ve čtvrtek nastupujeme do porodnice a v pátek už bude na světě 🙂.
I sestřičky v poradně jsou hodný a člověk se doopravdy nemusí ničeho bát.
Teď jsem moc zvědavá jak bude probíhat porod a jaké to bude,ale jestli jsou všichni takový jak v poradně,tak se není čeho bát. Hlavně aby jsme měli toho našeho mrňouska už u sebe.

sven
12. zář 2011

@lupinpupin - paní doktorka Jeřábková je skvělá 🙂
Držím palce, ať porod, ač císařem, proběhne na jedničku a máš brzo miminko u sebe. Pak dej vědět jak jsi byla s porodnicí spokojená.

lupinpupin
15. zář 2011

@sven dnes jsem měla nástup do porodnice, vše proběhlo o.k.,ale nakonec mě poslali ještě domů že mají porodnici plnou a potřebujou lůžko pro dnešní maminky. Nástup mám tedy zítra ráno a hned jdu na císař. Už se moc těším na toho našeho drobečka. Zatím porodnice vypadá dobře, všichni jsou v pohodě, vše vysvětlují a jsou super.

sven
15. zář 2011

@lupinpupin - tak držím palce, ať máš drobečka brzo u sebe! Já jsem byla taky poslední koho přijímali, měli úplně plno a po porodu jsem ležela na šestilůžáku (naštěstí jen 1 den).

lupinpupin
15. zář 2011

@sven my budeme na pooperačním pokoji a tam jsi bez miminek a jsme tam 4,tak si myslím, že to bude fajn...uvidíme.

marienova004
17. zář 2011

Ahoj, ted jsem byla na navsteve za kamoskou co porodila na Kladne v porodnici. Je to tam docela sila.
Probiha tam rekonstrukce a od rana do vecera v sobotu i nedeli tam hned za zdi jedou zbijecky ze neni slyset na pokoji slova. Do toho na porodnim sale (provizorne presunuty) tece ve sprchach jen studna voda.
A jeste se vam muze stat, ze vas soupnou do pokoje k neprizpusobivym rodickam... ☹ az budu nekdy rodit, tak si to necham hodne projit hlavou, snad uz bude nemocncie po rekonstrukci.
Jinak personal je vstricny, mily, ale proste to kazi prostredi.

danielita7
21. zář 2011

@marienova004 je zvláštní že jsem Váš odkaz všem těm, které chtějí rodit na Kladně našla na všech internotových diskuzích... kde jste se registrovala asi jen proto aby jste nás mohla informovat 😒 a nebo jak už někdo psal spíš vyděsit? Nevím, ale přijde mi divné že na všech internetových diskusích je Váš komentář ke zmiňované Kladenské porodnici stejný zřejmě nějaký lobbing za jinou porodnici, jinak si to neumím vysvětlit...

lupinpupin
2. říj 2011

Zdravím, tak mám za sebou porod v Kladenské porodnici a nemůžu si na nic stěžovat! Personál uplně super (až na jednu sestřičku na novorozeneckým) a to si myslím, že je základ. Z tohodle důvodu bych neměnila! Celej den v boxu (boxy jsou opravené a pěkné) byl dobrý, pořád za mnou chodila asistentka zda je vše v pořádku, dávala mi infuze, manžel byl semnou a pak mě pěkně doprovodila i na operační sál a vše mi vysvětlovala a říkala co se bude dít, co mám a nemám dělat. Šestinedělí je teda pořád ještě staré,ale i tak se to tam dá zvládnout. Člověk je tam pár dní a na to nepotřebuje žádnej pětihvězdičkovej hotel.
Zmiňovaný dělníci pracují sice nepřetržitě každý den,ale z druhé strany budovy než jsou pokoje. Slyšet to je a někdy to jde i trošku na nervy,ale někdy se to udělat musí....ale, že by nebylo vlastního slova slyšet na pokojích,tak to je teda velice přehnané!
Pro mě byla hlavní péče o mě a malou a tu jsme dostali v plné míře tak jak to má být!

terkaaa
8. pro 2011

Ahoj, jen jsem chtěla napsat info. Kdybyste měl někdo zájem o 3D ultrazvuk, tak ho má jako jediný dr. Lukáč. Prý se může objednat kdokoliv a ceny jsou lepší než třeba v Gennetu.

kladenacka
16. pro 2011

Ahoj, teď v sobotu bude bazárek oblečení v OC Oáza vedle toho dětského vláčku. 17.12. od 13,00-18,00 hod. Bude tam k nákupu oblečení pro miminka i ty starší cca do vel. 110.

hailliejade
28. pro 2011

Ahoj holky,
máte někdo čerstvé informace z porodnice z Kladna? Jak to tam vypadá s rekonstrukcí? Chystáme se tam rodit na jaře, před třemi lety jsme tam byli spokojení, tak doufám, že po rekonstrukci by o mohlo být ještě lepší.
Díky
Petra

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru