Porodnice Kolín. Máte zkušenost?

janinininka
2. čer 2007

ahoj holky,máte některá zkušenosti s porodnicí v Kolíně, nebo chystáte se tam rodit? Děkuju za info!! 🙂

janinininka
autor
5. lis 2007

Ahojky,
já budu rodit taky v Kolíně, jsem z KOlína,ale termín porodu mám 15.3.2008. Taky jsem o Kolíně slyšela špatné i dobré, asi záleží na doktorech a sestrách, na koho tam narazíš, taky mám docela strach, a přemýšlím, zda nemám jít rodit někam jinam.
Jsou dny, kdy mají prohlédku porodnice s výkladem, je to snad každý sudý týden, chci se tam taky objednat, je to nějak odpoledne, i když tam ti stejně řeknou jenom to dobré, ale aspoň to tam uvidíš, jsem na to taky zvědavá!!

simlenka
6. lis 2007

jj, Jani je to každou sudou středu a myslím, že od 13h 😉

jinak, teď tam rodila dcera známý mojí mamky (ale jo, takhle by to mělo být 😀 ) a ona je docela nafoukaná fiflenka a byla docela spokojená, takže proč, když to máme za rohem, bychom měli jezdit někam do horoucích pekel, že? 😉

janinininka
autor
8. lis 2007

Já vím, ale byla jsem vyjukaná, jak ukazovaly tu maminu, jak zemřela po porodu, tak jsem myslela, že nemocnice napr. v Praze by byla lepší, kdyby se něco dělo ☹ Dost mě to vystrašilo!! Záleží opravdu na každým, každý říká něco jiného, je hodně důležité, co tam bude za sestry, jeslti ochotné, nebo slepice!!
Ty jsi tam byla už na prohlídce? Já jdu s tou porodní asistentkou jak to pořádá na cvičení do vody v po, tak se jí zeptám co a jak. 😉

simlenka
9. lis 2007

ještě nebyla, chystám se příští týden ve středu zaútočit 🙂

kde zemřela maminka po porodu? 😲 o tom vůbec nevím

já vím, že v Kolíně si hodně stěžovali na Šindeláře, ten už nerodí, i když tam pracuje pořád a jinak jsem slyšela, že co se týká doktorů, tak ty tam jsou fakt docela dobrý no a sestry? právě, že pipiny jsou všude - známá teďka rodila u Apolináře a odcházela s brekem, jakýže to byly kravky - já si myslím, že co se týká sester, tak si moc nevybereš... no a kdyby se něco dělo, tak si myslím, že super je Hradec anebo Podolí, tam maj skvělý neonatální jednotky, ale mám pocit, že kdyby se fakt dělo něco vážnýho, tak že tě tam stejně převezou 😉 já vím, převoz je na prd, ale radši si budu říkat, že bude všechno v pohodě namísto předčasnýho stresu 😉

jinak já mám i smůlu, ten můj trouba jinam než do Kolína netrefí 😀 takže o porodnici je předem rozhodnuto

ytuska
9. lis 2007

hojky holky, takže Kolín - no, to bude taky moje porodnice.. a nedělám si iluze, že by tam byly všechny sestry a každý jeden doktor perfektní. Samozřejmě doufám, že natrefím na ty lepší jedince;) Takže kdo asi bude sloužit 14. prosince? Kdo ví.. a třeba to bude dřív a nebo pozděj. Ještě mám nějakej čas, ale trochu jsem znervózněla. Kam chce to mimčo ještě 4 týdny růst? Břicho mám napjatý, těžko se mi cokoli dělá, je to nic moc. Ale určo to za to stojí. Taky se moc těšim na chvilku, až se poprvé s malým uvidíme a taťka až nám oběma dá pusinku🙂) Já ho chci vidět, ten bude určitě naměkko, jak ho znám.. No, já taky🙂

Kurzy - no, oni tam pořádají spíš takové přednášky, tak na hoďku a půl, o porodu - ty se střídaj s přednáškama o novorozencích (tj. asi kojení a tak) a je to od 15.00 ve ST. Bez objednání. Té porodní přednášce většinou předchází prohlídka sálu a hekárny. Ta by měla být tuhle středu, co bude..

Lenik99: gratuluju k malýmu, taky mám porodnici za rohem, je to určitě výhoda;)

dask
9. lis 2007

Ahojky holky těhulky 🙂 Já jsem celé své těhu jezdila do Kolína k Dr. a tak jsem v Kolíně chtěla i rodit. Od Kolína bydlím 55 km a do Prahy třeba k Apolináři to mám asi tak 20 min. (pokud tedy není zacpaná dálnice 😉 )Vůbec nelituju toho, že jsem si Kolín vybrala.
K porodu jsem jela celkem 2x. Poprvé chtěl mrňous na svět v 35tt, tak jsem strávila celý den na hekárně a spolu s Dr. malého přemlouvali, ať tam zůstane 🙂 Povedlo se, ale pro jistotu si mě tam nechali ještě týden, kdyby se porod přeci jen rozběhl. Na hekárně byli bezva jak sestřičky, tak i doktoři.
Přesně za měsíc jsem jela do Kolína znovu a tentokrát opravdu k porodu. V tu dobu jako já rodily ještě další 3 holčiny a dělali neplánovaného císaře. Na to vše byla jen 1 PA, ale byla super, stejně jako Dr., která mě rodila, i Dr., která mě pak šila a kontrolovala (ztratila jsem dost krve a objevili se po porodu menší komplikace-proto 2 Dr). Na šestinedělí jsem narazila pouze na 1 neochotnou sestru, jinak ostatní ochotně radili jak kojit, co s mimčem atd.
Za pár let chceme pro Adámka sestřičku a určitě se zase narodí v Kolíně 😉 😀
Holky, držím vám palečky, ať máte porod bez problému a své drobečky brzy u sebe 🙂

janinininka
autor
10. lis 2007

Ta maminka zemřela, protože jí nesedly léky, které jí dávali po císaři, a vykrvácela, což v dnešní době nedovedu pochopit,že jí nezachránili ☹ a byla jsem z toho opravdu dost špatná!! Nevím, proč to dávají ve zprávách, takhle budoucí maminky akorát vystraší, takhle se bojíme, a zároveň těšíme, co bude a ještě tohle!! 🤐
Ytusko- ještě chvíli vydrž, už to budeš mít za pár a pak se určitě s námi musíš podělit o zážitky!!Já budu taky naměkko, stačilo mi, když mi řekl dr, že budeme mít holčičku a to jdeme ještě na 3D ultrazvuk a to je prý paráda!! 😉
Kdy jsi byla ty na té prohlídce, kdy myslíš, že mám jít, okolo 30tt nějak? Teď je asi ještě brzy, viď? Jdu v po na plavání, které vede PA, tak se jí zeptám.
Dask- gratuluju k Adámkovi, a přeji, ať se vám dobře vede a jste oba spokojení!Hlavně že to dobře dopadlo! A jsem ráda, že tam jsou hodné sestry i dr, doufám, že taky zrovna bude sloužit u mě dobrá dr i sestry. Jsem na to zvědavá, je to takový divný pocit, doufám, že to bude dobrý 😎 Hlavně jsem zvědavá na tu bolest, možná jsem trochu přecitlivělá, tak jsem zvědavá, abych tam nedělala nějakej cirkus, ale zase budeme mít holčičku už u sebe, a to mi musí dodat odvahy, že jo? 🙂

dask
11. lis 2007

Janinininko 🙂 děkuji za přáníčko. Taky jsem byla zvědavá, jaký porod celkově bude. Bolí to, ne že ne, ale čekala jsem to daleko horší. PA mi řekla, že budu rodit dlouho a nakonec od začátku kontrakcí jsem rodila 4 hoďky. Vše mi hrozně rychle uteklo, nestihla sprchu, balon apod. Vystačila jsem si s chozením po pokoji 😉 Hodně jsem se těšila na sál (mimochodem jsem chodila na plavání i cvíčo pro těhule a tlačila jsem špatně 😝), protože jsme dopředu nevěděli co se narodí a tak jsem byla moc zvědavá 🙂
A neboj, každý bolest snáší jinak a oni jsou na to zvyklý a podle toho co jsme se pak bavili s PA, tak tam zažili lecos a berou to v pohodě.
Hezky si těhotenství užívej a ať ti vše dobře dopadne 🙂 😉

markyzka
12. lis 2007

Ahoj holčiny.... 🙂
I já se rozhodla pro porodnici v Kolíně....
Dask...moc jsi mě potěšila svým zážitkem,i já doufám, že budu mít u porodu i poněm ochotný personál 🙂 A veliká gratulace k Adámkovi...ať se jen a jen daří a malý vám dělá samou radost 🙂
Janinka.....na tu prohlídku porodky můžeš prakticky kdykoli....já tam byla si ve 32.tt.....Jinak se dnes na tom těhu cvíku nejspíš uvidíme...já tam teda chodím od 15:30 🙂
Ytusko...taky si občas už připadám jako nemotora....pupík roste,občeas tvrdne a tím pádem jsem neforemná.... 😀 😀 😀 Ale už to máme za pár, že? Dokonce si myslím, že se mi po tom mém bříšku bude stýskat, resp. po těch nádherných šťouchancích od prďolky..... 😵

markyzka
12. lis 2007

Janininka...tak na tom těhu cvičení s určo neuvidíme....dnes ho vynechám, nechce se mi do takové klendry....tedy spíše se mi nechce riskovat nějakou chřipajznu, když bych do takové zimy vylezla rozpařená.....už se vejdu jen do takových tenkých kalhot a docela i tenké bundy.... 😖 😉

janinininka
autor
12. lis 2007

Markyzka- zrovna jsem přemýšlela, jestli jsi tam byla, tak já jo, a bylo to docela dobrý, lepší než nic, taky se mi nechtělo ven, bylo hnusně, ale PA je velmi milá, cvičení prokládá i příhodama o porodu a radama, tak bych se mohla něco dozvědět,jsem ráda, že jsem tam šla! 😅
Příště můžu přijít taky, konečně se na mě dostala řada, prý můžeme chodit jak budeme chít. Ráda bych tě viděla, jestli ještě půjdeš, ale podle té fotky tě těžko poznám a ty mě taky, vypadám docela jinak, ta fotka je blbá 😖
Kam chodíš k dr? já chtěla svého u porodu, a mám smůlu, Šedivý k porodům sem do Ko nechodí, možná by to bylo lepší, necítila bych se tak nejistě, kdyby tam byl možná 😉 , ale ta dnešní PA by mi stačila, ta byla opravdu milá.
Tak snad naviděnou, a opatruj se!! 🙂
Dask- kam jsi chodila cvičit a plavat? Já chodím cvičit do JBI na Korunu, a docela taky dobrý, aspoň mám pocit, že pro sebe něco dělám 😅 kéž bych taky měla rychlý porod!! 😝 jsem na to zvědavá!

markyzka
12. lis 2007

Janininka...já na to plavčo normálka chodím pravidelně a tak doufám, že se tam příště ukážu...v těch 15:30...a mám oranžový dvojdílný plavky a vypadám jako malý hrošík 😀 Pí Rosická je príma....moc bych ji chtěla u porodu.Ona také dělá ty prohlídky porodnice...bylo vás tam dnes hodně?
Jinak já chodím k Jandejskový....

dask
12. lis 2007

Jani, já chodila na plavání na plavečák. Bylo to moc fajn, 15 min. jsme plavaly, pak jsme půl hoďky cvičily a pak zase 15 min plavaly. Dozvěděly jsme se dost zajímavých věcí. Vedla to PA z Kutné hory. Na cvíču jsem byla 2x taky v JBI a moc mi to nevyhovovalo, protože se mi zdálo, že málo cvičíme a víc se tam povídá. Tak jsem si koupila CD s cvíčem pro těhule a občas jsem si zacvičila a bylo to pro mě lepší 🙂

janinininka
autor
12. lis 2007

Tak snad se příští týden uvidíme, jen na sebe mávneme asi, a já zase půjdu 😀
Nejde náhodou objednat i PA k porodu, já to snad někde slyšela, napadlo mě to se jí zeptat, ale bylo mi to blbý 😅
Šedivý sem do KO nechodí, třeba by to bylo lepší než nevědět koho ti tam prsknou 😝
Bylo nás asi 6 od 3 a pak asi 5 od půl4, ke konci nás bylo už hodně.
Dask- to jsem taky slyšela, to vede paní Vlasta se jmenuje, viď? Prý je dobrá, kamarádka k ní chodí s mimčem. To je ale snad v ne od 8 od rána, že? taky jsem o tom přemýšlela, ale takhle v týdnu mi to vyhovuje víc, a v tu ne se platí dopředu, ne? Co kdyby pak něco, takhle se omluvíš a nepřijdeš 😅 )
Mě se v JBI poprvé zdálo, že se tam málo cvičí taky,ale asi jak kdy, teď to bylo víc namáhavý, byla jsem zatím 2x, a doma bych se asi nedokopala, sama jsem na to líná 😖

markyzka
13. lis 2007

Jani....to plavání na plavečáku je v sobotu od 8:00....taky bych raději brala všední den odpolčo...takže proto chodím aspoň do té nemocnice...zase tam tak trošičku poznáme, jak to chodí v kolínské porodnici.... 🙂

dask
13. lis 2007

Jani, na plavečák jsem chodila do konce červny, pak byly prázdniny a to se neplavalo, no a v září jsem to už nesthla 😉
Dopředu se nic neplatilo, platilo se přímo až na místě 40,-. 🙂

janinininka
autor
13. lis 2007

Aha, já četla internetový stránky plavča, a myslela jsem, že se to platí dopředu.
Já si taky myslím, že to plavčo v nemocnici je dobrý, že se tam něco dozvíme a poznáme PA, aspoň jednu 😉
My dneska byly na cukrovce testech, byla jsem unavená, přešlá ,tak jsem nešla cvičit, teď mám trochu výčitky, ale nechtělo se mi, přiznám se bez mučení, bylo mi chvíli pak zle 😠
Marky- koukám, že jsi ranní ptáček, takhle brzy vstávat teda!Máš odpočívat! 😅

markyzka
13. lis 2007

Jani...když já už poněkud trpím nespavostí....někdy vstávám ve 4, někdy v 5 s Jirkou, když jde do práce....pak se třeba natáhnu přes den, ale v noci mě brní ruce, občas přepadnou poslíčci...a tak. Asi tělo trénuje na ten záhul po porodu....
Co glukózka...chutnala? Já sladké až zas tak moc nemusím....a hlavně tak do 32.tt jsem ho uplně vynechávala-vůbec jsem na něj neměla chuť....a tak bylo pro ne utrpení vyzunknout ten sladkej blivajs....hrozně mě pak pálila žáha a měla jsem hlad.....pak když už jsem se konečně mohla najíst, tak jsem v sobě nic neudržela...normálka jsem měla rozhozené zažívání....trvalo to celý den. Naštěstí jsem měla testy OK a tak se nemusely opakovat....

ytuska
13. lis 2007

Mě bylo řečeno asi před měsícem, že je plavání na rehab. oddělení v Kolíně zaplněný, že se to prý snad uvolní za 14 dní a že je to jednou za 14 dní, tak jsem to vzdala, tak jsem ráda, že vám, co tam chodíte, to vyšlo. Jediné, co jsem absolvovala byla přednáška v porodnici s prohlídkou.. zítra tam jdeme s manželem na 15.00 znovu, tak si to dám podruhý🙂 to aby věděl i on, do čeho jde;)

Nevíte někdo o dobrém cvičení pro maminky s malýma miminkama v Kolíně?

janinininka: můžeš klidně na tu prohlídku porodnice teď, prostě kdykoli...já byla stejně jako Markyzka asi ve 32tt, jinak registrace v nemocnici ("chci u vás rodit") je doporučovaná ve 36. týdnu těhu, stačí zajít na odd. šestinedělí..

Já vím, že už to mám za pár, nemůžu si zase až tak ztěžovat, když si uvědomím, jak ten malej tam je zavřenej, že se nemůže protáhnout🙂 chudák. Vůbec se nedivim, že mi šťouchá do moč. měchýře 😝 ale občas to je jako když by do mě někdo říz:/ a pak zas dobrý🙂 Určo se podělím, až budu mít tu zkušenost a porodím...

Markyzka: nemáme to jednoduchý, viď? Hlavně, že máme to domácí zázemí🙂 je fakt, že o nějaké stírání nebo zametání nebo dlouhodobější pobíhání po venku už ani nezavadím.. Je to takovej náš handicapík🙂 ale dočasnéééj!

markyzka
13. lis 2007

Ytuško...přesně tak....řízy, řízy...a pak good 😉 Občas se mi na boku udělá boule (kolínko nebo lokýtek 😉

kamhajek
13. lis 2007

Holky, plaváí pro těhotné je i na plavečáku v sobotu ráno.

janinininka
autor
14. lis 2007

Ytuska- co já vím, tak cvičení je právě v nemocnici a je to to plavání, chodí tam kamarádka a chválí si to a pak na plavečáku, tam to vede nějaká paní Vlasta, a je to prý dobrý, jinak o ničem nevím 😵
Já tam půjdu po novém roce na tu prohlídku porodnice 😉 , nevíte náhodou kdy je ta přednáška o šestinedělí je to prý jen párkrát do roka, na to bych šla taky.
To mě malá občas nakopne, ale je to takový příjemný, není to zatím moc cítit, jen občas, ale je to hrozně hezký 😵 - já vím, jak u koho, co? 😝
Marky- já občas taky nemůžu v noci spát, ale jsem líná i vylézt z pelíšku, tak většinou čumím do tmy, nechce se mi ani nic dělat a když se natáhnu přes den, tak mám rozhozenej rytmus spaní, ale se zvětšujícím bříškem se možná taky naučím odpočívat 😉
Glukoza včera nic moc, ale myslela jsem, že to bude o hodně horší.. 😝 akorát se mi pak klepaly ruce a motala se mi hlava, měla jsem návaly, jinak dobrý. akorát jsem měla jít cvičit do JBI a byla jsem ospalá, tak jsem se na to jaksi vyprdla, a pak jsem měla výčitky, a byla jsem se švagrovou v cukrárně 😎
Doufám, že testy dopadnou dobře, zrovna moc nepřibírám, a cpu se vším možným, a kdybych měla ještě držet dietu, tak nevím 😕
holky, vy jste přímo z ko, jestli ještě chodíte ven,nechcete se nějak sejít, nebo po porodu, až se seznámíte s miminkem? nechci být dotěrná, jen mě to tak napadlo 😉
jinak hezký den 🙂

markyzka
14. lis 2007

Jani...to já zase přibírám a to se moc neláduju...už 20kg!!! 😠 Normálně jím míň než před těhu...ale asi to mám v genech...mamča s bráchou přibrala 25 a se mnou dokonce 30kg..... 😖
Nějaký ten srázek by nebyl od věci.....jukni také do tématu Kolínsko a okolí....(v regionech)....bychom se na něčem mohly domluvit...třeba ještě než porodím 😉 Jinak mně se kopání také líbí...asi jsem na něm už závislá...ale občas to i zabolí - mimi je už veliký a má sílu.... 🙂

janinininka
autor
14. lis 2007

Marky- jen jez, to půjde dolů, hlavně se netrap hlady!Já jím všechno na co mám chuť! 😎
Mrknu na regiony, teď jdu aspoň trochu uklidit linku v kuchyni, tak asi spíš zítra, protože pak musím vařit a přijde pán domů a ten to tady asi zasedne 🤐
To věřím, že to bolí, mimi už ná pořádnou sílu 😅
A co porod, jaký máš pocity, já abych pravdu řekla, tak mám docela strach 😕 nesnáším bolest a nevím, jak to budu snášet, už abych to měla za sebou, abysme měly 😉

markyzka
15. lis 2007

Jani...já taky jím na co mám chuť....ale to je právě to nepochopitelný...že já se cítím být pořád plná - nemám hlad...až se někdy do jídla nutím (aspoň ovoce)...přijde mi, že fakt přibírám po vodě....ale teď to ještě neřeším, hlavně, že je mimís spokojený....
Já si ten porod pořád ještě nepřipouštím....samo, že obavy jsou...ale když nevím,co od porodu čekat....Doufám, že to nebude zas až tolik bolet....jsem docela cíťa 😉 Každopádně si myslím, že až pojedeme do porodky, tak budu pěkně vystreslá....nebudu vědět co dřív popadnout, zda už vyrazit...a tak...Ale my to zvládneme, že? 🙂

ytuska
15. lis 2007

Ahoj holky, taky mám obavy z porodu, určitě je to normální, ale je to docela otravný. Třeba se v noci vzbudím, že jdu na wc a jak se pak vrátím do postele, tak už to jede - pořád musim myslet na to, jak to zvládnu. A to asi bude trvat celý měsíc:( Budu mít pořád obavy. Myslim, že se ani tak nebojim bolesti, ale toho, jak moc mě to dole roztáhne 😝 Jestli to jako bude v poho nebo jestli třeba nebude hlavička moc velká a to by pak byla fuška:( jak třeba píšou, že se mezi stahama hlavička vrací zpátky dovnitř, to je zajímavé.. Taky to nastřižení.:/ ale asi radši trochu nastřihnout než se roztrhnout, co? 😖 Mno, nějak to bude. Teď mi dr. doporučila roztahování a masáž prstama, tak to asi zkusím.. Taky říkala, že to bude cvalík, ale pak z ní vypadlo, že asi tak 3,5 kg, to by snad mělo být ok...Jo a taky bych si moc přála, aby mi nebylo u toho blbě na zvracení, protože to snad ještě hůř snáším než tu bolest:(
... tak glukóza to byl opravdu hnus, taky do vás 3x píchali? 😨
Jakž takž jsem to ustála, i když jsem taky chvílema myslela, že hodím šavličku🙂

markyzka
15. lis 2007

Ytuško...jojojo 3x brali krvičku....a jelikož mám špatný žíly (téměř neviditelný a težko hmatatelný)...tak je to u mne vždy utrpení....sotva dám pár kapiček 😉
3,5kg...je tak akorát, ne? Teda záleží kolik měříš...já jsem prcek (162cm)...a tak by pro mne byla taková váha mimi ideální.... 😉

ytuska
15. lis 2007

Marky.. tak to jsme skoro stejní prcci🙂 Já mám asi 165 😀
a aby toho nebylo málo, taky nemám moc žil, jen takové malé, tenké, taky to jednou dopadlo velkou modřinou, ale na tom cukrtestu byla zrovna šikovná sestři a té se to povedlo na jedna.

ytuska
15. lis 2007

Jinak teda pokud bychom se měly držet tématu - Kolínská nemocnice se mi zdá ok, taková normál, možná i trochu lepší, líbí se mi, že tam maj nižší stropy🙂) působí to na mě útulně. A ty porodní boxy (čtyři na porodním sále) jsou každej jinak zbarvenej, v pastelovejch barvách - růžová, žluťounká atak.. v jednom boxu maj lano od stropu, na který je možno se pověsit - působí to jako v tělocvičně 😀 a koukala jsem, že tam maj magneťák, že si člověk může donést hudbu - tak že by nějakej deathmetal? hihi...no, stejně záleží hodně na lidech, ale prostředí docela dobrý. A divili byste se možná, ale docela se tam těším. Ono taky proto, že už to pak bude za mnou. A taky protože to bude můj a malýho velkej den a taťkův taky samozřejmě 😵

jinak všem přeji pěkný den přestože není příliš pěkné počasí!

markyzka
15. lis 2007

Ytuško...jojo mně se na prohlídce v porodnici taky celkem líbilo....hlavně jsem tam narazila na fajn personál - zatím. Uvidíme, jaké to bude v den D 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru