Porodnice Kolín. Máte zkušenost?

janinininka
2. čer 2007

ahoj holky,máte některá zkušenosti s porodnicí v Kolíně, nebo chystáte se tam rodit? Děkuju za info!! 🙂

markyzka
22. lis 2007

Jani...doktora si objednávat nechci (žádného totiž neznám)...ale pí. Rosickou bych brala všema deseti 🙂 🙂 🙂 O placení ale nemám ani tucha....

luciehl.
22. lis 2007

Holčiny vy si tady soukromničíte?? 😀 😀

markyzka
22. lis 2007

Lucie...to víš, trošičku si tady šeptáme...ať to nikdo jinej neslyší 😀 😀 😀

janinininka
autor
22. lis 2007

jo 😀

eliz
26. lis 2007

Ahoj Holky,
mám na vás prosbu 😉 Kamarádka se chystá rodit v Kolíně a neví jestli jsou tam po porodu k dispozici věci na mimča(oblečky a tak...)-mohly byste mi dát prosím info? Díky 😉

ytuska
26. lis 2007

Ahoj Marky, už je to zatraceně za dveřma, vi´d? Tak sobota.. to byste měli dobrý, pokud nepracujete v sobotu.. 🙂
Jen se chci zeptat, jestli ti říkala doktora, tak třeba před dvěma týdny, že by ses otevírala. Mě řekla, že se otevírám na jeden prst a nevim teď jestli je to běžné takhle dopředu ...?
A jak se jinak cítíš? ;) Yt.

janinininka
autor
26. lis 2007

Eliz- nevím to přesně, ale myslím, že oblečky na miminka i kosmetika tam jsou, akorát plínky si musela kamarádka brát tuším s sebou a oblečky až na cestu domů, snad se nepletu.A na ní košile jsou taky, a může si vzít i svoje 😉

dask
26. lis 2007

Eliz, v porodnici na mimčo vše dostane. Kromě plínek a vlhčených ubrousků na zadeček. Pro maminy je k dispozici erár noční košile, ale je lepší ji využít při porodu a pak na pokoji po porodu se obléct do své. Alespoň já jsem se ve své košili líp cítila 🙂
Ytuska, ty už to máš opravdu za pár, tak si užij poslední dny těhulkování 😀
My jedeme do Kolína příští týden na kontrolu kyčlí a vždycky když jdu kolem nebo do porodnice, tak si zavzpomínám jaké to tam v září bylo🙂

eliz
27. lis 2007

Holky moc díky-jste zlatíčka! 😉

martinka79
13. únor 2008

Jsem ráda za informace v této diskusi chci rodit v kolíně dnes tam teprve jedu na obhlídku. Chtěla bych aby byl manžel poc elou dobu se mnou. Rodila jsme první dítě v Ivančicích a tam byl se mnou před porodem na pokoji a potom i poporodu je to v této nemocnici též možné. U apolináře ne tam může manžel pouze na samotný porod. Hrozí mi porod v Praze kvůli špatné krvi,a le raději bych brala tu kolínskou.
díky za info. 🙂

beruska21
15. zář 2008

Holky co je to alternativní doba 1,doby porodní.Předpokládám že nějaká lepší hekárna...Ale něco konkrétnějšího nevíte?Četla jsem, že to teď nově nabízí kolínská nemocnice...

Rozohodně bychom totiž chtěli aby byl manža celou dobu se mnou, nejenom přímo při porodu...a když jsou na normální hekárně třeba tři ženský tak to asi není možný, že?

dumbice
15. zář 2008

Ahoj rodila jsem tam před šesti nedělema a byl tam velký nával a ta alternativná hekárna byla asi zabraná, manžela poslali domu a mohl přijet až když jsem byla na sále. V té normální hekárně nesměl být, byly tam ještě dvě rodičky. Ale jestli tam budeš rodit sama tak tam tu hekárnu mají i s míčem a sedacím pytlem. Já si jí bohužel neužila rodilo tam moc moc rodiček a tak měli dost narváno a pouštěli nás domu už třetí den a to už na moje lůžko na šestinedělí čekala další rodička

pavla.wz
22. zář 2008

Ahoj,
rodila jsem v Kolíně před 6 nedělema, měla jsem opravdu velké štěstí, že jsem tam byla sama, manžel se mnou mohl zustat celou dobu, vůbec si neumím představit, že bych tam byla sama, dostala jsem ten pokoj s míčem, sprchou atd ale vůbec jsem nic nevyužila..měla jsem křížové bolesti a byla jsem ráda, že žiju 😉 jinak všichni mi říkai, že partnery posílali domů a mohli až na porod. Jinak jsem měla pěkně protivnou porodní asistentku, přišlo mi jako, že jí obtěžuju a otravuju, na doktora cukrovala jako blázen a na mě držkovala. O epiduralu nepadla ani zmínka sice jsem ho nechtěla ale vůbec nepadlo ani slovíčko ,co bych chtěla nebo jak si to přestvuju a hekárně jsem byla 8 hodin a podívat se na mě přišla dvakrát!!Boužel nevím jak se jmenovala. U porodu jsem měla doktora Bečváře ten byl super..je to flegmouš. Naštěstí se malá narodila v 6.18 a v šest se měnily sestry a přišla starší moc milá sestra taková mamka, ta byla super s tou první bych snad ani neodrodila. Na postel jsem čekala 9 hodin protože měli plno, hrozili, že mě šoupnou na gyndu a to bych malou něměla u sebe, pak naštěstí se uvolnilo lůžko. Malou jsem viděla na sále a potom až po 10 hodinách a to jsem si o ní musela snad 3x říct..prej toho mají hodně a nestíhají ..v tu chvíli mě to moc nezajímalo a byla jsem dost zklamaná a rozladěná.Na šestinedělí to bylo tak na půl..některý sestry dost protivný..ale všude jě něco..některé byly moc hodné a fajn, bez jejich pomoci bych nekojila mely se mnou trpělivost. V porodnici jsem byla 12 dní malá měla silnou žloutenku a musím přiznat, že jsem tam i několikrát brečela - jedna sestra byla fakt kráva 🙂 ale kdybych se mělaq znovu rozhodnout asi bych znovu volila Kolín..sestry jsou taky jen lidi a treba zrovna neměly svůj den ale tu porodní asistentku bych Vám opravdu nepřála. Jo a jestli jste byly na předporodních kurzech tak to vůbec neplatí přišlo mi, že všechno co tam naslibovali tak bylo přesně naopak

beruska21
26. zář 2008

Hmm...tak to mě nijak nepotěšilo...Doufám, že v lednu nebbude tak narváno 😖 Bo představa. že jsem někde na hekárně 8 hodin sama, ještě hůř s dalšíma dvouma ženskejma, mi běhá mráz na zádech 😖

kruguer
8. led 2009

Tak jsem jenom chtěla napsat, že Kolín byla skvělá volba. Personál supr, sestřičky by měli pozlatit....jenom jedna sestra byla odměřená, ale co všude je něco..A potkala jsem všechny, byli jsme tam 8 dní 😒

efi
9. led 2009

Ahojky,
kruguer: tak to ráda slyšim, taky jsem se rozhodla pro Kolín a zatím z toho mám dobrý pocit, byla jsem se tam mrknout a príma, jestli můžeš, hoď nějaké podrobnosti, jak to tam probíhá porod i na šestinedělí, , v noci sem se vzbudila a snad hodinu sem nemohla usnout, pořád sem přemýšlela, jak to v praxi bude vypadat, když najednou budu mít mimi u sebe, jestli mi někdo poradí co a jak, s kojením, přebalováním, oblíkáním a tak, jsem asi praštěná, ale začala sem z toho být úplně nervóza, tak jestli můžeš, hoď info, předem moc moc díky

dumbice
9. led 2009

Ahoj, já jsem tak rodila před pěti měsíci. Zkušenost mám takovou že na šestinedělí ti přinesou mimi ukážou ti jednou jak přebalovat a jak koupat a pak mi asi dvakrát pomohli při kojení,ale zvládnout se to dá já jsem se taky bála že na toho tvorečka nebudu moct ani sáhnout a ono to příjde samo uvidíš🙂Kdyby jsi potřebovala radu tak stačí na sestřičky zazvonit a oni poradí i pomůžou.Každý den dostaneš nové oblečení a zavinovačku a věci na koupání. Já se taky bála a zvládlo se to🙂

kruguer
12. led 2009

sestry byly strašně ochotné a stačí se zeptat a pomůžou..kojení vysvětlila, sestra byla poprvé u toho a říkala mi co a jak..no a sestry na šestinedělí jsou zlatý všechny..opravdu se neboj, když potřebuješ, poradí vždycky. a na depky se vykašli, ty si užiješ po porodu 😉

efi
19. led 2009

Holky moc díky za zkušenosti, hned mám z toho lepší pocit 😉

sarusinek
6. únor 2009

Ahoj, chtela jsem se zeptat, kdy jste zacaly chodit misto ke svemu doktorovi uz do poradny v porodnici a na monitory? Byva to tam na dlouho? A objednavaji, nebo muze clovek dorazit, kdy chce? Trosku se toho desim, cely tehu snasim spatne a pri delsim cekani nekde mi byva dost zle, tak by me zajimalo, jak to chodi primo v Koline. Diky za jakekoliv info.

sarusinek
9. únor 2009

Jeste jednou zkousim posunout diskuzi trochu nahoru. Diky

maruska30
9. únor 2009

Ahoj Saru, mě pan doktor řekl že pokud bude vše probíhat jak má tak až ve čtyřicátém týdnu. Ale jinak taky nevím jak to je v Kolíně v poradně organizačně. Jestli jako na ultrazvuku tak to bude bohužel bez objednání

sarusinek
9. únor 2009

maru, diky 😉 A Tvuj doktor ma monitor asi u sebe, vid? To moje Dr. prave ne 😒

maruska30
9. únor 2009

má, to je výhoda. Ale myslím že od 36 týdne se musí na monitor takže to si tě zřejmě přeberou.

kruguer
10. únor 2009

Já jsem chodila do termínu porodu na svoji gyndu, pak už mě poslali do porodnice. Poradna je na objednání, ale jednou jsem čekala dost dlouho ( to myslím byla ale něaká mimořádná situace, přišly pacientky navíc..krvácení apod.) a monitor je na objednání taky a tam to bylo ok. Na druhou stranu,pokud ti bývá zle, jsou tam moc ochotní, tak to sestře řekni...

sarusinek
10. únor 2009

ahoj kruguer, dekuju za odpoved.Aspon mam ted trochu predstavu. Jeste se chci zeptat, myslis, ze je mozne se objednat treba do poradny a na monitor po sobe? Musim do Kolina dojizdet, resp. manzel me cele tehu k doktorovi vozi, sama vubec nejsem schopna, takze je to u me trochu slozitejsi. Poradna i monitor jsou vedle sebe, tedy objednava se u jedne sestry, nebo je kazde nekde jinde? Promin za ty vlezly otazky, ale moc to tam neznam, byla jsem tam jen na ultrazvuku, takze ani nevim, kde je poradna 😅

aneta15
10. únor 2009

Ahoj Saru,
já jsem si zavolala na gyndu objednala se a automaticky jsem sla i na monitor, myslím si, že to mají jako jedno pracoviště i když jsou tam 2 sestry, mají tam monitory dva tak to šlo docela rychle.

aneta15
10. únor 2009

Moje doktorka svůj monitor ale měla dovolenou tak jsem tam jezdila od 37. týdne. Jsou tam příjemní a ochotní takže si myslím, že ti vyjdou vstříc.

sarusinek
11. únor 2009

Anet, moc diky za info 😉 Jeste jedna otazka: ta vysetrovna a monitory jsou ve 4. patre?

aneta15
11. únor 2009

Já už ani nevím 😀 třetí nebo čtvtý patro, ale mají výtah...je o všechno na jedný chodbě ale myslím, že čtvrý u sálů, protože když jsem tam ležela na udržování tak jsem tam taky chodilla na monitor...to víš už je to dávno 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru