Porodnice Kolín. Máte zkušenost?

janinininka
2. čer 2007

ahoj holky,máte některá zkušenosti s porodnicí v Kolíně, nebo chystáte se tam rodit? Děkuju za info!! 🙂

luci_enka
9. dub 2009

Ahoj holky, predtim nez jsem sla rodit, jsem taky shanela informace vsude mozne, konecne se s vami muzu podelit i ja 🙂 Snad to nekomu pomuze!

Rodila jsem v breznu 2009, nejlepsi na celem pobytu v nemocnici byl porod. Od prijezdu do porodnice byla mala za hodinu a tri ctvrte na svete (prvni porod 🙂) - vse probehlo v poradku diky panu dr. Adamkovi a pani por.asistence, jejiz jmeno bohuzel nevim (starsi, tmavovlasa, moc hodna). Jelikoz se mnou nebyl problem, porod rychly a bez komplikaci, na sestinedeli se se mnou nikdo moc nebavil (krom mereni teplot rano, ale sestry byly prijemne), takze tam si me nikdo moc nevsimal.
Horsi to bylo s novorozeneckym oddelenim - jako prvorodicka jsem nemela tuseni, jak na kojeni (ackoliv jsem 3 mesice navstevovala predporodni kurz, kde o kojeni byly asi tri lekce - ale clovek muze byt pripraven teoreticky, v praxi po porodu je to uplne o necem jinem) - rodila jsem v noci, to se se mnou nikdo nebavil a rano uz asi vsichni predpokladali, ze mi sestry v noci vse vysvetlily, takze jsem se "ucila" a zkousela kojit sama ☹ (a to jsem nekolikrat zadala sestru, aby se na kojeni prisla podivat a rekla mi, jestli vse delame dobre - neprisel samozrejme nikdo... ☹)
Nakonec jsme po prichodu z porodnice museli volat laktacni poradkyni, ktera vse vysvetlila, ukazala a diky ni jsem se krasne rozkojila (meli jsme mensi a spave miminko, ktere spatne salo a nepribiralo ☹)

Takze ma zkusenost s Kolinem - porod super (dr. Adamek moc fajn!!!), sestinedeli OK (nebyl problem), novorozenecke oddeleni - az na par vyjimek nezajem sester - chtelo by to zmenit pristup, aby se nemocnice opravdu mohla chlubit certifikatem "baby-friendly hospital".

PS: A pokud budete mit problem s kojenim po navratu z porodnice, laktacni poradkyne se urcite vyplati!!! 🙂

mala_viki
8. črc 2009

Ahojky nastávající i už maminky. Nejdete některá v září rodit do Kolína? Já si tu porodnici vybrala záměrně. Brod je moc daleko... budu rodit druhé a k Čáslavi nemám moc kladný vztah i když poslední dobou na ni slyším samou chválu.

mysilinka
10. črc 2009

Ahojky jake zkusenosti mate s porodnicí v Kolíně protože si rozmýšlím kde budu rodit a hlavně jestli nevíte někdo v kolikátém týdnu se registrovat v Koliíně v porodnici.Děkuju všem maminkám🙂Katka

dracekmracek
10. črc 2009

Ahoj holky mám tu samou otázku je potřeba se registrovat ?Na stránkách jsem to nenašla 😒

vercak.
10. črc 2009

Ahojky, rodila jsem v Kolíně a byla jsem spokojená. Na novorozeneckém odd. byla teda jedna sestra, která nebyla moc příjemná, ale jinak byl personál fajn. U porodu jsem měla příjemnou mladou porodní asistentku a mladou doktorku, která taky byla příjemná. Na šestinedělí to bylo taky dobrý, ale občas mi bylo smutno a chtěla jsem domů, ale to tam asi prožívá každá maminka. Ale byly tam skvělý sestřičky, naučily mě, jak mám kojit a byly opravdu trpělivé. na pokoji se mnou byla maminka, která měla s kojením dost velké problémy a sestřičky jí trpělivě všechno vysvětlovaly a uklidňovaly jí. Jinak pár týdnů před porodem tam se mnou sepisovali porodopis, tak se tam kdyžtak stavte a poptejte se.
Přeju všem maminkám krásná a zdravá miminka 😵

mala_viki
10. črc 2009

já myslím, že registrovat se nemusíme, ale určitě je tam dobrý zajet a zeptat se co a jak. Budu tam volat ve středu a zjistím to. Byla jsem v Kolíně na operaci na gyndě a tam to bylo taky super. 🙂

vercak.
10. črc 2009

No já chodila i na gyndu do poradny do nemocnice, takže mě pak vyslali sepsat porodopis.

mala_viki
10. črc 2009

to vercak.: nevíš náhodou jak je to tam s nadstandartem? Chtěla bych ho určitě, ale jaká je šance, že bude volny ☹

vercak.
10. črc 2009

myslim, že tam byly 2 nadstandartní pokoje, ale oba byly obasezený. Ale normální pokoje tam taky nejsou špatný. jsou dvoulůžkové a mají vlastní wc a sprchu, takže se vlastně dělíš jen s tou, co budeš na pokoji. A návštěvy tam můžou přijít kdykoliv a být jakkoliv dlouho. Já jsem si teda nestěžovala a zase bylo fajn, že když mi bylo smutno, tak jsem si popovídala s maminkou vedle mě a bylo líp. Podporovaly jsme se navzájem 😵

mala_viki
10. črc 2009

tak to je super... taky mám pocit, že budou obsazený. No ale jestli jsou pokoje jen po dvou tak se to dá vydržet. Já jdu rodit svoje druhé, tak bych chtěla víc soukromí i kvůli těm návštěvám asi tam budu mít narváno, tak aby to tu druhou mamku moc nerušilo. No ale těch pár dnů se to dá vydržet. 🙂

vercak.
10. črc 2009

jo mají to naštěstí dobře vyřešený. A mimi máš vlastně pořád u sebe, takže když pak přijde třeba tatínek, tam tam může být až do večera na koupání a tak a nebo i dopoledne, když skončejí vizity. A když náhodou budeš mít větší návštěvu, tak můžete jít na chodbu, je tam jídelní koutek a miminko ti zatim pohlídají na novorozeneckým. Moji i přítele rodiče bydlí daleko a když přijeli na návštěvu, tak aby nás nebylo na pokoji moc, tak jsme šli právě na chodbu, ale malýho si ochotně odnesla sestra, aby nenastydnul.
Jé, jsem zase zavzpomínala a už mě to dojímá 😅 😅 😅

mala_viki
11. črc 2009

Tak to je fakt bezva... jestli bude jezdit přítel do práce, tak dřív jak v půl pátý se za náma nedostane, ale třeba dcera ta tam bude se mnou vegetit hned po škole a pak babičky a kamarádky... no bude toho spousta. To je bezvadný, že ti pohlídají miminko. Je to dobrý i když se chce člověk jen osprchovat. Já se Viky bála nechat na vteřinku samotnou 😀 Já jsem taky dojatá když si představím, že za tři měsíce budu našeho drobečka chovat. 😵 Vikča už je velká a rozhodně to není mazlík tak si zas budu užívat 😀

vercak.
13. črc 2009

S těma návštěvama je to tam fakt dobrý, když přijela moje mamča, tak malej byl na světě už tři dny, chtěla si ho trošku užít, tak tam se mnou byla skoro celý den. Sestřičkám to vůbec nevadilo. No a když jsem šla do sprchy, tak malej většinou spal a navíc tam byla se mnou druhá maminka, takže na něj koukla. právě že si myslim, že to bylo lepší, než kdybych byla na nadstandartu. Tam bych byla třeba sama, určitě v noci a to se mi stýskalo po domově nejvíc. Už jedno dítě máš, takže asi víš, jak funguje psychika v porodnici viď. Je dobře, že starší dcerka není rozmazlená, taky chci takhle vychovat svýho syna. teď začíná mít občas vzdorovací období, tak je to někdy těžký, ale jinak je absolutně samostatnej a to se mi líbí.

mala_viki
13. črc 2009

Tak Vikčula už má předpubertu... tak to s ní švihá 😀 Trošku rozmazlená je, doteď byla jedináček a babičky mi tu výchovu kazily, ale doma je naprosto zlatá. Co řeknu udělá, sice občas trošku frflá, ale pomáhá se vším. Taťku máme hodně mimo domov, tak se musíme starat sami a někdy je toho až nad hlavu a když vidí, že už toho mám dost, tak pomůže i sama od sebe. Jsem ráda, že taková je. Nevím jestli jsme ji tak cíleně vychovávali asi jen nevědomky.
Předevčírem jsme byly spolu na nákupu a malej mě kopal tak, že mi břicho skákalo a Vikys na něj ať nechá mamku, že táhne nákup a už toho má dost... Jsem se musela smát 😀 a malej fakt přestal... naučil se na její hlas a když hladí bříško tak na ni bezvadně reaguje. Jsou to moje zlatíčka 🙂

vercak.
13. črc 2009

tak to je teda krásný. Já když jsem byla těhu, tak přítel pracoval taky mimo domov a vídali jsme se jednou za týden a vždycky když byl se mnou, tak malej moc nekopal. Asi z něj měl respekt a do dneška ho má 😀 😀 😀 Taky bych jednou chtěla dvě děti, ale nejsem si jistá, kdy bude ta správná doba. nechci zase, aby byly věkově moc od sebe. Já sama jsem měla o dost starší sourozence a věčně jsem jim byla na obtíž 😅

mala_viki
13. črc 2009

no já jsem zas na jednu stranu ráda že Viky je už tak velká... nemáš s tím starším tolik starostí... teda když neberu učení... to je pro mě očistec 😀 . Navíc jsem se až teď cítila konečně připravená na další 😀 Vikys má taky před přítelem respekt... on je voják, tak umí pouštět hrůzu, ale jinak ji miluje a je hodnej... jen když už zlobí a zařve na ni jak to panečku lítá... pokojík je uklizenej. Kdybych řvala já, tak se u toho můžu stavět i na hlavu a ani to s ní nehne 😒

vercak.
13. črc 2009

Oni ty děti asi mají z toho táta větší respekt už jen proto, že ho nevidí tak často jako nás. S námi jsou pořád a mají nás už prokouknutý. Je pravda, jak píšeš, že když je to první dítě větší, tak s nim není tolik starostí a můžeš se věnovat miminku, ale zase na druhou stránku ty sourozenci si začnou rozumět až v dospělosti.

mala_viki
13. črc 2009

i to je možný... nevím uvidím až jak to bude u nás... snad to bude ok. Vikys je taková opatrovatelka, tím že je sama tak děti hrozně miluje a myslím že je to hodně i o povaze dětí.
No já jsem ráda, že aspoň někoho poslechne, jinak by nám tu taky mohla začít skákat po hlavě 😀 Máme to u nás rozdělený já jsem ta hodná, přítel ten přísný, ale když si má vybrat komu bude říkat tajemství tak jde za přítelem 😒 Mě říká jen kde jí kdo ubližuje páč mamka je ochranářka a vždycky to nějak vymyslí 😀 Zato kdo jí dal pusu se dovím jen od Petra 😅 A to to prosím není její vlastní táta. Ten bydlí daleko a vídá ho jen 1 - 2x za měsíc.

vercak.
13. črc 2009

tak to by mě docela ale mrzelo. Ale zase když tvůj přítel není její táta, tak si myslim, že v něm vidí kamaráda a proto se mu svěřuje ne?
Jinak u nás to je to samý. Já jsem ta hodná a přítel je ten, kterej bude přísnější. malýmu je teprve 10 měsíců, takže to ještě nevnímá, ale už ted vidim, že to tak bude.

mala_viki
13. črc 2009

no mrzí mě to, ale ono to bude i tím, že když začala chodit do školky tak jí vodil Petr a po cestě si povídali... já už trčela v práci ☹ Prostě se na to naučila... mě se taky svěřuje, ale jemu víc... teda já to tak vnímám a asi ano... bere ho jako kámoše, tati mu neříká, protože se jí pak všichni ptali kterýho tátu myslí, tak mu říká jménem... U nás to nikdo už neřeší... jen ostatní s tím maj problém. Hlavně ve škole nevěděli za koho platíme a ke komu ten pán patří 😀 Už si taky zvykli.
Mimochodem máš krásnýho lumpíka, já už se na toho našeho taky moc těším. Děti prostě musí mít před někým respekt a mamky to nejsou skoro nikdy 😀

vercak.
13. črc 2009

Díky, dali jsme si na něm záležet a 7 měsíců jsme se snažili 😀 😀 😀 😀
Koukla jsem taky na fotky a máš tam teda převážně výbavičku vid. Ale malá je taky hezká slečna, jednou budete kluky odhánět.
No jinak s lidma to je fakt těžký, hlavně když má dítě rozdělené rodiče a skoro nevlastního tátu. lidi jsou z toho pak trošku zmatený. já jsem říkala příteli, že bych chtěla, aby jsme se vzali, než půjde malej do školky. Právě už kvůli jménům. Ty děti to ještě nechápou a když se jich pak někdo zeptá, proč se jmenují jinak než máma, tak chudáci nevěděj, co mají říct.
Koukám, že jsi z Kutné Hory viď? Já jsem z Kolína, to je kousek 🙂

mala_viki
13. črc 2009

Njn už mám skoro vše nakoupeno a to nám ještě nikdo na 100% neřekl že to bude kluk 😒 No kdyžtak to bude pěkná holčička v modrém.
To říkal i Peťule, že brzo vytáhne brokovnici 😀 už u nás zvoní pár nápadníků, naštěstí je to zatím nevinný. My se taky chceme vzít, ale na Viktorčině jméně to nic nezmění... má jméno po tátovi a ten se jí nevzdá... což chápu, takže tak jako tak bude mít příjmení jiné než já 😔.
Vikča vždycky dětem říkala... heč já mám dva táty a ty jen jednoho... tak jí děti dali pokoj a teď už jsou velký tak se nikdo neptá... takže pohoda... jen pošťačka má problém páč Viky není napsaná na schránce a když jí něco posílaj babičky tak musím pošťačku vyhlížet jinak by chudák nevěděla do jaký schránky to hodit 😀
Jj Kolín je kousíček... jsme vlastně přespolní sousedky 😀 A bydlíš přímo v Kolíně nebo někde kousek?

vercak.
13. črc 2009

No tak to jí musíte dát taky jméno na schránku, třeba by z toho měla radost 🙂
To jsi teda dobrá, když už nakupuješ na kluka a nevíš, jestli to bude kluk 😅 Já se to dověděla až v 7 měsíci, celou dobu nám malej ukazoval jen páteř, takže jsem musela všechno kupovat neutrální. No ale pak jsem se rozjela a nakupovala hezký klučičí věci 😀 Strašně jsme si kluka přáli, takže jsme byli rádi, když jsme se to konečně dověděli. Ale samozřejmě, že holčičku bych milovala stejně jako malýho 😵
No my bydlíme přímo v Kolíně. přistěhovali jsme se sem před rokem. Přítel tu pracuje a když už byl malej na cestě, tak jsme začali hledat byt tady, aby jsme byli všichni spolu.

mala_viki
13. črc 2009

už to máme v plánu, teď jsem jí dopsala pohled na tábor tak ho večer musím hodit do schránky... je tu takový smutno když tu není 😢
Já bych teda radši holčičku, ale nějak cítím že to bude kluk 😉 u Vikči mi to taky řekli až ve 32 týdnu a já už měla doma všechno růžový 😀 a klaplo to tak si říkám že to vyjde i podruhý... za dva týdny ho zkusíme znova ukecat aby se ukázal... už jsme to s doktorem zkoušeli minule a i když ho žďuchal tak to s malým ani nehlo... je prostě po tátovi... totální pohodář 😎
A jak se ti v Kolíně líbí... já tomu městu moc na chuť nepřišla, mám ráda KH je menší, ale zas na nákupy jezdím jedině do Kolína 😀 Bydlíte v paneláku nebo máte domek... my máme byt a ještě k tomu takový malinký ale zas je náš tak to moc neřešíme, ale domeček ze zahrádkou by byl fajn 🙂

vercak.
13. črc 2009

my bydlíme v paneláku, máte tu zatím podnájem. chtěli jsme teď kupovat byt, ale nedají nám hypotéku, protože nemáme nic našetřeno. Tak jsme řekli, že pár let počkáme, dáme si stavebka a pak bysme šli do koupě. Přemýšlíme o baráčku, rptože oba dva jsme vyrostli v baráku a máme rádi ten klid tam. V paneláku pořád slyšíš sousedy a hlavně nemůžeš dítě vypustit na zahradu. No ale tohle je otázka budoucnosti.
Jinak se mi Kolín docela líbí. my jsme ze severních čech z Rumburka, je to maličký město, ale zase je tam všechno při ruce a ne jako tady. Navíc si nemůžu nějak zvyknout tady na to podnebí. Je tu často dusno. To když přijedeme do Rumburka, tak tam se krásně dýchá a hezky tam fouká větřík. zajímvý, že dřív jsem si toho nevšímala 😅 😅
Tak to ti přeju, aby to to klaplo, když už nakupuješ do modra. Moje kámoška je v 36 tt a taky pořád neví, co to bude. Říkala, že už na to prdí a že už to ani nechce vědět, ted už stejně všechno má nakoupené, tak je to jedno. 🙂

mala_viki
13. črc 2009

to jo to počasí tady nic moc 😒 hlavně když v zimě přijde inverze... neotvíráme okna a nejlíp nevytáhnout paty z baráku... no ale když člověk musí ☹
S tou zahradou je to fakt... co bych za to teď dala... pěkně zelená travička, stín pod stromem... no konec snění zpět na náš krásný balkónek 😀
Naštěstí rodiče mají velký dům ve městě s velikou terasou... teď tam koupili houpačku...tak tam s Viky budem chodit relaxovat 🙂
No kdyby to neklaplo, tak jen vytáhnu růžový věci po Vikče a odnosí i modrý... vždyť je to fuk hlavně když bude mimčo zdraví... navíc jsem nakupovala zatím jen do půl roku a pak to pořeším nějakýma výprodejema a hotovo. Už to moc neřeším i oblečení jsem nenakupovala tolik co u Viky...stejně to vůbec neunosila... nakoupila jsem hodně malýho oblečení a ona byla malý obřík a rychle z toho vyrostla. Teď ve svých osmy letech měří 150cm má 37 kilo a nohu 36tku... za chvilku mě přeroste žirafka moje 😀 pro ní výhoda a já si budu brát štafle až jí budu chtít nafackovat 😀 😀 😀

vercak.
13. črc 2009

Tak to jsi mě pobavila. Já jsem si teď vzpomněla, když mi mamča kdysi chtěla dát facku a já jí uhnula a ještě jsem se jí smála, že se neterfila. Byla pěkně vytočená 😀 😀 😀
S tim oblečením souhlasim. Já taky na začátku nakupovala docela dost a pak Robin neměl něco ani na sobě a dost mě to i mrzelo. Dneska už kupuju jen pár věcí a častěji mu peru, roste rychle tak si myslim, že je fakt zbytečný, aby měl hodně věcí. No i když dneska jsem mu zase něco koupila no. To je těžký. Ale taky si všechno schovávám na druhý. On má dost oblečení v neutrálních barvách, hlavně to miminkovský tak do půl roku.
No zahrada je úplně o něčem jiným než ty hnusný balkony, na který pere celý den sluníčko. Příští týden jedu ki našim, tak už se těšim, až si člověk bude moct dát relax. No i když s tim naším ďáblíkem teda nevim no. Začíná si teď všude stoupat a navíc se naučil lézt strašně rychle, ještě nedávno se jenom plazil.

mala_viki
13. črc 2009

jj miminka jsou super dokud jen leží, pak jsou to ďáblíci co vystrkují růžky a nestíháš hlídat 😀 Vikča si takhle rozsekla čelist a vylezli ji všechny zoubky najednou... vypadalo to strašně spousta krve, ale doktor se tomu smál, že to má aspoň rychle venku a relativně bezbolestně... plakala asi pět minut 🙂 to já brečela víc.

vercak.
13. črc 2009

tak tohle máme za sebou. Přesně minulé pondělí se nám stalo něco podobného. malej si stoupnul u židle v kuchyni, máme takový vysoký barovky se železnou konstrukcí. Já jsem zrovna nekoukala a už ležel pod židlí. Měl rozseknutou dásničku a modřinu nad okem. Z pusy mu tekla krev proudem, řev na celej panelák a já brečela s nim. Vzbudil se Radek (přítel) a ten mě ještě seřval, že ho nehlídám. Později se mi teda omluvil, ale v tu chvíli mi bylo ještě hůř. letěli jsme do nemocnice, tam ho prohlídli a zjistili, že to má jen odřený. No ten den a ještě v úterý byl ukňouranej, asi ho to hodně bolelo, ale pak už to bylo dobrý a zase řádí jako tajfun.
Takže jsme si asi prožily podobný úraz viď.
Jo a židle už v kuchyni nemáme, dali jsme je zatim do pokojíčku, kam ještě malej nechodí 😀

mala_viki
13. črc 2009

no takových úrazů ještě bude... počkej až bude větší... Viky si ve třech letech zlomila klíční kost a před měsícem si prokousla jazyk na prolejzačce... prostě je zázrak že dospějí a jsou celý 🙂 Hlídat můžeš o sto šest a stejně si ublíží... nemáš oči a ruce všude... takhle mi to řekl doktor když viděl v jakým jsem stavu a moc se tomu smál... já byla napůl mrtvá strachy... no hrůza ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru