Porodnice Kolín. Máte zkušenost?

janinininka
2. čer 2007

ahoj holky,máte některá zkušenosti s porodnicí v Kolíně, nebo chystáte se tam rodit? Děkuju za info!! 🙂

vercak.
13. črc 2009

Já vím, že úrazů bude ještě hodně, ale asi ten první krvavej je nejhorší. Člověk se prostě strašně lekne. zase když si představim tu výšku a tíhu tý naší židle, tak můžu být ráda, že to dopadlo takhle. Jen byl chudáček tři dny na mlíčku a na čaji, nesměl nic jinýho jíst.
No zlomená klíční kost u takhle malýho dítěte, to musí být taky ošklivý. Měl jí zlomenou můj brácha, když spadnul z kola a vim, že se sotva hýbal.

mala_viki
14. črc 2009

tři týdny měla zafixovanou ruku a pak s ní měsíc nechtěla hýbat, ale jinak ok. No ten první týden to bylo hrozný... pořád plakala v noci ať jí otočím na bok a hladím... tak jsem se moc nevyspala, ale trpěla jsem s ní a vůbec mi to nevadilo.
Oni jsou ty dětičky takový průžný... občas je zázrak že si nic moc neudělají při takových úrazech... stát se to nám tak jsme asi do konce života mrzáci 😀

markyzka19
31. kvě 2010

Ahojky jak setu máte 🙂

laduska84
26. zář 2010

janinininka
ahojky já se chystám taky rodit v Kolíně 😕 tak nevím,mám termín v prosinci jdu císařem a chování sester je pro mě fakt důležitý 😨 tak mě prosím informujte 🙂 no třeba se tam,, janinininka ,,, potkáme 🙂

laduska84
26. zář 2010

janinininka
ahojky já se chystám taky rodit v Kolíně tak nevím,mám termín v prosinci jdu císařem a chování sester je pro mě fakt důležitý tak mě prosím informujte no třeba se tam,, janinininka ,,, potkáme

smahulkaa
4. led 2011

@laduska84 ahojky tak jak si byla spokojená? mě císař čeká v Kolíně za 9dní tak budu ráda za každý info 😉

dostyna
6. led 2011

Ahoj,v květnu budu rodit a nejblíž mám nemocnici v Kolíně.Vůbec to tu neznám,přestěhovala jsme se z Olomouce a tak nemám žádné kamarádky,které by mi poreferovaly jak to v Kolíně chodí 🙂 Můžete někdo předat nějaké zkušenosti z poslední doby?díky

kaci1
12. led 2011

Ahoj holky,
taky mě zajímá porodnice v Kolíně. Rodila tam na podzim jedna známá a byla spokojená. Je to ale takový typ člověka který nic neřeší a porod měla jako po másle, tak nevím.-( Já jsem ještě na začátku, tak mam čas,ale taky tu pokukuju a nevím podle čeho se časem rozhodnu. Jsem na rozhraní Prahy a Kolína. Bojim se, že v Praze to bude frmol a nikdo na mě nebude mít pořádně čas.

camelinka
28. led 2011

Ahojky holky, ja puvodne chtela rodit v Caslavi, ale prijde mi ze je to tam 100 let za opicema, zato v Koline maji novorozeneckou JIP to je pro me dost dulezite. Chtelo by to tady nejake nove info 😉

markyzka
30. led 2011

Ahoj 😉
Já jsem v Kolíně rodila dvakrát.....jednou v listopadu 2007 a podruhé v červenci 2010. Jak při prvním tak při druhém porodu jsem tam byla spokojená.....při prvním porodu byla na šestinedělí úžasná sestřička, která své povolání brala jako svůj koníček a poslání......dodnes na ní vzpomínám.....se všemi maminkami i miminky se osobně přivítala, pořád se usmívala, nic pro ni nebyl problém.....takový anděl 😉 ......na novorozeneckém byla jen jedna horší sestra, s kterou jsem ale taky vycházela........každopádně vybavení pokojů i porodních sálů v té době nebylo nejmodernější.......to se ale změnilo do mého druhého porodu........porodní sály mají luxusní porodní polohovací křesla.....na kterých se rodí jedna báseň 😀 😀 😀 😀 😀 .......myslím, že ani moc nepřeháním....jsou opravdu pohodlná......navíc zde vznikla jedna alternativní místnost na první dobu porodní....s vanou, žebřinami, závěsným lanem.....apod.......tatínek může být celou dobu u maminky, snaží se, aby každý pár měl své soukromí......ještě se prý ani nestalo, že by porodnici uzavřeli při topstavu - snaží se přijmout každou nastávající maminku.....dvakrát do měsíce si můžete jít porodnici (i sály.....) prohlédnout.....koná se tam předporodní kurz, který vede pí. Rosická.....úžasná, milá, hodná......dokonale zbaví strachu - ta vede i těhu plavání. Abych to shrnula......já byla v Kolíně opravdu moc spokojená....ale záleží na lidech....stejně jako všude jinde se mezi personálem najde člověk, který vám nebude sedět, ale zase je tam i spousta jiných velice příjemných lékařů i sester, které vám určitě poradí......při porodu maminku chválí a povzbuzují......i na novorozeneckém byly sestry fajn.....ochotně nám, resp. našim miminkám vybíraly oblečení dle jejich aktuální velikosti, vyvářely dudáčky, pohldaly mimča.....je teda pravda, že pokud se nezeptáte, tak vás moc "neotravují".....to mi jako druhorodičce teda vůbec nevadilo....spíš naopak - nikdo mi nestál za zády......ale jako prvorodičky se nebojte nikoho na nic zeptat....já jsem toho názoru, že jaký přístup budete mít vy k personálu, takový bude mt i on k vám......
No a ještě něco málo k pokojům.....dva nadstandardy.....jednolůžkové se sociálním zařízením, ledničkou, TV......a ostatní dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením.....návštěvy u vás mohou být prakticky celý den.......a přímo na pokoji.....
Ať už se rozhodnete rodit kdekoli, přeji vám všem bezproblémový porod, hezké vzpomínky, milý personál a hlavné......zdravé děti 😵

dorinek
5. únor 2011

Musim se přidat k Markyzce. Rodila jsem v Kolíně v září 2009 a i když tam bylo narváno (rodičky nakonec dávaly i na 2 patro, kde normálně leží rizikové těhu), tak jsem si nemohla stěžovat. A neslyšela jsem, že by někoho odmítly přijmout, jako se to stalo kamarádce v Podolí a to měla porod na spadnutí. Sestry milé, u porodu jsem chytla bezva por. as., pořád mě chválila a utěšovala..... na šestinedělí se našla jedna sestra, která asi zrovna neměla den, ale to se stane asi občas každýmu ( i když by se to stávat nemělo)Kolín je teď docela dobře zmodernizovanej, porodní sály luxus, pokoje po dvou, sociálka na pokoji,ale hlavně jsou tam zařízený na porody od 32. týdne, takže pokud nastane předčasný porod, tak už vás tam vezmou a i s miminkem to tam doležíte, dřív to prý převáželi do Prahy. Původně jsem taky zvažovala Prahu, ale když jsem se dozvěděla, že se musim včas registrovat, aby mě pak vzali, tak jsem se na to vykašlala. Do Kolína se registrovat nemusíte, v 36 TT jsem si došla pro papíry, v 38 TT mě gynekolog předal do péče nemocnici.

marth
18. únor 2011

Nezbývá mi nic jiného, než souhlasit. Já rodila v Kolíně před 3měsíci (listopad) a byla jsem se vším naprosto spokojená. Se sestrami jsem neměla jediný problém. Takže pokud do budoucna další mimčo, tak určitě bez váhání volím Kolín.

dostyna
18. únor 2011

Díky moc za info,je to přesně jak píše Markyzka,je to o tom jak se chováte k lidem,tak se chovají oni k vám.A hlavní je pro mě zdraví miminka
Holky,jak je to s věcma do pordonice,dostávají tam maminky a miminka něco a nebo je třeba vše ssebou a nespoléhat,že něco dostaneme?díky

markyzka
25. únor 2011

@dostyna V porodnici dostávají maminky erární poporodní vložky (já je měla raději než své vlastní z lékárny 😀 😝 ).....jinak vše ostatní by si maminky měly přinést......např. yal gel (v porodnici mají samosebou klystýr-ten nabízejí všem, ale pokud chce některá maminka yal gel, tak si ho musí přinést. Já jsem ale spíš pro ten klystýr - byl mi docela příjemnej), voda během porodu....apod. Miminka jsou na šestinedělí zajištěná více......pokud tedy maminky chtějí........miminkům je poskytnuto erární oblečení (bodýčka, košilky....), zavinovačky, přípravek na mytí, vzorky krémíků na prdelku, líh na pupíček.....dokonce i dudlíčky.....ale ty si nejspíš každá maminka stejně přinese vlastní, že? 😀 😉 Pokud je zapotřebí, poskytnou sestřičky i odsávačku mateřského mléka, popř lahvičku na mléko........Nutné je ale miminkům přinést své jednorázové plínky (k dispozici jsou v nemocnici pouze klasické bavlněné pleny) a vlhčené ubrousky na prdelku......nic víc mě momentálně nenapadá.....pokud bych si ještě na něco vzpomněla, tak písnu......
Přeju ti bezproblémový konec těhu a porod, na který budeš ráda vzpomínat......

markyzka
25. únor 2011

@dostyna joooo....ještě je potřeba vzít si svůj toaleťák a mýdlo.......atd atd.....

dostyna
25. únor 2011

@markyzka super,díky moc za cenné informace....klystýr asi dám klasickej,ikdyž nevím co mě čeká 😀 😀

adamka31
26. únor 2011

No já jsem rodila v únoru 2010. Porodu jsem se nebála, nebyl důvod. Měli jsme to strašně rychlé. Přítel mě přivezl do porodnice kolem půl 9 s křečíky v podbřišku, (jako když se hlásí silnější menses). Opakovalo se to pravidelně po půl hodině, pak po 15 minutách, nakonec po 10. Tak jsme raději jeli 😅 na příjmu nás nejdřív nechali sedět skoro 15 minut na chodbě, protože zrovna měli jiný příjem. Nic moc 🙄 pak vzali dovnitř jen mě. Napojili mě na monitory. Nechali mě tam samotnou 20 minut. Přítel na chodbě. Za tu dobu pravidelné křeče. Jinak nic. Přišla sestra, skoro mi vynadala, že nemám jedinou kontraktci, takže vlastně nerodím a můžu jet ještě domů. (druhý den jsem přenášela). Naštěstí přišla paní doktorka (MUDr. Janečková nebo Janíčková, teď už nevím přesně). Byla asi stejně stará jako já 😀 strašně fajn. Vyšetřila mě. Po 2 minutách vynesla verdikt, že rodíme, jsem otevřená na 3 cm a bude to rychlovka 😉 dostala jsem klistýr, ten byl v pohodě, pak vyprazdňování, sprcha. Erární košile a hned na porodní sál. Přítel běžel do auta pro tašku, převlékl se a ve 22 hodin jsme byli na porodním sále. Vedle nás pořád hekala nějaká mladá slečna a hrozně řvala, to mě děsně zneklidňovalo 🤐 to už jsem byla otevřena na 6 cm. Uměle mi praskli vodu a píchli Oxitocin. V podřepu na zemi jsem měla za úkol rozdýchat kontrakce, které byly náhle po půl minutě 😖 pak mi řekla doktorka že až ucítím tlak do konečníku, můžu zatlačit. Tak jsem jí poslechla a tlačila. Jenže najednou mi řekla ať hned přestanu, a zavolala pro Mudr. Bártla, což je zástupce primáře. To mě tedy hodně znejistilo. Nikdo mi ale nic neřekl. Jen že to musím rozdýchat. Takto jsem rozdýchávála ještě skoro hodinu. Bylo kolem půlnoci, když jsem byla otevřená na 10 cm. Při kontrakci jsem pořádně zatlačila. Vykoukla hlavička a podle pana doktora to bylo na dobré cestě, protože se prý už "nevracela". Ještě při té samé kontrakci jsme zatlačila podruhé a bylo to 😀 ještě bych ráda připomněla, že jsem byla na konci těhotenství na ultrazvuku, protože se moje gynekoložka obávala, že bude mimi trochu větší. Ultrazvuk předpověděl porodní váhu 3600g. Když mi mojí holčičku ukázali a dali do náručí ještě zelenou, první co jsem řekla bylo :"No tak ta má určitě přes 4 kila". Všichni se smáli. Ano, měla 4220 g a 53 cm. Pěkný kousek na prvorodičku 🙂 moje spontánní otázka byla :"a to už je všechno?" Opět jsem všechny pobavila, protože celý porod téměř nebolel, podotýkám, že jsem neměla píchnutá žádná analgetika. Nejhorší zážitek bylo ale šití. Eliška byla veliká, navíc šla napřed s dlaní na uchu, takže pro představu (museli mě opravdu hodně nastřihnout 😖 spousty stehů, hodně bolesti, 3 probdělé noci, 14 dní pouze ležení, sedět jsem nemohla. Doma jsem seděla na polšátři nebo na nafukovacím kruhu. Děs. Takže celý porod trval přesně 2 hodiny. Eliška se narodila 5 minut po půlnoci. Jinak personál super. Pokoje taky. Hekárnu jsem neměla čas navštívit 😀 nespokojena jsme byla jen s dětskou sestrou. Měla jsem problémy s kojením. Neporadila, nadávala, vyčítala. Až na moje přání mi donesla silikonové košíčky, protože jsem měla hodně pokousané a popraskané bradavky a kojení bylo hrozné utrpení. Naštěstí jsem po 3 týdnech od porodu přestala kojit úplně, takže jsme od mala na Nutrilonu a nemůžu si to vynachválit. Eliška oslavila minulý víkend rok. Má 78 cm a 12,5 kilo. Hodně zdaru ostatním maminkám.

priorita
1. bře 2011

Ahoj holky, prosím vás v kolikátém tt se mám hlásit do kolínské porodnice? Někde jsem slyšela v 35tt (ukončeném???) ale na stránkách nemocnice to nemůžu najít ☹
Jinak super informace, díky za ně 🙂 jsem nadšená z těch dudlíků 🙂

dostyna
2. bře 2011

@priorita ahoj,je to presne jak pises,v 36tt.To mi potvrdila i pani Rosicka.Koukam,ze se v porodnici mineme,tak dej pak vedet jak jsi to zvladla🙂

priorita
2. bře 2011

@dostyna : mockrát díky za info. Já dneska akorát byla u Dr. a bohužel mám teda zatím polohu koncem pánevním a ještě k tomu spíše šikmo, takže pokud se Tadeášek nerozhodne přetočit, čekal by mě porod někdy v 38tt. No uvidíme...budu myslet pozitivně a třeba se umoudří 😀
Půjdete na tu prohlídku porodnice?

dostyna
3. bře 2011

@priorita ahoj,na prohlídku do porodnice chci jít určiě.Za dva týdny jdu na velkej ultrazvuk,tak to asi spojíme 🙂

priorita
28. bře 2011

Ahoj holky,

chci se zeptat, na to vyplnění registračních papírů mohu podle těch hodin co mají na internetu pod všeobecnou příjmovou ambulancí? V pondělí budu 35+1, tak bych tam zajela...

dostyna
28. bře 2011

@priorita Tak to netuším.A ty už jsi byla na tom odpoledním předporodním kurzu?

priorita
28. bře 2011

@dostyna : nene právě že jsem nebyla nikde...já snad ani na předporodní kurz nepůjdu, jen bych si chtěla omrknout prostředí pokud to půjde (tedy pokud to jde i samostatně a ne jen jako součást kurzů). Tak já se to pokusím ještě někde vyčíst nebo si tam zítra brnknu...

dostyna
28. bře 2011

no na tom kurzu toho asi moc nebude,je tam prave prohlidka porodnice,co vsechno ssebou do porodnice atd.Tak dej pak vedet co a jak

mili.jam
29. bře 2011

ahojky holky,taky budu rodit v Kolíně, včera jsem tam byla navštívit pana primáře 😉 jenom nevím,jaké tam jsou pokojepo porodu,jsou to ty strašný,co mají nafocené?

dostyna
29. bře 2011

@mili.jam ahoj,já se chystám na prohlídku porodnice až za 3 týdny,tak jsem zvědavá jak to tam vypadá 🙂 A co pan primář,mám se těšit? 🙂 jestli tedy budu mít tu čest 🙂

markyzka
29. bře 2011

Holky ta registrace se dělá na sesterně přímo na oddělení šestinedělí....3.patro, naproti jídelně..... 😉

markyzka
29. bře 2011

a ty pokoje už jsou jiné....na netu mají zastaralé fotky

dostyna
29. bře 2011

@markyzka supeeer,díky,aspoň pak nebudu bloudit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru