Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

kate77
7. čer 2007

No tak já tam půjdu za 3 týdny..hm místo narození manžela??Né,že bych to nevěděla,ale nějak podstatné se mi to nezdá..ale neva...Takže zatím neříkají stopstav?To je dobré..

louzicka
8. čer 2007

Ahojky, já se tam byla registrovat v úterý, přišla jsem tam až po 12,30 hod. a přede mnou byly 2 maminy, po mě 1 mamina, takže žádný nátřesk. 🙂 Já si zase nemohla vzpomenout, kdy jsem dostala první menstruaci 😀 taky mi to nepřijde k porodu tak důležité (jako místo narození manžela) 🙂 Stopstav tam určitě zatím nemají. Přišla tam maminka v 20tt a říkali jí, že je brzo, ať přijde až mezi 33-35tt.
K registraci mi stačila občanka, kartička pojišťovny a těhu průkazka. Ještě potřebujete výsledky vyšetření krve a seznam léků, které berete (ale je to všechno v těhu průkazce).

bramburka
8. čer 2007

Díky, to je fakn a kdy jsem mela prvni menstruaci? Ty brdo? 😀 já nevím, zeptám se mámy, stačí jim dloufám, že asi ve 12ti letech 😀 😀 😀

bramburka
8. čer 2007

Jo a stop stav? To snad ne, myslim, ze odmitnout nemohou, muze treba Podoli, ale nemuze Krč, to je nemocnice, Podolí je ústav .... nebo ne? Kamaradku z Podoli pri porodu poslali pryc .- do krče.

kate77
9. čer 2007

A co se děje dál?Když se zaregistrujeme,tak pak nás uvidí až při porodu?Nebo se tam nějak předtím taky chodí na kontroly,ale ty asi do poslední chvíle jsou u svého gynekologa,že?

berdicek
10. čer 2007

Od 36.tydne se chodi na kontroly uz tam, nataci se mimco na monitor. Jeste jsem na zac.35.tydne objednana na kontrolu ke svemu gynekologovi. Pri registraci mi rekli, ze az budu mit po tehle posledni kontrole, mam si zavolat do prenatalni poradny a objednat se uz tam, dostala jsem listecek s telefonim cislem a bylo. Jo a taky me upozornili, ze se mam obrnit trpelivosti, protoze to, ze budu objednana na nejakou dobu jeste nic neznamena, muze do toho prijit mimoradny prijem a tak, takze mi sestricka doporucila vzit si neco s sebou na cteni. Jinak pri registraci mi dali razitko do prukazky a pry kdyby byly nejake problemy, tak prijit uz rovnou k nim, ve dne v noci.

bramburka
10. čer 2007

Jsem hrozně zvědavá, co budeš říkat zhruba 29. července? 🙂

kate77
11. čer 2007

Ahaaa,děkuji..trpělivostí??🙂 no jo,nedá se nic dělat..časopisy bych si přinesla,jen co to vedro,jestli tam vydržím sedět...jak jsou vedra moc toho nevydržím na jednom místě.Ptali se v tom dotazníku u registrace i na nějaký plán porodní,nebo jestli máš zájem o epidurál,nadstandard a taak?

berdicek
11. čer 2007

Kate77, tak na nic z toho, co jsi napsala se me neptali. Bylo to ciste o rodinne anamneze a nemocech, ktere jsem kdy prodelala, plus leky, ktere jsem brala v tehotensvi, jestli trpis na alergie a tak a ruzne info o manzelovi - vzdelani, misto narozeni, zamestnani - to se pry ptaji kvuli statistikam. Urcite z toho nemej zadny strach.
Pokud jde o to vedro, tak to tam v tom prizemi je, sice jsou otevrene hlavni dvere ven, ale pruvan tam moc nebyl. Musim priznat, ze mi tohle pocasi taky nedela moc dobre. Proste piti s sebou, i kdyz je tam vlastne nejaky automat a nejak to musime zvladnout.

louzicka
11. čer 2007

Tak jsem dneska absolvovala 1. poradnu. Taky mě upozornili, že tam můžu čekat dlouho, ale byla jsem i s čekám za 30 min. venku. Možná to bylo tím, že jsem tam šla až v 10,30 hod., ráno to možná bývá horší, to uvidím příští týden 🙂 Jde to tam jak na běžícím páse, trochu jsem z toho měla splašené hormony a rozbrečela jsem se jim tam 😀 Musíte mít sebou moč a v té pidičekárně jsou na stolečku papírky, které si musíte namočit a sestřičkám to ukázat.
Jinak o porodním plánu, epidurálu a nadstandardu mluvila PA na kurzech, které se tam pořádají. Porodní plán můžete mít sebou, akceptují ho a o nadstandard si musíte říct ve chvíli, kdy tam přicházíte rodit 🙂

berdicek
12. čer 2007

Louzicka, jak probiha poradne v Krči? U meho gynekologa mi sestricka zmerila tlak, zapsala vahu, co jsem nahlasila a zkontrolovala prinesenou moc. Doktor mi pak pokazde delal rychly ultrazvuk, jestli je vsechno v poradku, vaginalne me vysetroval jen na zacatku tehotenstvi a pak snad uz jen 1x v průbehu. Je to v porodnici stejny? diky

louzicka
12. čer 2007

berdicek, probíhá to stejně jako na gyndě - změří tlak, zapíše váhu a zkontrolují moč (tu právě musíš připravit už v té čekárně). Pak jsem šla do kabinky a k doktorovi, bral mi stěr kvůli streptokokovi, protože mi to můj gynekolog neudělal. Pak rychle kouknul na uzv a šla jsem 🙂 Jestli to tak probíhá pokaždé, to uvidíme, byla jsem tam zatím poprvé ...

kate77
12. čer 2007

Tak nerozumím..jako papírky na moč jsou v čekárně a ty máš vědět i když jdeš po 1x,že ho máš omočit a ambulanci ukázat?Ou, co Tě rozbrečelo?Hodně lidí,zmatek,neznámé prostředí?A byli v poho v té ambulanci?Nekoukali na TEbe,že brečíš??Berdíček:mě doktor po každé vyšetřoval vaginálně a ultrazvuky jsem měla jen 2x a ted v 32 týdnu jdu prý na poslední.

berdicek
12. čer 2007

Kate77, vypada to, ze u kazdeho doktora je to jine, mne tedy delal ultrazvuk pokazde. Jinak s tou moci, to louzicka popsala presne. Je pravda, ze me na to trochu upozornila sestricka pri registraci, doslova prohlasila"prinesete s sebou moc, udelate si test, uvidite, jak to budou delat jine maminy a priste uz budete vedet, co delat 😀 "

louzicka
13. čer 2007

Mě doktor také dělal uzv pokaždé a vaginálně jen párkrát, je to fakt indivindi 🙂 Sestřičky mě teda zatím v FTN zklamali, všude jsem četla, jak je personál milý, ale zatím jsem se s tím nesetkala ... snad to bude u porodu lepší 🙂
Kate - rozbrečel mě ten jejich přístup, jak chtěli všechno rychle a já byla vyjukaná, všechno tam poprvé a jak jsem teď v těhu strašně zpomalená, tak mě hormony ovládly ... (pak jsem bulela i když kolem jela sanitka a auta jí nechtěli pustit, tak tam chudinka tak stála a houkala 😀 ) Ale pak mi přišlo, že jsou ty sestřičky ke mě milejší, jako by jim došlo, že jsme "jenom lidi" 🙂

kate77
14. čer 2007

Včera jsem mluvila s jednou kamarádkou,ta taky říká,žeUTZ ji dělají pokaždé,mně naposled před 3 měs,ted příští týden,tak snad bude vše ok.Ta kamarádka už ted ví,i když je jen 26tt,že mimi si tam leží prdélkou dolů.A já nevím nic..Ten přístup:mohli by se chovat trochu pozorněji-i když pro něj je to rutina,mají to tam jak a běž.páse-jim to asi tak nepřijde,ale stejně..já se taky chovám -snažím v práci chovat ke kl. mile,pak mi bude líto,když přijdu někde a budou si myslet,že je vše normální,že to mám vědět a já budu koukat jak truhlík-co mám dělat🙂

berdicek
14. čer 2007

Kate, vubec se nenech vystresovat, proste to nejak dopadne. Je pravda, ze pro ne to je rutina, ale na co se predem bat, ze clovek narazi na protivnou sestricku. Byla jsem tam na ultrazvku ve 20.tydnu a kurzech predporodni pripravy a vsichni byli moc mili. Stejne tak jsem stravila vloni v Krči tyden na chirurgii a vsechny sestricky byly moc mile a ochotne, taky jsem byla ze vseho vyjukana, ale rikam si, ze kdyz jsem psychicky zvladla, ze jsem tyden po svatbe skoncila s akutním slepákem v nemocnici, tak tam snad zvladnu i odrodit🙂

kate77
14. čer 2007

Koneckonců-kolik žen to zvládlo!🙂Jo jo radši se nalaďme,že všechno bude dobrý,nepředvídejme,radši tak nějak pozitivněji...no nic jdu cvičit-na kurz🙂

bramburka
14. čer 2007

Holky hlavu vzhuru, ma to baby friendly hospital a my nejaký ty okoukaný kachlíky zvládneme! Slyšela jsem na tu Krč docela dobrý reference, není to tam tolik na běžícím páse a dnes jsem mluvila se sestřičkou, co tam byla na praxi a moc se jí tam líbilo - prý dobrý kolektiv, tak to musí být poznat i navenek!

louzicka
14. čer 2007

Jé, holky, já nechtěla nikoho vystresovat. Mrzí mě to. Taky jsem (po porade s Berdicek) chodila na kurzy předporodní přípravy a tam byly všechny sestřičky moc milé a ochotné. Vždycky se najde mezi super lidma někdo, kdo vám třeba úplně nesedí. 🙂

bramburka
14. čer 2007

Já na ty kurzy chci jít taky, kdy je to tak nejlepší?

kate77
15. čer 2007

Ja traba chodim na Vaclvak do Studia pro zeny,tridi nas tam podle mesicu,kdy rodime,nejdriv se cvičí a pak přednáška (co nás čeká a dýchání a taak)Jsem spokojená.Ale z jiných- zkušenosti nemám🙂 tak srovnávat nemůžu.Jo a včera nám zrovna na kurzu sestry říkali,že fakt je to na těch porodnicích všechno rychlý,může nám to přijít,že je personál neochotný,ale že je potřeba to brát s nadledem-je to proto,že nás je hodně a personálu málo a vědí dobře co mají dělat,tak aby jsme nekoukali,že najednou vemou miminko,ve spěchu vyhrknou kam jdou a to je celý..všechno je to ale potřeba a vědí co mají dělat.

kate77
22. čer 2007

ahojky-příští týden se už taky jdu registovat do Krče,říkali jste tu,že je potřeba mít krevní testy,ale to mi budou dělat až na poslední návštěvě u svoho doktore v 35 týdnu-to neva,že to nebudú mít ihned?

bramburka
23. čer 2007

MOžná jim budou stačit ty testy co se dělají dřív? Já myslím, že běž a uvidíš... když tak to dodáš.

lucias1
autor
27. čer 2007

Ahoj holky......

Jen vás chci upozornit na ten Stop stav!!Tak jak si myslí Bramburka,že Krč je nemocnice a nemůže vás odmítnout.........Tak Krč může odmítnout.
Když jsem byla v Krči registrovaná a byla na kontrole,už jsem měla po termínu.Tak jsem odcházela z poradny a ještě mi mudr.říká......''kdyby jste dnes v noci náhodou začala rodit,tak sem vůbec nejezděte,máme Stop stav až do příštího rána,rovnou hledejte jinou porodnici''
A to jsem byla registrovaná,takže pozor na to!!!

bramburka
27. čer 2007

A kam jako ty brďo? Já vycházela z toho, že kamarádku poslali z Podolí kvůli Stop stavu právě do Krče... no Apolinář a Podolí má stop stav nejdřív, tak snad Motol je dobrá? No to mi teda povídej, kam pak?

lucias1
autor
27. čer 2007

Tak to právě nevím kam.Sama jsem z toho byla vedle a nakonec jela do Benešova 🙂

kate77
27. čer 2007

Dnes jsem se byla registrovat-dijmy-zatím pohoda-nebylo tam moc mamin předemnou-2🙂sestry sice chrlili otázky jednu za druhou,že kdybych tak z koníka naně nebyla připravená,tak se docela překvapím-přišli mi milé..Jo a stop stav..takže i když jsem už zaregistrovaná,tak to asi chce předem zavolat,at se neztrácí čas..božeeee asi si přpravím seznam a tel všech porodnic-tedy spíš pro manžela🙂

bramburka
27. čer 2007

No to není špatný nápad, možná bys ho pak mohla sem dát 🙂 No já nevím, zkusila bych pak asi ty Neratovice nebo Benešov... no... až to na mě přijde a v Krči řeknou, sem ani nejezdete, tak teda nevim.

kate77
27. čer 2007

🙂 🙂 🙂 -to na ten seznam..
Na Benešov a Neratovice jsem slyšela docela pozitivní reakce..zřejmě jak je to menší porodnice,tak to možná není jak na běž.pásu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru