Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

poupina
27. říj 2008

Matru: to věřím! 😀
Mrknu na to.

matru
27. říj 2008

Holky, psala mi Hanka(Vrana) mají se s Karolínkou dobře a snad je do konce týdne pustí 🙂 Mám z nich radost! 🙂

matru
27. říj 2008

A všechny vás pozdravuje 🙂

ducky
27. říj 2008

Matru to jsou super zprávičky. 😎
Tak teď aby se ještě ozvala Alenka 😉

katchula
27. říj 2008

Zdravim holky 🙂
Matru taky Ti musim pochvalit fotky v albicku, holky jsou super a uplne jsem koukala jak je Nelinka uz velika. V tech dzinach a ruzovy mikce vypada uz fakt jako kus zensky 😀 😀
Jsem taky rada, ze se Ti ozvala Hanka a ze se jim dari dobre, ale ze si tam teda Karolinka pobude nakonec dlouho co? Skoro 2 tydny, pokud je pusti koncem tydne. Ale hlavni je, aby byla v poradku 😉

Jinak holky dneska je opravdu pocasi, ze by psa nevyhnal. To mi pripomina, ze jsem chtela reagovat na psi jmeno Jonatan, to se mi strasne libi 😀 Fakt me to pobavilo 😀
Ja se rozhoduju jestli vyrazit do samosky nebo opet dneska nevylezt z bytu, ze bych nakup nechala na muzickovi. Nikam se mi nechce. Dneska jsem dokonce uklizela, prevlikla jsem postel, vyprala a vyzehlila... tak myslim, ze pohybu jsem mela az dost 🙂 Tak uvidim jestli se nejak zmatorim a skocim aspon pro rohliky nebo NIC 😀

Taky jsem moc zvedava na zpravy od Alenky a jestli bude holcicka nebo chlapecek 😉

ducky
27. říj 2008

Ahoj Katchu,

tak nikam nechoď, jestli nemusíš. My máme dnes oslavičku, takže odpo půjdeme pryč, ale jen kousek tady do pizerie, takže nic hroznýho. A navíc si tam nacpem pupíky, takže to bude vlastně vesrkze pozitivní 😀

Musím říct, že to na našeho pesana fakt sedělo. Sice Jonatán z pohádky pana Macourka byl dlouhosrstý a náš byl hrubosrstý, ale to byl jen detail. Navíc byl taky dost chytrej, takže podobnosti tady byly 😉
Pár let už je pryč, ale člověk si občas vzpomene na ty jeho bejkárny. 😀

matru
27. říj 2008

Holky, mně se Jonatán fakt líbí a dala bych ho i dítěti, jenže každý hned vidí toho psa z Macha, tak je to blbý...známý zas mají kočku Nelu, co nadělám 😀
Oskarka se zatím nikomu neozvala, no budeme vyčkávat 😉
venku je fakt hnusně, kdo nemusíte ani navylejzejte,já ale musím, Nelinka je zvyklá spát odpo v kočáru, doma spí jen chvíli a pak je mrzutá, nebylo by s ní k vydržení až do koupání...tak razíme

ducky
27. říj 2008

Matru u toho Jonatána je to asi fakt moc spojený s pohádkou, přeci jen myslím, že Macha a Šebestovou zná každý. Ale jsou i jiná jména, která jsou lidská ovšem lidé je dají zvířátkům.
Mě by si třeba líbilo pro chlapečka Max, jenže znám i pejska Maxe, takže bych to neudělala.
Kolegyně z práce má zase pejska Betynu, což Bětce taky můžeš říkat Bety a je to. Anebo jsem znala psa Evžena, kočku Adélu (což byl nakonec kocour) apod. 😀
Takže ve finále proč nemít i kluka Jonatána, i když tam bych to pak spíš viděla na podobu Jonathan 😀

katchula
27. říj 2008

Holky tak jsem nakonec prece jen vylezla. Byla jsem v pekarstvi, uzenarstvi a v zelenine. Vse je to na jednom miste, takze to mi vyhovuje. No je tam sice hnusne, ale zima jeste zadna velka neni, tak to jde 🙂

Ducky tak tu pizzerii Ti docela zavidim, taky bych si dala, mnam 🙂 My jedeme zitra na obed ke tchanovcum, budeme mit krutu s knedlikem a se spenatem (zeli totiz nesmim), tak uz se taky tesim jak si dam do nosu bez vlastniho pricineni 😀

Matru a nestacilo by vystrcit kocarek s Nelinkou na balkon? Jestli teda mate balkon, ze bys ji takhle mohla obelstit, byla by na vzduchu, ale Ty bys nemusela nikam 🙂

Jonatan je super jmeno, ale je to fakt uz moc spojeny s tim psem. Takze myslim, ze dite by uz ve skolce melo s timhle jmenem asi docela peklo.

ducky
27. říj 2008

Jj Katchu, to je na tom to nejlepší, viď?
Jídlo chutná nejlíp, když ho někdo připraví 😀

Holky musím běžet, papa 😀

katchula
27. říj 2008

ducky: presne tak, moje rec 😀
Tak si to v pizzerii uzijte a dobrou chut 😉

matru
27. říj 2008

Katchu: my balkon nemáme 😠
Taky jdeme zítra na obídek k rodičům, takže dopoledne budu lenošit 🙂 🙂 🙂
Jee a do pizzerky bych si šla hned posedět 🙂
Bolej mě záda, ve středu jsem se objednala na masáž, tak se těším 🙂

oskarka
27. říj 2008

Ahoj holky, zdravím Vás z porodnice, kde mne dnes přijali a zatím natočili monitory a udělali ten oxy zátěžový test. Tabletu na vyvolání dostanu prý zítra ráno, tak jsem zvědavá zda a jak zapůsobí. Psala jsem si s Hankou a jsem ráda, že už brzy budou všichni doma. Řeknu Vám ale, že mne to tu nebaví, je to hrozná otrava.

katchula
27. říj 2008

Jee Alenko ahojky 🙂 A jsi aspon na tom nadstandardu nebo na normlanim pokoji? A neboj ono Ti to utece, hlavne bych ti prala aby Ti ta tabletka brzy zabrala a mela jsi rychly a pohodovy porod. Pevne verim tomu, ze zitra budes mit miminko uz u sebe 😉 Takze to nakonec bude opravdu svatecni mimco 😵 😵

oskarka
27. říj 2008

Ahoj katchul, nadstandard nebyl volný, takže jsem dnes normálně na oddělení šestinedělí, s tím, že jsme první v pořadí. Dneska mi to ani nevadí, ale s miminkem už bych byla ráda na tom nadstandardním oddělení, tak uvidíme. Také jsem zvědavá, zda ta tableta na mne zaučinkuje a doufám, že v nějakém relativně rozumném čase.

matru
27. říj 2008

Ahoj Alčo, zrovna jsem si říkala, jestli už to nemáš za sebou a najednou koukám, že jsi tady...tak to sváteční mimčo asi vyjde 🙂
Viděly jste se s Hankou nebo máš nadstandart?

matru
27. říj 2008

jee. já než to napíšu 😀

oskarka
28. říj 2008

Ahoj holky,
na chvíli jsem se připojila k noťasu, tak mám od asi 7.45 zavedenou tabletu a uvidíme, zda se něco začne dít. Dle MUDr. nemám ještě připravené porodní cesty, takže to možná dnes nebude, ale uvidíme, jak na to moje tělo zareaguje, zatím necítím nic jiného. A jak se máte Vy?

poupina
28. říj 2008

Ahoj Oskarko, budu na Tebe myslet ať už to máš rychle za sebou a moc dlouho to netrvá. Dej pak o sobě vědět. Manžel čeká doma na zavolání nebo tam může být s Tebou?

matru
28. říj 2008

ahojky Alenko, jsi hodná, že o sobě podáváš zprávy, doufám, že tabletka zapůsobí rychle... my jdeme k rodičům na sváteční obídek, bydlej v Krči. pár kroků od porodnice, tak ti zamávám až pojedeme okolo 🙂 tak se drž a snad už se brzy dočkáte vytouženého pokladu.... už ti dali nadstandart?
Poupino: na šestinedělí jsou návštěvy na chodbě, pokud tam budeš jako Oskarka před porodem, manžel musí odjet a zavoláš ho až k porodu...

oskarka
28. říj 2008

Ahoj, tak stále nic, žádná změna, jsem po obědě a odpočívám. Odpoledne se za mnou přijdou podívat naši a pak také samozřejmě manžel, tak se těším na rozptýlení.

jajinka27
28. říj 2008

ahoj oskarko,

držím moc palečky ať máš drobečka brzo u sebe a hlavně ať tě moc dlouho netrápí....

budu dál sledovat co nového 😉

oskarka
28. říj 2008

Díky, že na nás myslíte, ale pořád se nic neděje, ach jo. Je to otrava otravná. Snad bych byla raději pro císaře a byl by pokoj, proč vlastně se musí vyvolávat těmi tabletami několik dní za sebou? No, uvidíme. Teď čekám návštěvy, tak se na ně těším.

matru
28. říj 2008

Teda taky už se mi to zdá moc dlouhý, ale pokud to půjde, je lepší porodit normálně, přece jenom ten císař je velký výkon, snad jsi v dobrých rukách a udělají co je pro tebe nejlepší...může se to pak rozběhnout rychle, třeba to stihneš do půlnoci a bude to svátečnatko 🙂 posíláme ti hodně sil 😉
Holky a my bychom mohly uzavírat sázky, zda to bude holka nebo kluk 🙂

matru
28. říj 2008

Teda Katchu ted jsi mě vyplašila, koukám na tvé album a vidím mimčo a holku, až pak mi došlo, že není tvoje 😀

oskarka
28. říj 2008

Tak se zase hlásím, stále se nic neděje. No, tak zítra ráno mi dají druhou tabletu a uvidíme, zda se něco stane. Nic mne nebolí /kromě zad/, žádné bolestivé kontrakce, neodtéká plodovka atd... Mímu se prostě líbí uvnitř a nic s ním nehne. No, uvidíme.

katchula
28. říj 2008

Matru 😀 😀 neboooj, to mi poslala "kolegyne" z listopadovek MMS, dneska se ji narodila holcicka, tak jsem to foto zatim dala k sobe do alba no 🙂

Oskarko: aaaach jo, verim, ze to je strasna otrava tam trcet, kdyz jsi mohla byt doma a bylo by lip vid? Ale tak oni vedi proc to delaj. A jak pise Matru, tak cisar je velky zasah a teda ja bych taky radeji zvolila prirozeny porod. Aspon, ze se muzes pripojit na net, to ja bych asi byla zavisla pouze na knizkach. Kazdopadne taky drzim vsechny palce at uz je to brzy za Tebou 😉

oskarka
28. říj 2008

Katchul, ahoj. No, my dvě se tady asi potkáme🙂. Já vím, že císař je operace, rekonvalescence po něm není nic moc, ale bylo by to za mnou, takhle vůbec nevím, co je přede mnou a jak dlouho to ještě bude trvat. Jenže ono pokud se to nepodaři vyvolat, tak mne stejně nemine. Důvěřuji lékařům, tak snad vědí co dělají. Teď jen aby naše mimi a moje tělo bylo rozumné a začalo spolupracovat.

katchula
28. říj 2008

No Hanka taky psala, ze ji zabrala az ta druha tabletka. Aspon jsem to tak pochopila, ze po ty prvni se nic nedelo a pak se to rozbehlo az druhy den po dalsi tabletce. Co bude kdyby se to nerozjelo na to zatim vubec nemysli!!!! Zbytecne by ses stresovala, musis verit, ze zitra uz bude mimi na svete 🙂 Sakra nejak ven prece musi 😅

ducky
29. říj 2008

Dobré ránko holky,

tak jsem včera zase celý den ležela. Bojuju s tou blbou rýmou a navíc jsem v noci z pondělí na úterý skoro vůbec nespala. Bylo mi strašný vedro a furt jsem se převalovala.
Nakoukla jsem večer, jestli Alenka už porodila a zjistila, že ne. Tak snad už dnes 😀

Já tipuju holku 😉
Co vy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru