Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
9. pro 2008

jo epidurál se sice platí, ale dělá ho firma, která je stále přítomna, pokud ho chceš, dostaneš ho a doktoři tě pak kontrolují další den na odd, věnují se hezky, já ho teda neměla, nebylo třeba, oba porody byly rychlý a bez komplikací, jen u prvního hrůza šití a pak sezení....

pajka79
9. pro 2008

Matru, díky 🙂 dobře se to čte 🙂 tři dny se dají vydržet podle mě i v horším prostředí, hlavně když personál je profi a fajn. to je podle mě nejdůležitější.

pajka79
9. pro 2008

Můžu se ještě zeptat, jak je to se soukromím při porodu? (Obávám se svých reakcí, tak bych byla nerada, aby si další maminy pak říkaly, co je to tam za hysterku 🙂) A manžel u porodu žádný problém?

matru
9. pro 2008

manžel u porodu jasně může být a boxy jsou oddělené po 1 rodičce, jediný je blbý společná sprcha, když rodíte dvě a více, manžel čeká venku...a mají krásný polohovací křesla, pohodlný a velký, já si tam po porodu hověla i s Nelinkou, moc příjemný...já hlavně byla štastná, že můžu dát nohy k sobě a dolů 🙂

matru
9. pro 2008

manžel platí tuším 500 😉

jajinka27
9. pro 2008

matru...a jak to tam je když se přijede brzo? jako že nejdeš hned rodit? kde jsi?? někde na pokoji kde manžel být nemůže? nevíš?

matru
9. pro 2008

tak jdeš na odd, manžel domů a zavoláš mu, až se to rozjede....blbý, vid?

jajinka27
9. pro 2008

noo tak to je blbý :((( protože bez manži fakt bejt nechci, takže jediná možnost je nadstandart hned??

matru
9. pro 2008

no asi jo, na odd ho nepustěj...jenže ten nadst. je málokdy volný, většinou to nahlásíš u příjmu a dají tě do pořadníku a dostaneš ho po porodu, takhle to tu holky měly, Oskarka myslím...no třeba budeš mít štěstí, držím palce 😉

jajinka27
9. pro 2008

no to je na dvě věci, bez manži to teda nedám 😢

matru
10. pro 2008

Jaji, neboj, třeba bude volno hned a nebo půjdeš rovnou na sál 😉 bude to dobrý 🙂
jsem teda zvědavá, jestli to zvládneš ještě letos 🙂 měly bychom uzavírat sázky 😉

minea
10. pro 2008

Jajinka, a nebo to udělej jako já 🙂 - nechtěla jsem ze stejného důvodu dorazit moc brzy, tak jsem si půlku porodu odbyla doma a do porodnice jsem přijela až na tlačení, otevřená na osm, z příjmu rovnou na sál 😀

jajinka27
10. pro 2008

minea...nooo tak snad neporodim pak doma 😀

matru...no to by mě taky zajímalo kdy to bude, zda letos nebo v lednu 😀

matru
10. pro 2008

no já bych radši moc neotálela, mě odtekla voda v 21, jeli jsme až kolem 23, ještě jsem si myla vlasy 🙂 a na ambu mi řekli, že se nic neděje, kontrakce žádné a poslali mě nahoru, než jsem se ospršila, měla jsem kontrakce po5 a otevřená na 3, natočili monitor a hned na sál, to bylo po jedné a ve 3.10 byla venku, takže abys pak dojela 😉

jajinka27
10. pro 2008

matru...no mě se taky nechce moc dlouho být doma, no neumím si nějak představit že budu rodit, já sem fakt strašpytel 😅

ducky
10. pro 2008

Jáji neboj, až budeš mít Gábinku v ruce, tak na vše zapomeneš.
Já rodila od prasknutí vody 36 hodin a z toho druhá doba porodní byla 30 minut, protože jsem tak bejčila, aby Bětka byla venku až jsem překvapila pana doktora 😉

Pajko,Jáji mě přijímali s prasklou vodou v noci. Na příjmu jsem neřekla, že chci na nadstandard, tak jsem šla na šestinedělí. Ale vůbec mi to nevadilo, byla tam příjemná holka, kterou přijali těsně přede mnou. Povídali jsme si a bylo to fajn. Horší pak bylo, že jí dopo odvezli na císaře a já tam zůstala sama až do půnoci, než jsem šla na přípravu k porodu a mohl tam za mnou manžel. Ale to byla shoda náhod, i to, že jsem se neotvírala, proto jsem byla na šestinedělí 24 hodin. Na nadstandard jsem chtěla hlavně s miminkem kvůli tomu, co popisuje Matru.

Pajko box je oddělený, ale je pravda, že jsem slyšela křičet jinou maminku. Ta ale fakt hodně křičela (rodila 5ti kilový dítě) a vůbec jsem to neřešila. Máš totiž dost starostí sama se sebou a tohle jde mimo tebe.

Krč fakt můžu jen doporučit.
Na Bulovce rodila v dubnu kamarádka a celkově to asi tak špatný nebylo, ale byla naštvaná, že chtěla epidurál a přišlo jí, že schválně přišla PA až v době, kdy už to nešlo. Takže ho neměla.

jajinka27
10. pro 2008

ducky...díky za povzbuzení, fakt 😉 tak snad to taky zvládneme, už snad aby to bylo za mnou

matru
10. pro 2008

holky, v nemocnicích kde se epík platí s ním otálejí, už několik holek si stěžovalo....
Jaji neboj, to zvládneš....už jsi našla toho pediatra?

jajinka27
10. pro 2008

matru..jo jo nakonec půjdu sem na Budějárnu k jedné doktorce, známá říkala že si jí dost lidi chválí tak uvidíme 🙂)

matru
10. pro 2008

tak fajn, kde ty vůbec bydlíš? Já na tý hlavní mezi Pankrácí a Bud. vedle pekárny....

jajinka27
10. pro 2008

matru...vedle pekařství? toho na rohu?? já jak je Albert tak za ním v paneláku 😀

matru
10. pro 2008

jo jo...tak to jsme pár metrů od sebe...tak to se potkáme s kočárama 😉

jajinka27
10. pro 2008

noo to joo, to máme fakt kousíček 🙂))

pajka79
10. pro 2008

ahojky, díky za další příspěvky 🙂
rozhodla jsem se podívat na prohlídku sálů jak v Krči tak na Bulovce a kde se mi to bude víc "pozdávat", tak tam se zaregistruju. Myslím, že ani v jedné to nemůže být špatně...(doufám 🙂)
Jajinka, držím palce!!! Já to mám sice daleko, ale už teď se toho bojím 😔

jajinka27
10. pro 2008

pajka...a kde bydlíš? já se taky hodně rozhodovala podle místa bydliště 😉 Jinak díky, pak napíšu jak sem to zvládla a když to zvládnu já, tak už každá 😀

zuzanka26
10. pro 2008

ahoj, já taky přispěju, protože jsem rodila v Krči.
Měla jsem štěstí, voda mi praskla ve čtvrt na 5 ráno z neděle na pondělí a když jsem přijela, byla jsem tam jediná. Doktor mě vyšetřil a poslal na přípravu na porod.
Hned u mě byly sestřičky a představily se mi, všichni se chovali bezvadně. Chtěla jsem epidurál, i mi ho doporučila porodní asistentka. Potom se mi bohužel pozastavily kontrakce, takže mi dali oxytocin a tím u mě došlo k změně ozev ( maličká měla najednou tep jen 80) a tak hned kyslík a obličej a vysadit infuzi, no docela jsem se lekla. Doktor byl takový veselý a celkově fajn, přivolaný anesteziolog byl naprosto super. Protože mi přetrvávaly po té vyvolávačce problémy s ozvy, musela jsem na císaře. Celou dobu mě anesteziolog hladil po hlavě, mluvil na mě, říkal, jak to bezvadně zvládám, a sestřička mě držela za ruku. Strašně mi to pomohlo, byli prostě úžasní.
Potom jsem bohužel byla na JIPce, tuhle noc bych si teda příště odpustila, to byl humáč, ale z hlediska nemocnice vše ok. Pak další den jsem šla na nadstandard. I když jsem pak měla i teploty a bylo mi bídně, přesto je musím vychválit až do nebe. Přišel za mnou primář, všechno vysvětlil a cítila jsem se hned klidnější.
Jedinou výhradu bych měla ke gynekologické sestře, která chtěla, abych si čípky zaváděla sama a to fakt nešlo ( už jen kvůli bolesti a nemožnosti se hnout) a chtěla,abych vstávala přes bok a to já nemohla. Když jsem jí to řekla, tak mi na to řekla, že je zvědavá, co budu dělat, až nebude působit ten epidurál ( měla jsem ho dva dny). Prostě taková kravka.
Jinak ten anesteziolog pak za mnou byl i po pár dnech, i když vůbec nemusel a ptal se jak mi je a gratuloval, prostě super chlap.
ALe jinak i laktační liga je ok, dětské sestřičky strašně hodné, mohla jsem tam malou nechat přes noc a vyspat se trochu, chovali se k miminku i ke mě bezvadně.
Takže z mého hlediska můžu Krč opravdu jen doporučit a příště bych tam šla znova.

matru
10. pro 2008

Zuzanko, tak jsi to zvládla perfektně, gratuluju 🙂 a kdybys chtěla za námi, tak jsme v regionech maminky a miminka z Thomayerky 08 😉

pajka79
10. pro 2008

Jajinka, ted bydlim v Hornich Pocernicich...takze nejbliz je Krc a Bulovka...nebo neco za Prahou

jajinka27
10. pro 2008

pajka..noo tak to asi jo, tak uvidíš, já si byla prohlídnout sály až po registraci ale dýchlo to tam na mě docela příjemně, možná to bylo i tou PA co nás provedla

matru
10. pro 2008

Jaji,přesně, je to víc o lidech než o vybavení špitálu, bohužel na nepříjemný a nenaladěný lidi narazíš všude 😠 já v Krči naštěstí ne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru