Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

priorita
23. únor 2009

jaji: jak se to dělá 😅 😖 ☹ ??? ☹

katchula
23. únor 2009

priorita: na depku je času dost, zatim nepřenášíš, tak můžeš být v klidu 🙂 Já přenášela 10 dní a ke kocni jsem se už jenom bála vyvolávanýho porodu. A co teprve chudák Jájinka, která přenášela ještě dýl a tomu vyvolávání nakonec neunikla...
Já ke konci těhu už byla pořád na Koníkovi nebo jsem si četla, protože pro prcka už jsem měla vše připravený asi měsíc dopředu 😀

priorita
23. únor 2009

katchula: no ono je to u mě trochu jinak, celou dobu jsem totiž měla termín 16.2. a až v Krči mi řekli, že podle UTZ ze 14tt mám termín 2.3. a bylo...no představa, že od 2.3. mě nechají ještě 10 dní přenášet, no snad to nechci ani domyslet...chocholoušek to jistí 😀 Já se toho vyvolávání taky bojím jak čert kříže! Porod Jájinky jsem přečetla jedním dechem (jak vám to tu popisovala přímo z nemocnice) .. mi jí bylo tak moc líto! Snad nás tohle nečeká...

evak81
23. únor 2009

Ahoj vsem,
kdyz jsem hledala porodnici, tak jsem dost casto chodila na tuhle diskuzi. Takze jsem se rozhodla, ze taky prispeju svym nazorem. Minuly tyden v pondeli se nam tam narodila dcerka. V pondeli rano me prijali na sestinedeli (nadstandard bohuzel nebyl volny), protoze uz jsem 10 den prenasela. Dostala jsem zatezovy test a i pres ujistovani, ze po nem vazne neporodim se tak stalo 😀 V 11.00 zacala kapat kapacka, kolem 13.00 jsem zacala mit bolesti bricha jako kdybych to mela dosta, ale zadna tragedie. V 15.30 jsem uz sla na sal s kontrakcema po 5 minutach a otevrena na 4,5cm. No a v 19.19 byla Adelka na svete, sice jsme meli ke konci komplikace, ale vse dopadlo dobre.
Nicmene k porodce jako takove, pravda je, ze zarizeni na sestinedeli pamatuje opravdu hodne. Uplne nejhorsi mi prislo ty sprchy a zachody na ktere se musi clovek trmacet pres celou chodbu. (coz hlavne po porodu je teda lahudka). No nicmene sestricky a doktori super. Teda krome detske doktorky ta mi nejak do oka nepadla, ale co nadelam. Jinak na porodnim sale personal taky vybornej u porodu byl nakonec i pan primar a vsichni byli desne hodni. Doktor s Anestaru (myslim, ze se to tak jmenuje) byl velice trpelivej (na druhou stranu za ty prachy), protoze napichnout mi EPI byla opravdu lahudka, porad jsem mu cukala, proste jsem si nemohla pomoci, no kazdopadne na po 8 se to podarilo 😀. Musim rict, ze EPI teda doporucuji, clovek si odpocine a neni tak urvanej, rikala jsem, ze i kdyby stal 3x tolik (5 700,-) tak to za to rozhodne stoji.
No druhy den po porodu jsem sla na nadstandard, mela jsme ten nejlevnejsi za 1100,- a musim rict, ze to uplne staci, clovek ma soukromi, koupelnu a zachod hnedka u nosu a prislo mi, ze se tam i jinak k cloveku chovaji.
TAkze abych to uzavrela, ma zkusenost s Krci je vyborna, opravdu mohu jen a jen doporucit.
Jen jednu vec bych jim vytkla a to jejich silenou zarputilost v tom, ze kazdeho rozkoji. Male to proste neslo a ja mam pry nejake spatne bradavky (ci co) no trapily nas tam s tim porad dokola, musim rict, ze jsem se uz desila kazdeho kojeni, na jednom prsu uz jsem mela nabeh na zanet a mala uz byla taky nevrla, prootze pokazde jsme pul hodiny zkousely kojit po tom ji dosly zvazit a zjistily, ze nic nevypila, takze ji dali umelou. No a takhle porad dokola ve dne v noci. Po dvou dnech jsem se nastvala a rekla, ze kojit proste nebudu, kdyz to nejde. Nektere sestry na me koukaly jak kdybych byla nejaka vrazedkyne. Nicmene pak jsme to vyresili, tak ze odstrikavam a malou krmim s lahvicky a je spokojena. A to je hlavni. Nevim uplne mi prislo, ze dostavaji nejake specialni odmeny za kazdou rozkojenou maminu.
ale jak rikam, krome tohohle jsem byla maximalne spokojena.

jajinka27
23. únor 2009

priorita...neboooj jako já nebudeš 🙂))

já byla opět tady na Budějárně v obchodě a nechala tam litr za věci pro Tomíka, jsem na to faaakt úchylná

hrusti
23. únor 2009

Priorita, ja jsem taky zvedava, co mi v Krci reknou, protoze dle MS mam TP 26.4., podle utz ve 13tt mam termin 18.4. a ve 20 i 30tt byl prcek o 12 dni vetsi nez dle MS. V jedne tehu knizce pisou, ze pokud je mezi terminem dle MS a utz rozdil vic jak tyden, tak se to upravuje dle utz, ale muj dr. porad trva na terminu dle MS. Pry mi to kdyztak v Krci pak upravi 😕 Tak jsem zvedava, jak to nakonec dopadne 😉

Evak, diky za reference. No, ja myslim, ze si na tom kojeni hodne zakladaji kvuli te Laktacni lize. Je pravda, ze je asi dobre, kdyz kojeni chteji zkouset, ale kdyz to nejde, tak to musi byt hrozne napalicu ☹

hrusti
23. únor 2009

Jajinka, nejsi uchylna 🙂 Nam se prcek nenarodil a uz ma obleceni do 9 mesicu, protoze jsem blaznila kdyz byly slevy v obchodech 🙂

katchula
23. únor 2009

Evak81: tak další spokojená mamina, to jsem ráda, to se bude holkám co to mají ještě před sebou dobře číst 🙂 Gratuluju k Adélce (to jméno byl i můj favorit) a ať Ti dělá jen samou radost.

O tý dětský doktorce (taková postarší) jsem tu už četla, že nesedla více holkám. Já jsem s ní teda neměla vůbec problém a dokonce jsem jí i docela lehce ukecala, aby nás pustila domů o den dřív 😀 Ale je fakt, že mě se malej přisával od začátku celkem dobře a tahle doktorka mi právě říkala, že mám ideální prsa na kojení, tak tím jsem si u ní asi šplhla 😀 😀

Jáji to je ten dětský obchod co je jakoby naproti Marks a Spencer kde utrácíš??

Priorita: tak to čumim, to jsem ještě neslyšela, že by takhle někomu změnili termín, takhle hodně 😲 Držim palce ať porodíš do konce února 😉

jajinka27
23. únor 2009

katch...jo jo, je to v te druhe budove, zatim maji 50% slevu ale myslim ze jen do konce unora

priorita
23. únor 2009

Katch: no já z toho byla taky vykulená, když mi paní Dr. řekla, že termín mám 2.3. Minulý týden jsme na něj ještě koukali skrz UTZ a podle něj velikost hlavičky, nožiček i ručiček mělo už veliký na porod (jak to tam ukazuje ty datumy), no jsem zvědavá co bude zítra na KO...dneska mám od rána tvrdý břicho...kéž by!

jáji: já taky kdykoliv někam vylezu, nesu si domů nějáký ten pidiobleček. A to už mám obě komody plný ... chudáka prďolu budu muset převlíkat tak 10x denně, aby to unosila 🙂

Hrusti: v Krči se termíny stanovují dle velikosti plodu v tom 14tt. tak jukni do průkazky co tam máš za tt a dopočítej to...

jajinka27
23. únor 2009

priorita...to se ti hodi, az se ti poblindi, nebo procura atd 😀

hrusti
23. únor 2009

Priorita: ja jsem byla na utz ve 13tt. V Krci meli terminy plne, tak me poslali do Petrovic a tam me vzali ve 13tt. Chapu to dobre, ze je to ten prvni screening, kde se dela sijove projasneni a meri nosni kustka? No podle toho bych mela mit termin 18.4.

Jaji, my taky budeme mit maleho modela. Mam plnou komodu plnou hadriku a zacina se mi plnit skrin 😅

priorita
23. únor 2009

jaji: já to včera počítala a mám 30x dupačky, 30x bodýček, 20x triček...to mi nepřijde moc normální pro jedno dítě 😀 😀 😀 jenže já to všechno podědila, takže to ani není moje... no už jsem včera vytřídila takové ty věci snad ještě po mě. On je to teda super materiál, ale je na tom vidět, že už to něco pamatuje! 😀 😀 😀

hrusti: to nevadí jestli 13tt nebo 14tt - myslím ten UTZ jak se dělá mezi 12-14tt, tak jestli podle něj máš datum 18.4. tak podle něj Ti to v Krči budou počítat...

hrusti
23. únor 2009

Holky, jeste se chci zeptat na veci do porodky. Byla jsem na prednasce o porodu ve studiu pro zeny a tam PA rikala, ze je dobre si sbalit jednu tasku k porodu a druhou tasku na pokoj. Tak mam jednu mensi tasku, kde mam veci k porodu a na prevleceni na pokoj a druhou tasku, kde mam zupan, zbytek veci na pokoj a jeste tam hodim veci na prcka. Tak nevim, aby na me pak nekoukali jako ze se tam budu stehovat 😀

jajinka27
23. únor 2009

priorita...já nejradši dávám overálky celopropínací na noc, ze začátku i přes den a teď bodýčko a tepláčky 🙂) dupajdy měl jednou, jako klasicky, byla jsem lina rozepinat jak dupacky tak body

katchula
23. únor 2009

Tak s oblečením to dělám úplně stejně jako Jájinka, dupačky vůbec nenosí. Overálek je nejpraktičtější a první cca 4 týdny nosil prcek hlavně overálky, teď ho dávám taky jen na spaní na noc. Ještě poznámka - já měla hodně bodýček s kr. rukávem a ty jsme vůbec neunosili, pokud je zimní miminko, tak nemá vůbec smysl kupovat body s krátkým rukávem. Jedině až na léto.

hrusti měla jsem to sbalený taky ve dvou taškách a myslim, že je to úplně jedno. Nakonec jsem stejně ležela den před porodem na pokoji a když mi najednou z ničeho nic řekli ať se sbalim k porodu, tak jsem si vzala ty věci jen do ruky 😀

jajinka27
23. únor 2009

😀 katch...jo jo body s krátkým rukávem taky nějaké mám a jsou mi k ničemu 😀

hrusti...já tam ležela týden na vyvolání a k porodu jsem šla s igelitkou 😀

hrusti
23. únor 2009

Katchula, diky za uklidneni. Mne totiz zase rikala znama, ze dve tasky jsou moc. Ona tedy rodila v jine porodnici a rikala, ze pry by se ji to neveslo do skrinky. To fakt nevim, jak bych to do jedne tasky nacpala 😀 Ono se to nezda, ale jen ten blby zupan mi zabral pulky tasky

Ja mam na mimi teplacky a dupacky tak napul, na ty prvni 3 mesice mam vetsinu body s dlouhym rukavem, az pak vetsi mam s kratsim rukavem. A na noc mam taky overalky...

priorita
23. únor 2009

jaji: no jsem zvědavá co si nakonec oblíbíme 🙂 přijde mi, že máme všeho hodně...dupaček, bodýček, overálků, triček, tepláčků, pyžamek...já se na toho prcka tak těším!

holky, máte některá takový to vibrační lehátko? pořád přemýšlím zda ho koupit ...

jajinka27
23. únor 2009

priorita..ja mam od fischer price, vibrace zatim maleho tolik nebere ale jinak v nem obcas sedi 😀

hrusti
23. únor 2009

priorita, my lehatko dostaneme od znamych, ale neni vibracni. Ja jsem chtela bez vibraci, jen s hrazdickou na hrani. Pry je to lehatko dobre, kdyz se pak mimi krmi prikrmy.

barberiska
23. únor 2009

Ahoj , Evak díky za zkušenosti - vlastně popisuješ přesně to , o čem jsme se s holkama tady nedávno bavily - že když to nejde , tak je trochu problém...Jinak je na koníkovi nová diskuse o porodnicích , tam je nějaký odkaz - www.aprio a tam jsem se teda dočetla věci - samé horory - zejména z Krče - že to člověk vůbec čte ☹ , jestli to je pravda , nebo ty maminy jsou nějaký divný a na vše si stěžují , já nevím. Holky , měli jste někdo ten porodní plán ? K čemu je to dobrý ? 🙄

jajinka27
23. únor 2009

barber...to si nečti a věř tady nám 😉 já si tam pobyla opravdu dlouho a fakt si na personal nemuzu stezovat, byla jsem tam trosku za exota ale všechny sestřičky ke mě byly zlaté a dokonce s jednou starší jsem kecala v noci když sem za ni chodila na poslouchani srdicka maleho

hrusti
23. únor 2009

Baberiska, ty osklive pribehy necti, jen se tim vystrasis. Ja jsem si to taky zakazala, protoze jsem si vzdycky nekde neco precetla a pak jsem z toho byla na prasky ☹
Porodni plan je takovy "scenar" porodu, je tam treba jestli chces nastrihavat, epi, jake polohy atd. Ja nevim, podle me je ten porodni plan dobry, kdyz rodis v porodnim dome, ale nevim, jak se k tomu stavi v porodnici, protoze tam maji urcite postupy. Fakt netusim...

barberiska
23. únor 2009

No jo , ale to bych to musela mít nějak nastudovaný - copak já vím , co je pro mě nejlepší za polohu , nebo jestli je v daný okamžik lepší být nastřižená , nebo ne ?To já přece nemůžu vědět - nejsem na to studovaná 😀

ducky
23. únor 2009

Barb porodní plán je dle mého naprd a maminy často nevědí, co by tam psaly. Tak tam dají že nechtějí to či ono, ale když se jich pak v porodnici ptají, jestli teda opravdu a vylíčí jim tam případy, v kterých by to či ono použili k záchraně zdraví maminky nebo miminka, tak berou v mnoha případech zpátečky.
Je to teď nějaká móda či co, psát si porodní plán, ale mě to přijde uhozený.
Všechno, co PA na porodním sále dělají, dělají pro urychlení a zjednodušení porodu 😉

A jinak koukám ,že se to tady hezky rozjelo 😉
Tak hlavně ať máte brzo miminka u sebe.

Jo a k tomu oblečení, mě se přes den nejvíc osvědčilo body a polodupačky nebo tepláčky, ale k těm musí být ponožky a malá si je často svlékne. A na noc dáváme od malička overálek. Má to jako součást spacího rituálu, umýt, obléknout do overálku, nakrmit a spinkat. 😀 Zatím to funguje, tak snad bude dál 😉

hrusti
23. únor 2009

Barberi, to neres, co mi rikaly zkusene maminky, tak telo si pak rekne samo v jake poloze je ti lip a s tim nastrizenim si to stejne rozhodne dr. u porodu. Takze bych to neresila 😉

jajinka27
23. únor 2009

ducky...to mame taky tak vecer 😀

ducky
23. únor 2009

Jj Hrusti, mě třeba bylo dobře klasicky na zádech. Chvílema jsem ležela i na boku, ale to když ještě malá stávkovala 😉
A nastřižení bych opravdu nechala v rukou lékařů, lepší být cíleně nastřižená než prasknout neřízeně. Však ono se to zahojí 😀

evak81
23. únor 2009

Ja si osobne myslim, ze porodni plan je k nicemu. Protoze treba nikdy dopredu nemuzes vedet jaka poloha ti bude vyhovovat, ja treba pri kontrakcich stala, v sebe nebo v leze jsem umirala. PA mi rikala at jdu do sprchy nebo na mic tak jsme vlezla do sprchy stala tam a nevedela co jako delat 😀 na mic jsem se neodvazila, bala jsem se, ze si rozbiju hubu. Jinak s nastrizeni, si taky myslim lepsi, ze je lepsi nez potrhani a navic ja ho treba vubec necitila, ani nasledne siti, no a ted jako nesedim jeste poradne, ale je to fakt den o de dne lepsi, A to jsem nastrizena hodne, protoze mala rotovala nebo co a museli ji rychle vyndat. Mam pocit, ze se vsude pisou densy historky o nekterych vecer, treba klystyr, ja z nej byla uplne vydesena a nic to vubec neni, jeste mi prislo, ze se mi ulevilo.
Jinak obchudek na Budejarne je opravdu oooobr pokuseni, taky jsem tam vzdykcy koncila, kdyz jsem jela z poradny 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru