Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jmisa
1. črc 2009

Ducky, no pak ten doktor sloužil celej víkend a vždy přišel na vizitu a ta spolunocležnice říkala, že mám asi protekci,protože prý na mě, tak jak se cítím atd. a u ní jen - můžu si sáhnout na břicho 😀 😀

ducky
1. črc 2009

Míšo 😀 Pan doktor dělá vizity i na šestinedělí a všechny si ho chválí 😀
Je naprosto bezvadnej a šikovnej 😀
Mě fakt nasřihl a sešil tak, že jsem druhý den seděla 😉

jmisa
1. črc 2009

No já seděla taky. Nástřih není problém.
Jsem potrhaná tak různě, naprosto chaoticky, tu steh na st. pysku, tu tady apod. Směrem ke konečníku jsem se víc neroztrhla. Takže hráz je v pohodě, spíš mi vadí ty stehy kolem, jak se chytaj do vložek.

jmisa
1. črc 2009

Jinak u porodu byla i PA starší, ale ta mi jen s mužem podpírala tělo, protože v tom dolsinovém rauši jsem ho sama nebyla schopná zvednout a chytit se u tlačení těch madel, či co to tam je. Tu v zácviku navigovala.

ducky
1. črc 2009

Tak to je mi líto. Já měla jen ty stehy na nástřihu. Zase jsem tam trochu krvácela, páč se mi nechtěla odloučit placenta. 😅 Manža říkal, že tam hodinu nemohl a nevěděl proč.
Ty stehy mě začaly padat tak týden od porodu, ale docela to trvalo, než vypadaly všechny. Tak uvidíš, věřím, že je to nepříjemný ☹
Já na sále zažila jak noční tak denní směnu. V tý noční směně byla právě ta v zácviku a fakt byla strašně miloučká. Na přípravně mi pochválila piercing v nose 😀 Né, hlavně mi pak vypla na hodinu oxytocin, abych se prospala. To jsem totiž byla už asi 30 hodin vzhůru 😅
A pak v tý denní byla u mého porodu zkušená PA (bohužel nevím jména ani jedné z nich) a ta byla taky super. Kombinaci PA a dr. jsem měla naprosto super 😀
To jsem ani nevěděla, že ten dolsin je takový driák 😅

nikieda
1. črc 2009

Jmisa, teda, to sis u porodu dala!! Držím palce, ať máš stehy brzy venku. Překvapuje mě, že je Dolsin takový oblbovák, snad ho nebudu potřebovat 😉
Holky, dnes jsem byla u doktora Severa v rizikové poradně, mám špatné jaterní testy a už 3. týden beru léky, ale bez výsledku ☹ Takže zítra nastupuji do nemocnice, nález mám prý moc hezký, placentu zralou, doktor mi dal šanci, že porod se může rozjet ještě dnes samovolně, ale pokud ne, nastupuji zítra ráno v 7:30. Prý by mi mohlo stačit propíchnout plodovku. Zítra (ve čtvrtek) je tam tolik vychvalovaný doktor Beneš, že? 😀 Teda jestli je to tak, že na sále je stejný doktor jako v poradně? Hmmm, ale to mi zní jako hloupost, nemůže se rozkrájet, takže uvidíme, kdo nade mnou bude bdít 😅

jajinka27
1. črc 2009

niki....pan doktor Sever je super, možná se ti bude věnovat přímo on, protože o mě se začal v porodce starat a byl i u mého porodu on, byla bys v dobrých rukou fakt

jinak moc držím palečky a hlavně mi dej vědět co a jak

nikieda
1. črc 2009

Jajinko, díky moc 🙂 Doktor Sever je kapacita, to vím, přijímal mě i v tom 32tt, když jsem se začala otevírat.. Jen sestřičky s ním mají trochu problém 😉 😅
Mám na Tebe mobil, tak dám určitě vědět. Normálně, já už se hrozně těším 😵

jajinka27
1. črc 2009

no jo sestřičky, teda ta PA s ním byla v pohodě úplně, co jsem jí měla u porodu 😉 Nicméně mám pocit že nebýt jeho tak snad neporodím, on mi rupal plodovku 🙂)

ty jooo já jsem zvědavá co budete mít 😵

ducky
1. črc 2009

Niki ne Beneš, ale Menšík 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale jak píšeš, nemůže mít poradnu a zároveň být na sále, takže pokud má stále poradnu ve čtvrtek, tak tam bude někdo jiný.
Je ale možný i to, co píše Jája, že si tě ohlídá pan doktor Sever jako rizikovou pacošku 😕
Uvidíš, každopádně už jsme celé napnuté, kdo se ti ukrývá v bříšku 😉

ducky
1. črc 2009

Jo a nevím, jestli to víš, ale Andreasek82 je v nemocnici, vcera vecer ji zacla odtekat plodovka.
Vyspionila jsem to v jine diskuzi 😉

jmisa
1. črc 2009

No já rodila ve čtvrtek a byl tam hezoun 😀
Ale byl tam ještě jeden, občas tam někde prošel a ten mi byl děsně nesympatickej 😝

ducky
1. črc 2009

Jé Míšo 😀 Jsem byla u vás špiónit, ptž Andreáška sleduju už od snažilek 😉
A hezoun byl určitě Menšík 😀

jmisa
1. črc 2009

Dneska jsem si uvědomila, že po nás nikdo nechtěl platit za otce u porodu. Dostala jsem jen fakturu na regulační poplatek. 😕

ducky
1. črc 2009

No vidíš, tak jste měli taťku zadarmo 😀
My platili 😅 Epidurál, nadstandard, tatínka u porodu 😅 . Taková menší dovolená. 😀
Ale nelitujeme ani jedný koruny. 😉

jajinka27
1. črc 2009

my taky platili takovou malou dovču, týden před porodem a pak týden po porodu nadstandart hihi

lynn77
2. črc 2009

ahoj holky,
chtela jsem se zeptat, zda jste nektera byla na tech predporodnich prednaskach v Krci a jake to bylo a zda se to tedy vyplati. Jinak, kdy (v kterem tydnu) se tam asi chodi?

jmisa
2. črc 2009

Já byla na tom jednom, kde pak ukazují i porodku. Chtěla jsem vědět kam lezu. A byla jsem kolem 33-34tt.

lynn77
2. črc 2009

jmiso diky, tak jsem si rikala, ze bych se mela pomalu objednat. A ty si byla pak treba jeste nekde jinde na predporodnich kurzech pac ja nevim jestli tam staci jit na tu zakladni prednasku a pak na ty ostatni treba pece o mimino, dychani apod. jeste nekam jinam nebo se na to vyflaknout a nechat si jen tu zakladni abych vedela kam lezu 😉 a ostatni nejak nacist jinde....

ducky
2. črc 2009

Lynn já byla na tý základní s prohlídkou a pak na té o šestinedělí. Záleží, kolik máš informací třeba načtených a nebo nemáš a chtěla bys je slyšet od PA.
A jinak jsem tam začla chodit někdy ve 32 tt 😉

jmisa
3. črc 2009

Lynn, to základní tam pak doktorka - dětská přednáší asi druhý den po porodu, takže se péči a první pomoc dozvíš. Koupání, přebalování Ti ukážou sestry.

jajinka27
3. črc 2009

Nikieda včera porodila chlapečka Filípka, váha 3250g a 50cm 😵

saze
4. črc 2009

Jmiso - velkááá gratulace, malej je nádhernej už jsem ti koukala do albíča. Tak mu přeji hooodně štěstí do života a samé krásné dny.

misa_1
15. črc 2009

Ahojky, nejdřív gratuluju vsem maminám!

A pak jsem chtěla jen upozornit, jestli se chystáte do Krče na velký UTZ ve 20. týdnu, tak je třeba se objednat fakt brzo, mě dneska řekli, že už maíi na můj termin plno ☹ , tak jdu schánět něco jiného 😨

jmisa
15. črc 2009

Miso, tak zkus toho Břešťáka. Ale tam se musí objednávat emajlem, protože telefonem se nedovoláš.

jmisa
15. črc 2009

emajl:
fetalnimedicina@gynekolog.cz

mojca
15. črc 2009

misa_1: já se na screening u Dr. Břešťáka objednávala úplně v poho přes sms na č.: 724 947 781.
Gratuluji všem maminkám, skoro začínám litovat, že jsem Dr. Menšíka nepoznala osobně, rodil mě (2 dny ☹ ) Dr. Šmeral a byl rovněž moc fajn 😉 ¨.

misa_1
16. črc 2009

Dekuju za tipy, objednala jsem se nakonec do Podolí a rovnou i na 3D 😎

marcellinda
29. črc 2009

Ahoj holky,

jsem tady poprvé a za pár dní bych měla rodit ve FTN. Mám dotaz, od kterého týdne vám v poradně točili monitor? Dík.

jmisa
30. črc 2009

Já tedy poradnu v Krči nestihla, chodila jsem ke svému dr. až do 38tt, ale pokud vím, tak v Krči monitor v poradnách netočí, točí ho pouze v případě, kdy se jim na ultrazvuku něco nezdá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru