Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

michelle.k2
5. zář 2007

Luci: držím palce s mamkou,¨neboj se, vše bude určitě v pohodě. 😵
Já jsem taky ale strašnej stresman 😀

Dzonyss: jak to děláš, že jde ta váha u tebe tak rychle dolů???????????????

Holky, díky moc za informace, jste prostě zlatýýýýýýýýýýýýýýýý!!!!!!!!!!!!!!
Snad vás těma dotazama moc neobtěžuju, připadám si už blbě.... ☹ ☹ ☹ ☹ , když tak mě odpálkujte 😒

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak se vyřizuje porodný a přihlášení mimča na zdravotní pojištovně....
Díky moc 😔

dzonyss
6. zář 2007

kvůli porodnýmu musíš na odbor státní sociální podpory, vyplníš nějakej jednoduchej papír, udělají si kopii rodnýho listu prcka a do měsíce ti příde papír a peníze. A zdravotní pojišťovnu pokud máš VZP tak tam musíš ty nebo manža osobně s rodným listem. Přes internet to neudělají 😠 Tam taky asi něco vyplníš (vyřizoval to manža) a do 3 týdnů přijde kartička. Dostali sme plyšovou berušku nebo co to je 😀 a skleničky hami přesnídávek

s tou váhou ti ani nevím. Ale když sem přišla z porodky a zvážila se, tak sem měla skoro všechno dole. A navíc to lítání okolo prcka 😉 uvidíš, že to taky půjde 🙂

michelle.k2
6. zář 2007

Dzonyss: a kolik jsi přibrala v těhu???

Já už si připadám fakt jako sud. Už aby to bylo za mnou, z tý nudy a nervozity musím pořád něco žrát, ach jo. 😉..... A to jsem od 34. týdne do 38. týdne nebřibrala nic a teď mi ta váha zase vyhoupla ☹ ☹ ☹

Ještě jsem se chtěla zeptat, kdy jste se po porodu postavily normálně na nohy a jestli jste v porodce využily nafukovací kruh 🙂

berdicek
6. zář 2007

Teda dzonyss, tak to Ti opravdu zavidim. Ja jsem sice pribrala taky 19 kg, ale kdyz jsem prisla z porodnice, tak jsem mela dole jen 6 kilo a ted jsem za 5 tydnů shodila jen 2 😢 .

Michelle: po porodu si me nechali asi 2 hodiny jeste na sale, porod placenty, siti, prinesli mi tam obed.. pak me prevezli na pokoj a asi za hodku prisla sestricka, jestli zvladnu sprchu. Nemotala jsem se, takze jsem se s jejim doprovodem vydala do sprchy. Prvni dva dny jsem sedela jen na pulce zadku kvuli siti, kruh jsem s sebou sice mela, ale ani jsem ho nevytahla. Dobry je chodit se po kazdem curani sprchovat a taky jsme si braly na sesterne led a davaly do tech porodnichych vlozek, to taky pomahalo. No a dalsi den jsem si uz normalne sedla. Boli to asi tyden, hlavne porad sprchovat.

dzonyss
6. zář 2007

berdicek to shodíš hravě, uvidíš 😉 Kojit, kojit, kojit a půjde to 🙂

michelle přibrala sem taky 19 kilo. A pupíkovej mi popraskal až 14 dní před porodem ☹ 😢 no ale co nadělám. Je to holt "daň" za mimíska.

Holky to potvrzuju, ledíkovat šití a po čůrání sprchovat. Dycky. Hodně to urychlí hojení. A já sem se taky cachtala v dubový kůře. V porodnici sem si jí nacákala na vložku a tu tam chvíli měla. A doma do lavoru a cachtat a cachtat. A teď měsíc po porodu o šití ani nevím. A to sem ho měla mega velký a šili mě 45 minut. Jinak doktorka mi řekla, že si minimálně týden po šití nesednu.... no a druhý den sem seděla na kruhu a třetí den už normálně i na židli. 😀 asi mě zašila fakt dobře. Takže kruh sem použila jen jeden den. NO tak zase ho bude mít prcek do bazénku 😎 to se neztratí.

berdicek
6. zář 2007

Dzonyss, vzdyt kojim pres den po hodine a pul, vic to uz snad ani nejde. Jsme ted ale uz 3.tyden u nasich, takze krome pece o Honzicka nic nedelam. Rikam si, ze az budeme zpatky v Praze a budu na vsechno pres den sama, k tomu domacnost, vareni, prani, tak bude ta prava honicka a doufam, ze kilicka pujdou dolu. Mam taky v planu zacit po sestinedeli cvicit, uz se tesim, az zacnu neco delat.
Dneska mel Honzicek spaci rekord. Usnul vecer v pul 9 a spal az do 4. Pak jsme nakojili, prebalili a zase spal od pul 5 do 7, nadhera, jen aby mu to vydrzelo 😀
Jinak zitra mame 5 tydnu, dnes jsem malyho merila a vazila a neverila jsem vlastnim ocim, ma 52 cm a 4,3 kg, to jsem zvedava, co nam reknou v poradne 😝

dzonyss
7. zář 2007

berdicek užívej si u maminy. Doma je to docela někdy záhul. Taky přes den kojím po hodině a půl. Včera sem odjela po kojení do krámu a manža s prckem málem nevydrželi. Přijela jsem zpátky jen tak tak 😎 Dneska bysme spali taky tak dlouho. Usnul v 9 a spal až do 3, ale to sem ho pak už vzbudila, protože potřeboval přebalit, namazat prdelku a mě málem praskly prsa 😅 Je to úžasný se takhle krásně vyspat 😀 Nám bylo ve středu 4 týdny. A máme 55cm a 4,5kg. Hrůůůza roste jak z vody. Třídila sem už malý velikosti pryč do pytlů na půdu, aby to tu nepřekáželo. A je to hrůza, ale něco ani nestihl mít na sobě 😠 Naštěstí v práci sme dostali dáreček. Krásný lacláčky a super mikču s kapucou. A je to na skoro roční dítko, takže boží. Hlavně je to kombinace tmavě modrý a oranžový. A fakt nádhera. Navíc mě potěšil šéf, že je moc rád, že za nima chodím, že jim ten den dycky rozveselím a líp se jim pak pracuje. To mě hodně potěšil, protože mě fakt rád viděl. S prckem se hned mazlil a choval si ho... Kdo by to do něj řekl 😀 Tak snad mám práci zajištěnou i po mateřský 😎

Taky se po šestinedělí chystám cvičit, abych zpevnila bříško, protože to jako fakt pořád "visí" 25.9. jdu na gyndu, tak se musím vyptat, jestli už můžu, jestli se můžu koupat ve vaně(to mi fááákt strašně chybí, já bych se tak ráda naložila do horký vody...) a stavím se u nás zeptat na civčení 🙂 snad manža přežije hodinku s mimoušem sám... ale bude to těžký. U těch prcků čověk pevnej režim nenastaví 😒 Nakonec to dopadne tak, že budu cvičit sama doma 😠

snupik
7. zář 2007

Míša:
Ahoj, tak se zase hlásím..a omlouvám se, jestli jsem tě včera svou nepřítomností nějak vyplašila ☹ to by mě mrzelo 😅
Jen toho bylo včera moc...ráno poradna, pak jsem uklidňovala taťku po telefonu(mamka byla na tý operaci..tak mám strach o taťku-jsou na sebe dost fixovaný 🙂, pak mi přijela na návštěvu kolegyňka z práce a krafaly jseme až do 12h do noci..to já už vždycky dávno hajám 😉
No, takže fofr den..utekl anï nevím jak!!! 😠

V poradně..čekali jsme asi hodinu..byl tam asi ten nový doktor..od Š...
nepřečtu jeho podpis..mladý, s brejličkama..byl příjemnej a sympatickej..celkem jsem si pokecali a i se zasmáli..akorát mi pořád nabízel epidurál..já ho nechci, jen kdyby to bylo fakt nutné...řekl mi, že se malý ještě nechystá... a pozor!!!že nebude žádný obr!!!To už je třetí tvrzení(obr, střední dítě, mrňousek!!! ☹ 😒 😠 tak si asi můžu vybrat 😀 😀 😀
No, uvidíme..až se vylíhne 😀 bude to překvápko!!!!

A co vy?Jak je?Nic nového?

Holky: potřebuju poradit: máme s manžou v neděli 1.výročí svatby.. ajá nevím, co mu koupit..hlavně se moc nikam nedostanu!!Nebo ať si něco vybere sám?PORAĎTE!!!! 😀

michelle.k2
7. zář 2007

Lucí: no trošku jsi mi nahnala strach, že jsi tu o sobě po kontrole nedala vědět, ale ještě, že jsme si vyměnily ty tel.č. a mě večer napadlo ti napsat 😉 😉 😉

To je dobře¨, že jste s Kubíkem v pořádku 😉
Jo ten mladej dr. mi právě říkal, že bude mít Filipek 4 kg 😠 😠 😠 😠

Za chvilku odjíždíme k pediatřičce, domluvit si registraci pro Filipka a pak si skočíme někam na oběd 😉 Taky se potřebuju někde stavit pro nějaký pohodlnější kozačky na nízkém podpadku, nebo respektive bez, jelikož mám všechno na jehlách ☹ , tak abych se pak s kočárem někde nezabila.... A taky bych potřebovala nějakou zimní bundu, mám jen kabáty, co jsem nosila do práce, tak chci trochu obměnit šatník 😉

No s tím dárkem,kočko, popřemýšlím, snad mě něco napadne a písnu ti, ju.

sparka
7. zář 2007

ahojky maminy a tehulky,tak ja v tehu pribrala 13kg a mam dole 17kg,a je fakt ze nekdy si rikam ze fakt nestiham nic,no ale pak si vzdy reknu pockam si az prijde manzilek u prace a ohlida malou a vse udelam...no takze manzel mi pomaha ale vic jak 30 az 60 min.jim to nevydrzi...ale zaplat panbuh za to,aspon se stihnu umyt..no ja uz se tesim az zacnu pristi tyden cvicit rozhodne nebudu cekat az na konec sestinedeli...zacnu pomalinku,ale hlavne to brisko..je stale vysici... 😠 no a ty strie..ach jo holkyyyyyyyyy...ale ty maly prtata za to stoji..jsem zvedava kdy se tady kdo bude hlasit s malynkym uzleckem.. 😀

berdicek
7. zář 2007

Sparka, v porodnici mi pri propusteni rikal doktor, ze cvicit na bricho mam zacit az po sestinedeli, po prohlidce u gynekologa, az prohlidne, jak je deloha zavinuta.

michelle.k2
7. zář 2007

Holky tak to vypadá, že mi pravděpodobně na těch nákupech praskla plodová voda 😅 😅 😅 😅

snupik
7. zář 2007

Míšo:
Teď jsi mě teda vyplašila!!!Fakt ti praskla?!!! 🙂

dzonyss
10. zář 2007

heleme se, tak Míša má asi mimouška už u sebe 🙂

sparka
11. zář 2007

ahojky holky tak misa uz urcite to prte ma...a co ty dzonyss jak valcite a kolik uz vam vlastne je?

michelle.k2
11. zář 2007

Ahoj holky, tak vás musím zklamat, bohužel ještě pořád bez Filipka, nějak se mu nechce, a to máme dneska termín, ach jo no ☹

dzonyss
12. zář 2007

míšo dočkáš se ani nevíš jak rychle 😉 Herdek, koník je budič Adama 😅 . Tak jen v rychlosti: spíme v noci od 20hod do půl 4 do rána 😀 pak se nasosáme a spíme do 8 😀 Kráááása. Rosteme jak z vody. Už musím na půdu vyhrabat věcičky ve vel. 62, 68 a výš. A musela sem už objednat zimní bundu. Chudák v tom kočárku mu určo není okí když tam je jen ve svetříku nebo mikče. Tak holky musím letět, řve jak tur, má hladík. Tak zatím pááááá a užívejte pupíků a mimísků. Letí to jak voda a ani se nenadějeme a budou v pubertě 😀 😝 Vždyť za chvíli sou tu i vánoce 😕 😅

katarinass
12. zář 2007

Holky omlouvám se ale mám dotaz odpoledne jdu za švagrovou na návštěvu do porodnice a nevím co jí sebou vzít, poradíte mi některá? Díky

dzonyss
13. zář 2007

katarinass já byla ráda za housky se salámem a za uvařený kojící čaj a za neperlivou vodu. Jinak sem tam ani nic nepotřebovala. Hlavně to jídlo, protože tam byly malý porce a hlavně vařili nic moc. A hlad byl hlavně v noci 😅 Po kojení. A ovoce sem nevyhledávala. Jinak myslím, že se nedoporučují nektarinky a broskve a tak protože jsou "agresivní" a jdou do mlíčka. Ale nám tam nektarinky dávali, tak nevím 😎

sparka
14. zář 2007

ahojky holkyyyyyyyy...no jaktoze jsi bez filipka ja myslela ze ti prdla voda?!?!no koukam ze sem moc lidi nechodi...musime to napravit..ja teda nemam ale skoro cas,protoze nas strasne trapi prdiky a rveme a rveme..no ted tak na pul hodky usnula nadhera jedna tak aspon muzu precist postu atd..no a jak se jinak vsechny mate?

minea
14. zář 2007

Ahoj holky! Chci se zeptat, jestli jste měly během těhotenství tvrdnutí břicha způsobené dráždivou dělohou? Mně teď na poslední kontrole Dr položil ruku na břicho a zeptal se, jestli mi takhle tvrdne často - no a já sem doteďka vůbec netušila, že by mi něco tvrdlo 😕 Moc se na to netvářil, že prý se mi díky tomu zkracuje čípek (CS=2) a předepsal mi magnézium. Docela mě vyděsil a od té doby se pořád sleduju... Zažily jste to taky?

dzonyss
14. zář 2007

minea já byla na neschopence od 20tt kvůli tvrdnutí břicha, ale nevím nic o dráždivé děloze. Taky sem dostala magnezium a klid na lůžku. Buď v klidu 😉 budou tě hlídat. Jo a jak mě vystrašili s předčasným porodem, tak sem rodila těsně po termínu podle UTZ ale na den přesně na termín podle PM 😉 A to sem se ke konci fakt nešetřila. Myla sem okna, žehlila, vařila, procházky, tahání nákupů, a běžný domácí úklid 😎

Jinak nám je děsně fain, jen nás zlobí ségra. Ale bude to snad ok. Sice sem z ní na prášky, jak je najednou zlá a žárlí a ubližuje (to je jí 22) ale co se dá dělat. HOlt sem to první vnouče do rodiny donesla já, tak se musí smířit. A to ještě nejsou vánoce. Holky, se jich fakt začínám bát ☹ To bude máma Adámkovi kupovat hračky a tak a ségra bude na prášky. Kdybyste viděly jak dokáže ubližovat všem okolo 😢 . A přitom to bere, že ona byla o všechno ošizená a tak. Přitom doteď byla ta lepší dycky ona, to ona dostávala lepší dárky, víc peněz jako kapesný, dřív chodila na diskotéky... no prostě druhý dítě no. Ch jo, tak sem si vylila srdíčko a je mi líp 😕 Jinak doma naprosto úžasný. Prcek je hodnej, bříško ho nebolí, prdíky prdíkuje hůř jak starej chlap a teď venku chrní v kočárku. Jen nám chybí nějaká kámoška na kočárkování, jinak si nestěžujeme. A co mě ještě štve? už ani nevím. Snad jen antikoncepce. mám strach, že prášky přejdou do mlíčka a on ho přestane chtít. No tak uvidíme, za 10dnů jdu na gyndu tak se tam optám. A snad je to už všechno 😅 😀 A z čeho se radujeme? že krásně rosteme, krásně papáme, necháme mě v noci vyspat. A hlavně holky, tak bych tak řekla, že se Adam začal už cíleně usmívat na lidi a ne jen to přiblblý mimi usmívání na cokoli. Fakt se na nás řehtá. A baví ho, když ho "masíruju a hladím po celým těle. Když leží na boku, tak mu hladím zádíčka, dávám ho na bříšku a krásně drží hlavinku. Prostě je to úžasný a my si to užíváme, protože se to už nikdy nevrátí 😢 😀 Jo a taky sem zjistila, že potřebuju ještě holčičku 😀 Páč se na mě dědkové dohodli, že mi prcka začnou co nejdříve tahat na ryby... a s kým bych se potom mazlila, že jo 😀 😀
No nic, román jak blázen koukám, tak přeju příjemný víkendík a hodně sluníčka a úsměvů na tvářičkách vašich mimísků. A těhulkám co nejlepší noc a žádný bolesti. A když už bolesti, tak porodní 🙂 Holky užívejte si to plnýmy doušky, tohle se nám už nikdy nevrátí 😉

snupik
14. zář 2007

minea: taky mi můj dr. řekl asi před třemi týdny něco o tvrdnutí bříška, cs jsem měla 4 a brala jsem Mg....řekl, že porodím každým dnem...no, adneska jsme 39+2 a furt se nic neděje.. malej se dle včerejší kontroly vůbec nikam nechystá....tak buď v klidu a odpočívej🙂

Holky, jak já vám závidím, že už máte ty mimísky u sebe🙂)))

dzonyss
15. zář 2007

holky, jak mám změnit, že nejsem 47tt ale mamina? mě to nějak vůbec nejde ☹

minea
15. zář 2007

Dzonyss - já bych to udělala tak, že bych šla do nastavení, v sekci těhotenství zaškrtla "ani jedno ani druhé" a hned pod tím klikla na "přidej dítě" 😉

dzonyss
17. zář 2007

hm, tak ted sem bezdětná a netěhotná 😠

sparka
17. zář 2007

dzonyss:jj tak jak to psala minea tak tak jsem to udelala ja a je to v pohode..

minea
18. zář 2007

Sparko a Dzonyss, slyšela jsem další stížnosti na stravu v Krči - prý se to fakt nedá jíst. A tak se chci zeptat, jestli je tam možnost třeba si něco přinést a dát to do nějaké erární ledničky. A ještě jedna otázka - je tam možnost uvařit si individuálně čaj? (varná konvice nebo automat s horkou vodou na zalití?)

Dzonyss: mělo by to fungovat, když dáš "přidej dítě", tak ještě musíš vyplnit jeho jméno a datum narození. Pak to nesmíš zapomenout uložit. Nevzdávej to 😉

dzonyss
19. zář 2007

minea jj erár lednička tam je. čajík si tam uvaříš leda s ponorným vlastním vařičem. myslím, že sestry ti nedovolí použít jejich konev. ale v přízemí je automat na kafe, bagety a colu 😉

dzonyss
19. zář 2007

hele mě to nastavení fakt nejde 😠 zkusím to na jiným pc nebo fáááákt nevím

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru