Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

prosteja
1. pro 2009

no tady se strhla dobrá debata 😀 super...... ty porodní plány, tak pokud se tím myslí jako že si sepíšu, že chci aby se mě na všechno ptali a že bude otec s prckem automaticky hned jak vyleze ven a podobně, tak to já považuju za samozřejmost, o kterou si třeba i ten otec řekne, popřípadě tam bude i do toho, aby vnímal víc než já, když se mě na něco budou ptát a třeba mi to přetlumočil....... je mi totiž jasný, že v tu chvíli mi bude všechno jedno, nebudu třeba ani moc vnímat...... tak si myslím, že spíš než porodní plán, který jde zmuchlat a zahodit do koše je lepší mít někoho, kdo si umí trošku dupnout 😉 naopak mám spíš strach jako prvorodička, že když tam naběhnu s papírem plánů k porodu, tak už se od začátku na mě budou dívat jako na krapet problémovou, na tu pozor, ta má plán a chce to všechno po svým..... 😅 na jednu stranu dobrý, řídit si to sama, na druhou stranu vůbec nevím, co mě čeká, takže bych ani nevěděla, co si do toho plánu napsat.... ale chápu třeba druhorodičky, že když zažily něco, co se jim nelíbilo, tak tomu teď chtějí zabránit 😉 no uvidíme, jaká bude praxe 😀

saze
1. pro 2009

Prostejo - přesně tak - lepší než jakýkoli plán je tam někoho po ruce mít. Je jedno zda manžel nebo někdo jiný.
Máš komu nadávat 😀 😀 má tě kdo pohladit a říct ti jak super to zvládáš. A i má někdo mozek (ten já u porodu fakt neměla) aby komunikoval s PA a doktorem. Mě pomáhalo že mě manžel držel za ruku a říkal mi jak jsem skvělá.
Hele porod není moc příjemná záležitost ale nakonec jsem řekla že bych si to ještě jednou zopákla. 😀 😀

sabuse1
1. pro 2009

přiložení miminka do půl hodiny a neustálá přítomnost tatínka u něj je v Krči samozřejmost, ale někdy se i tohle může zkomplikovat, to se fakt těžko dopředu odhadne a jak psala saze tak se fakt na všechno předem ptají nebo aspoň řeknou co se bude dít a proč.
Já mám díky lidem co jsem měla na sále jen dobrý vzpomínky a příště budu rodit určitě znova tam a bez porodního plánu🙂

saze
1. pro 2009

Sabuse - tak tak.
Holky já bych spíše potřebovala plán jak zvládnout spát, kojit, uklízet, vařit , nakupovat vánoce a to vše s dítětem na ruce. 😀 😀 😀

prosteja
1. pro 2009

holky tak to je super 😉 že máte taky pozitivní zkušenosti i bez porodních plánů a všechno proběhlo ok...... já právě ani nevím, co bych si do porodního plánu psala..... jako bod jedna manžela u porodu, bod dva přiložit dítě k prsu, bod tři manžel zůstává s dítětem.... 😅 tohle prostě považuju opravdu za samozřejmost, vím, že se to může zkomplikovat, ono se může zkomplikovat kde co, ale myslím si, že v takovém okamžiku tam bude právě manžel a předpokládám, že nebude jen tak stát a čučet jen proto, že nebudeme mít porodní plán 😅 ..... no ale je fakt, že kdo má nějakou horší zkušenost, tak si prostě porodní plán sepíše, třeba i pro klid duše 😉

saze
1. pro 2009

Prostejo - ono jde také hodně o to jaká jsi pacientka - já jsem ten tip porodit a co nejdříve domu. Takže jsem druhý den už chodila po nemocnici a vše říkala že je mi dobře a že bych šla domu 😀 😀
A je fakt že mě pustili po císaři už 4 den. Většinou pouštějí tak 6.

jajinka27
1. pro 2009

saze...tak ten plán bych taky chtěla, já to teda mám už bez kojení ale zase s jinejma starostma 😀

prosteja
1. pro 2009

SAZE tý jo, paráda...... já jsem podobnýho ražení 😀 😀 😀 s tím císařem, kdybych třeba musela na plánovanýho tak tě určo vyzpovídám jak to probíhalo... mě třeba zaujalo i to, že ti hned malýho přikládali k prsu, i když jsi byla po císaři, to mi přijde super 😉 a s tím plánem, jak to všechno zvládnout s miminkem, to je podle mě rozumnej nápad 😀 😀 😀 až nějakej získáš, tak ho můžeš dát do placu 😀

jajinka27
1. pro 2009

prostej...jo jo když máš císaře s epi tak se to většinou dělá, že ti přiloží mimčo hned, horší to je v celkové jako jsem to měla já

prosteja
1. pro 2009

JAJINKO a ty jsi šla plánovaně nebo nějak narychlo?

sabuse1
1. pro 2009

holky tak až budete mít nějáký plán na úklid apod...tak sem s ním jo?🙂)) taky bych jeden uvítala🙂
prosteja: pokud sebou budeš mít manžu tak fakt plán nepotřebuješ, když si předem řeknete co bys chtěla tak jim to pak může říct i on, ale jestli ti jde o tyhle věci co si psala tak toho se bát nemusíš🙂

prosteja
1. pro 2009

SABUSE no já si tak nějak nedokážu představit, co jiného tam psát 😅 nejsem ze zdravotnictví, takže když přijdou a řeknou, že by mi píchli něco na urychlení nebo tak něco, tak se asi vzpírat nebudu, pochybuju, že budu mít vůbec tolik síly, abych zjišťovala, co to bude mít za následky 😅 ...... proto jsem tu napsala, že třeba pro mě je plán zbytečnost 😉

ale takovej plánu úklidu, no proč ne 😀

sabuse1
1. pro 2009

prosteja: no to jo, pak budeš ráda za cokoliv co trochu uleví od bolesti a urychlí to, mě už pak bylo všechno jedno🙂)) zase je fakt, že na sál jsem šla po 15ti hodinových kontrakcích otevřená na 3 cm a za 3,5h od příchodu na sál byla malá na světě, bez urychlováků bych tam strávila třeba dalších 10

prosteja
1. pro 2009

SABUSE já si myslím, že mi to bude úplně jedno 😀 tak nějak si nepředstavuju porod jako něco, co bude vyloženě v mé režii a co si budu užívat od začátku do konce 😀

minea
1. pro 2009

Prostejo, tak to tak neřeš, porodní plán není povinný 😅. Jak je vidět z diskuze, přiklánějí se k němu spíš druhorodičky - právě na základě té první zkušenosti, kdy taky spoustu věcí považovaly za samozřejmé. Nejdená se o to radit doktorům, jestli mají udělat císaře, ale o detaily, které významně dotvářejí celkový dojem z porodu. Například už se nechci dohadovat o tom, jestli je možné položit dítě matce na břicho nebo o tom, jestli může dítě s námi zůstat na porodním sále celé dvě hodiny a ne jednu. A to jsme tam byli oba s partnerem a oba si umíme prosadit své. Plán je prostě možnost, jak dát najevo, že ti i na tomhle záleží, na čelo si to psát nebudu 😉.

prosteja
1. pro 2009

MINEA však já to chápu 😉 proto jsem tu i psala, že chápu druhorodičky, že prostě když byly rodit, tak se jim něco nelíbilo, tak teď si napíšou plán 😉 naprosto souhlasím......

minea
1. pro 2009

A já zase chápu tebe 🙂 , při prvním porodu je to prostě nepopsaný list, cílem je hlavně to v pořádku zvládnout a důvěra v doktory je to nejlepší, s čím tam můžeš jít. Aby to nevyznělo špatně, já jsem měla skvělý porod, byl to pro mě úžasnej zážitek, jen tam bylo pár rušivých momentů, které bych teď chtěla korigovat, protože zase tolikrát už rodit nebudu 😀

prosteja
1. pro 2009

MINEA tak to je super, že se chápeme navzájem..... 😉 je mi to jasné, už sis to jednou prošla, víš přibližně do čeho jdeš, i když každý porod je jiný, ale aspoň přibližně víš, co tě čeká a čeho by ses třeba chtěla vyvarovat, co se ti u prvního porodu nelíbilo...... pak má takovej porodní plán smysl 😉

konsa
1. pro 2009

no super, jak se debata rozproudila 😉
manža bude samozřejmě u porodu a bude vědět, co chci a co ne (a to doufám taky prosadí až já budu úpět v bolesti a třeba i škemrat at udělají neco, co jsem nechtěla), ne druhou stranu chci mít zásadní věci i v plánu, a to proto, aby se s tím seznámila PA ještě před porodem samotným (ne aby v průběhu tam na ní někdo z nás pokřikoval). Bud jí to stihneme všechno říct, anebo si to přečte v plánu....pak už jen bude manža dohlížet a podporovat 😉
taky tam nebudu mít nic speciálního a jak píšete, tak většina z těch věcí je už dneska fakt běžná, jsou ale stále případy (a ne ojedinělé), kdy někdo prostě z nepochopitelného důvodu (z lenosti, spěchu apod.) tyhle samozřejmosti neudělá. a já nechci, aby mi to pak zbytečně zkazilo zážitek z porodu....tot můj důvod proč budu mít plán 🙂

prosteja
1. pro 2009

KONSA jj, je dobře, že debata se tu rozbíhá 😉

cervikova
1. pro 2009

Ahojky tak si to tady pročítám a přispěla bych i svou troškou 🙂 Já jsem v Krči rodila v červnu 2005a vše bylo naprosto v pořádku,porod proběhl celkem hladce,jen jsem pak dostala narkozu ,protože byl problém s placentou,takže malýho jsem viděla až kolem 4odpoledne (podod 13.09 hod) Porodní asistentka byla hrozně milá a doktoři taky ok. Teď čekám druhého chlapečka začátkem dubna a budu rodit znovu v Krči.Jediné co mi trošku vadilo a možná to ostatním maminkám přijde divné,ale ta jejich Laktační liga,nešlo mi kojení a sestřičky byly velice ochotné a pořád pomáhaly,ale mě to moc nešlo a když mi řekli že dokud se nenaučím kojit ,že mě nepustí domů,tak jsem myslela ,že se zblázním,už jsem chtěla domů.Doma to dopadlo stejně tak,že jsem skončila u odsávačky a bylo to,hned jsem se dostala do pohody a podruhé už bych se tak vystresovat nenechala. Jo a ještě nevím jak je to ted,ale za mě tam nepřipadalo v úvahu dát dítěti dudlík,tak jsem mu ho prdla hned při odchodu z porodnice a bylo to.Myslim že tohle by si měla každá mamina dělat po svém a ne aby za ní rozhodovali v porodnici.čistě jen můj názor.Toť asi vše.Všem maminám které budou rodit v Krči přeji krásný zážitek,hlavně pohodový a bezproblémový porod a dobrý personál 😉

prosteja
1. pro 2009

ahojky CERVIKOVA 😵 díky za zkušenosti..... takže jako odsávačku neeee? já slyšela, že některý maminy si ji berou do porodnice sebou, aby se rozkojily..... 😅 a s těma dudlanama, no to nevidí rádi nikde prý, ne tak asi tam, kde se tě snaží naučit kojit 😖 .... tak uvidíme, jak to bude probíhat, doufám, že se pěkně rozkojíme za účasti takových hodných sestřiček 😀

cervikova
1. pro 2009

Prosteja...no tentokrát už budu taky moudřejší a vezmu si jí s sebou,třeba to na podruhé půjde bez problémů a stresu. 😅

prosteja
1. pro 2009

jo tak je fakt, že spoustu věcí se člověk dozví i takhle z diskuze....... 😅 sama bych na to ani nepřišla, ale co jsem četla, tak hodně už zkušené maminky doporučují tu odsávačku vzít do porodky, aby se tomu kojení trošku pomohlo....... 😉 proto i doufám, že se tu rozběhne znovu nějaká diskuze, rodíme každý jinak, tak můžeme čerpat informace od těch, co už to budou mít za sebou 😉

saze
1. pro 2009

¨cervikova - je to pořád stejné dudlík nee, rozkojit se snaží co to jde. já teda problém neměla mě to druhý den stříkalo i ušima. ale pokud by mi to nešlo také bych si s tím moc starostí nedělala a chopila se odsávačky

saze
1. pro 2009

mimochodem - víc než porodní plán a porod pak holky řeší kojení - to není fakt žádná sranda. jedna má mléka moc, druhá málo, třetí špatné bradavky atd atd.

minea
1. pro 2009

Tak teď mi při čtení příspěvku od cervickove vstaly vlasy na hlavě 😖.
FTN má jako jediná z pražských nemocnic certifikát Baby-Friendly, matky si tuto porodnici často vybírají právě proto. S tím souvisí cílená orientace na kojení a pravidla jsou definována v tzv. deseti krocích k úspěšnému kojení. To, co píšeš o dudlíku, je čirá nevědomost a jsem překvapená, že si ani v době internetu tohle dnešní matky nedokážou zjistit. Dny po porodu jsou náročné a nástup laktace někdy není úplně hladký. Sestry jsou všechny vyškolené a když je požádáš, přijdou a budou se ti věnovat. Pokud si matka nastuduje kojení už před porodem (a je opravdu co studovat), má velkou výhodu. Takže těhulky, vězte, že dudlík opravdu NE, ale já bych mohla o kojení mluvit hodiny a hodiny, to se prostě sem nevejde 😉.

konsa
1. pro 2009

cervikova, dik za tip na odsávačku. to by mě asi nenapadlo brát jí hned do porodky kvůli rozkojení. já právě naopak četla zas v jiný diskuzi, že jí doporučují pořídit až v případě potřeby, že se mi bude třeba pak líp odstříkávat rúčo. Těžko asi říct ted, zda ji budu potřebovat nebo ne? jakou máte zkušenost ostatní?

mimeo, jen povídej, každá rada drahá;)

prosteja
1. pro 2009

SAZE jj, slyšela jsem taky hodně, že maminky spíš po porodu řeší to kojení, bývá to často problém 😉 a ráda slyším, že v Krči se tomu věnují, ale odsávačku přibalím určitě do tašku sebou 😀

MINEA hmmmm, tak můžeme nastudovat fůru literatury, ale budu pak ráda za to, když se mi někdo bude věnovat.... takže potvrzuješ, že sestry se věnují kojení a opravdu maminkám pomáhají? 😉

konsa
1. pro 2009

a s tim dudlíkem, já teda pořád nevim, na jednu stranu chápu, že ne, ale pak se podívám na svou sestřenici, jejíž tříletá holčička nikdy neměla dudlík. Místo toho chodí pořád s palcem v puse (už má chudinka vycucanej mozol) a to by mě zajímalo, jak pak dítě zbavit tohodle zlozvyku....ta se bude s palcem v puse ještě vdávat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru