Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

prosteja
1. pro 2009

KONSA já odsávačku prva vůbec kupovat nechtěla, ale po zkušenostech maminek jsem si řekla, že koupím úplně tu obyč v lékárně nebo drogerii a pak podle kojení uvidím, jestli bude potřeba nějaká lepší nebo ne 😉 ale určo nějakou obyč nabalím sebou 😉

s názorem na dudlíky je to asi jako se vším..... má své trvalé odpůrce i zastánce 😅

konsa
1. pro 2009

prosteja, a ta obyč. to je zhruba jaká (a v jaké cenové kategorii)? já o tom zatim nic nevim, tak se tak blbě ptám 😉

sabuse1
1. pro 2009

v Krči odsávačku i půjčujou, ale mají tam jen 1 tak se na ní občas stojí fronta🙂 já jsem jí před porodem měla jen vyhlídnutou a čekala jsem jak na tom budu s mlékem, manža jí jel koupit v den kdy mě pouštěli domů, bez ní bych ty první dny nedala takže kdo má vlastní nebo plánuje kupovat tak si jí určitě vezměte, kdyby se tam sešlo hodně maminek můžete na ní čekat taky půl dne. Jinak je pravda, že sestry se tomu věnují hodně, pomůžou, přijdou třeba ke každýmu kojení a počkají dokud se mimčo správně nepřisaje, ale taky je pravda, že to pro někoho komu to nejde může být hodně stresující.
Dudlík fakt ze začátku ne, my ho začali používat po šestinedělí, může se asi i dřív, ale oddalovala sem to jak to šlo

minea
1. pro 2009

Holky, fakt se tomu kojení věnujou, je to vlastně jejich hlavní úkol - ne dosáhnout toho, aby dítě přibralo půl kila, ale vidět, že se umí přisát a pije. Je víc než logické, že teprve tehdy vás propustí domů! Když bude problém, nečekejte, až sestra přijde, ale zajděte si na sesternu, oni za váma během pár minut přijdou na pokoj. Stalo se mi i že jedna sestra nevěděla, tak došla pro kolegyni. Jen je potřeba se trochu obrnit, ty hormony jsou fakt děsný a člověk bulí kvůli každý kravině, takže to berte tak, že sestry jsou v jednom kole, mají toho moc a někdy působí trochu od rány, to si člověk nesmí brát osobně 😅. Jinak i já, "nadstandardně nastudovaná", jsem měla problémy s laktací, napíšu třeba víc.

prosteja
1. pro 2009

KONSA no v lékárně nebo drogerii ji mají snad kolem 200,-.... je to úplně obyč odsávačka.... mě se nechce investovat hned teď do nějaké za tisíce, když nevím, jak na tom budu s kojením 😉

a holky díky fakt za info, že se kojení věnují...... to fakt ráda slyším... na sesternu si klidně dojdu, to mi problém snad dělat nebude a doufám, že se rozkojíme pěkně 😉

minea
1. pro 2009

Já jsem si odsávačku koupila taky před porodem, používala jsem ji pak při nadbytku mlíka, teklo mi jen když jsem se předklonila. Prso se nesmí nechat přeplněné, hrozí zatvrdnutí a zánět, řešit se to musí hned, třeba uprostřed noci - nejlepší odsávačka je dítě, ale někdy to prostě nestíhá odpíjet, pak je odsávačka k nezaplacení. Liga sice doporučuje odstříkávat rukou, ale mně to bylo nepřijemné, taky to dlouho trvá.

konsa
1. pro 2009

prosteja, dik, poohlídnu se po ní. Máš pravdu, že na začátek bude asi stačit, a kdyžtak se pak koupí lepší, když by bylo třeba.

s tim kojenim je to fain slyšet -tak doufejme 🙂

prosteja
1. pro 2009

MINEA a můžu se zeptat jakou máš odsávačku? manuální nebo elektrickou? pokud má ženská hodně mlíka, tak si nedokážu růčo odstříkávání představit teda... 😅

minea
1. pro 2009

Manuální, Kaweco easy, dvoufázovou - na ty moje potřeby stačila. Taky u toho byly sterilní sáčky na zmrazení MM, udělala jsem si aktivně zásoby, ale nikdy jsem je nepoužila. Jinak někdy se stane, že matka krmí jen odsátým MM, protože dítě z nějakého důvodu odmítá prso (mimochodem, to je pořád definováno jako kojení), a na to by tahle manuálka nestačila. Co vím, pak si ženský pořizujou ty drahý, elektrický.

minea
1. pro 2009

Já musím v téhle souvislosti napsat link, kde je absolutně všechno. Těhulky, koukněte na to zběžně, nedejte se vyděsit, kolik problémů může s kojením souviset, ale až bude nejhůř, zaručeně tam najdete radu:
http://www.kojeni.net/databaze.php

prosteja
1. pro 2009

MINEA díky za odkaz i tip.... takže koupím úplně obyč odsávačku, spíš i jako rezervu do té porodky a tak a uvidím co a jak.... buď půjdu do nějaké lepší manuální, případně by se pořizovala i nějaká elektrická, pro prcka všechno... ale nechci to kupovat dopředu, dokud nevím, jak na tom s mlíčkem vůbec bucu 😖 díky 😵

KONSA jj, myslím, že to bude stačit... nebudu kupovat odsávačku za tisíce abych pak zjistila, že třeba nemám za pár dnů mlíko a musím dokrmovat a odsávačka je mi nanic..... 😖 tak ty jsi první na řadě z těch co sem teď chodí a chystají se rodit příští rok, tak jsem zvědavá na dojmy a pocity 😀 😵

konsa
1. pro 2009

minea, koukala jsem na ty stránky, je tam spoustu rad - super! začnu studovat 🙂
prosteja,jojo, vypadá to, že budu první, ale uvidíme. Třeba sem začne ještě někdo chodit, kdo rodí dřív než já. Tyjo letí to - mezi svátky se jdu už registrovat do Krče a pak tam budu chodit na ty týdenní prohlídky, tak budu referovat 🙂 Jinak, další termín na kurz mám příští čtvrtek, tak snad se dám do tý doby dokupy, abych tam mohla jít (na třetí pokus objednání!!)

prosteja
1. pro 2009

KONSA tý jo, no letí to, takže ty už začneš chodit do porodky 😉 no já právě zvažuju, jestli chodit co nedýl ke svýmu doktorovi nebo pak začít od toho 36tt taky do porodky.... uvidím, jak se tam budete cítit asi 😀

konsa
1. pro 2009

a ono jde chodit třeba až do konce ke svému Dr? Já mám sice super svojí doktorku, ale budu stejně chodit v těch posledních týdnech už do tomajerky, abych to tam okoukla a zvykla si (a oni na mě 😀 )
jo a prosteja, mě řekli, že mám přijít k registraci už ve 35tt, ale ono je to asi jedno. Až tam půjdu tem příští týden, tak se optám....

jajinka27
1. pro 2009

prosteja...bylo to narychlo, já tam ležela na vyvolání týden předem a pak mi píchli plodovku a jak sem se naotvírala tak to byl akutní císař

jinak odsávačku tam za mě půjčovali té holčině co jsem s ní byla na pokoji když jsem čekala a čekala, jí se nešlo rozkojit a sestra jí nabídla zda tam nechce zůstat o den dýl, aby to ještě zkusila a nebo aby ji vysvetlili co a jak s příkrmama

ad dudlík, mladej ho nechtěl do dvou měsíců vůbec, zato ted dudla jak o zivot a uz od toho ma blbe patro a pokud ho to neodnaucim vcas bude mit problemy ☹

ducky
1. pro 2009

Ahoj holky,
tak já taky přispěju se svojí troškou do mlýna.
V porodnici jsem odsávačku neměla, až doma a půjčenou od kámošky Avent manuální a v pohodě stačila. V porodnici jsem jí nepotřebovala, ptž jsem měla 3 dny mlezivo, až 4. den se mi udělalo mlíčko a to už jsme šly domů. Prsa jsem teda měla jak dělové koule, tak jsem se na tu odsávačku těšila jak malá.
Asi bych vám poradila tolik, aby jste případně manželům napsaly typ a kde jí mají koupit a uvidíte dle potřeby, chlapi jsou šikulové a přinesou vám jí. Ten můj mi takhle sháněl chladící vložky do podprdy 😉

Ani jako druhorodička si nebudu psát porodní plán a do Krče půjdu rodit znovu. Ale chápu holky, které si ho píšou, to aby se nestala nějaká mýlka 😉 Já prostě natolik důvěřuji dr. a PA, že nemám tu potřebu, na mém porodu není vada na kráse (teda samo až na 36 hodin a neodlučování se placenty, za to ale mohlo moje tělo, nikoliv personál) 😀

A SAZE: Rada pro tebe
Bordel v bytě=šťastné dítě 😀 😀 😀
Spát když spí malej a uklízení, zapoj tatínka, ať už tak, že ho vyženeš s malým ven anebo že prostě uklidí on 😉

monivo
1. pro 2009

Minea, nemyslela cervikova spíš šidítko? Nebo tomu asi nerozumím. Proč vadí při rozkojování šidítko?

Jinak moje kamarádka by si taky už teď vzala odsávačku do porodnice, a to z toho důvodu, že měla hodně mléka a nalévaly se jí prsa a dost to prý bolelo, takže spíš z toho důvodu.

monivo
1. pro 2009

Jinak jsem taky zatím viděla odsávačky Avent, manuální, stojí cca 1700-1800Kč, elektrická mi přijde zbytečná. To, co psala Prosteja, za 200Kč, to teda nevim, že existuje. U té Avent jsou rovnou v balení i kalíšky na uchování MM a na ně lze nasadit dudlík a krmit z toho nebo tam můžou být dvě malé lahve. Koukala jsem na nějaké použití, na Aukru, ale pak mi bylo řečeno, že prý se nedoporučuje používat po někom. Nejenom kvůli hygieně, ale prý se ten nástavec vytvaruje podle prsu té dotyčné a pak to té další nemusí sedět. Tak nevim tedy. Když v porodnicích odsávačky půjčují, tak je používá tolik holek....

prosteja
2. pro 2009

dobré ránko spolubojovnice 😀

KONSA jj, registrovat se tam musíš v tom 35tt, oni s tebou sepíšou porodopis a tak, ale co vím, tak k nim docházet nemusíš v podstatě až do termínu porodu a můžeš chodit ke svému gynekologovi, já uvidím, jak se s ním domluvím, asi hned od toho 35tt nebudu chodit do porodky, ale pak třeba od 38tt už jo 😉 ale to je jen o domluvě 😉

jinak se tu naprosto super čtou ty příspěvky ohledně toho rozkojení, holky to jsem tak ráda, že s tím máte dobrou zkušenost 😵 😵 😵 určo přibalím tu odsávačku a když nám nepůjde kojit nebo bude nějaký problém, klidně tam kvůli broučkovi zůstanu o den déle.... 😉

MONIVO ta odsávačka za 200,- co jsem psala já, to je naprosto obyč plastová manuální odsávačka, má ji kamarádka, teď ji kupovala myslím v Tescu za těch 200,- a mají ji snad i v lékárně.... není k tomu vůbec nic jako ty kalíšky na uchování a tak, jen prostě odstříkáš mlíčko, je to fakt spíš na rozkojení, když to někomu nechce vůbec téct..... a jinak s tím kupovat použitou, taky jsem to slyšela, že by se nemělo, že je pak už vytvarovaná a hlavně, že ten klobouček co dáváš na prso, tak už pak ani tak dobře netěsní 😖 ....... no jak říkám, já obhlídnu ty nejlevnější jen pro klid duše, že sebou něco do porodky mám a když bude potřeba tak pak půjdu do nějaké lepší manuální 😉

minea
2. pro 2009

Ještě k odsávačkám: určitě nic nezkazíte tím, když si ji přibalíte s sebou do tašky, ale jak říkám, třeba já jsem ji potřebovala až několik týdnů po porodu. Je ale důležité chápat ji jen jako nouzové řešení, na rozkojení je tady dítě, které se musí přikládat, aby sálo a stimulovalo tvorbu mléka. Smysl bych viděla spíš v případě odloučení, inkubátor a tak.
Avent jsem cíleně bojkotovala, je to strašně předražená značka, určitě najdete podobný výrobek i od jiného výrobce a o dost levnější.
Ještě mě napadá jedna věc - u těch levných, pístových, dávejte pozor, ať si neporaníte bradavku. Prostě kdybyste měly pocit, že to úplně nesedí nebo divně pne, hned toho nechte, protože poraněné prso strašně bolí a je to celkově průšvih. Ale nechci vás strašit, jen abyste věděly, že i to se může stát.

minea
2. pro 2009

Monivo, šidítko a dudlík je to samé, prostě něco umělohmotného, co se tváří jako bradavka (a je jedno, jestli je to dudlík na dudlání nebo savička na lahvi). Pro úplnost kopíruju pravidla Laktační ligy, je to bod 9:

Deset kroků k podpoře kojení
Každé zařízení poskytujíci péči a služby matkám a novorozencům by mělo:
1. mít písemně vypracovanou strategii přístupu ke kojení, která je rutinně předávána všem členům zdravotnického týmu
2. školit veškerý zdravotnický personál v dovednostech nezbytných k provádění této strategie
3. informovat všechny těhotné ženy o výhodách a technice kojení
4. umožnit matkám zahájit kojení do půl hodiny po porodu
5. ukázat matkám způsob kojení a udržení laktace i pro případ, kdy jsou odděleny od svých dětí
6. nepodávat novorozencům žádnou jinou potravu ani nápoje kromě mateřského mléka, s vyjímkou lékařsky indikovaných případů
7. praktikovat rooming-in - umožnit matkám a dětem zůstat pohromadě 24 hodin denně
8. podporovat kojení podle potřeby dítěte (nikoli podle předem stanoveného časového harmonogramu)
9. nedávat kojeným novorozencům žádné náhražky, šidítka, dudlíky a pod.
10. povzbuzovat zakládání dobrovolných maték pro podporu kojení (breast-feeding support groups) a upozorňovat na ně matky při propouštění z porodnice

saze
2. pro 2009

Holky já kojím dobře ,ale musím řict že mi vadí jedna věc a to když si v noci přitlačím ve spánku na prsa a mlíko teče ven, budím se polomokrá a to není zrovna moc příjemný pocit - to mám chut ihned přestat kojit a jsem vzteklá. 🙄
Ducky - tak to budu mít fakt šťastné dítě, a manžela zapojuji , problém je že je od rána do večera v práci a musí vydělávat penízky a večer když dorazí domu je unavenej jak štěně.

minea
2. pro 2009

Proč nedávat dudlík? To je na dlouhé povídání a vždycky budou dva tábory, které se o tom budou přít. Má to ale svojí logiku.
- Mléko se tvoří, když dítě saje. Sát musí prso, protože když bude místo něj sát dudlík, mléko se těžko začne tvořit 😅.
- Způsob dudlání dudlíku a pití z prsa je technicky jiný - prso musí dítě stimulovat dásněmi kolem dvorce, nesmí chytat samotnou bradavku. Když se to bude učit pořád na prsu, naučí se to, ale pokud bude střídavě dostávat dudlík, zmate ho to a může dojít k poranění bradavky nesprávnou technikou sání.
- Dítě si tím, kolik vypije, od určitého věku reguluje množství MM, které má prso vyrobit - pak je vše v rovnováze, dítě má tolik, co potřebuje a matka nemá problém s nadbytkem. Pak jsou tu další zázraky, jako že olízne něco špinavého, při kojení předá matce informaci o bakteriích, s kterými se setkalo, a ona mu "pošle" do MM konkrétní protilátky.
No a co z toho vyplývá? Tohle všechno funguje jen když je tam kontakt kůže na kůži, tu informaci musí dostat prso, když to dítě místo prsu "odvypráví" dudlíku, těžko se zázraky budou dít 🙂

Ale chápu, že ne pro každého je tohle stravitelné...

prosteja
2. pro 2009

MINEA díky za postřehy k těm odsávačkám a vůbec k celému kojení 😉

SAZE no buď ráda, že můžeš kojit, já když vidím holky co nemůžou a jsou z toho nešťastný 😖 ale věřím, že budit se polomokrá není nic příjemnýho... a nepomohlo by teda v noci odstříkat? 😉

s tím AVENTEM, no nevím, možná předražený, na druhou stranu hodně kvalitní a jsou věci, za který si prostě připlatím....... ale to je zase jen věc názoru, samozřejmě dají se sehnat ty stejný věci od jiných značek za levnější peníz 😉

saze
2. pro 2009

Prostejo - pomohlo ale vzbuď se o hodinu dřív a hodinu odsávej když malej vydrží spát nejdéle tak 3 hodiny.

prosteja
2. pro 2009

SAZE to je fakt...... no to víš, já jsem nezkušená těhule zatím 😀 ......

jajinka27
2. pro 2009

jo a mě teda nikdo neřekl že prvních pár kojení docela bolí, to přisátí, pak už dobrý a není to jen můj postřeh ale všech mých kamarádek 🙂)

minea
2. pro 2009

jajinka27, tak tohle je věc, kterou mi taky nikdo neřekl, bolelo to fakt hodně, srovnalo se to až po příchodu domů - pomáhal mi ale Bepanthen

saze, nezoufej, jsi chvíli po porodu, šestinedělí je celkově náročný a tohle je jen takovej detail 😅, já jsem taky pod sebou měla kaluže, když jsem si stoupla, mlíko mi skrz noční košili kapalo na palce u nohou - srovná se to na konci 6nedělí, vydrž

saze
2. pro 2009

mineo - díky za podporu snad se to srovná jinak budu každý den převlékat postel

saze
2. pro 2009

holky nejste některá z Libuše?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru