Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

konsa
11. pro 2009

minea, no bylo by super, tam být sama. Hlavně je fain, žes přijela otevřená až na osum, to bych taky brala 😉 teda i když je to pak asi risk, aby člověk neporodil v autě! Klid tam byl i včera, rodila jen jedna ženská a viděla jsem tam jen jednu PA, jinak nikoho. To je fain. Tak ted jen doufat, že nebudu rodit za bouřky, nebo tak (že tam prostě nebude narváno) 😉
Jinak Petaa, jak píšeš, je to hlavně o lidech, s dlaždicema se smířim, ale se špatným přístupem ne!

konsa
11. pro 2009

petaa, cinkni si tam. Nám včera říkala, že už mají vypsaný termíny na leden (a nějaká místa ještě zbývají i v prosinci). Doporučuji objednat se ted, i PA říkala, že nejlepší doba na absolvování je kolem 30tt.

minea
11. pro 2009

Na kurzy podle mě můžeš kdykoli, je to jen na tobě.

Už jsem to tu psala dřív, jen chci připomenout, že pokud máte zájem o podrobnější a detailnější přípravu, skvělé kurzy dělá paní Šimánková - není to jen pro rodičky z Krče, ale o Krči vám toho řekne nejvíc, protože tam 16 let pracovala na sálech a má tam stále volný přístup - exkurze je součástí.
http://www.graviditas.cz/popis_lekci.html

petaaa
11. pro 2009

konsa: a jak daleko to máš do Krče? jinak v pondělí tam zavolám, musím se nejdřív doma zeptat manžela jestli tam se mnou půjde.

minea: děkuj za tip...

dneska jsem poslední den v práce a mám nějaké divné tlaky v břiše... asi mi mimi dává najevo, že už se mu už to sezení v práci nelíbí

😀

konsa
11. pro 2009

petaa: já to mám do Krče kousek - cca 10 min autem (teda když nebude zácpa). Bydlím ve Vršovicích. Odkud jsi ty?

minea
11. pro 2009

Konsa, ještě k tomu nástřihu. Je to tak, neříká se o tom dopředu přesně z toho důvodu, jak říkáš - aby se rodička nelekla a nebyla v křeči (i když to je spíš slovní hříčka, celej porod je trochu křeč 😀). Já jsem o tom věděla právě od paní Šimánkové, takže jsem si to hlídala a stejně jsem vnímala, jak rozbalujou nůžky a jdou na to. Stříhá se na vrcholu kontrakce, nebolí to, jen to trošku jakoby kouslo, prostě věděla jsem o tom, ale nebylo to bolestivé. No a na další zatlačení se malá narodila. Jinak v Krči se nástřih dřív dělal spíš ano než ne, tak jestli už se to obrátilo, jedině dobře.
Před porodem jsem si prohlídla i nástroje, kterými se dělá nástřih nebo trhá plodová blána - děsivě to vypadá jen první sekundu, při porodu už to člověk neřeší, protože ví, o co jde.

petaaa
11. pro 2009

konsa: já to mám asi jako ty. jsem z nuslí.

sirael4
11. pro 2009

Moje ségra spatřila světlo světa tam, a mamča si Krč velmi pochvalovala 😉

ducky
11. pro 2009

Konso já rodila na tom sále vedle kanclíku PA 😀

Na kurzy bych taky šla a opravdu nejlépe s partnerem, aby ten si pamatoval kde co je a tak a mohl vám být případně ku pomoci. 😉

Mineo myslíš ten háček? 😀 Děsive teda vypadá. 😅

sabuse1
11. pro 2009

já se s s dalšíma maminama na sále střídala a bylo to naprosto v pohodě, s jednou jsme se potkaly ve sprchách, ona měla po klistýru, já na něj šla, ona zatím byla ve sprše a něják zvlášť mi to nevadilo, v tu chvíli mi to přišlo celkem nepodstatný, ona pak odcházela 15 minut přede mnou a než sem šla já na sál ona měla mimčo takže pak už sme se tam nepotkaly🙂 další rodila hned vedle a s tou sme se pak ve sprchách míjely takže tam se mnou chodil manžel. Záleží i na personálu, vždycky to jde udělat tak abyste tam byly samy. Jinak sály mi taky nepřipadaj něják malý, jako na co nějáký velký prostor, stejně většinu času strávíte na koze...já na sále byla většinu času napojená na monitor, jinak ten míč se dá vzít i do sprchy takže bych v tom neviděla problém🙂

minea
11. pro 2009

Jojo, ten háček 😀. Na mě ho teda nepoužili, ale prý to nic není.

jajinka27
11. pro 2009

já měla ten největší sál s tou sprchou a tím háčkem mi poškozoval ten obal doktor na šestinedělí, když chtěli abych porodila, vypadá děsně ale necítila jsem ani ťuk a to jsem neměla kontrakce 😀

ducky
11. pro 2009

Mineo na mě taky ne, to bylo první co, že mi doma prdla voda. 😀 Ale když nám to PA ukazovala na tý přednášce, tak jsem si v první chvíli říkala, co je to za středověký mučící nástroj 😀 😀 Až když to vysvětlila a ukázala, tak jsem si oddechla. 😀

Jáji co na tobě nepoužili 😀

konsa
12. pro 2009

ducky: takže na tom nejmenším? tak jsi mě uklidnila, že se to dá i tam 😉 😀

sabuse: koneně někdo, kdo má zkušenost se střídáním se v přípravně. Vypadá to, že to teda jde, že jsou schopný to zorganizovat....skvělý!

Ten háček nám PA taky ukazovala, a přesně jak píše ducky - po vysvětlení jsem se uklidnila. Myslím, že mají i horší nástroje - po přednášce jsme si s manžou říkali, že neukázali kleště (to by asi teprv vznikla panika 😉 )
holky, hezký víkend 🙂

jmisa
12. pro 2009

Tak mně teda řekli předem, že trochu střihnou. Ale nic jsem necítila, koukali na ten snímač kontrakcí.
Na sprchách jsem byla sama, takže tam byl se mnou i muž.
Sál mi přišel dostatečně velkej, na ničem jsem nehopsala, byla jsem s křížákama ráda, že jsem a po dolsinu jsem teda stejně jen ležela, ale porodila jsem během dvou hodin, tak myslím, že u delšího porodu bych asi i vstala 😀

Mimčo mi na břicho hned nedali, ukázali a odešli s manželem do vážící místnosti a přinesli mi ho až po šití a přiložili.
Já rodila na straně, kde jsem z okna koukala na les, což je myslím vedle těch sprch, ale až vzdau vedle operačního sálu, nevím, jestli na té straně jsou poropdní sálky dva nebo kolik, to si nepamatuju.

Sály jsou nové, aspoň mně to přišlo, sprchy jsou možná strašího data, ale čisté a fakt má člověk jiné starosti než barva dlaždic.

Jo a to porodní lůžko, je to teda snad jediné, co tam je z doby krále klacka prý používaj jen když je přeplněno a na rychlý porod, nám tedy řekla na kurzech.To v té vážící místnosti. když ho člověk vidí, tak pak ocení pohodlnost toho moderního.

rivka
12. pro 2009

Konsa - Nadstandard doporučuju. Já jsem po císaři strávila den na JIP, dva dny na šestinedělí a zbytek na nadstandardu. Jsem hodně háklivá na soukromí (ale měla jsem velké štěstí na spolubydlící, takže mi to nevadilo, jen jsem nechtěla riskovat změnu "k horšímu", na druhou stranu, někomu může další člověk na pokoji vyhovovat, můžete si navzájem pohlídat děti, když jdete do sprchy), takže jsem neváhala.
Proč (pro mě) nadstandard: koupelnu máš pro sebe, maximálně společnou s jedním dalším pokojem, je to blízko. Nosí ti jídlo - ne že bych byla líná si pro něj dojít, ale oni po určité době musí odvézt tácy, takže když zrovna kojíš, je to pitomé. Můžou za tebou návštěvy na pokoj, takže je klid a nepřijímáš na chodbě s dalšíma lidma (při tom císaři nedocenitelné). A HLAVNĚ jsou tam daleko lepší postele. Možná to nezní podstatně, ale zase - po tom císaři, kdy jsem byla ráda, že se dokážu otočit na kojení, mě po dvou dnech tak bolely záda, že jsem se z toho vzpamatovávala další týden.
Některé maminy si stěžovaly, že nahoře jsou méně hodné sestry - nemůžu říct, já jsem měla špatnou zkušenost s jedinou, dětskou z nadstandardu, jinak byly všechny ochotné, a většina i vlídných.

Co se sálu týče, poradit nemůžu, rodila jsem na tom největším, takže místa habaděj, i když jsem ho nevyužila, dítě bylo pořád napojené na monitor.

Ad přikládání - přiložili mi i po císaři (v plné narkóze, já jsem si pamatovala akorát pár obličejů v mlze), takže to vypadá, že to opravdu dodržují. Sestřička nám na kurzu říkala, že to holt koneckonců nedělají pro náš dobrý pocit, ale kvůli dětem 😵

ducky
13. pro 2009

Konso jj, dá a dobře 😀 Vidíš, to jsem ani nevěděla, že je to ten nejmenší. 😉

Rivko gratulace k miminku. Listopaďátka jsou nejlepší 😀 😀
A souhlas s nadstandartem, já jsem tam taky byla moc spokojená a to jsem ani nebyla po císaři. S tím jídlem jsem to ani nevěděla, jen jednou jsem absolvovala jídlo na šestinedělí a to jsem byla ještě 2v1, takže jsem šla hned.

rivka
13. pro 2009

Ducky - děkuju 🙂

kativka
14. pro 2009

konsa: jsem ráda, že jsi to sem napsala, vím, že až to přijde, asi nebudeme řešit zelené kachličky, ale přiznám se, že prostředí byla jedna z prvních věcí, kterou jsem řešila při výběru porodnice. 😀 Je mi jasné, že po kurzu, budu taky plánovat, jak to udělají, když nás tam bude víc, jedna bude ve sprše, druhá klystýr... Vím, že jsou to maličkosti, ale teď to jsou pro mě informace, které mě nejvíc zajímají a které se hlavně asi nezmění. Nevím, na jakého doktora či PA narazím, ale jak to tam vypadá a běžně chodí, to si můžu předem aspoň představit. Stejně to pak bude jinak 😀 A nevíte, zda Vás nechají rodit i jinak než na koze? Už se na ten kurz moc těší, takovýho dramatika jako jsem já tam ještě neměli 🙂

prosteja
14. pro 2009

ahojky, zdravím všechny... 😵

KONSA díky za příspěvek, na ten kurz se určo s manžou objednáme..... i když asi zezelená až tam začnou ukazovat nějaký nástroje 😀 jinak si myslím, že to co tu píšou holky v závilosti na tvůj příspěvek je přesné... porodní sál nemusí být velikosti haly, hlavně, aby se tam dalo porodit, zase když je to menší, tak je to takové komornější....... jde podle holek vidět, že v těch sprchách to taky umí pěkně prostřídat, takže pohoda 😉 kachličky mi vůbec nevadí, myslím, že v tu chvíli budeme řešit něco jiného 😀 ale jinak pak taky napíšu dojmy......

vidím od RIVKY aktuální info o porodu v Krči 😀 to jsem ráda... jde tedy vidět, že opravdu přikládání miminek dodržují....... to slyším nejraději..... uvidíme, jaké budou vlastní zážitky, ale co jsem si zatím udělala obrázek tak jsem spokojená 😉

minea
14. pro 2009

Rivka, gratuluju k synkovi!
Teprve tvůj postřeh o špatných postelích na 6nedělí ve mně vyvolal dávno zasunutou vzpomínku na tvrdou matraci a bolavou kyčel při ležení na boku, něco na tom je 😒.

Kativka, nevím, jak je to s jinými polohami porodu, ale spíš si myslím, že to vypadá na porodní lůžko. Jde o to, že během porodu máš většinou nasazený monitor, aby mohli sledovat kontrakce. Není to moc příjemné, ale svůj význam to má, kdyby mělo mimi nedostatek kyslíku, musí se okamžitě jednat. Monitor se pak na tlačení sundavá, aspoň u mě to tak bylo. Ale jinak mě to porodní lůžko vyhovovalo. Rodí se v polosedu, záda se na tlačení zvedají do 45 stupňů, na exkurzi předvedou.

Sabuse popsala, že i to střídání ve sprchách se dá nějak zorganizovat, my to teď řešíme, ale pro porodní asistentky to je běžná situace, určitě mají své postupy.

minea
14. pro 2009

Holky, pište pls i jméno doktora, který vás rodil, a dojmy z něho. Já začnu: doktorka Březinová, mladá vysoká blondýna. Sice mi dceru nedala na břicho, ale jinak byla naprosto skvělá 🙂

sabuse1
14. pro 2009

rivka: gratulace k miminku🙂

jinak myslím, že rodit v Krči jinde než na koze neumožňují, ale nechci šířit fámy, jistá si nejsem. Za sebe můžu říct, že jsem za ní teda byla ráda🙂))
v těch sprchách se opravdu prostřídat dá pokud se tam nesejde víc akutních případů a klistýr jde dělat po jednom takže fakt nehrozí, že byste tam ležely v tu chvíli 2 vedle sebe, to ostatní se dá přežít🙂 My s tou holčinou co sme se tam sešly ležely od noci na pokoji, ona šla na přípravnu 15 minut přede mnou takže v době kdy dělali klistýr mě ona byla ve sprše, kdyby šel ještě někdo po mě asi bych to vyřešlia stejně, zalezla bych do sprchy a dopřála jí soukromí, stejně jsem tam pak strávila skoro celou tu hodinu🙂

konsa
14. pro 2009

rivka, gratuluju moc k mimču, užívejte 🙂 taky díky za názor s nadstandatem - máš porovnání, když jsi byla na obojím. Přesně to jsem potřebovala slyšet (pro a proti). Já do něj asi půjdu, teda pokud bude volný ten levnější (se společnou koupelnou). Když jsi na pokoji s někým, tak je určitě fain, že si pohlídáte děti, pokecáte, ale já jsem dost háklivá na klid a soukromí a představa, že třeba druhé mim bude celou noc křičet a budit to moje...., nebo, že tam chytnu nějakou špindíru spolubydlící..... ☹ Mno, každý má něco. Zase si říkám, co všechno by se dalo mimču pořídit za ušetřený penízky za nadstandard.....
Návštěvy jinak moc neřeším - já jsem všem řekla, že nechci, aby mě navštěvovali - musí vydržet až přijdeme domů 😉 (teda samozřejmě kromě manži).

Kativka: ptala jsem se na to a prý můžeš rodit jen na koze. Pro mě je to v tuhle chvíli taky dost nepředstavitelný (je to ta poslední poloha, kterou si umím pro porod představit)....Mají ale nová křesla, dají se dát do polosedu a pod zadkem se dá vysunout část lůžka, takže aspoň tam trochu pak zafunguje gravitace 🙂 Ty křesla vypadaj fakt vychytaně 😉 už si na tu představu zvykám..... 🙂

prosteja
14. pro 2009

KONSA taky uvažuju o nadstandartu.... ale taky záleží, jestli bude volný, takže si raději nic neplánuju 😀 protože se znám... naplánuju si nadstandart a bude plno...... ale určo se na to poptám, až mě tam manža v bolestech poveze 😀 .....jinak s návštěvama jsi na tom podobně jako já..... chci tam jen manžu, myslím, že ostatní můžou počkat až na doma.... 😉

s tím rozením na koze holky, snad nikde tady v Praze se nedá rodit jinak, co jsem slyšela... jako nabízí různý úlevový polohy, můžeš být na baloně, na stoličce a tak.... ale na to poslední, na tlačení ženou všude na kozu a musím říct, že teda všechny rodičky říkají, že si to ani jinak nedokážou představit 😅 takže si myslím, že budu ráda, že na ty poslední chvilky kdy se tlačí mě naženou na kozu... ono taky co pak, představa, že ze mě vyklouzne ten uzlíček a teď doktoři tam potřebují vidět a kontrolovat a kvůli tomu mě z nějaké stoličky poženou na kozu.... no brrrr, tam raději budu těch posledních pár chvil ležet 😉

ducky
14. pro 2009

Holky kozy se nebojte. Mě na ní snad bylo vlastně nejlíp. Ležela jsem na boku a bylo to pohodlné. Jsem na ní i spala 😀 A teda fakt je, že si taky nedovedu představit na tu tlačící fázi být někde jinde, např. v dřepu. Néééé 😅

jmisa
14. pro 2009

Aspoň nepřivazujou nohy na tej koze, ikdyž to je fakt luxusní koza 😀

misa_1
14. pro 2009

Ahoj holky! Koukam, ze diskuze se tady rozjela jako blazen, tak jeste na posledni chvili hltam vsechny prispevky. Ikdyz porad presvedcuju miminko, at pocka az po stedrym dnu 😉

Jeste jsem se chtela zeptat, jestli nevite, jak je to s tim epiduralem? Mela jste ho nektera? Ja se zatim porad priklanim, ze do toho asi pujdu. To mam pak od zacatku kricet, ze nechci dolsin ale epidural?

jmisa
14. pro 2009

Miso, já chtěla epi, ale už jsem byla moc otevřená, ono nějakou chvilku trvá než dojde dr., nějakou než to zabere a u mě to šlo naštěstí rychle, ikdyž asi díky jednak vyvolávací tabletě, protože po prasknutí vody se nic den a kus nedělo a pak ten dolsin to někd ytaky urychluje, ale já se rychle otevřela i bez něj.

Jo a jinak, když jsem byla zhruba jako ty, tak mi v noci prdla voda 😀 A přitom v poradně pan dr. říkal, že rodit ještě nebudu 🙂
Máš zabalenou tašku? 😀

misa_1
14. pro 2009

jmisa: diky, no tak asi uvidim, ja o tom dolsinu cetla sama negativa, jenze clovek tomu stejne nerozumi, tak mi asi nezbyde nez to nechat na doktorech 😅

jojo, tasku zabalenou mam, to me donutil manza mesic pred terminem, ze pry tady pak nebude pobihat a davat zoufale dohromady veci. vcera jsme slozili a povlikli i postylku, do dalsi tasky jsem soupla i obleceni pro mimco, tak uz je snad uplne vsecno hotovy. ostatni az za behu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru