Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

prosteja
18. pro 2009

KONSA neeeee, ty cviky samozřejmě můžu provádět už teď........ já kvůli tomu, že mám málo plodovky a prcek je tam krapet utěsněnej a šprajcnutej, tak pak po 34tt mi to už doktor nedoporučil, že tím bych ho mohla dostat do ještě horší polohy a někde ho tam šprajcnout úplně 😅 nevím, moc tomu nerozumím.... prostě do další poradny budu cvičit a svítit do bříška a prďolka se určo umoudří, tak to pak už nebudu muset řešit 😀

konsa
21. pro 2009

prosteja: a kdy máš další poradnu? pěkně sviť a cvič a ono se mímo určitě "umoudří" 😉
já byla dnes naposled u své gyndr a už mi dala papíry pro předání do Krče. Tak si tam cinknu a po svátcích začnu nejspíš chodit tam. Jsem zvědavá, jaký to tam bude 🙂

prosteja
21. pro 2009

KONSA další poradnu mám 6.1. tak uvidím, zatím se asi prťousek neumoudřil, nebo aspoň ho pořád cítím tak jak jsem ho cítila doteď...... a cvičím a svítím o sto šest, dokud můžu 😀

na tu poradnu v Krči jsem taky zvědavá, jaký budou zážitky...... já mám ještě čas, myslím, že minimálně do 36. týdne budu chodit ke svému gyndaři, takže tak ještě 2x nebo 3x minimálně půjdu k němu..... 😉 jo a ještě musím v tom 35. týdnu do Krče na ten porodopis..... 😅

monivo
22. pro 2009

Ahoj holky, ráda bych Vám všem popřála pěkné Vánoce, klidné svátky a v novém roce hodně štěstí a zdraví 🙂

mandragora10
22. pro 2009

Ahoj holky, vsem na teto diskusi take preju krasne svatky a vse nej nej do noveho roku 2010.....zatim si to tu spise procitam a sbiram rozumy, ale do Krce jsem taky registrovana, tak az budu mit nejake zajimave postrehy, urcite se tu objevim casteji. 🙂

misa_1
22. pro 2009

Ahojky,
tak se hlasim po posledni prohlidce u sveho doktora 🙂, na 28.12. mam termin uz do krce, tak jsem zvedava, jestli se toho jeste dockam 2v1 😀
Zatim pry porad stejne jako uz 14 dnu, vypada to, ze by se mohlo neco dit, ale nic se nedeje. Ale trochu me to bricho zaclo pobolivat.

misa_1
22. pro 2009

A i ja vam vsem preju krasny a pohodovy svatky a at vam miminka v brisku i venku delaji jen samou radost!!!

konsa
22. pro 2009

miso, to už si sebou na tu kontrolu vem i tašku 😉 tak at malý vydrží aspoň po štědrém dnu, at si vánoce užiješ pěkně doma 🙂 a hned dej pak vědět, jaký byl porod....
také přeji všem krásný svátky, pohodové těhu a hlavně krásná a zdravá miminka 🙂

steffi77
22. pro 2009

Holky taky vám přeji krásné a pohodové svátky. A ať jsou porody rychlé jako u mě a máte stejně dobré zkušenosti jako já.

prosteja
23. pro 2009

ahojky všem..... holky potřebuju rychlou radu, ráno mě nějaká ženská strhla sebou na chodníku na náledí a spadly jsme....... můj doktor už má dovolenou, nic mě nebolí, prcek kope, ale asi bych si pro jistotu někam zašla..... jenže nevím kam.... vezmou mě v Krči? když tam přijdu a řeknu, že jsem spadla a můj doktor už má dovolenou????? díky moc....

sabuse1
23. pro 2009

prosteja: určitě tě vezmou, funguje tam ambulance. Asi bude vše v pořádku jestli tě nic nebolí a cítíš pohyby, ale pro jistotu bych tam zajela ať máš klid🙂

misa_1
23. pro 2009

prostej: doufam, ze je vse OK, drzim palecky na kontrole, dej nam pak vedet. To je hruza, mne dneska vsichni pisou, at nikam nechodim, ze to hrozne klouze. No ja se teda ani nikam nechystam 😉 Tak si davejte vsechny pozor!

konsa
23. pro 2009

prosteja: určitě zajdi do Krče. Nám na kurzu říkali, že když se něco takovýho stane, máme hned přijít. Držim palce a dej pak vědět jak jsi dopadla. Venku je to fakt děs - buďte všechny opatrný!!!

prosteja
23. pro 2009

holky díky že jste na mě myslely, jsme v pořádku doma, ale mám zážitečky teda 😅 .... ty popíšu až po svátcích, mějte se moc krásně všem přeji krásné prožití vánočních svátků, hlavně v klidu a pohodě.... a dávejte na sebe pozor 😉 😵

konsa
23. pro 2009

prosteja: hlavně, že jsi vpořádku 🙂 a těším se na popis zážitků (doufám, že nejsou negativní, že se k tobě v krči chovali slušně!! 😉 )

monivo
27. pro 2009

mandragora, koukám, že máme hodně blízký termín 🙂 Třeba se v Krči potkáme. Mluvila jsem se svojí bývalou kolegyní a ta má zase termín o týden dřív a taky jde do Krče. Rodila tam před 7mi lety. Tak jsem ráda, že nás je více a více do Krče 🙂

mandragora10
28. pro 2009

Monivo, jojo, treba nam to vyjde a potkame se tam. Treba uz i drive v poradne 🙂 A co tvoje miminko, jak se mu dari? Koukam, ze cekas holcicku 🙂 Ja chlapecka a je to pekne cile miminko, porad kope a nejak se prekuluje...mam pocit, ze vubec nespinka. Budes absolvovat v Krci predporodni kurz?

monivo
28. pro 2009

Pohlaví máme zatím potvrzené jedním doktorem z UTZ ve 20tt. 4.1. jdeme na 4D UTZ, tak uvidíme ještě tam. Ráda bych, aby nám to potvrdilo více doktorů, přeci jen se jeden může splést 🙂 Naše mimi s pohybama jak kdy. Někdy skoro celý den nic, někdy taky několikrát kopne. Dnes v noci jsem chvíli ležela na zádech a dostala jsem pěkný čutanec a chvíli jsem měla na břiše pěknou bouli 🙂 Na předporodní kurzy se chystáme i s manželem, asi někdy ve 30tt jak tu psaly holky. Takže někdy na přelomu ledna a února. Jelikož jsem po umělém oplodnění jsem od srpna doma na neschopence. Od ledna se má asi snižovat, tak stále uvažuju, jestli se vrátit na leden a únor do práce. Nejsem stále rozhodnutá. Volala jsem na sociálku, tam zatím nic oficiálně nevědí. Chtěla bych prostě vědět, o kolik méně peněz příští rok dostanu a poté bych se asi rozhodla. Zdravotně by to problém už být neměl. Jak jsi na tom s výbavičkou? My máme zatím jen kočárek a jinak nic 😝

misa_1
28. pro 2009

Ahoj holky,
zdravim vsechny po svatcich (porad 2v1 😎 ), doufam, ze jste si je uzily a poradne si odpocinuly.

Jinak dneska jsem byla na prvni kontrole v Krci a mam z toho dobry pocit, byla tam takova sympaticka mlada blondata pani doktorka, vsechno mi vysvetlila, tak bych si to predstavovala. Dalsi kontrola 1.1. - tak uvidime, jestli se ji dockam. Musim rict, ze uz bych docela rada rodila, zacinam se bat, aby mi tam moc nevyrostl 😀 😀 😀

mandragora10
28. pro 2009

Ahoj Miso,

teda, to ti verim, ze uz by jsi to mela nejradeji za sebou 🙂 Treba nam porodis prvniho obcanka Prahy 2010 🙂

Monivo, my mame chlapecka potvrzeneho taky jen jendim doktorem, ale docela mu verim, protoze nam udelat detailni zaber a nevim, co jineho by ta carecka znamenala 🙂 Ale je pravda, ze v tom 30. tydnu si to na utz jeste necham overit. 🙂
My se taky na predporodni kurzy chystame nekdy v tom 30.tydnu, tak se tam treba potkame. Planuju, ze nekdy zacatkem ledna tam zavolam a zeptam se, zda uz se muzu rovnou na nejaky termin prihlasit.
Ja chodim do prace a planuju, ze minimalne do pulky unora budu chodit dal. Problemy zadne nemam a zatim me to v praci nijak neomezuje.
Vybavicku tak nejak prubezne doplnuju od cca 20.tydne....mame kocarek, vanicku, lehatko do vanicky a lehatko pres den, oblecky uz mam skoro vsechny, dnes mi ma akorat dorazit prebalovaci pult, zavinovacky....takze jeste z tech vetsich veci chybi postylka, a pak uz hlavne kosmetika, veci z lekarny a pro me veci do porodnice. Jak jsi na tom ty?

monivo
28. pro 2009

Dala jsem ti odpověď do IP.

luciehynkova
28. pro 2009

ahoj mamulky, dneska jsem byla v Krci na utz ve 30tt. vsichni bylimoc prijemni, utz delal MUDr Budka a ten byl taky fajn. akorat me moc nepotesil, mala ma uz ted 2140g 😅 rikal, ze to je nejake velke dite, jestli nemam cukrovku..tu nemam. proste se ma holka asi dobre:o)) pry to ale je z vitaminu, co jsem brala, z toho moc nadseny nebyl. ze to pry maji brat maminky, ktere na zacatku hodne zvraci a neprijimaji vitaminy a vsechny dulezite latky v potrave. takze ted odpovidame 33+3..to bude asi baji porod 😅

luciehynkova
28. pro 2009

Miso a v kolik jsi tam byla, terba jsme se tam videly? 🙂

konsa
29. pro 2009

ahoj holky, dneska jsem byla v Krči na registraci (sepsání anamnézy) ve 35tt. Bohužel jsem nějak přeslechla, že mám přijít po 12 (a ne do 12), takže jsem si musela víc jak hodinku počkat ☹ ale zas tak mi to nevadilo. Bylo tam teda mega narváno, sedělo tam tak 10 mamin. Tak jsem zvědavá, jestli když přijdu na objednání, budu čekat taky 10 mamin, nebo půjdu načas.....
Jdu tam v pondělí. Nevíte. jaký doktor má ted pondělky?
Jinak ale všechny sestry moc milý a příjemný 🙂

luciehynkova
29. pro 2009

ahoj Konso, ja si myslim, ze tech doktoru tam je v poradne vic. jak jsem to tam vcera pozorovala, tak fungovali 2 ordinace...ja jsem se zaregistrovala vcera, ale na anamnezu se me pani neptala. jen takove veci jako kde pracuju, bydlim, na manzela a tak..ptala jsem se ji, jestli to je ono, co se dela v tom 35tt a ona ze pry ano 🙂 tak nevim...

sabuse1
29. pro 2009

konsa: já tam chodila v pondělí a byl tam vždycky dr.Budka, ale už je to nějáká doba tak nevím jestli se něco nezměnilo. V poradně to jde celkem rychle, cca 10 se nás tam vždycky sešlo, ale víc jak 30 minut sem tam nikdy nestrávila, nejdřív s tebou vše vyřídí sestra - změří tlak apod...pak tě pošle zpátky do čekárny a pak jdeš rovnou k dr. kde jsi tak 5 minut max.

kativka
29. pro 2009

luciehynkova: a jaké jsi brala vitaminy? ja uz od pocatku uzivam femibion, ale nekde jsem cetla, ze od tretiho trimestru uz nejsou treba?

luciehynkova
29. pro 2009

kati, no takove ty tehotenske-Calibrum babylan a pak Calibrum mami

minea
29. pro 2009

To s těmi vitamíny beru jako hluboko zažitý mýtus:

MUDr. Michal Koucký:
Vitamíny velikost plodu NEOVLIVNÍ, váha je dána geneticky a to z naprosté většiny případů již v době splynutí vajíčka a spermie a příliš s ní nenaděláte, s výjimkou,kdy přiberete hodně přes 20 kg, pak je vyšší váha plodu pravděpodobnější.

http://www.porodnice.cz/dobry-den-pane-doktore-...
http://www.porodnice.cz/node/29281

konsa
30. pro 2009

luciehy, mě se ptali na to, co píšeš, ale i na nemoc, co jsem prodělala a co máme v rodině atd. Navíc mi dala ještě papír, kde tyhle otázky jsou taky (mám ho přinést k porodu) a pak taky dotazník se jménem dítěte. Víceméně na tom papíře je víc věcí, než se mě ptala, takže jestli ho máš, tak to myslím stačí.
k těm vitamínům- já je brala taky skoro celé těhu (přestala jsem až ted). Má Dr. tvdí, že je to mýtus, že to ne vliv. Jinde si přečtete, že to vliv má a velký....nevím, co si vybrat...uvidíme, kolik bude Terezka mít při narození, ale vzhledem k tomu, že my jsme s manžou oba obři (a v jeho rodině se rodí 5kilové děti) tak čekám taky obříka. Nicméně na UTZ ve 30tt byla malá prměrné miminko, tak třeba to tak zůstane 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru