Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

michelle.k2
3. říj 2007

Bramburka: přesně tak jsem to měla já, dětská doktorka k nám přišla hned v pondělí, jelikož jsme šli domů o víkendu a vše potřebné nám ještě vysvětlila, bylo to moc fajn. 😉
Neboj se, určitě to všechno zvládneš, chce to jen trpělivost v nemocnici a pak už to bude doma v pohodě 😉

dzonyss
4. říj 2007

bramburka na tygříka je, že je mimís jakoby na bříšku a ty ho držíš rukou mezi nohama a zároveň mu podpíráš hlavu a jednu ruku. A on kouká dolů. No asi to moc pochopitelný není 😅

bramburka
4. říj 2007

jo já už vím... díky holky, bude to zajímavý, jsem na sebe zvědavá, snad už aby to bylo a slavili jsme třeba 1 rok 🙂

dzonyss
5. říj 2007

já ještě nechci slavit 1 rok 😀 je to úžasný s takhle malým mimískem, kdy ho chováš a ono se tulí a pak se začne smát a výskat radostí, když tě uvidí. Už teď je mi líto, jak rychle roste a že si toho člověk moc neužije 😔

michelle.k2
5. říj 2007

Ahoj holky, dnes jsme byli v první poradně a Filipek, když jsme ocházeli z porodonice měl váhu 2540g a měřil 49 cm, dnes při vážení měl 2770g a měřil 51 cm, tak jsem moc ráda, že roste. Zatím plně kojím bez problémů. 😉

Přes den tak po 1-2h a v noci spí tak 5-6h, někdy i 8h. Doktorka říkala, ať ho nebudím, že prý tö dožene přes den. 😉

Jak jste na tom s přibíráním vy holky??

Co se týče mojí váhy, tak jsem v porodnici nechala jen 5 kg, takže mám co schazovat, začala jsem cvičit doma na orbitreku, tak snad to půjde. Filipek je totiž strašně hodný miminko a já zvládám vše v pohodě sama 😉

dzonyss
6. říj 2007

míšo gratulka k přírůstkům. My taky spíme hodně v noci, ale přes den moc ne. Pokud není venku na kyslíku v kočárku. Jinam my přibíráme fakt hodně. Budu se objednávat na převážení, ale v 6ti týdnech měl 59cm a 5400g. Uvidíme jak vyrostl.

dzonyss
12. říj 2007

ahoj holčiny a mimísci, kde ste kdo? to vás ty pokládci tolik trápí? 😖 Doufám, že jste všechny v pořádku a jen si užíváte posledních docela hezkých dnů.

My jedeme na druhý velký výlet, tak se těšíme 😎 Chodíme do lesa sbírat houby (mimochodem jezdit po lese s kočárem je fááákt žůžo 😅 ) a to houby nejím. Jinak pořád rosteme. A dneska sme moc hodný, nechali sme maminku uklidit celý dům, upéct koláčky a štrůdly a ještě chybí zabalit tašku sebou a odpočívat 😀

Pááá a pusu pokládkům

sparka
15. říj 2007

Ahojky vsechny vas moc zdravim...tak mi bojujeme s prdikama,tak az jsem ztratila mleko,tak krmime um no a musim strikackou,u lahvicky se krouti...ach jo...doufam ze to brzy prejde jinak je to uzasna princeznicka a je hodna spinka celou noc...ale nejhorsi je to usinani...musime ji placat kvuli tem prdikum po prdelce,ale jinak je uzasna jak se krasne smeje,jo a jestli chcete nekdo ten muj pokladek videt tak ji mam na profilu na www.lide.cz prezdivka pulecek03... 😀 tak zatim..jo a jinak mi vazime 4870g a merime 61cm...

bramburka
15. říj 2007

holky, povězte mi, točili vám monitor v poradně?

berdicek
15. říj 2007

Bramburko, mně delali monitor poprve az na porodnim sale....
Jinak dzonyss, krasne rostete, gratuluji! Taky jsme byli s kocarkem na houbach, vazne zazitek 😀 .
My to taky dohanime, Honzicek uz ma 57 cm a 5,5 kg.
Sparka, nam pomahaji na prdiky kapky Sab-Simplex, napsala nam je doktorka, ale daji se i volne koupit v lekarne. Davali jsme 3x denne 8 kapek a pomahalo to. Ted uz davam jen tak na noc. A taky pomaha cvicit nozickama, primackout je na brisko, to se vzdy ulevi a nasleduje strelba 😀 .

bramburka
16. říj 2007

hele, to je přece divný, měli by dělat monitor od 38. týdne, aspon podle toho co jsem četla. no já ještě příští týden pujdu ke svýmu, udělá stěry a po výsledcích zavolám do Krče.

minea
16. říj 2007

Brambůrko, jaké máš dojmy z poradny (myslím přístup, jednání a tak)? Mně už se ta registrace taky blíží...
Ty stěry od obvodního gynekologa od tebe vyžadovali?

dzonyss
16. říj 2007

bramburko no ohledně monitoru... tohle je fakultní nemocnice, jde to vše jak na běžícím páse. Mají fůru porodů a prostě na monitory nemají čas. Mě ho nedělali ani když sem jela na planý poplach 😉 Tohle je holt nevýhoda velký nemocnice 😒 Ostatně to uvidíš, až budeš v poradně 😕 5 minut i se svlečením

gratulka k přírůstkům váhy. sparka a nezkoušela si pít kojící čajík? třeba by se mlíčko vrátilo. Ale ono na tom tolik nezáleží. Určo mlíčko dostávala od tebe, a to citový pouto je stejný, jako by si jí kojila pořád 🙂

bramburka
17. říj 2007

Minea, já jsem se tam zatím byla jen registrovat, takže u Dr, jsem nebyla. Vubec jsem nečekala a krom toho, že setřička mluvila hrozně rychle, takže jsem nestíhala co říká, si nemůžu stěžovat. U registrace byli milý. Zítra tam jdu ve 13h na prohlidku porodního sálu, tak pak sem napíšu a nebo pojd taky!

bramburka
17. říj 2007

Jo a ty stěry, říkala, že k Dr. se mám objednat, až bduu mít ty stěry, řikala, že objednat se mam na 37. tyden, ale to jdu teprve na ty stěry, tak se holt objednam az na 38. tyden...

pira
18. říj 2007

😎 Ahoj já myslím že Krč je lepší než Podolí a Apolinář!!!!Je to malé a takové rodinné. 😵

pira
18. říj 2007

Registrace v Krči stačí 33 týden těhotenství.!!!

michelle.k2
18. říj 2007

Ahoj holky, hlásím se po delší odmlce.
Také bohužel musíme přikrmovat, vzhledem k tomu, že mám málo mléka, Filipek totiž za poslední týden přibral jen 170g a v noci se budil po hodině na kojení, chudáček měl pořád hlad 😢
Vypadá to, že toho mléka mám čím dál míň, tak za chvíli budeme jen na umělým mléku, což mě celkem mrzí ☹ ☹ ☹
Chtěla jsem kojit co nejdéle.

Holky a jak jste na tom s váhou po porodu? Já mám teď po třech týdnech dole jen 8 kg. Na porodním sále jsem nechala jen 4 kg a zbývá mi ještě 6 kg. Ale obleču jen něco, respektive kalhoty skoro žádný,před porodem jsem měla velikost 34 - 36, teď mi přijde, že se mi roztáhla pánev ☹ ☹ ☹ ☹

Pira: no mě teda Krč moc rodinná nepřijde 😖

bramburka
18. říj 2007

Michelle, a zkusila jsi tu elektrickou odsáavčku, prej to rozkojí... já teda nevím... ale v krči ji pujcujou, v ty laktační lize, tak tam zkus zavolat, treba to poradi.

Jinak jsem tam dnes byla na prohlidce, dobry, ale nelibily se mi pokoje šestinedělí, hrozně malý, asi z toho budu mít klaustrofobku.... ale ten porodni sal byl OK. Asi je to tim, ze praciju na vnitru, kde je všechno vybavení ze 70. a 80. let, tak jsem na to zvyklá... přišlo mi to tam dobrý - normoš nemocnice. Ted i vymalováno, barevně....sestra byla milá.

dzonyss
18. říj 2007

holky berete některá antikoncepci? Já sem to dostala po 5ti dnech na 8 dní a teď už to mám po týdnu zase 😠 doktor sice varoval, že to bude nepravidelný, ale tohle? 😠

Jinak dneska poradna v 10ti týdnech a máme 6100g a 63cm. V noci teď moc nespíme, budíme se poprvé po 5ti hodinách, a pak po 2-3 hodinách. No tak se teď moc nevyspím. Navíc sem dostala práci z práce, tak toho je na mě nějak dost 😅

O víkendu nám má začít hrůůůza počasí. Už se fááákt těším, až Adámka budu nabalovat do kombinézy a do fusaku. Už takhle bojujeme, když ho vrstvím do několika svetrů 😝

minea
19. říj 2007

Michelle, kojení v žádném případě nevzdávej, ve třech týdnech není nic ztracené a umělé mléko je až ta poslední možnost. Může tam být spousta důvodů (řešitelných) a v Laktační lize ti poradí. Zavolat můžeš na národní linku kojení nebo konkrétní laktační poradkyni (telefonicky poradí zdarma, návštěvy doma jsou snad placené), ale nejlepší je asi domluvit si tam konzultaci a přijet osobně. Oni ti zkontrolujou techniku kojení a změří, kolik malej vypil - podle toho zhodnotí, jak efektivně saje. Poradí ti, jak udržet laktaci i při nižším odběru. Držím place! www.kojeni.cz

minea
19. říj 2007

Brambůrko, tak to jsi byla ty, kdo nám včera nakukoval do pokoje okýnkem? 😀
U mě věci nabraly trochu jiný směr, protože jsem tam byla tři dny hospitalizovaná kvůli podezření na únik části plodové vody. Naštěstí se to nepotvrdilo, takže mě dneska pustili. Kromě toho se mému doktorovi nelíbil nález na děložním čípku - prý už úplně zanikl, i když by v mém tt měl mít aspoň 1 cm. Cervix score mám 6. Ve FTN mi řekli, ať to vůbec neřeším, že to nic neznamená...
Jinak pobyt pro mě byl velmi inspirativní a poučný. Kromě toho, že vím, jak to tam vypadá (není to tak hrozný), jsem měla možnost prožít se dvěma spolubydlícími vyvolávání porodu po termínu a část první doby porodní - už např. vím, že v průběhu kontrakce nemá smysl na rodičku mluvit a že je lepší připravit si věci na sál ještě předtím, než ztratím schopnost vnímat 🙂 No a taky jsem si vyzkoušela monitor, což pro mě byl zatím neznámý přístroj. Jinak porodní asistentky byly fakt v pohodě, velký profesionálky a k tomu příjemný.
Ty pokoje nejsou tak hrozný, nevím, jestli vám kromě toho našeho ukázali i ty s miminkama. My jsme tam byly tři, takže to bylo fakt trochu klaustrofóbní, ale to bylo proto, že jsme ještě před porodem. Po porodu jsou na stejně velkém pokoji postele dvě.
Praktická rada: je potřeba vzít si s sebou toaleťák (viděla jsem ho tam jen první den, když došel, už ho nikdo nedoplnil) a mýdlo na ruce (byly tam zásobníky, ale celou dobu prázdné). 😒

bramburka
19. říj 2007

Jo tak to jsem byla já a nakukovala... tak proto, to byl fakt pidi pokojik, rozhodne pujdu do nadstandartu, kdyz bude volnej... sice tam budu sama se asi bat, ale ... kdyz tak pujdu pokecat vedle do pokoje...

niega
19. říj 2007

Jenom stručně - v Thomayerce jsem rodila a musím je moc a moc všechny pochválit. Porod proběhl hladce a rychle, pobyt na standardním oddělení rychle a příjemně utíkal, všechny sestřičky byly hodné a ochotné, prostě pohoda. A hlavně mají ode mě velkou pochvalu za to, jak se nám věnovaly ohledně kojení. Možná to vypadá jako samozřejmost, ale u nás na Kolínsku a Nymbursku se setkávám s maminkami, které s kojením mají dost velké potíže - a mám takový pocit, že jim na ty potíže zadělali už v porodnici...

bramburka
20. říj 2007

Díky neigo za ty slova, začínala jsem panikařit. Ve čtvrtek tam jdeme na předporodní kurz...

niega
20. říj 2007

Bramburko, uvidíš, že budeš spokojená. Nečekej hotel, páč je to tam trošku omšelejší, ale po lidské stránce fakt super! Když jsem přemýšlela, kde rodit, říkala jsem si, že já vydržím všechno, ale hlavně aby bylo dobře postaráno o mimčo. A nakonec jsme se oba měli moc dobře 😉 .

kamila3
20. říj 2007

AHOJ HOLKY,NEMÁTE NĚKTERÁ PŘEHLED JESTLI SE DOSTANE KOUPIT NĚJAKÝ GEL NA INTIMNÍ PARTIE MÍSTO KLASICKÉHO KRÉMU OPILCA?CHTĚLA BYCH SE SAMA DOMA PŘED PORODEM ZBAVIT OCHLUPENÍ A HOLENÍ JAKSI NEPŘIPADÁ V ÚVAHU,POŘÁDNĚ SI TAM NEDOSÁHNU.CHTĚLA BYCH SI UŠETŘIT TRAPNÉ HOLENÍ V NEMOCNICI.... DĚKUJU

dzonyss
21. říj 2007

kamila3 ahojky, tak to neporadím 😒 znám jedině opilku. Mě holili až v porodnici. A to tak, že mě vzali komplet odvrchu dolů a trvalo to přesně 1 minutu 😅 ani sem se nestihla červenat, a nebo být z toho v rozpacích. Taky sem si tam s tím mým bubnem už prostě nedošáhla tak sem to neřešila. A manža se neměl k tomu, že by mě oholil 😉

niega
21. říj 2007

Souhlas s dzonyss. Neřeš to, Kamilo. Nikdo to ani od tebe nečeká...

bramburka
21. říj 2007

Já teda taky nezvládám přes buben, takže osude, osude... v kolikátým týdnu jste rodily?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru