Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
3. únor 2010

Jáji tebe ale kopala Gábinka 😀 😀

k.lenina
3. únor 2010

blanches: Bohužel se jí ven nechce a mi se s manželem na ni moc, moc těšíme!!! Vím, že každý den v bříšku je pro ni fajn, ale prostě už nám chybí 🙂

monivo
4. únor 2010

Ahoj holky, Terezka stále roste, teď každý den o 20g, také už vyrostla o 1,5cm, takže má 36,5. Ale zatím se ještě nedostala na porodní váhu. Včera nás akorát trochu zlobila s tepem a se saturací (množství kyslíku). Docela často přístroj pískal. Sestra říkala, že se nemám znepokojovat, že se to stává, že srdíčko nemá ještě úplně zralé.

K té sterilizaci. Já mám doma tablety Milton, ještě existuje emulze. Tableta se rozpustí v 5l vody a ponoří se do ní to, co chcete, já takhle sterilizuju odsávačku (ale tak max 1x denně), taky to nechci přehánět. Ale nevim, jak v případě větších věcí, jako je hrazdička. Do budoucna na lahvičky, dudlíky apod. ale dobrý. Já si tabletu půlim a dávám jí do roztoku 2,5l vody. Bohatě mi to stačí, když věcí nemám moc. Sterilizace trvá 15min. Bez vaření vody apod.

http://www.lekarna.cz/milton-sterilizacni-table...

Mám pocit, že teď nic nestíhám, pořád jen odsávám nebo jsem na cestě do Podolí a u Terezky. Domů s manželem dorazíme skoro v 20hod 🙂

monivo
4. únor 2010

Již zkušené matky, nevíte mi poradit, co se může cucat, když vás bolí v krku? (při kojení). Není to klasická bolest, ale něco tam jakoby cítím a mám chrapot.

blanches
4. únor 2010

Ducky já myslím, že to jsou jen další pověry s tím kopáním 😀 , ale slyšela jsem to. Tátova přítelkyně, říkala, že malý bráška ji kopal solidně, byl jak pytel blech. Jsem zvědavá kdy se náš poklad narodí, Honzík je 13.3., takže budou jen o rok 😀

Monivo to je super, že takhle krásně přibírá, jen tak dál. Milton to zní dost zajímavě, můžu to zkusit koupit.. S krkem ti moc nepomůžu, ale když jsem byla v listopadu nastydlá a bolelo mě v krku, tak mi dala doktorka na kloktání Gargarisma je to selen v prášku mají to v lékárně, myslím, že to bude vhodné i pro kojící maminky. Je to v takové té krabičce přímo z lékárny.

K.lenina si tam piluje nehty, aby byla krásná až přijde na svět, to mi říkala vždycky mamča, narodila jsem se 4 dny po tremínu 😉

sabuse1
4. únor 2010

monivo: to je super, že se má Terezka tak k světu🙂 Jen tak dál holky !!! Na ten krk mi v lékárně dali když jsem kojila Septisan, je to cucací a můžou to kojící, ale pomohlo to vždycky jen na chvilku, jinak doporučuju med, buď rovnou jíst nebo do čaje.
Jinak jsem vyvařovala v mikrovlnce, normálně v misce s vodou, dala vaření na 10 minut a byl klid a bez chemie🙂

mandragora10
4. únor 2010

monivo: to jsou pozitivni zpravicky, tak jen tak dal.....ale umim si predstavit, jak je to vycerpavajici ☹
Na krk mi v lekarne dali behem tehotenstvi Septisan a lekarnice rikala, ze je vhodny i pri kojeni. Alejak pise Sabuse, taky mi to krk zklidnilo tak na hodinku a pak to zase zacalo. nejlepsi je hodne pit, idealne caj s medem a citronem, zvlhcovat si doma vzduch, udelat si obklad na krk...studeny hadr nebo pansky kapesnik, igelit a ovazat satkem - to mi fakt zbaira.

prosteja
4. únor 2010

ahojky, tak mrkám, že tu byla MONIVO, to jsou super zprávičky...... jen tak dál... 😉 a na ten krk, mě všichni doporučovali sprej Bioparox a já musím říct, že je to teda hnus, šplíchnout si to do krku, ale zabírá to hned a já mám vždycky do 2 dnů od veškeré bolesti a škrábání pokoj... a je to jen lokální, takže to můžou i těhotné a kojící... 😉

holky nikdo nerodí? 😀

já mám dotaz na zkušené z poradny v Krči.... když budu v pondělí v poradně 37tt+0 pošlou mě na monitor už? 😉

tereza.starobova
4. únor 2010

Ahoj
byla jsem dnes podruhé v poradně v Krči. Jsem 37tt+0 a Prostejo - na monitor jdu až příští týden, takže tě určitě ještě nepošlou, monitory jsou v Krči až od 38tt. Mimochodem řadím se k těm, kdo chválí doktora Menšíka 🙂 je úžasnej 🙂 Přestože moje 3 kamarádky chodily a všechny svoje děti odrodily u doktora Severa (zaplatily si ho k porodu) doktor Menšík je tak příjemnej, že bych radši rodila s ním 🙂 Legrační je ten rozdíl mezi Podolím - kde jsem rodila před 4 roky - a Krčí se sestřičkama. Podolí je vyhlášené tím, že PA vypadají jako, když právě vyskočily z videoklipu (můžu potvrdit - mě rodila panenka Barbie....) a v Krči je taková ta "stará garda" 🙂

prosteja
4. únor 2010

ahojky TEREZO, díky za info..... já jen, že to už je poslední den 37. týdne.... 😀 tak dobrý no..... docela často mi tvrdne bříško, tak jsem si říkala, že by to možná i monitor chtělo, ale nevadí..... aspoň budu dřív doma 😉

luciehynkova
4. únor 2010

ahoj Terko, koukam, ze mame termin kousek od sebe, to se tam mozna potkame 🙂

luciehynkova
4. únor 2010

moni, to je super, Terezka je sikulka. jen tak dal 🙂 jinak na boleni v krku mi taky dali septisan, je mozne ho brat i pri kojeni.

ducky
4. únor 2010

Ahojky holky,
tak jsem dnes neodolala a koupila prckovi pár věcí. Holt po malý máme hodně růžového, ale i neutrál se tam najde 😀

Monivo to jsou krásné zprávy, Terezka je šikulínka 😵 Jen tak dál. A holky už tu psaly ten Septisan, já teda musím ale napsat, že mě vždycky pomohl. V těhu se smí ještě Propolki, ty nevím, jak při kojení, ale řekla bych že snad jo. Jsou i s medem a ty mi taky pomáhaly 😉

Terezo vítej v klubu 😀 Já teda měla tu kliku, že jsem ho měla u porodu. Bylo to fakt neuvěřitelný, protože noční měl dr. Budka, jenže já byla na sále od půlnoci do 12 hod. a dr. Menšík měl denní 😀 Malý se moc ven nechtělo, takže to prostě takhle vyšlo a jsem za to ráda. Střihl a zašil mě tak, že jsem si druhý den sedla, lítala jak čamrda, prostě úplně v pohodě. A vůbec, jeho vlídný milý klidný přístup, nemůžu si ho vynachválit. 😉 Tak teď teda budu muset udělat domluvu i s druhým prckem, aby si počíhal na dr. Menšíka 😀 😀 😀
A noční PA byly mladé holčiny, dokonce myslím jedna byla žákyňka. Teda ne že by ty denní byly staré, ale byly starší než ty noční 😀 Ale nemůžu si na ně v nejmenším stěžovat, byly super všechny. 😉

Tý jo holky, už se vám to spoustě blíží, tak jsem na vás zvědavá. Pak tu zůstanu sama 😀

jajinka27
4. únor 2010

Monivo..tak to je super 🙂) Terezka to krásně zvládne 😉

no jo Menšík 😀 😀 😀

k.lenina
4. únor 2010

Prosím kdo je doktor Menšík? V Krči jsem na něj ještě nenarazila, ale můj doktor g. se tak také jmenuje a má ordinaci v Plaňanské. Jde o stejné jméno?

minea
4. únor 2010

k.lenina, Menšík je největší krasavec v porodnici, už jen setkání s ním vyvolává příjemné pocity a důvěru 😀, nevím, jestli on sám si je své pověsti vědom, ale většina pacientek ho zbožňuje 😉

monivo, mám radost, že malá dělá pokroky, je to super! Musí to být pro vás s manželem náročný (i pro malou), ale to, jak přibírá, určitě dodává všem optimizmus. Jak to teda teď máte s krmením? Dostává výhradně tvoje odstříkané MM?

Jinak ke sterilizaci - ty tablety jsou určitě variantou, ale já jsem stejně jak píše sabuse dávala přednost nechemické cestě a odsávačku jsem hodila na 5 minut do vařící vody. Nic jiného jsem nesterilizovala, byli jsme bez dudlíků a lahviček. Hračky jsem taky nevařila, přiznám se, že to mě ani nenapadlo.

I já potvrzuji Septisan na cucání a Bioparox při velké bolesti v krku, na kašel pak Hedelix. Kojila jsem do dvou let, takže vlastně už tři roky jsem jen o těchto lécích 😅

jajinka27
4. únor 2010

k.lenina...to je jeho táta mám pocit 🙂)

na mě teda pan doktor působil tak že jsem se docela styděla, páč to je fakt hezounek 😵

kativka
5. únor 2010

Ahoj holky, koukám, že se tu za týden stalo a nestalo hodně věcí. Nás už nebavilo být mezi posledními, tak jsme dokotory pohrozili pžedčasným porodem 🙂 Naštěstí se nedali a zastavili nás. Byla to rychlovka, šla jsem ke své mudr a ta hned odesílala do Krče, kde už mě nepustili. Takže jsem si pobyt tam dokonale natrénovala, okoukla prostředí i lidi a za pár týdnu už jen skočím na porodní sál a hurá domů. 🙂 Doufám, že to teda bude víc, než j pár týdnů, ale kdo ví :( Na šesti nedělí je "krásně". PA tam jsou úžasný, cokoli potřebujete - pomůžou, poví, nikdo vám nedává najevo, že ho obtěžujete, když furt zvoníte, aby vás pustili na wc (měla jsem kapačky). Prostě servis. A to prostředí? Rouhodně o nadstandardu neuvažuju. Je to sice stará nmocnice, ale fakt čistá a nic nám tam nechybělo. Návštevy na chodbě je to njemenší. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že když vás přijmou a vy ještě nerodíte a máte pouze občas kontrakce, tak si to hezky protrpíte na pokoji bez partnera nebo ve sprše. Na porodní sál vás posílají až v určité fázi, ale byli tam maminy, co třba celou noc a den měly bolesti a jediný prostor na úlevu je skákání na posteli, chození na pokoji, sprcha, nebo chodit po schodech, po areálu... V tu chvíli má asi nadstandard výhodu, že už jste na pokoji sama, není vám trapně, že někoho v noci rušíte hekáním a neustálým pohybem a můžete tam mít chlapa, míč, svíjet se, jak chcete a tak. Ale asi to je maličkost, dýl jak 12 hodin se tam snad nikdo v tomhle stavu nezdržel. A hlavně PA za vámi furt chodí, ptají se, radí ... fakt úžasný. Jsem ráda, že jsem si Krč vybrala a doufám, že nezklame ani při tom nejdůležitějším - porodu. Díky přístupu personálu mám už menší hůrzu z porodu. A musím uznat že na šestinedělí jsou mnohem příjemnjěší než v poradně, tam mě nenadchly.

tereza.starobova
5. únor 2010

Menšík ... 🙂
no jako hezounek mi nepřipadá, spíš trošku jako klučík, dala bych mu klíč na krk a z družiny rovnou domu 🙂 ale jak píše ducky - má neuvěřitelně klidný a pomalý přístup. Z vyšetření "rukou ze vnitř" jsem měla trošku trauma, protože při prvním těhu - Podolí - jsem potom vždycky dost krvácela, ale pan doktor Menšík je třída, fakt pohoda - akorát si myslím, že mi včera večer odešla hlenová zátka, za což mu taky zpětně děkuju, jestli to teda zátka byla... u prvního těhu jsem ji nezaregistrovala...
Myslím Ducky, že Menšíka by sis taky mohla objednat k porodu - jak už jsem psala - moje kamarádky si takhle "předplatili" Tomáše Severa - ten vede v Krči rizikový.
Holky nevíte jak je to v Krči s nadstandard. pokoji? jestli jsou hodně obsazený a kdy si o něj říct? jestli hned při příjmu nebo až pak po porodu?

kativka
5. únor 2010

O pokoj si říkáš, ve chvíli, kdy ho chceš. Pokud jsi hospitalizovaná před porodem, tak když tě přijímají, řekneš, že ho chceš. Pokud tam jedeš rovnou rodit, tak až tě odvážejí, z porodního sálu (nebo těsně před porodem - když na to máš mylšenky) řekneš, že bys na nadstandard. Oni to vnímají, někam si to poznačí, ale většinou je to pořadník. Čeká se. Takže můžeš po porodu chtít na nadstandard, ale třeba celej den strávíš na normálním, než se něco uvolní. A to si mysím, že je ještě krátká doba. Předem si nikde nic nedomluvíš, nezerezervuješ.Přijdeš, nahlásíš a až se něco uvolní, zeptají se, zda máš stále zájem.

Holky, jak vypadá ten Severa? Tam je takovejch mladáku, že jsem byla v šoku, registroval jsem jenom Krále, s tím si umím představit jít na pivo, nebo, aby ze mě tahal mimi 🙂 A pak tu doktorku v pátek. Působila na mě jako odborník. Vyšetření od Krále mi přišlo bolestivý, ale mám srovnání jen se svoji obvodní gynekoložkou, tak nechci soudit. Možná to jinak nešlo :( Abude hůř 😀

k.lenina
5. únor 2010

jajinka: Aha tak to asi jo, protože z vyprávění od pana docenta vím, že jeho syn je opravdu gynekolog, jen jsem nevěděla kde. A jestli je jako super jako jeho otec tak doufám, že ho v Krči taky někdy potkám.

Dnes jsme byli na kontrole a bohužel zatím pořád nic, jen se můžeme na naši holčičku těšit. I když už máme po termínu tak zatím nic. Na další kontrolu jdeme až v úterý. Zatím o vyvolání porodu ani slovo. Ale prý je vše o.k.

jajinka27
5. únor 2010

nadstandart bývá hodně plný, dopředu na něj nikoho neubytují až po porodu, já měla štígro, zrovna v ten den se jeden uvolnil, jinak bylo plno...

Jinak Sever je starší chlapík, nevim tipuju kolem 45-50 a je takovej, no nemaže med kolem huby, není tak strašně miloučkej ale je to profík fakt profík

ducky
5. únor 2010

Kativ tak hlavně že je všechno v pořádku. A aspoň jsi si očíhla terén 😀

Terezo pokud vím, tak Severa si platí ženský na císaře a tohle bych nechtěla. Chci rodit přirozeně, pokud samo nebudou komplikace. Ale dobrovolně jít na císaře teda fakt neee 😅

Jinak já byla přesně ta, co ležela 12 hodin na šestinedělí a měla kontra nevedoucí k porodu 😝 Jako v noci to bylo dobrý, byla na pokoji holčina taky před porodem a protože se nedalo spát, tak jsme prokecaly noc. Jenže dopo jí odvezli na císaře kvůli vysokému tlaku a já tam byla sama až do půlnoci. Odpoledne už jsem se rozbulela kámošce do telefonu, pak ještě i manžovi, bylo mě hrozně smutno. Ani nevíte, jak jsem byla šťastná, když jsem o půlnoci slyšela ty slova jste otevřená na 4, můžete na porodní sál, zavolejte manželovi 😀
Ale ani nevím o tom, že by přijímali před porodem na nadstandard, to podle mě až po porodu.

jajinka27
5. únor 2010

ne dopředu se na nadstandart nepříjmá 100%

sabuse1
5. únor 2010

já teda ležela před porodem na šestinedělí, při příjmu sem chtěla nadstandart a bylo mi řečeno, že mi řeknou až se uvolní, to bylo v sobotu v noci a v pondělí ráno přišla sestra,že je nadstandart volný jestli tam chci, porodila sem až v úterý. Nakonec sem ho odmítla, začalo se mi nahoře líbit🙂 Možná záleží i na personálu, nevím...
Dr.Sever se dá asi předplatit opravdu jen na císaře, chtěla ho i manželovo sestřenice k normálnímu porodu a odkázal jí na někoho jiného, možná pokud má někdo rizikové těhu tak na to taky asi přihlíží jinak. A jinak souhlasím s Jájinkou, je to profík, měla jsem štěstí, že když sem rodila měl zrovna službu a měla sem s ním tu čest i několikrát předtím a vždycky byl hrozně v pohodě.

blanches
5. únor 2010

Kativka já jsem si říkala kdepak jsi, že si tu nebyla, tak hlavní je, že porod zastavili a vše je OK, já si to zase takhle vyzkoušela v Podolí, je super, že jsou tam také moc milé a fajn sestřičky. My se jdeme 10. ve středu podívat na pododní sál a jdeme na ten kurz 😉

Já byla včera u svého gynd., dělal mi stěry na streptokoka a vůbec se mi to nelíbilo, tak jsem se malinko zděsila, když je mi tohle nepříjemné a bolí to co budu dělat u porodu 😖, jinak si mě ještě pozval k sobě na kontorlu za 14 dní, že mi dá výsledky a že mezi tím si mám zavolat do Krče a rovnou se objednat i u nich.

Jsem moc ráda, že jsou v Krči tam milí a hodní doktoři.

k.lenina tátova přítelkyně měla termín 25.2. a na vyvolávání si jí pozvali až 13.3., tak doufám, že se malá umoudří a co nejdříve přijde na svět 😉

Kdepak máme Konsu a Petuu? Nerodíte? 😉

luciehynkova
5. únor 2010

ahoj holky, tak jsem prave dobilila 2 steny v detskem pokoji a nic to se mnou neudelalo. Holka se me drzi jako kliste 😀 omlouva ji jedine to, ze ma jeste cca 20 dni do porodu, ale jelikoz je vetsi, tak by mi vubec nevadilo, kdyby se narodila driv.

ja jsem na kontrole v Krci jeste nebyla, pristi tyden jdu jeste je sve MUDr a az ten nasledujici do Krce. jsem na to zvedava a jsem rada, ze tu slysim same pozitivni ohlasy.

add nadstandart - my kdyz jsme byli na te prohlidce porodnice, tak jich tam bylo volnych dost, ukazali nam dokonce 2 typy pokoju. to ale asi zalezi na obdobi.

blanches: to je divne, ze te to bolelo, ja jsem to ani necitila. udelala jen ster spejli s vatickou a to bylo cele.

tereza.starobova
5. únor 2010

Holky doktor Sever se dá normálně zaplatit i k běžnému porodu. Moje sousedka u něj porodila všechny 3 svoje děti z toho posledního před 6 týdny.... stejně jako moje švagrová - taky u něj rodila obě dcery a obě šly normálně, takže není pravda, že jenom císaře. Ordinuje ve středu dopoledne a v tuhle dobu se domluví s kýmkoli, dá mu na sebe mobil a prostě mu zavoláte, že rodíte... k té mojí sousedce přijel z hor...

Když jsem rodila v Podolí o nadstandard se muselo žádat hned v momentě příjmu. Kámoška, která tam rodila před 2 měsíci si ho tam dokonce mohla předplatit - šla na vyvolání - platila si ho 2 dny dopředu... takže dneska už je všechno možný 🙂

ducky
5. únor 2010

Lucko téda, ty si dáváš do těla 😀 Tak hlavně, že se cítíš dobře a malá taky. 😉

Blan taky mě to nebolelo, jen stěr. Co ti to proboha ten doktor dělal? 😲 😀

Terez mě se tyhle metody trochu příčí, takže o tom neuvažuju. Hlavně penízky radši vrazím zase do epiny, ta mi minule vlastně i výrazně pomohla k otevření, a do nadstandardu. A tak prachatí, abych si ještě platila doktora, to zas nejsme. 😅

tereza.starobova
5. únor 2010

já si doktora taky nezaplatim. Věřim, že jsou tam nakonec "dobrý" všichni... a zkusím to tentokrát i bez epiduralu... i když minule jsem taky dělala hrdinku a pak jsem o něj prosila.... ale nadstandard bych ráda, mám 4letou holčičku - závisláčka - a ráda bych aby tam s námi mohla být co nejvíc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru