Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

minea
29. bře 2010

Já jsem rodila v takovým fofru, že se mě nikdo ani neptal, jestli mám vlastní košili k porodu a rovnou mě navlíkli do erární 😀. Po porodu, vlastně hned po zašití, mě zase převlíkli do čisté. Vůbec mi ty jejich košile nevadí, naopak, jsou bílé, čisté a nemusím řešit nějaké potřísnění. Jinak dlouhé tričko se mi k porodu moc nezdá, je potřeba počítat s tím, že do půl hodiny se přikládá dítě.

Pediatričce jsem volala před porodem, osobně jsem tam nemusela, stačilo domluvit se. Spíš jsem řešila, ke komu dceru přihlásím, asi tři doktorky jsem podrobila menšímu výslechu, než jsem se rozhodla 😉

hrusti
29. bře 2010

Adel, radsi detske pediatricce brnkni. V den, kdy te pousti domu, by mela prijit se mrknout na prcka k vam domu. Nejpozdeji ten dalsi den. Nase detska mudra u nas byla prvni dve navstevy doma, pak jsme uz sli normalne k ni do ordinace.

Ad kosile... k porodu jsem mela takove delsi tricko, pro jistotu cervene barvy 😀 A na sestinedeli jsem stridala svoje a jejich kosili. Mela jsem po porodu teploty a atb, takze jsem se hodne potila, tak jsem mela spotrebu 🙂 A jejich kosile mi taky nevadili 😉

jajinka27
29. bře 2010

není ale pravidlo že mudr musí přijít domu, tak aby tě to Adel nepřekvapilo ju?

minea...mě taky ty jejich košile nevadily, přišla jsem ve své a v županu a nabídli mi jejich, hned jsem si jí vzala 🙂)

adelaz
29. bře 2010

Tak jsem tam volala a k doktorce mám zavolat až porodím a že si mě zaregistrují. Takže v pohodě🙂

minea
29. bře 2010

adelaz, ještě doporučuju mrknout na tu doktorku na www.znamylekar.cz

adelaz
29. bře 2010

Jojo to už jsem si proklepla🙂 děkuju🙂

adelaz
29. bře 2010

Ale mám doporučení od kamarádek a těm věřím takže snad bude paní doktorka ok🙂

ducky
29. bře 2010

Téééda, mě jejich košili nikdo nenabídl 😠 😀
Ale PA nám na kurzu říkala, že některé už nemají šňůrky a to bych teda nechtěla, aby mi koukal zadek 😀 😀

minea
29. bře 2010

ducky, ty myslíš toho anděla, co se jenom zavinuje - já jsem nafasovala opravdovou košili, co se obléká přes hlavu a rozepíná se až do pasu na knoflíky. Co vím, tak je tam ale po nich sháňka a jsou spíš jen menší velikosti.

hrusti
29. bře 2010

Jaji, me nase mudra tvrdila, ze by doktori meli po porodu chodit na tu prvni navstevu domu k miminku, tedy za predpokladu, ze rodice souhlasi. Pry jim to proplaci pojistovna.

Co se tyce kosile, tak na kurzu nam taky rikali, ze maji andelicky bez snurek, ale pak jsem dostala takovou tu kosili, co se pretahuje pres hlavu a ma vystrih do vecka 🙂

jajinka27
29. bře 2010

Ducky...asi vas rodilo moc 😀 já tu košili měla jak na sále tak i po porodu hihi 🙂)

Hrusti...nevim, moje mudra prostě má narváno no, tak asi nestíhá chodit po bytech

adelaz
29. bře 2010

Tak jsem se vrátila z masáže a jsem jak znovuzrozená... 🙂 doporučuju🙂
Jinak zítra jdeme plavat a na úřady a do práce tak bude o zábavu postaráno🙂

ducky
30. bře 2010

Mineo tak jestli jsou menší velikosti, tak asi proto mi to nikdo nenabídl 😀 Na mě by potřebovali velikou 😝 😅

Jinak mám za sebou O-GTT 😝 Ale v tom čaji se to vážně docela dalo, to spíš nesnáším to bodání a od malé ještě jedno přibylo, takže dneska celkem 4x, z toho 1x do prstu a pak 3x ze žíly 😝 😖
Rovnou jsem byla i v poradně, tak mám nízko položenou placentu, ale prý to ještě není hraniční, tak to budeme jen hlídat. Dr. říkala, že si myslí, že určitě povyleze, tak budu doufat, nerada bych musela rodit císařem, radši bych spodem.
Taky mě začíná "děsit", že malej je docela dost aktivní. Někdy ho cítím třeba i jednou za hodinu a už mi kolikrát nadskakuje břicho. A já chtěla hodné spavé miminko 😀 Se ta objednávka někde zasekla evidentně 😀 😀

adelaz
30. bře 2010

ducky: aktivní? já včera nemohla dvě hodiny usnout protože malý mi prokopával žebra a břicho a všechno 😅 Nelíbilo se mu ani na pravém ani na levém boku ani na zádech nic... fakt děsný... objednávky asi vyřizoval nějaký trouba🙂

ducky
30. bře 2010

Adel no jo, ale ty jsi už 38tt, tak to je jasný, že cítíš každý pohyb. Ale já jsem 25tt a co tam někdy vyvádí mě teda vcelku děsí, ptž až poporoste, tak se mi asi prokope břichem ven 😀
Zatím to teda ale naštěstí vypadá, že v noci spí, tak hlavně aby mu to vydrželo. 😉

adelaz
30. bře 2010

Ducky: jo holka já to měla taky takhle od brzo🙂 a furt to pokračuje 😀 ale zase aspoň víš že je pinďa v pořádku a že se má k světu🙂

ducky
30. bře 2010

No tak já s malou jsem to v tomhle "věku" měla jinak právě. Cítila jsem jí tak 3x denně. 😀
I když teda dneska je malej nějakej hodnej. Kdybych nebyla u dr., tak bych si už říkala, jestli se mu něco neděje. Ale možná ho jen udolal ten cukříček 😀
A jednu aktivní holčičku už doma mám, tak jsem doufala, že bude chlapeček klidnější. Ale asi ne. I když nejvíc doufám, že bude spavé miminko, ne jako malá. Ta teprve testuje spánek po celou noc. Týden jo, týden ne, ale budí se teď v 6.30 a to je děs. 😝 Přitom dřív vychrupávala třeba do 8mi. Tak teda nevím. 😅

adelaz
30. bře 2010

ducky: no jo každé dítě je jiné🙂 to vidím u svých synovců🙂 jeden rád maluje a čte a tak a druhej by nejradši furt někde lítal a skákal a demoloval🙂 Oba jsou ale užásní🙂

blanches
30. bře 2010

Ahojky,
Honzíček byl v bříšku divoch, ale večer spinkal. Po týdnu mezi námi, je přes den úžasné miminko, jen ho trápí prdíky, takže v noci nemůže spinkat, na dnešek spal od 22 do půlnoci a pak až od 5 hodin do 7:30h. Naštěstí moc nekřičí, ale pobrekává a pořád se kroutí, tak masírujeme bříško. Přes den když usne se snažím spát.

Jinak doktorku jsme měli úplně stejně, první návštevu byla u nás a včera už jsme byli v poradně, jinak od propuštění už přibral půl kila, moc mu chutná, nejraději je u prsu. Kojení také celkem jde, trochu bradavky pálí, tak mažu Bentadenem.
😅

Na porodním sále jsem měla toho anděla a pak už jsem si vzala svojí košili 😉 , jinak úpřímě lituji Vás co budete rodit v létě, už teď tam bylo šílené vedro a dusno 😒

adelaz
30. bře 2010

Blanches: no jsem ráda, že rodím v dubnu a ne v červnu... Snad to vedro nějak přežiju:/ nemám ráda dusno a pocení:-/
Ale je to jen na pár dnů🙂 No já se snažím spát i ted přes den, ale nějak mi to nejde, prootže mi furt volá někdo z práce... asi se budu muset naučit vypínat telefon. Tak ať malej krásně roste🙂

ducky
30. bře 2010

Blan zkuste probiotický kapky. Ty si všichni chválí. Malá na prdíky teda netrpěla, ale kamarádky s chlapečkama mají plno zkušeností. 😉
A já si to teda vyžeru se vším všudy, v půli července to bude lahoda 😝 No jo no a nenadělám nic 😀

Adel vypínej. Až se malý narodí, tak se moc nevyspíš, takže fakt spi teď co to dá 😉

minea
30. bře 2010

To já jsem ten věčně zmrzlej typ, kterýmu ve vedru stačí sundat župan 😀

ducky
30. bře 2010

Jéé, Mineo vy budete mít druhou princezničku, jo? 😀 To my původně chtěli taky, ale jsme samozřejmě šŤastní i za kluka, hlavně když je zdravý 😉
Máte vymyšlené jméno?

minea
30. bře 2010

ducky, jo, to je informace z dnešního rána, takže to teprve zpracováváme 😅. Nevím, jak hodně se dá tomu ultrazvuku věřit, ale co jsem viděla na vlastní oči, tak to bylo docela průkazný. Jméno zatím nemáme, jen několik variant, a všechny jsou trochu neobvyklé 😉 - prarodičům to pro jistotu oznamujeme až po porodu 😀.

mandragora10
30. bře 2010

Blanches, to je fajn, ze je Honzicek hodnej....hold prdiky asi pekne zlobi, ale to zvladnete 😉
No mne bylo na sale vedro uz v unoru, kdyz jsme si je prochazeli na kurzu, takze za duben jsem taky rada...pouziju taky jejich kosili - andelicka - na porod a pak si vezmu na pokoji svoji.

ducky
30. bře 2010

Mineo já myslím, že v tomhle týdnu těhu už se to fakt nedá splést, pokud by teda nebyl gynekolog namol 😀 😀
Já dneska taky říkala paní dr., jestli je tam stále pindík, tak najela a vykoukl na mě pytlík přes půl obrazovky 😀 😀 😀 Rozhodně holčička to být fakt nemůže 😀
A taky jsem to zpracovávala od dopoledne do večera. Pak už jsem byla ráda. 😉
Jé, tak my měli o jménech jasno, druhá holčička měla být Emma. Tak třeba někdy třetí, kdyby byla holčička 😀

Mandragoro tak mě v listopadu bylo dobře 😀 Ale v červenci tam asi chcípnu vedrem 😝 Co nadělám, že? 😀

adelaz
30. bře 2010

Tak jsem po plavču ženy🙂 Malýmu se to asi líbilo🙂 a mě taky zrovna tam trénovali chlapi vodní polo hmmmm ach ty hormony 😀 Zítra budeme odpočívat🙂

minea
30. bře 2010

ducky, jestli tam byl pindík přes půl obrazovky, tak my opravdu čekáme holčičku 😀
Přiznám se, že jsem si trošku přála kluka, já sama jsem ze dvou sester, takže jsem chtěla spíš jiný sourozenecký model, ale jinak je to jedno, hlavní je, aby byla zdravá!

monivo
30. bře 2010

Ahoj holky, asi vás nedočtu, je toho hodně. Byla jsem teď týden v Podolí na roomingu a od čtvrtka 25.3. máme Terezku doma. Je moc hodná. Stále spinká, na kojení jí přes den musím občas budit a v noci se budí sama po 3 hodinách. Dnes jsme byli u doktorky na zvážení a váží 2290g, 46cm. Takže od propuštění přibrala 130g, což je krásný. Do alba jsme přidala fotky, tak se můžete mrknout.

Všechny vás zdravím.

ducky
30. bře 2010

Adel hoď si orázek. A hormony teda závidím, já z legrace říkám manžovi, že malej chce být evidentně jediný pindík v mém těle 😀 😀 😀

Mineo jojo, bylo to fakt hodně vidět 😀
Chápu, já mám právě zase bráchu, manža taky, tak nám by bývalo nevadilo mít dvě holky. Navíc věci po malý, bylo by to trochu jednodušší. Ale je to jedno, zdraví je nejdůležitější 😉

Jééé, Monivo, já už objevila albíčko s krásnou Terezičkou, tak jsem ti tam dala komentář. Tak ještě i tady, holky držte se, Terezka je veliká šikulka a je moc krásná. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru