Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
30. bře 2010

Teda oprava, manža má sestru, takže stejný model jako u nás. Jsem se blbě vyjádřila, to je ta těhu demence 😅 😀

mandragora10
31. bře 2010

Ducky, no cervenec je fakt asi horsi nez prosinec, ale kdo vi, treba zrovna v tom tydnu, kdy budes rodit, bude zrovna zima 🙂

Monivo, uzasne fotecky, to je fajn, ze uz jste doma. Tak preju, at vam zdravicko slouzi a uzivate si to cela rodinka.

hrusti
31. bře 2010

Blanches, muj Honzik taky trpel na prdiky. Zacalo to v necelem mesici a skoncilo to nekdy kolem 3,5 mes. Pomohly probioticke kapicky a baby calm, masaz briska a nahraty polstarek z tresnovych slupek. Drzim palce, at je to brzy za vam 😉

blanches
31. bře 2010

Ahojky,

holky moc děkujeme za rady, všechno vyzkoušíme. Na dnešek byly prdíky lepší. Jen nastal jiný problém, nechce spinkat v postýlce, tak jsme večer trochu bojovali. Byl nakrmený, přebalený nic mu nechybělo a plakal když byl v postýlce, tak jsme ho chovali a když se uklidnil položili ho do postýlky, nechci aby spal s námi, máme malou postel, jen 140 cm a nechci riskovat. Usnul o půlnoci a pak spinkal do 4 hodin, tak jsme krmili a pak spinkal až do 7 hodin. Jinak přes den je andílek.

Monivo úžasné, Terka je krásná, je opravdu super, že už jste doma, moc a mooc gratuluji 😀 😀

adelaz
31. bře 2010

Já už chci mít Markuse taky u sebe🙂 Já se tak těšííííím🙂 na piškota malýho🙂

ducky
31. bře 2010

Blan a má v postýlce kolem sebe místo? A v čem spí?
Já jsem měla malou mezi polohovacíma válečkama a spinkala ve spacím pytli. Prý ty děti ze začátku potřebují méně prostoru, v děloze taky skoro žádný neměli a když je necháš ve "velké" postýlce, tak můžou mít nepříjemný pocity.

Adel neboj, to už uteče. Ještě si užívej Markuse v bříšku, pak to bude hukot 😉

Mandragoro tak mě by tentokrát obecně nevadilo, kdyby nebylo horký léto. Tak těch 25 by bylo ideální. Jak to poleze přes 30, tak to bude děs. Já s obřím pupíkem, nateklá, s aktivní holčičkou 😅 , bojím se už teď, jak to budu zvládat.

kativka
31. bře 2010

Tak my rodili taky v takovým fofru, ze mi rovnou lupli tu jejich kosili. Respektive andelicka bez snurek. Brala jsem si je prvni dva dny a na chodbu zupan, na navstevy svoje kosile. Mela jsem spotrebu 🙂 🙂 oni zas nedostatek tech "peknych" kosil.
Ac topili na plny plyn a doma spim s otevrenym oknem, tam mi byla v noci zima. Spala jsem u okna a desne to tahlo. Dokonce jsem se jednou vzbudila s tresavkou a honem oblikala zupan i do postele. Ale to v lete asi nehrozi.

Nase mrne taky trpi na prdiky, uz jsme z toho zoufaly, V noci spi tak po 10 minutach, pak ho to vzbudi a breci zas.Nastesti manza i prestoze chodi do prace, drzi se mnou basu a stridame se po trech hodinach. Najeli jsme na Pupíka, cvičíme, Sab Simplex, ale nic moc. Ve dne taky moc nespi. Ale aspon ani neplace. Jsem to pocitala a naspi tak 10 hodin denne. Sileny. Hlavne v letaku pisou Sabsimplex jen 3 dny, coz my dnes máme, tak se hrozim, co ted :( Jeste trubicka, to bude asi nase posledni spasa 🙂Prvni dva tydny to bylo vzorne miminko, co se budilo po 4 hodinách. Uderem 3 týdne se rozjel. Ale co bychom pro ty nase poklady neudelaly, ze? 😎

adelaz
31. bře 2010

Budu si muset koupit nějaký pořádný župan 😀

ducky
31. bře 2010

Kativ taky na mě táhlo pod oknama, asi jim na to nevystačily penízky. ☹ Ale mě naštěstí stačila jen peřina, já jsem už při tehu byla horkokrevná, tak to dobu trvalo, než se to zase srovnalo. Tím pádem v porodnici jsem byla stále horkokrevná 😀 a vytápěla jsem se sama. 😀
A jestli teda máte až takové potíže a kapičky nezabírají, tak kupte fakt tu rourku. Uleví se mu 😉

Adel my máme doma takovýho huňáče 😀 Ale já ho v červenci teda asi nevyužiju 😀

adelaz
31. bře 2010

ducky: já mám taky takový ten plyšový🙂 ale už mi je lehce mensí🙂

ducky
31. bře 2010

Po porodu bude zase dobře 😉

adelaz
31. bře 2010

Nooo to ale trvá ne než se stáhne břuch?

jajinka27
31. bře 2010

blan...tak snad se naučí spinkat v postýlce, ale my s tím bojovali hrozně moc, první měsíc jsme ho museli uhoupat na ruce a přenést tuhého, od druhého měsíce byl svazovanej jinak neusnul, no děs
taky jsem proti spaní v posteli ale ne teda z duvodu male postele 🙂

ducky
31. bře 2010

Adel to víš, že to chvíli trvá. Záleží na tom, jak jsi na tom byla před těhu, genetika a další jiné věci a jak rychle se ti zavine děloha. Rozhodně ale po porodu o kus spadne, tak se do županu vejdeš 😉

adelaz
31. bře 2010

Hmm moje genetika... jsem po mamině ta přišla do porodnice s 10 kg a odešla taky s 10 kg... i přesto že měl brácha i já přes 3 kg.... hrůůůza.... Tak uvidíme...

hrusti
31. bře 2010

Kativ, chudik prcek. Ty prdiky jsou fakt hruza. Mne fyzioterapeutka rikala, ze deti o 3 mesicu by mely byt zavinute, aby mely pocit bezpeci. Ale Honzik jak trpel na prdiky, tak nesnesl mit zavinute nozicky, chtel s nimi porad kopat, takze jsme bez zavinovacky byli cca od 6 tydnu. Co se tyce spani, tak nejsem taky zastancem, ale v noci jsem si ho vetsinou k sobe brala, protoze jsem nemela silu ho uspavat a u me rychle usnul.

jajinka27
31. bře 2010

dodávám jen že tom byl zavinutý do deky od ramínek po pás, nohy měl volné 🙂) on se budil rukama 😀

minea
31. bře 2010

No já si taky myslím, že jde hlavně o ručičky. Dítě s nima mává a tím se ještě víc rozrušuje, takže není k utišení. Teď se chystám koupit takovou tu Miracle zavinovačku od Red Castle, co vypadá trochu jako svěrací kazajka, tak uvidíme 😉

adelaz
31. bře 2010

No náš malej má asi prdíky ještě když je v břiše... 😀 tam sebou škube a vrtí se to je neuvěřitelný 😠 a ještě do toho má furt škytavku 😝 asi z toho vyrostu🙂

blanches
1. dub 2010

Ahojky,

ducky spinká v zavinovačce a má přes sebe deku. Na dnešek spinkal dobře, od devíti se budil po 3 hodinách, každý den je jiný. Pořád se seznamujeme 😀 . Zatím musím zaťukat na prdíky pomáhá masírování bříška, pokud by se nám to zhoršovalo, tak bychom využili dalších věcí. 😀

Adelaz Honzíček byl v bříšku, také hodně aktivní. Tak uvidíš 😀

Kativ, koukám, že to máte krušné, držím palečky, aby byl malý co nejdříve OK.

Hrusti já se práve kvůli malé posteli bojím, abych ho náhodou nezalehla, je pravda, že když kojíme a já u toho usínám, tak o něm vím. Ale náhodou budu úplně vyšťavená a taková představa je pro mě úplně šílená. Navíc vím o jednom případu, kde máma zalehla 4 měsíční holčičku, takže mám o to větší strach.

ducky
1. dub 2010

Ahojky holky,
tak já mám dneska pěkně vypečenýho Apríla. Bohužel jsem se dozvěděla, že mi vyšla těhu cukrovka ☹ S malou nic, to jsem přibírala jak blázen a teď, když se držím, cvičila jsem, tak tam je. Bych do toho kopla. 😠
Omlouvám se, jsem nějak bez nálady.

adelaz
1. dub 2010

ducky: hlavu vzhůru i s cukrovkou to jde!!!🙂 a když už máš jedno mimi za sebou tak druhé taky zvládneš🙂 Držím palečky!!🙂

hrusti
1. dub 2010

Blan, ja jsem spala na dvojluzku sama, takze prcka jsem si dala na druhou pulku postele. Stejne jsem spala na pul oka 😉

Kaci, neboj, to zvlanes!!!

adelaz
2. dub 2010

mandragora: ahoj tak jak jste dopadli??? Musím říct že pan doktro Král nebyl moc něžnej 😠 Ještě teď krvácím... to poprvé... Ale jinak všechno v pohodě🙂 Teda asi já jim nikdy nerozumím... jen řekl že jsem zavřená a něco že mám nízko, ale nevím co🙂

ducky
2. dub 2010

Adel jako třeba mimi je nízko? 😀

adelaz
2. dub 2010

Nooo to myslím, že ne... říkal nějaký výraz, ale už fakt nevím co... musím říct, že poprvé jsem se soustředila na to abych mu tam nevykřikla bolestí...

ducky
2. dub 2010

Aha, tak nevím, to mě nic nenapadá. 😕
Jsem zvědavá, kdy se vaše dítka podívají na svět. 😀

minea
2. dub 2010

adelaz, takže dojmy z poradny nic moc 😒. Já jsem taky jednou krvácela po vyšetření u dr Vackové, byla jsem z toho docela špatná, trvalo to až do večera. Fakt je, že oni se tam s člověkem moc nepárají, tak hlavně se obrň psychicky. Kdyby to krvácení nepřestávalo, určitě někam zavolej, třeba svému gynekologovi.
Co bys mohla mít nízko? Placentu? Tam se řeší, jestli nezasahuje do porodních cest, ale to už by tě asi strašili císařem...

ducky, to mě mrzí s tou cukrovkou, ale vlastně ani nevím, co to obnáší. Po porodu to zase zmizí, ne?

ducky
2. dub 2010

Mineo dieta, žádné sladké, chození do dia poradny a více odběrů, které já zrovna nesnáším. ☹
Musím jíst 6x denně odvážené dávky jídla, abych nepřešvihla sacharidy. V tý poradně jsem ještě nebyla, tohle jsem si zatím vyčetla na netu.
Nicméně neměla bych přenášet, ptž by hrozilo, že malej bude hrozně veliký, tak to je aspoň trochu pozitivum.

adelaz
2. dub 2010

Minea: musím říct, že zatím jsem z Krče jen pozitivně naladěná🙂 zatím jsem nenarazila na nepříjemný personál a to je co říct🙂 Pan doktor byl milej ale holt mu asi nikdo ještě nikdy nestrčil dva prsty do prdele aby si zkusil jaký to je.... 😀 Í když to mě ještě taky ne, ale řekla bych že to může být podobné...
Ale jinak se choval slušně a ptal se mě a byl ochotný... a doktorka před tím také...
Hele možná že to byla placenta, protože mluvil o porodních cestách a pak možná fakt řek placenta nebo tak něco, ale říkal, že to zatím nevadí... Ale o císaři nic neříkali!!! 😖 Já chci rodit normálně! AAAAAAAAAaaaaaaaa se musím příště zeptat....🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru