Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

marti123
11. dub 2010

Tak ještě to zkopíruji sem, aby se neřeklo, že píšu SZ tajně.

Jajinko- věř tomu, že rozhodně nejsem typ, co by čekal kdovíjaký luxus 😉 jen chci standartní péči za své pojištění a to prostě Krč nesplňuje ani náhodou! Jedině snad na nadstandartu se k tobě chovají, jako k člověkovi.. 🙂 a chodím na jiné fórum, kde s Krčí mají maminky zkušenosti do tečky naprosto stejné..

Takže mi vadilo to, že jsi mě i celkem urazila, jako bych byla nějaká krkavčí matka, když se chci po porodu vyspat. To je naprosto normální. pro tvou informaci, měla jsem malého bezprostředně po porodu asi 2 hodiny u sebe, byl s námi i manžel! Pak po těžkém krvácení jsem byla ráda, když si ho vzaly sestry a já měla spát (mohla spát) stejně jsem nespala) To že mi sestra na moji žádost, že chci na wc nebyla schopna odpovědět déle jak půl hodiny, a já plná krve a plný močový měchýř, jsem tam brečela (protože hormony pracují) to už taky opomíjíš, že? Když následně laskavě přišla s tím, jak ji nesmírně obtěžuji a šoupla mi bažanta pod zadek, ať se teda vyčůrám a stála nade mnou, tak jistě chápeš, že to nešlo! Šla jsem tudíž sama a byla jsem seřvána jak malé dítě!

Prostě se tam chovají hezky jen k těm, co jsou na nadstandartu, nebo nejsou prvorodičky.

Nemluvě o porodním plánu, o nastřižení, o dolsinu, který jsem nechtěla...atd. atd...a laktační liga to rozhodně není, protože naučit kojit jsem se musela sama, i když jsem od nich pomoc chtěla!

O příšerných pokojích, které zůstali stejné, ještě když tam rodila moje maminka v roce 79 ani nemluvě...

A to, že budete stát se svým novorozeným děťátkem na chodbě vám připadá normální? V průvanu a tam kam chodí lidi a z venku přinášejí všemožné bacily? To vám přijde o.k.? Pak smekám

Jen se modlím za holky, co tam teď jsou rodit, aby tedy nechytly jiného doktora..protože ne vždy, když se chodí ten samý den, je ten samý doktor!

Já chodila pouze úterky a pokaždé tam byl někdo jiný!!!!!!!!!!! Čekala jsem vždy minimálně hodinu a nedejbože, když se šlo na monitor! Další hodina navíc!

Nejsem žádný typ člověka, co si představuje místo porodnice hotel! Chci jen lidský přístup a za své pojištění řádnou péči doktorů a sester!

mili1pu
11. dub 2010

ahojky jsem tu poprvé.za dva týdny mám termín porodu a já zvědavá se na něj koukla na netu 😖 nejvíc mám strach z nástřihu,myslíte že to bolí hodně,nejradši bych ho nechtěla a jdu do hořovic jde z vás také někdo? 😅

marketovna
11. dub 2010

ducky - Já taky čumííííím......si nedávno rodila ne?? 🙂))) To utíká jak bázen ti povím..Jinak já měla o jedno dítě náskok🙂)

Hrusty - my rodili přesně na den? 😲 koukám na to jak blázen, známe se z dubnovek, nebo tady odsud? Jsme zmatena 🙂

ducky
11. dub 2010

Market ono už to tak nedávno není 😀 Malý je 17 měsíců. Budeme mít děcka rok a třičtvrtě od sebe, ale to ty teď taky. Myslím teda druhé a třetí. 😀
Koukala jsem na ty tvoje krásné chlapíky 😀 Chtěli by jste teď holku nebo kluka?

Mili1pu, pokud vím, tak nástřih se provádí při kontrakci, takže maminky většinou říkají, že ho ani necítily. Já sama ti zkušenost neřeknu, byla jsem pod epidurálem, takže jsem nic necítila. 😉

marketovna
11. dub 2010

ducky, jasně že holku 🙂))

No hele my udělali Honzíka když blo Míšovi 16 měsíců a jsou od sbe přesně o dva roky...Míša 3.4. a Honzík 18.4.. Každopádně je to mazec mít je takhle blízko...vy budete mít páreček, to je krásný 😵

marketovna
11. dub 2010

Mili - nástřih vůůůbec nebolííí......Není to vůbec cítit..ale šití cítit je 😒

mili1pu
11. dub 2010

achjo nejradši bych se s toho vykroutila nesnáším jehly,nastřihávají vždycky nešlo by se domluvit třeba jen v nejnutnějším případě? 😉

ducky
11. dub 2010

Tak to ti budu moc držet palce, aby vám to vyšlo. 😉
A třetí jste chtěli nebo to prostě tak vyšlo?
My jsme teda druhé mimi chtěli a radši jsme začli trochu dřív, kdyby to nešlo a najednou bác a za 2 měsíce jsem byla těhu 😀 Původně jsme si říkali, že ty dva roky by byly ideální, jako u vás. Ale je to jedno, je to jen pár měsíců, to se zvládne. 😀
Jj, vyšel páreček. My jsme si teda říkali, že by bylo fajn mít druhou holku, bylo by to jednodušší, ale jsme moc rádi, že čekáme chlapíka. Bude to super. 😀
A třeba se někdy dopracujeme taky na 3, i když jestli, tak bych mezitím šla do práce, ptž bychom potřebovali větší byt 😅 😀

ducky
11. dub 2010

Mili tak ono by to tak mělo být, že stříhat by měli jen když je to potřeba.
Ale zase se toho tolik neboj, ten porod ti vyplaví hromadu hormonů, že na všechnu bolest pak zapomeneš. 😉

mili1pu
11. dub 2010

asi máš pravdu na malou se moc těším a hlavně jsem pěkně nemotorná a tlustá takže na druhou stranu už abych to měla za sebou,známí kolem to měli pěkně rychlí a vždy jim praskla plodová voda ráno,takže čekám jak to bude u mě.přítel jde se mnou nedělám blbost že ne.

vrana
11. dub 2010

Ahoj,
koukám, že se tady rozvířila ne zrovna příjemná debata.

Myslím, že nikdo tady nechce Krč vychvalovat do nebes. Jak už bylo řečeno, pracují tam jenom lidi a narazit ne nepříjemného člověka není tedy nemožné... I já jsem si tam zažila svoje - od nepříjemného incidentu se sestrami, které si dočítaly tady na koni a pak to na mě vytáhly při kontrole, přes naprosto neuvěřitelně nepříjemnou dětskou lékařku, která se o naše dítě starala téměř 14 dní na nedonošeneckém odd., protože malá chytla při porodu jakousi infekci. Nikdo nebyl schopný říct nám co jí je a ty dny, které jsem tam s ní strávila byly opravdu dlouhé a hrozné, protože jsme nevěděli na čem jsme. Můžu si jen domýšlet jestli ta infekce byla chybou Krče a zda v Podolí by se tak nestalo, ale nikdy se to nedozvím.
Přesto Krč s klidem doporučím. Porod proběhl naprosto v pořádku, PA byla vynikající, doktorka jakbysmet. Kontroly před porodem probíhaly jak na běžícím pásu, žádné 3 hodinové čekání jako v Podolí se nekonalo.

Chtěla bych tím říct, aby se maminky, co mají čerstvě před porodem a nevědí do čeho jdou, nebály a nebraly si tolik k srdci negativní zkušenosti. Každá máme jiné nároky, to co někomu vyhovuje, jinému přijde absolutně nepřijatelné...Každá vystupujeme jinak, takže někdo může svým chováním jiné provokovat, proto na něj můžou být ostatní nepříjemní... Důvodů proč být nespokojeni může být mraky, ale důvodů proč být spokojeni taky. V ideálním případě musíte v porodnici zvládnout 3 dny a to se fakt dá, klidně i na klasickém 6 nedělí, je zbytečné jít tam rovnou s obavou co mě naštve, co mi bude vadit a jak blbě se kě mě kdo bude chovat. Všechny popisy co tu každá píšeme jsou ryze subjektivní, proto je nesmysl škatulkovat podle nich celou porodnici. Problém je ten, že o negativní zkušenost se člověk vždycky "podělí rád", kdežto s tou pozitivní už takovou potřebu nemá, proto je nás tu spokojených míň než těch nespokojených.

A ještě bych chtěla dodat k vybavení a prostředí. Jak psala Ducky, na internetu máte fotky, popis a dokonce možnost jít na prohlídku porodnice. Veškeré námytky mi pak přijdou naprosto mimo mísu. Chcete luxus? Jděte na nadstandard. V opačném případě si nechte námytky stranou, protože s prostředím jste se mohly seznámit a pokud vám nevyhovovalo už od počátku, mohly jste jít jinam.

Přeji všem rychlé a klidné porody a především ZDRAVÉ děti. 😵

marti123
11. dub 2010

Vrana- na internetu jsou pouze fota z nadstandartu, ne však s klasického šestinedělí, to už tam raději neukazují 😉

ducky
11. dub 2010

Mili pokud to tak oba chcete, tak blbost určitě neděláš. Můj manžel tam se mnou taky byl, jen teda dostal radu ať stojí u hlavy a to stál. 😉

mili1pu
11. dub 2010

Ducky tak to jsem svému řekla taky dolu mi koukat nemusí,ale přála jsem si ho jako podporu a řekl že pujde. 😀 .tak snad to bude ok.ka 😎ždopádně se modlim abych nepřenášela.také se ti to blíží viď ,ale už aspoň víš do čeho jdeš a kam jdeš rodit? 😵 🙂

ducky
11. dub 2010

Mili to se nedá nikdy odhadnout, jestli budeš nebo nebudeš přenášet. Uvidíš, však ono to prostě najednou přijde. 😉
A to, že vím do čeho jdu je možná skoro horší. 😀 Ale zas to ber tak, že kdyby ten porod byl tak strašný, tak ženský druhý děti nemají. 😉 A rodit jdu do Krče.

marketovna
11. dub 2010

Marti - já teda nevím, neviděla jsem fotku z nastandart. můžeš hodit odakz?? Ono jde taky o to, jakje nadstand....Kámoška byla v krči na nadstadart a vypadal stejně jako pokoj šestinedělí, akorát tam byla sama a měla lepší služby možná.....

Mili - chlap u porodu je to to nejlepší!
Jak píše Ducky, nástři se dělá opravdu když je potřeba, zbytečně to nedělaj...

Ducky - třetí jsme plánovalijen v březnu s tím, že když se to tento měsíce nepovede, necháme to na příští rok, po škole....příští rok končím, takže jsem na sbe děsně zvědavá 🙂)

marketovna
11. dub 2010

Mili, manža ti bude stát u hlavy, bude tě utěšovat a držet za ruku.... 😉 Můj manžel viděla, jak se Honzík poprvé nadechl..krása🙂

Jinak já teda měla z druhýho porodu větší hrůzu, než z prvního..Ale druhej porod byl tena suprovej!

mili1pu
11. dub 2010

měli jste připravený porodní plán?já žádný nemám ani jsem nebila na žádným kurzu 😅 , já doufám že se v porodnici ňák domluvím,říká se že pokud je ňáká moc uječená nebo toho chce moc tak k ní nejsou zrovna příjmní 😒 .ja jdu ve středu na kontrolu a řeknu si o recept na to projímadlo yal nechci klistýr,tak snad jim to nebude vadit,kámoška řikala že už je to docela běžné.

marti123
11. dub 2010

Market- až najdu hodím, jen že na netu jsou fotky z nadstandartu, z klasického šestinedělí nee...

marti123
11. dub 2010

Tady zkopírování zážitků z Krče z jiného fóra :

http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

A tady odkaz na fota! pozor, nejdená se o klasické šestinedělí, nýbrž nadstandart!

http://www.ftn.cz/pacientum-a-verejnosti/oddele...

marketovna
11. dub 2010

Marti, právě že ten nadstandart je na stejný úrovni jako šestinedělí..faktjo...pokud jsi nenašla právě nějaký luxusní fotky .)))

Mili, já nechodila na kurzy, ani neměla plán...prostě jsem bud ležela, nebo chodila a polohovala.....já křičet nemohla, prootže to byly takový bolesti, že jsem jen pocitvě dýchala.....řvaní mi bralo kyslík...takže tak...Není důvod ječet, nepomůžeš si tím...a představit si, holky rodí 12 hodin i dýl a kdyby měly křičet celou dobu, tak prostě sprdáka dostanou! 🙂 bohužel :(

mili1pu
11. dub 2010

jéje to bych přišla i o hlasivky,taková cíťa snad nejsem a něco snesu,ale 12hodin je dost 😲 .no teď už mi stejně nic nezbývá 🙂, nejvíc mám strach s toho že ze samotnýho porodu strach nemám, jen s toho okolo ale když řikáte že to není tak hrozný. tak snad to přežiju 😀 😀

mandragora10
11. dub 2010

Teda holky, koukam, ze tady se ale za posledni tri dny rozbehla diskuse 😉 Ja osobne jsem vdecna jak za pozitivni, tak negativni zkusenosti....clovek aspon vi, do ceho asi jde a co by ho treba mohlo prekvapit. Ja jsem vsebecne spis optimistka, takze verim, ze vse probehne v pohode.....jsem typ cloveka, co duveruje lekarum, porodnim asistentkam....je to muj prvni porod, takze nevim, do ceho jdu, nepisu si porodni plan...jen chci, aby se mnou kazdy krok diskutovali a vse mi vysvetlili. Tak uvidime, jaka bude realita. Je to vzdy o tom, na jake lidi zrovna clovek narazi, v jake nalade atd.
Porodnici jsem si prohlidla, vim, ze to tam neni nejake moderni, luxusni, jaky je rozdil mezi nadstandardem a normalnim pokojem....takze kdyz mi nedopadne nadstandard, hold to budu muset par dnu zvladnout na normalnim.
Tak uz se tesim, az sem budu moct napsat vlastni zkusenost 🙂

ducky
11. dub 2010

Markét a ono to klaplo 😀 Tak jako hukot to asi bude, ale to dáš. Už jsi zkušená mamina 😉 A navíc tohle bude určitě naprosto vzorná holčička 😀

Mili porodní plán jsem neměla, taky jsem člověk, který důvěřuje personálu nemocnice. 😉 A nevím, ten Yal jestli není zbytečný, názory se různí, aby tady se mnou o tom zase někdo nechtěl debatovat, každopádně já ho měla, ale nakonec jsem si nechala dát klasický klystýr a Yal mi tady zůstal doma.

Marti123 já si nepotřebuju číst zážitky jiných osob, já v Krči rodila. A ten, kdo se teprve rozhoduje, tak si určitě diskuze najde. Takže myslím, že tady už je tvůj odkaz zbytečný.

marti123
11. dub 2010

Markét- není na stejné úrovni, vždyť jsem tam rodila v listopadu a byla jsem jak na klasickém šestinedělí, tak na nandstandartu 😉

mili1pu
11. dub 2010

ducky proč sis ho nedala když jsi ho měla?já nevím hadičku do zadečku a pak pul litru vody do toho se mi nechce 🤐

mili1pu
11. dub 2010

mandragora-koukám že dlouho na své skušenosti už čekat nebudeš vid každopádně držím palečky,já pokoje tolik neřeším spíš ať mě pak pustí co nejdřív. 🙂 doma je doma držím pěstí to je štěstí ať ti vše dobře dopadne a narazíš na supr čupr doktory a sestřičky 😀

mili1pu
11. dub 2010

holky mám druhý termín dřív jak první podle kterého bych se měla víc orientovat,vím že se to nedá přesně říct ale abych měla aspoň ňákou představu, první termín mám 1.5. a druhý 21.4. ten mám podle pohybů.malá se teď vrtí hodně a pěkně kope až mě to už i bolí má sílu 😝 😀

ducky
11. dub 2010

Mili protože mi PA říkala, že je vcelku na nic, že nevyprázdní. Tak jsem se nakonec rozhodla, že si nechám dát klystýr. Není to nic hrozného. 😉
A termín se bere podle MS, pouze pokud se liší od termínu dle UTZ víc jak o 14 dní, bere se ten podle UTZ. Aspoň teda myslím, že to tak je.

hrusti
11. dub 2010

Market, muj Honzik se narodil taky 18. dubna. Ale rodila jsem odpoledne a mela jsem cisare a po nem byla na JIPce a pak na nadstandardu, tak nevim, jestli se zname s porodky 😅

Holky, u toho nadstandardu zalezi jak drahy mate pokoj. Nadstandard s nejnizsi cenou nejspis odpovida sestinedeli, u tech drazsich jsou postele na ovladani, kde si muzete nastavit vysku, sklon atd.

Ad odpocinek a hlidani deti po porodu... jak psala Ducky, je to na domluve. Ja jsem mela po porodu komplikace, zanet, vysoke teploty, atb., takze po domluve s detskou dr mi v noci sestricky H. hlidaly, abych se vyspala a zbavila se tech teplot a mohla jit brzy domu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru