Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jajinka27
11. dub 2010

hmm se to tu rozjelo 🙂)

já přenášela snad věčnost, tzn 10 dní a pak 7 dní v porodce, takže vlastně 17 dní 😅

jajinka27
11. dub 2010

ad nadstandart, já měla nejlevnější a byla tam společná koupelna s wc a telka a vymalováno, ale postel jak nahoře a okna ty taky mohli vyměnit, těma fučelo až hrůza

adelaz
11. dub 2010

ducky: mě malej zlobí už asi 4 měsíce, takže to vydržet musím🙂 ale je to vtipný... 😀 at si zlobí já to vydržím🙂

mili1pu
11. dub 2010

ducky- ozvy plodu a čípek teda kontroluje ale jestli ten zbytek se dělá ultrazvukem tak teda vůbec 🙄 ,sám za celou dobu dělal ult. jen dvakrát na začátku a ke konci tak třeba teď ve středu to jdu zrovna na kontrolu.podle vyprávění mi připadá že nedělá vše co má,nebo já nevim. 😕

adelaz- opravdu tolik jo?ja jdu teda do hořovic a bratránka holka tam rodila před 4MI MĚSÍCI a mela epidural a neřikala že by něco platila,ale je možné že se nezmínila. 🙂

mili1pu
11. dub 2010

jajinka- to jsi přenášela teda dlouho a porod normální, nebo císařem,prý se pak dělá 😝

adelaz
11. dub 2010

Mili: no já mám pocit, že se snad platí jen v Krči🙂 Oni na to mají firmu co tam dojíždí... ale jsou to prý nejlepší anesteziologové v celé ČR profesionálové, co o tebe celou dobu pečují... to říkal můj gynekolog... je to dost peněz... ale co... když to v tu chvíli potřebuješ tak na prachy nemyslíš🙂

mili1pu
11. dub 2010

no v hořovicích to teď udělali nově a prý jsou tam sprchy a záchody na každém pokoji a i prý televize ale o nich to nevim na jisto 😀 .

jajinka27
11. dub 2010

mili...nakonec císař, protože porod nepostupoval a já měla už dlouho píchlou plodovku a malej zlobil v bříšku 😔
ještě že to ukončili, protože nedýchal když se narodil ☹

mili1pu
11. dub 2010

adel- tak to je jasný v tom případě jdou korunky stranou to se dá vždy ňák udělat,aha tak tojo v hoř. mají anesteziologa prý 24hod. dejme tomu pořád. 😀 😲 já na to včéra koukala na netu, tak to vím,jsem zvědavá 😀 a koukala jsem taky na ukázky porodů a to zas moc pěkné nebilo podíval se i přítel a naštěstí ho to neodradilo a prý to zvládnem.ale jemu se nebude soukat dítko ven 😀 😀

ducky
11. dub 2010

Mili jinde se neplatí, jak píše Adel, v Krči jezdí anesteziologové interní. Ke mě přijel nejdřív jeden, ten mi ho napíchl, posléze přijel druhý dr. a ten byl celou dobu porodu se mnou, epi mi dávkoval dle potřeby. Druhý den mě pak přišel zkontrolovat, jestli je vše v pořádku. Byli moc milí a nelituju těch peněz, po 30ti hodinách nespaní a kontrakcí nevedoucích k porodu jsem byla ráda, že si můžu trochu odfrknout. Navíc mi nakonec pomohl se otevřít a mohla jsem porodit normálně.
Jinak svého dr. se zeptej, je možné, že vše kontroluje a nic neříká, ale asi by tě měl předat do porodky, aby si se i seznámila s prostředím a aby tě už měli pod dohledem.

Adel 😀 Jsem fakt zvědavá, jak to bude čipera až se narodí. 😀 Já jsem akorát očutávána. Je zajímavý, že jsem to měla i s malou, jen jsem sedla ke Koníku, tak šup, už mě čutala 😀 Jsem jí vždycky říkala, že ví, že se koukám na jiný miminka 😀 Ale teď teda nevím, co malýmu vadí, když jen píšu. Možná ví, že píšu o něm 😀

mili1pu
11. dub 2010

jajinko to jsem si myslela ale pravidlem to být také nemusí,četla jsem že dlouho přenášené jdou většinou císařem,kuli různým problémům např. tvůj nebo že je mimi moc veliké atd. 😨 ,ale hlavně že vše dobře dopadlo 😉 🙂 ,ale asi i tak to bil zážitek vid ☹

adelaz
11. dub 2010

Mili: já mám manžela Fina, k porodu se mu nechce tak ho nenutím a představa, že rodím a do toho miláčkovi překládám co má dělat nebo že může fotit nebo něco co řekne sestra tak jsem celkem ráda že tam nebude:D Půjde se mnou švagrová🙂 Která má už dva porody za sebou a jsme jak sestry takže jsem ráda že mě podpoří🙂 a hlavně to chce vidět i z jiné strany😀
Na porody se nekoukej!!!! Se jen vyděsíš🙂

marti123
11. dub 2010

Jájinko- mrzí mě, jak jsi měla těžký porod ale nemůžu si pomoct, přijde mi to jako chyba personálu, protože kdyby tě nenechali tak dlouho přenášet a porod vyvolali dříve, nemuselo to tak dopadnout..se nedivím, že se ti malinkej dusil v té napíchlé a ještě k tomu staré plodové vodě..takhle daleko by to teda neměli nechat zajít 😒

adelaz
11. dub 2010

ducky: já myslím, že náš piškot bude hyper aktivní 😅 uvidíme😀 každopádně už se na něj opravdu těším🙂

mili1pu
11. dub 2010

ducky tolik hodin no to je přece hrozné,ja si tady v duchu představuji jak mi praskne voda vklidu vemu saky paky a pojedu a dvou hodin porozeno 😀 jsem asi naivní co obvzlášť když je to mé první 😅

adelaz
11. dub 2010

Mili: já si to taky takhle říkám🙂 ale to je jen obrana proti strachu🙂 Mamina rodila tři dny🙂 a jelikož jsem po ní a celý těhu probíhá stejně jako u ní tak si prostě dodávám odvahu tím, že si říkám praskne voda a za hodku je malej venku😀

mili1pu
11. dub 2010

adel třeba bude 😀 , já naší malí říkám kopálistová, dost najevo mi vždy dává když si blbě sednu 😅 ani mírný předklon v sedě mi nedovolí 😠 ale asi jí tlačím,mámin přítel by řekl ještě neni ani na světě a už zlobí smrádě jedno,on má trošku jinej humor 😀 😀 ale vždy se tomu zasmějem

jajinka27
11. dub 2010

marti...no těžko říct, kde se stala chyba, např můj gynekolog mi napsal blbě termín porodu, sice jen 5 dní ale mohlo to udělat své....mohli mi v Krči dát tabletu ráno a večer a třeba by to šlo, nevim
ale přesto se tam ke mě všichni chovali moc hezky a snažili se mi pomoct....

já nemám ráda ty velké porodnice typ apolinář a podolí, hlavně mi přijde ted v podoli dost potupne cekat tam nekdy od 6 od rana abych se tam dostala 😖

mili1pu
11. dub 2010

marti já si také myslím že jí to možná měli vyvolat dřív, aby právě nenastali žádné problémi. 😨

mili1pu
11. dub 2010

adel mě každý říká ať SE HÝBU PROSTĚ POHYB,pak je to prý jak na horské dráze přítele sestřenka rodila minulí měsíc, pořád všude chodila pěšky, v 5:30 jí praskla voda o hodinu dýl jí volali sanitu a za sedum min. sedum se malej narodil, ten její nestich dojed ani k porodu,a to má první 😎 😠 to bych taky chtěla aktivní maminy prý to mají snažší 🙂

adelaz
11. dub 2010

Mili: jdu cvičit papa😀

ducky
11. dub 2010

Holky uvidíte, jak se říká nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Prostě uvidíte, nic nečekejte, nepřemýšlejte, berte to tak, jak to přijde. Ano, rodila jsem dlouho, ale dalo se to kupodivu zvládnout, ty hormony vás prostě nenechají padnout. Manža se divil, že jsem malou rychle vytlačila, když jsem 36 hodin nespala, ale prostě najednou ta síla ve mě byla.
Určitě to taky zvládnete. 😉

Přeji vám hezký večer

mili1pu
11. dub 2010

adel hlavně to nepežeň, ať nejedeš dnes 😀
ducky ono to tak stejně dopadne prostě to přijde a teď už si to stejně nerozmyslíme. 😀 🙂
ráda jsem pokecala s tak milými lidičkami maminami jako jste vy, také přeji krásný zbytek večera papa třeba zas příště 🙂 😉

berunka
11. dub 2010

Holky at si vyberete jakoukoli porodnici můzete vsude narazit na debila.Ja jsem U Apolinare narazila na super doktora a to jsem mela akutniho cisare.A pro info ted se asi skoro ve vsech porodniccih musi registrovat az od 14tt a ceka se vsude.A navic se podepisuje papir,ze kdyz prijedes mimo terminy a maji plno muzou te poslat do jine porodnice.

jajinka27
11. dub 2010

beru děkujem za názor, ale že jsi narazila na super mudr u Apolinare napis spis tam ne sem 😉

a opravdu je rozdíl v registraci v Krči a v Podolí nebo Apolináři 😝

berunka
11. dub 2010

Jajo tady nejde o vychvalovani Apíolinare,ale o to ze vsude narazis na blbce... Navíc registrace se od doby,kdy jsme rodily my dve zmenila.Ale asi mas lepsi info.

ducky
12. dub 2010

Berunko děkujeme za příspěvek, to máš jistě pravdu, že na blbce narazíš prostě všude, navíc se to netýká jen porodnic, ale prostě obecného života. Jája jen myslela, že to, že jsi narazila na dobrého lékaře by asi chtěly vědět holky spíš v diskuzi Apolinář, rodičkám z Krče tahle info opravdu moc nepomůže 😉 😀
Každopádně já mám poměrně čerstvou zkušenost z registrace a do Krče jsem si ve 12tt zavolala telefonem, zaregistrovala jsem se naprosto bez problémů, pár dní na to, když jsem získala průkazku jsem si tam zajela pro razítko.
Co jsem slyšela o Podolí se mi vůbec nelíbilo, přesně 14+0 jdeš čekat do fronty, vstáváš kvůli tomu bůh ví kdy brzo ráno,aby jsi v 6 už byla na místě a pak se ti taky může stát, že tam nějaká holka drží místo ještě jiné, do toho tam zavolá jiná telefonem a rázem se tam už nedostaneš. 😝 A co vím, tak se to stále nezměnilo. Jak to chodí u Apolináře to nevím vůbec, nicméně registrce v Krči probíhá bez stresu, stání ve frontě brzy ráno, prostě pohodička klídeček 😉 😀

hrusti
12. dub 2010

Kaci, haha, do Podoli pry se chodit cekat od 5 hod 😲
Kamoska byla nedavno u Apolinare a pry to byla taky masovka. Je to tam nejak odpoledne/po obede a jela tam uz dopolko, aby se tam dostala.
Takze z tohoto hlediska je registrace v Krci opravdu pohodicka 😀

blanches
12. dub 2010

Mili ta hadička je úplně v poho a ta voda, prohřeje to střeva a pak se urychlí otvírání, teda jak komu, ale nění to vůbec hrozné. Já se toho původně také bála a řešila to tady s holkama, že vody bude moc, ale není to tak. Na šití mě umrtvili a dalo se to, nebylo to zrovna příjemné, ale po těch kontrakcích co jsem měla poslední 3 hodiny a po porodu je to brnkačka 😀 😀 porod jsem popisovala hned po, najdu a zkopíruji 😉
Jinak Hořovice je dobrá porodnice, rodila tam táty přítelkyně před rokem a nemohla si je vynachválit, zařízení tam mají na super úrovni, kdybych bydlela tím směrem tak tam jdu také rodit, ale Krč máme nejblíž a rodit se tam dalo 😀 😀 Zkus si tady najít tema porodnice Hořovice, tam budou zkušenosti holek co tam rodili 😉

blanches
12. dub 2010

Mili slíbený popis porodu
V 18 hod, začaly první kontrakce, jak silnější menstruace, po sprše nepřestaly, když jsem je měla hodinu po 5 minutách, tak jsme jeli. Do Krče jsme přijeli okolo 22 hod, byla tam paní doktorka Vacková, vyšetřila mě a zjistila, že jsem na 4 cm, zatím stále bolesti, jak silná menstruace. Pak byl příjem u PA Jarušky Svobodvé, která se o nás celou dobu starala a byla úžasná. Ale abych pokračovala, měla jsem streptokola, museli mi dát antibiotika a potřebovali, abych neporodila dříve jak do 4 hodin, kvůli účinku. Pak klistýr, sprcha a další vyšetření a bylo po půlnoci hod a já byla už sroko na 7 cm, bolest kontrakcí dá se říct v pohodě . Když bylo před druhou hodinou, což jsem byla už téměř otevřená 9cm, tak mi píchli vodu a zjistili, že malej není srotovanej do pánve a je moc vysoko, takže mi dali oxitocin a nechali mě ležet na boku, aby se dostal kam potřebovali. Jenže on nesestupoval a byl stále ve špatné poloze, řekli, že když nesestoupí do 4 hodin tak císař, pořád se chodili na mě koukat, ji jiný doktoři a radili se. Kontrakce od těch 2 hodin byly šílené, celá jsem se klepala a Peťa se o mě staral, otíral mi obličej, dával napít, moc mi pomáhal, bez něj bych to snad nezvládla. Nejhorší bylo, že se mi chtělo tlačit a nesměla jsem. No pak se povedlo, že se správně natočil a sestoupil o něco níž, takže v 5 hodin naběhly na sál PA a paní doktorka Vacková, musela jsem do tlačení dát všechny síly a PA mi skočila na břicho, už jsem nemohla a oni pořád tlačte, tak jsem dala opravdu všechnu sílu, kterou jsem ještě měla a hlava byla venku a pak ještě jedno zatlačení a Honzík byl venku celý v 5:10. Ptala jsem se potom paní dokorky jestli mě nastřihávala, tak mi řekla, že ano, vůbec jsem o tom nevěděla.

omlouvám se za tu chybu viz výše
😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru