Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jajinka27
16. dub 2010

Hani...Matýsek občas zapomene dýchat :((

vrana
17. dub 2010

Aha 😕 a čím to je? ☹

adelaz
17. dub 2010

Tak dneska mi porodila kamarádka co se mnou chodila do poradny... měla termín týden po mně potvůrka🙂

ducky
17. dub 2010

Adel neboj, však se taky dočkáš 😉

Hani Kativka psala, že lékaři zatím neví, že testy měl Matýsek v pořádku. ☹

adelaz
18. dub 2010

Holčiny, ještě jsem se chtěla zeptat jak je to v Krči když chci a nechci manžela u porodu, jestli je možné aby se mnou byl celou dobu a na tlačení a šití a tak aby šel ven? Je to možné? Nebo když tam je tak tam musí být furt??🙂

jajinka27
18. dub 2010

adel...ne manža klidně může odejít když bude chtít 🙂) půjde s tebou?

adelaz
18. dub 2010

Jajinka: celý těhu říká, že ne a měla jít švagrová jak sem psala, ale včera jsme si povídali a dohodli se, že na přípravě i na sále bude se mnou a až půjde do tuhého tak že může jít ven, aby neviděl krev a tak🙂 Jsem fakt šťastná, protože jsem chtěla aby malýho viděl jako první teda se mnou a aby byl s námi🙂 jsem fakt šťastná🙂

kativka
18. dub 2010

Adel tak to je super, ze zmenil nazor 🙂 samozrejme ho neznam, ale myslim, ze neodejde. ten muj se taky desne bal, ze to tam s nim treba flakne a naopak se od miminka vratil za mniu, protoze vedel, ze ja ho ted potrebuju vic a byl se mnou u siti u vseho, no a kdyz odejde, tak aspon bude na sale vic mista. nikdo ho kontrolovat nebude, proste najednou odejde. muze byt s mimcem, kdyz ho budou osetrovat a tebe mezitim daji dokupy 🙂 🙂
ja myslela, ze uz tu dnes nebudes...ale mimis ma urcite duvod proc jeste nechce! treba si pocka, az nebude ve vzduchu sopecny prach 😀

vrana: jak psala jajinka, nevime, proc se zapomina. proste jednou tydne nam houka alarm a matys nedycha. ale neni modrej nic. spi jen tak hluboko, ze zapomene dychat. to se pry miminkum obcas stava. nevime, zda by se rozdychal sam, treba ma jen delsi pauzu, oni jsou monitory hodne citlivy, nebo zda by byl prusvih. doktorka se obava syndromu nahlyho umrti, ale testy nam vysly vsechno ok. takze ted nezbyva nez ho nechavat spat jen v postylce, abychom to vedeli, ze nedycha.

nemate nekdo zkusenosti s monitorem, co se dava na plinku?chceme byt rochu mobilni a nocovat i jinde nez doma 🙂

adelaz
18. dub 2010

Kativka: já si myslela, že už tu taky nebudu:D měla jsem včera takový poslíčky, že mi dřevěněla celá noha... ale nakonec nic😀 Jinak já jsem taky děsně ráda, že jde🙂 i kdyby odešel tak mi to je jedno, spíš ten čas před tím a potom aby byl se mnou🙂
Jinak já od malinka večer spím tak tvrdě, že do mě buď naši a nebo i manžel schválně strčí aby veděli jestli dýchám... Mám takovej ten dech jak mrtvej člověk... prostě se pořádně nehýbu a není slyšet dýchání... Tak třeba má Matýsek něco podobného🙂 Důležitý je že mu nezjistili žádnou vadu!

jajinka27
18. dub 2010

adel..to je super že půjde s tebou 😉

vrana
18. dub 2010

Kativ aha, no to je hrozný ☹ a nezjišťovali jste jestli ten monitor není nějak kazový že by houkal falešně? Ta prodleva u miminek být může, to jsem taky četla ještě před porodem, pravda že komu by se chtělo zkoušet jestli se sám nadechne po delší době. ☹ Je mi to líto

renejaarudolf
18. dub 2010

Ahoj holky, chcela by som sa spytat ako je to v tom 35tt?Mam si zavolat do porodnice a objednatsa do poradny alebo tam musim osobne. Viem že mi to pri registraci ta pani hovorila, ale samozrejme som si to nepoznacila nikde a už si nie som ista 😒 .Dakujem

hrusti
19. dub 2010

Rene, musis tam osobne, protoze musis vyplnit porodopis a podepsat nejake papiry ohledne porodu.

Adel je jeste cela??? 😀 😀 😀

adelaz
19. dub 2010

Hrusti: 😠 jo jsem... dneska máme druhý termín tak čekám🙂

ducky
19. dub 2010

Rene musíš pak do Krče Po-Čt ve 12 hodin na sepsání porodopisu. K tomu budeš potřebovat průkazku, výsledky krve od tvého gyndr. a seznam léků, které jsi užívala v těhu. Připrav se na to, že chtějí rodinnou anamnézu, tzn. i ze strany partnera, dokonce pokud se dobře pamatuju, tak i RČ partnera.

Adel co tu děláš??? Ty máš rodit přece. 😝 😀 Né promiň, tě nebudu zlobit. 😉 Však on si to ten tvůj chlapík rozmyslí, kdy bude chtít na svět, neboj. 😉

adelaz
19. dub 2010

ducky: čekám čekám🙂 asi začnu chodit po baráku nahorů a dolů... 😀 chichi

ducky
19. dub 2010

Adel a co ten nápoj na vyvolání porodu? Je to ve stejné sekci Porod. Nevím, kdo to psala, že si ho dal a rodil, tak třeba by to zabralo 😉

adelaz
19. dub 2010

Ducky: asi se na to podívám, ale ono to přijde samo🙂 nevím jestli má smysl to vyvolávat... Mám takovej ten pocit, že to má přijít samo...🙂

kativka
19. dub 2010

adel: to neni vyvolávání, on pokud nebude malej pripravenej, tak to s tebou nic neudela. ale vidis jak jsme dopadly ja a mandragora, vyslo to 🙂 rozhodne lepsi si uvarit skorici s hrebickem nez aby tam pak oni do tebe pichali vyvolavacku. 🙂 stejne uz jsi vyvolavala - vinecko, romantika s partenerem, tak caj je jen dalsi etapa. jo a taky jsem chodila do patyho patrea pesky, nekolikrat denne a vubec jsem se nesetrila. zehleni, vareni atd. ale mimis byl na ceste uz od 32. tt, tak je to neco jineho, ale za zkousku to stoji 😀

vrana monitor funguje, byl v servisu a on opravdu nedycha. nebo jak pise adel, mozna dycha tak melce, ze to monitor nezaznamena a ja to necitim. jenze jak zjistovat, ze?nekdo radil zrcatko pod nos, ale v tu chvili nemas na pokusy naladu a snazis se ho nadechnout jak nejrychlejc to jde. uz jsme se s tim smirili, mozna je to plany poplach, proto uvazujem o tom monitoru na plinku. jenze tam staci, aby plinka bkbe sjela a bude houkat taky. a nebo nam to jen potvrdi, ze si ty apnoicky pauzy fakt dela a budem jeste vic ve stresu. takhle si rikame a uklidnujeme se, ze dycha. kamaradka mela ten monitor mesic pred nami a nepipal jim, takze v nem to fakt neni. ji verim vic nez servisu.

adelaz
19. dub 2010

Kativka: tak že bych šla do krámu pro koření😀 možná jo... 🙂 aspoň se projdu🙂 skořici doma mám ale hřebíček nee.

adelaz
19. dub 2010

Kativka: tobě to taky pomohlo jo??🙂 jak rychle? ještě ten den a nebo jak píšou do dvou dnů?
Mandragorku by už měli pustit ne? Tak snad nám brzy napíše své zkušenosti🙂

adelaz
19. dub 2010

Jdu nakupovat, jen nevím kde koupím ten sporýš ani nevím co to je😀 ale nějaká slečna to nahradila oregánem🙂 tak uvidíme... se z toho možná spíš poblinkám😀

adelaz
19. dub 2010

Že já někam lezla.... 1300Kč fuč😀
Ale mám dvě krásný sady spodního prádla... který nevím jestli mi bude až se mi nalejou prsa😀 ale třeba zůstanou stejná😀 Ale prostě jsem neodolala😀 poprvé co mi sedlo prádlo na první pokus🙂 tak jsem musela...

Jinak odvárek je hotový, ale že by se mi do něj zrovna dvakrát chtělo😀 no uvidíme co to se mnou udělá...

A ještě jsem koupila malýmu prďácký šortky a tričko🙂 to bude frajer😀

kativka
19. dub 2010

adel:jen nakupuj, dokud to jde, ja uz se tesim, az nam skonci sestinedeli a vyrazim na nakupy 🙂 odvarek jsem si udelala v pondeli odpo a ctvrtek rano jsme rodili. manragora ho myslim delala v utery rano🙂

holky, davate jeste mimisum cepicky? on ma vzdycky hrozne zaparenou hlavu a to davam tenouckou. telicko nema nijak spoceny, myslim, ze ho moc neoblekam

terous01
19. dub 2010

kativka: ja cepicku porad davam, tenouckou, malej ma teda zaparenou hlavu jen nekdy, jen mam starch, aby mi nenastydnul a neofoukaly mu usi .. 😉

vrana
19. dub 2010

Ahoj holky,
adel držím palečky ať odvárek zabere 🙂

Kativtak to je mi moc líto, to jsem netušila, promiň. ☹

my už sice mimís nejsme, ale čepičku má zatím pořád, dávám jí dírkatou háčkovanou, ale dávám

adelaz
19. dub 2010

Odvar byl pěkně hnusnej... přistoupím k romantice s manželem... to bude zábavnější😀

monivo
19. dub 2010

kativka, já bych s prckem mezi lidi moc nepospíchala. Hodně prý řádí střevní viroza, takže se bojim mezi lidi jezdit.

Dnes bylo opravdu teplo, tak jsem taky přemýšlela, jestli nemám dát slabší čepičku, ale spocená nebyla.

terous: už je Olík zdráv?

terous01
19. dub 2010

monivo: uz se z toho dostal, zitra jdem konecne na ockovani, jak byl nemocny, tak nam pani doktorka ockovani odlozila. tak se muzem v tydnu domluvit a jit na vychazku 🙂 jen doufam, ze nebude mit po te hexavakcine a pneumokokum horecky 😒 nemate s tim holky nekdo zkusenost?

jajinka27
19. dub 2010

střevní chřipku potvrzuju, právě jsem jí prodělala, bléééééé

terous...Tomík měl horečky snad po každém očkování

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru