Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

kativka
30. dub 2010

adel, gratuluju 😎

mandragora10
30. dub 2010

Adelko, super, moc s Tomaskem gratulujeme a diky za popis, koukam, ze jsi si to taky uzila....nakonec zlatej epidural, vid? Jinak se tam clovek trapi dva dny. Tak drzim palecky, at jde kojeni a at je Markus hodne a zdrave miminko

blanches
30. dub 2010

Ahojky,

dlouho jsem se tu neukázala, tak jsem Vás dočetla.
😀

GRATULUJI ADEL!!! Jsi moc statečná holka, takový dlouhý a vyčerpávající porod, to je teda síla. Markus je úžasný.

Honzíček přes den už tolik nespinká a tak se mu věnuji a když spí, tak se snažím zvládat domácnost, nebo jsme venku na procházce, takže na internet nemám moc času 😅 .

My kojíme super, přes den si ho dávám na normální polštář a sedím na gauči a vyhovuje nám to a v noci kojím vleže. Honzík je vždy tak hladový, že se přisaje i po tmě během vteřiny. Byli jsme na kyčlích a máme je v pořádku, je stejně velký jako děti co mají 3 měsíce, měří 57 cm a váží kolem 5 kil, nevím přesně, příští týden jdeme do poradny. Na postýlku už si pomalu ale jistě zvyká a někdy v ní i vydrží celou noc, ale někdy také ne a je vzhůru, ale už se to lepší.
Kativ to máte takového cestovatele, hlavně aby byl v pořádku a pořád krásně dýchal.
Monivo Terka už má úžasnou váhu, za rok dožene děti co jsou narozené stejně 😉

cervikova
30. dub 2010

Adel moc gratuluju.Při čtení tvého příspěvku i slza ukápla 😀 Přeju hodně štěstí

monivo
30. dub 2010

ahoj holky,

Adel, moc gratuluji. Teda, jsi bojovnice, muselo to být fakt náročný. Mimochodem, máte pěkné datum svatby. My se také s manžou brali 14.6.2008, v Průhonicích. Kde Vy? 🙂

adelaz
1. kvě 2010

monivo: ahojky děkuju jojo bylo to celkem náročný, ale poprvadě už si to nepamatuju😀
my se brali ve Viničním Altánu

jajinka27
1. kvě 2010

adel...tak si dej prďolu do pasu, ať tam nemáš ty týdny 😉

blanches
2. kvě 2010

Monivo jé my se také brali v Průhonicích 😀 7.6.2008 😉 😉

adelaz
2. kvě 2010

Holky mám dotázek, dudlaj vaši nejmenší dudlíky?? Od kdy jste je začli používat teda jestli používáte... Náš malej by dudlal furt tak mu dáváme prstík a už nás to dost neba ...

hrusti
2. kvě 2010

Adel, jestli se ti rozbehla laktace, tak prckovi muzes dudlika dat. Ja jsem ho zacala davat po prichodu z porodnice 😉 A jsem na nem zavisly doted 😅

adelaz
2. kvě 2010

No mléko teče ne nějak extra ale teče tak já ho asi taky zkusím...🙂

adelaz
2. kvě 2010

Mandragora: ahojky tak co jak s malým zápasíte?🙂 jak spinká ?? Já se tak nějak vzpamatovávám, jsem docela dost unavená a potřebovala bych se aspoň jednu noc vyspat, ale to asi ještě dlouho nehrozí😀

monivo
2. kvě 2010

blanches, a brali jste se na zámku nebo v dendrologické zahradě? Byli to dost nervy kvůli počasí, když je to obojí venku.

Mám dotaz. Terezka stále nechce dudlíka. Mám Avent, Nuk, Canpol Babies a nic nechce. Jak to udělat, aby si ho vzala? Ráda bych, aby si ho vzala. Posledních pár dní nás dost zlobí. Jak přes den, tak v noci. Myslím, že se vždy málo nají, je rychle unavená, takže po pár minutách přestane pít a spí a z druhého už vůbec nechce. Taky si někdy vůbec nekrkne. Dávám ji na rameno, to je asi normální, ne? A pak přes den spí tak hodinu, pak se vzbudí a brečí, už nechce spát. A chce znova jíst, teda aspoň si to myslím. V noci to samé. Už mě to unavuje ☹

hrusti
3. kvě 2010

Moni, zkus obycejnou kyticku-dudlik z drogerie za dvacku. Ta vetsinou ma u deti uspech, kdyz jine dudany nechteji. Honzik si taky obcas vubec nekrknul a to jsem ho treba nosila pul hodiny na rameni a prd ☹ Pozdeji se mi osvedcila poloha, ze ja jsem si sedla do pololehu-polosedu (vetsinou do cela postele a podlozila si zada polstari) a prcka dala na sebe na brisko a to si krknul za chvilku. Ja jsem nekojila, ale nekde jsem cetla, ze se muze kojit uz po 2 hod., tak muzes zkusit Terezce zkratit interval kojeni, treba ma opravdu po tech 3 hod. hlad. Doufam, ze ti poradi holky, co kojily 🙂

mandragora10
3. kvě 2010

Ahoj holky,

tak my taky s Tomaskem docela zapasime....v pohode spi v tri hodinovych intervalech mezi kojenim od poledne skoro do pulnoci, to ani moc nebreci, jen kdyz nestiham pripravit pred kojenim nutriton kvuli blinkani. Ale zhruba od 2 nebo od 3 od rana, vzdy po kojeni, zacne zlobit.....pobrekava a pritom nemam pocit, ze by ho zlobily prdiky....prdi a kaka docela bez problemu a casto 😉 ....jedine, co zabira, je dudlik....mame z DM...takovou kyticku....ale kazdou chvili ho vyplivava, pak zacne rvat, takze v podstate cele casne rano az do poledne jen podavam dudlik a uklidnuju. Uz taky padam unavou, na dnesek jsem spala 3 hodiny a desne me boli hlava. Snidala jsem pred chvili a sprchu jsem jeste nestihla.....no jsem ukazkova neschopna maminka v sestinedeli 😉
Jinak Tomasek dneska i dost blinka...mam pocit, ze u jidla desne hlta, vydava u toho takove hykave zvuky a odrihnout si vetsinou taky moc nechce. No a kdyz mu odrihnuti jde, vetsinou pak zacne ublinkavat ☹
Tak konecne jsem si mohla nekomu postezovat 🙂

monivo
3. kvě 2010

Kytičku jsem taky koupila, stála 15Kč 🙂 a zatím bez úspěchu. Budu to prostě zkoušet. Psala jsem na slovenského koníka laktační poradkyni Annag a ta mi mimo jiné říkala, že pokud dítě klidně pije, není třeba odrkávat. A pokud u toho usne, využít toho a hned dítě dát do postýlky. Pokud se za chvilku vzbudí, bude se mrňat, nechat odříhnout, zkusit přiložit ke stejnému prsu, a ten malý tok MM spláchne kyseliny, které se díky krknutí vyplaví a dítě by mělo spinkat. Dnes v noci jsem to zkoušela. Poprvé se zadařilo dobře, ale potom mi přišlo, že docela často byla neklidná a "chrčela" apod. Když jsem ji vzala, tak si i tak nekrkla. Tak nevim ☹ A taky mi psala, že si mám malou brát na spaní k sobě do postele, že se toho nemám bát, že je to přirozené, že bude klidnější a vyspíme s všichni. Moc pro to nejsem, všude píšou, jak je to nebezpečný. A taky se bojim, že si na to zvykne a nebude chtít potom spát jinde.
Mě zase Terezka spí dobře po koupání do prvního kojení (ale uspáváme ji i na třikrát). A pak se budí třeba i po 1,5hod.-2hod. Až k ránu spí dobře, když si ji dám vedle sebe, když manžel odejde do práce.

Koukám, že každá má něco, že bojujeme všechny. Ale uklidňuju se, že jsou to snad jen tyhle začátky a pak to bude snad dobrý. Dokud nezačnou růst zoubky 😀

blanches
3. kvě 2010

Monivo brali jsme se na malém nádvoří 😉 počasí bylo největší strašák, ale měli jsme nádherně, co vy? V pase na beremku mám fotky, co ty? No možná je ještě na dudlík malinká, Honzík nám ho vzal na milost až když mu byl měsíc, před tím se nadavoval a i tak se někdy nechá přemlouvat a vůbec ho nechce, než si ho nechá a zklidní se. Většinou potom zabere prso, hlad má někdy i častěji než po třech hodinách.

Hrusti chtěla bych poděkovat za radu, po tom bepantenu má Honzíček tvářičky lepší.😉

Adel Mandragora snažte se spát vždy přes den, mě to teda vůbec nejde, ale pokud se Vám podaří, trochu naberete sílu. Honzíček také v noci občas zlobí, dříve to bylo pravidelné, měl přetočené den a noc a zhruba od jedné do 5 byl vzhůru, ale jak radila Ducky, přes den dávat na světlo a před tím než se má jít spát, držet mrňouse vzhůru aspoň 2 až 3 hodiny. Nám se to pomalinku obrací, někdy už spinká i v noci, ale někdy také ještě nee. Já jak byla grogy, tak mi pak pomohla trocha čokolády na vzpruhu. Vydržte je to přesně jak psaly holky, každým dnem se to všechno bude zlepšovat, než si najdete co vám vyhovuje a sehrajete se. 😀 😉

hrusti
3. kvě 2010

Mandra... ja jsem taky snidala nejdriv kolem 10 hod, kdyz byl H. malicky. Pak si udelate svuj rytmus a maly zacne v noci prodluzovat intervaly mezi papanim a bude lip 🙂

Monivo... ja jsem si H. k sobe brala v noci do postele, kdyz nemohl usnout. Spala jsem sama na dvojluzku, manza spal pro jistotu vedle v pokoji 🙂

blanches
3. kvě 2010

Jo jinak také někdy nekrkne, to většinou když usne 😅

monivo
3. kvě 2010

blanches, my také na malém nádvoří. V pátek 13.6. bylo počasí hrozné, úplně černo a v sobotu bylo od rána krásně, příjemné teplo. Takže nakonec to dobře dopadlo. Ale neumím si to představit, kdyby pršelo. Taky mám na beremese.cz fotky, ale už nevim, jak se to album jmenuje 😅

priorita
3. kvě 2010

monivo: já si taky malou brávala ze začátku k sobě do postele...večer jsem jí vždycky uspala a hned po tom prvním krmení (kolem třetí) jsem si jí brávala k sobě do postele! V šesti měsících jsem jí to během čtyřech dnů odnaučila (i když chce to pevné nervy a odhodlání - na druhou stranu, nikdo krom nás maminek si neumí představit, jak je šestinedělí vyčerpávající a spánek tak vzácný, že veškeré zásady jdou stranou).

Dudlíka, nevím, jestli nechce ani ten klasický s tou bambulí na konci, tak asi budete mít bezdudlíkové dítě 🙂 má to své výhody i nevýhody! Ale zkoušej to...

mandragora: začátky jsou fakt těžké...ale neboj, všechno se srovná...přidala jsem si naprosto stejně. Kolikrát jsem celý dny nic nejedla, protože jsem měla pocit, že nestíhám a přitom nic kromě kojení a přebalování jsme nedělala. Dej Tomáškovi ještě tak tři týdny a uvidíš jakej si uděláte rytmus a pak stihneš nejen obstarat Tomíka, ale i nakrmit sebe, taťku, uvařit, uklidit...
Ale ruku na srdce, přesně na tohle se u druhého mimi netěším. Každý věk má svoje, ale od těch 6měsíců už je to větší pohoda 🙂
Držíme pěsti...

priorita
3. kvě 2010

Jo a taky jsme někdy v noci nekrkaly...položila jsem jí na pravej bok (to se prý při neodkrkávání má), zapla monitor a spala...

mandragora10
3. kvě 2010

Holky, dekuji moc za podporu a rady, odpoledne jsem si na 2 hodiny zdrimla, kdyz Tomasek spinkal v kocarku na terase a hned to vidim optimisticteji 🙂
Asi ho dneska zkusim udrzet v bdelem stavu do pulnoci a to by bylo, aby pak nespal lepe.
Priorita...jinak presne jak pises, mam pocit, ze cely den jen kojim, odstrikavam mliko kvuli nutritonu na blinkani, uspavam a prebaluju 🙂 Tak uz se trosku tesim, az bude starsi...i kdyz kazdy vek ma asi neco.
Jinak Tomaska mam od te druhe rano taky u sebe v posteli...predevsim kvuli podavani dudliku, natahovat se do postylky se fakt neda.

monivo
3. kvě 2010

my máme tedy od začátku najetý rytmus, v 19hod koupání, pak kojení a do postýlky kolem 20hod, abychom měli i my trochu klidu. Většinou se zadaří. Další kojení mám pak cca v 23hod a teprve pak jdu spát. Dnes jsme ani nebyli venku, je hnusně. A přes den mi taky nechce moc spát. Dost často musím přijít a chovat ji, aby usnula a pak když usne, spí tak hodinu, víc ne. (jinak brečí) ☹

monivo
3. kvě 2010

priorita - první krmení kolem třetí? A kdy bylo to předchozí? To se mi zdá dlouho, já v tuhle dobu mám již druhé až třetí 😀

ducky
3. kvě 2010

Ahojky holky,
jsem trochu pauzírovala, teď jsem teda měla i dost důvod, postihla mě střevní viróza a teda nic moc. Docela blbé pocity, když je vám zle a do toho kope dítě. 😅 Ale z nejhoršího už jsem snad venku. Dávejte na sebe pozor, hlavně taky na ty vaše prťousky malinký, člověk fakt neví, kde na to narazí.

Jinak co se týká spaní v posteli, tak já jsem se vždycky bála. Spím totiž dost tvrdě a představa, že si zalehnu dítě mě teda děsila. Navíc musím taky říct, že bych se tak dobře nevyspala.
Monivo ty to asi musíš víc promýšlet, přeci jen Terezka se vydala na svět dřív a pokud vím, tak u nedonošených dětiček jsou trochu větší rizika.

Jinak z porodky jsem měla naučený rytmus kojení 4hodinový, který jsem pak doma stáhla na 3.5, posléze na 3 hoďky. Dobu jsem kojila ve 21, pak o půlnoci a docela mi trvalo, než jsem došla k tomu nechat malou její vlastní rytmus v noci, takže jsem nakojila v těch 21 a pak jsem jí nechala spát, dokud se neprobrala sama. Většinou to pak bylo kolem druhé hodiny ranní. 😉
Takže bych to holky být váma nechala na těch miminkách, však oni si řeknou 😉

monivo
3. kvě 2010

ducky, jenže to moje miminko si v noci říká na můj vkus moc často 😀

priorita
3. kvě 2010

monivo: no jo, to mi nedojelo, že vlastně Terezka šla dřív a má tedy větší rizika jak píše ducky. Ale k tomu kojení... malá už od porodnice vždycky to první večerní spaní měla šest hodin v kuse...dávali jsme jí spát v devět a do třech spala...a pak už klasicky budíček po třech hodinách. Jinak ale taky plakala hodně. První dva měsíce pravidelně hodinu a půl v noci...ale to se všechno srovná...jen vydržet! 🙂

mandragora10
4. kvě 2010

Monivo, nic si z toho nedelej...nas Tomasek ma hodne podobny rezim jako vase Terezka....krmime porad po trech hodinach, i v noci.....zacinam kolem devate ci desate vecer a rekord meyi kojenim mame asi dvakrat 4 hodiny, jinak je presnej jak hodinky. Pak tak hodinu uspavam, takze se vyspim mezi kazdym kojenim tak 1,5 hodiny. Ale uz jsem se naucila spat i pres den a vcera jsem skutecne nic moc nedelala, jen dospavala predchozi noc a dnes jsem hned v lepsi nalade 😉
Zavidim maminkam, ktere maji nejakou delsi pauzu....6 hodin v kuse, tak to by pro me byla naprosta parada 🙂

ducky
4. kvě 2010

Monivo no jo no 😀 Hele ještě ti můžu poradit půjčit si někde váhu (třeba moje dr. jí půjčovala nebo tuším Dětský ráj) a malou zvaž před kojením, pak nakoj a zase tak jak je tak jí zvaž po kojení. Zjistíš tak, kolik si bere. Třeba si při tom kojení bere opravdu málo, pak bohužel zjistíš, že musíš častěji anebo zjistíš, že si vezme ažaž a pak bych třeba v první fázi hned nedávala prso, ale zkoušela ten dudlíček nebo prst. Jinak už opravdu nevím, co bych poradila.
Ono to jde i docela blbě, když moje malá v tom byla bezproblémová 😅
Ale třeba se pak připojím s prckem, až se narodí.

Mandragoro na to je zatím Tomášek malinkej, aby dával takovou pauzu. Já mám doma spíš nespavku, takže já čekala hóóóódně dlouho, než mi spala v nějakých rozumných intervalech. A v jejím věku děti už většinou spí celou noc, u nás je to jak kdy, někdy se budí někdy spí a nenaděláš nic. Vůbec teda ale nevím, co budeme dělat, až jí sebereme dudlík, na což se pomalu chystáme. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru