Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
12. kvě 2010

Adel jestli to pomůže, tak neváhej. Teda samo pokud manžel bude svolnej. 😉 A nechutný to není, když to může pomoct, tak co.

adelaz
12. kvě 2010

No manžel se na to netváří🙂 ale snad to povoluje tak uvidíme kdyžtak ho donutím🙂
holky smí se brát antikoncepce při kojení?

marti123
12. kvě 2010

Adel- za prvně gratuluji k miminku a za druhé si musím zase trochu rýpnout do Krče, že ti ani neřekli, kolik máš krmit 😕 Už zase budu u toho nadstandartu...tam mě prostě s tímhle vším poradili 😉 Jinak odsávačku já mám Medela mini electric, není drahá a je lepší, že je elektrická a opravdu doporučuji, protože jsem alespoň věděla, kolik mám mlíčka pro malého..tak nějak bylo snažší to vidět..v tom prsu nic nepoznáš, to je jasný..

Hlavně se do mě zase nepouštějte, jden já si myslím, že pokud si v Krči nepřiplatíš, stojí to za prd!

marti123
12. kvě 2010

Jinak při kojení se bere Azalaia, ale někde jsem slyšela, že není moc účinná, ale nic jiného není snad...

adelaz
12. kvě 2010

Marti: ahojky, pouštět se do tebe nebudu🙂 každej máme jiný názor🙂
Já mám taky tu Medelu mini od kamarádky je moc dobrá, ale stejně se mi udělala ta retence...:(
Jinak si taky myslím, že mi měli v Krči říct kolik bych měla krmit, ale to samé mi měla říct doktorka na první kontrole...
Ale jinak já byla v Krči moc spokojená... a jelikož jsem měla epidural tak jsem si už nadstandart nemohla dovolit🙂
Ale měla jsem na pokoji hrozně fajn slečnu s kterou jsme si pomáhali a vietnamku které sem překládala takže bylo o zábavu postaráno🙂

marti123
12. kvě 2010

Adel 🙂 já jsem četla popis porodu, ale nějak s tím naším prďolou nestíhám moc odpovídat...
Já jsem tolik na tom normál pokoji nespokojená nebyla, ale vadilo mi ty návštěvy, když jsem chtěla mít své nejbližší u sebe..a protože jsem se nemohla ani posadit a musela jsem ležet na boku, tak bylo dost dobře nemožné postávat na chodbě..( měla jsem hooodně šití vevnitř i zvenku...) 😒
Jinak na tom nadstandartu mi právě jedna moc ochotná laktační poradkyně poradila, kolik má vypít, jak odsávat atd. atd...

Na tu retenci zkus jetšě tvaroh, teplé obklady, masírovat hodně teplou sprchou a pak zkusit vždy trochu odśát..umím si představit, jak to bolí... 😨

adelaz
12. kvě 2010

Marti: já myslím, že většina žen to tam ocenila, že nejsou návštěvy... to že si můžou lehnout nahé, nebo prostě bez vložky a s roztáhlýma nohama a tak... prostě si udělat pohodlý po šití a porodu ...
I na kojení je tam klid... představa že tam jsem vyvalená a někdo tam má návštěvu mě moc nelákala... ale zase chápu že pro tebe to bylo náročný když ses nemohla ani posadit... to já byla druhý den skoro ok🙂 seděla jsem a chodila normálně🙂
Laktační poradkyni jsem si chtěla zaplatit domů, ale nebere mi to... ještě to budu zkoušet.
Jojo na tu retenci dělám přesně co píšeš a snad už to bude lepší...

marti123
12. kvě 2010

Adel- a taky by jsi mohla přihodit další fotky, jsem se pokochala maličkým! 😉

hrusti
12. kvě 2010

Adel, ja jsem si pujcovala po porodu elektr. odsavacku ve Studiu pro zeny a nabizeli mi tam, pokud bych mela problem s laktaci, ze mi domluvi laktacni poradkyni. Tak pokud bys chtela, tak tam muzes brnknout.
Jinak z toho, ze nemas mlicko, si nic nedelej, i kdyz je mi jasne, ze te to mrzi. Ja jsem nekojila vubec. Sice jsem zkousela rozjet laktaci, ale treba odsavackou jsem odsala tak 5 az 10 ml, vic ani tuk, takze jsem to asi po 3 tydnech vzdala a byli jsme definitivne na UM. Drzim palce!

adelaz
12. kvě 2010

hrusti: hele já jsem asi k tomu kojení nijak nepřirostla... maminky říkají jak je to báječný, ale mě to ne že nebaví, ale prostě mi to nepřijde tak báječný... já vysosám ráno 50ml a potom z obou prsou max 20ml... a to nahřívám a masíruju a piju a všechno takže taky skončíme na UM. Asi i proto že to mléko nemám tak mě to nějak nebere,... miliony dětí vyrostli na sunaru a jsou ok takže to nijak neřeším...
Teď spíš řeším to že malý už má tužší a docela dost stolici a nejde mu kakat musíme mu pomáht, ale nechci aby si na to zvyknul, ale zase nedokážu vydržet ten jeho pláč když potřebuje ulevit...:/ musím se zeptat doktorky a objednala jsem od hipp čaj fenyklový tak snad pomůže... uvidíme

jajinka27
12. kvě 2010

holky já teda odsávala ale neodsála jsem skoro nic a mladej ze mě vysosnul asi 100ml, dokonce jsem četla článek že odsát nic nemusíte a přesto mlíka máte dost

adelaz
12. kvě 2010

No já i když prso zmáčknu tak ze mě nic nestříká jen se mi udělá na bradavce kapička a konec... 😒

jajinka27
12. kvě 2010

adel...mas vahu doma? bylo by fajn ji pujcit abys vedela zda opravdu nic nevypije nebo jak to je....

blanches
12. kvě 2010

Adel uvidíš, jak to bude, hlavně se zkus zeptat doktorky. Já bych také asi nevydržela, kdyby plakal a nepomáhalo by nic, jen teploměr a pak by kakal, tak bych asi také k tomu přistupovala. Já se ti nedivím, že tě kojení tak nebere, když s ním máš od začátku problémy a zkoušíš všechno možné. Uvidíš, až se dovoláš té laktační poradkyni, co ti řekne. Hlavní je, abyste byli oba spokojení. Mě kojení vyhovuje moc, hlavně v noci, když nemusím nic chystat a jen dám prso 😉, ale já mám mléka na rozdávání 😅

blanches
12. kvě 2010

Ještě bych měla dotaz, přilehává, nebo přilehávalo si některé z vašich dětí ouška? Honzík si je přilehává neustále, tak se bojím aby mu to nezůstalo a neměl potom uši odstáte. 😉 😉 papapa

ducky
12. kvě 2010

Marti123 a proč si myslíš, že ti to mají říct v Krči???? Po normálním porodu odcházíš za 4 dny domů a to pije mimi tak těch 50,60. Ten, kdo ti má říct kdy a kolik má mimi vypít je dětská lékařka, takže jestli někdo u Adel selhal, tak dle mého ona.
Anebo já mám tedy tak výbornou a nadstandardní dr., která mi vždy řekla, kolik by měla malá v aktuálním věku vypít. 😕

Blan malá si ouška nepřilehávala, takže to neporadím 😔

bloumik
12. kvě 2010

Ahoj holky. 🙂

Další dotaz ohledně Krče. Když tam nejsou návštěvy na pokojích, to znamená, že pak do toho "návštěvního pokoje" či co to je nemůžu s miminem, tak si ho ani taťka neužije ty 3 dny, než jdem domů?? Nebo se tam normálně smí i s mimoušema?
A na nadstandardu návštěvy jsou?

Díky. 🙂

marti123
12. kvě 2010

Jinak tady jsem našla dost zkušeností z porodnice Krč...kdo chce, ať si pročte: http://www.emimino.cz/porodnice/thomayerova/

Bloumík- na nadstandartu za tebou můžou návštěvy po celý den a dokonce může být za příplatek manžel či přítel s tebou celou noc! Je tam postel navíc. Na klasickém pokojoi, musíš jít za návštěvou na chodbu a mimčo s sebou ve vozíku, kolikrát si tam asni na té chodbě nesedneš, protože tam bývá narváno..takže tak...

marti123
12. kvě 2010

Bloumík- a koukám, že čekáš v listopadu, já jsem taky rodila v listopadu a na té chodbě, kam se chodilo s mimi byla dost velká zima...prostě hrůza..

jajinka27
12. kvě 2010

marti...ty samé nebo podobné zkušenosti mají maminky z Podolí, Apolináře, Bulovky atd....

tady v té diskuzi je většina spokojených, je to vše o lidech

já rodila v lednu a taková hrozná zima tam nebyla, maminka v županu a dítko pod dečkou v pohodě 😉

marti123
12. kvě 2010

Jájí- to je jasné, že se najde u každé pro a proti...já se už hádat nechci..někdo tam byl spokojený a někdo ne, ale koho zajímají zkušenosti, tak ať si pročte i toto, že? Já jsem taky hledala vše možně, ale to těch zkušeností nějak na netu moc nebylo 😒

Jiank na www.emimino.cz jsou hodnoceny všechny pražské porodky a Krč prostě jednoznačně vede v počtu PROTI... 😖

bloumik
13. kvě 2010

Dobré ráno,

no nebudu tvrdit, že Krč byla moje prioirta, tou bylo zase Podolí, ale tam se první týden v listopadu maluje, takže smolík, nezaregistrovali mě. Apoliář je z ruky a každá další nemocnice taky, takže to vyrála Krč. Už i proto, že mám mimino, které v případě potřey prostě bude muset se mnou a čím blíž to bude, tím líp. Do Krče mi jede přímý autobus asi 8 minut od baráku.

Mně taky děsily tyhle negativní zkušenosti, co jsem slýchávala a četla, proto jsem do Krče nechtěla ani za nic, ale osud nebo kdo nebo co to prostě chtěl jinak. 🙂 A co si budeme povídat, nakonec porodím kdekoliv. 😎
A pak jsem našla tuhle diskuzi plnou spokojených maminek, co odrodily v Krči, nedávno jsem se sezámila s další, která tam rodila své první dítko a byť to neviděla jako ideální, jako katastrofické taky ne...jsou to je tři dny, tak ty snad přežiju, ne? A ve finále to třeba bude ještě lepší, než Podolí. 😀 😎 😝

blanches
13. kvě 2010

Ahojky,

Ducky díky. Jinak jiná nemáte zkušenosti? On si na nich opravdu neustále leží a jak není ještě chrupavka ztvrdlá, tak se bojím aby mu to nezůstalo a pak se mu jednou děti neposmívali. 😅 Jestli je to dané geneticky a pokud je má mít odstáté, tak bude a je jedno jestli si na nich leží nebo ne, nebo jestli se to dá ovlivnit.

adelaz
13. kvě 2010

Myslím si že v porodnici je nejdůležitější personál, ostatní jako jídlo sprchy pokoje a tak není priorita... jde přece jen o pár dnů... A personál v Krči no nechápu jak si na ně někdo může stěžovat... sestry byly aspoň na mě vždy usměvavé, doktoři kontrolovali a byli taky příjemný a ten můj ještě faaakt pěknej a když přišel ráno na vizitu vymydlenej a navoněnej no hmmm hned jsem se cítila krásně 😀
Na sále sestra co mi dělala přípravu mi podala ruku představila se všechno popsala byla hrozně milá a kontrolovala mě ve sprše a furt se mnou mluvila jestli se cítím dobře a tak... o porodních asistentkách nebudu mluvit prostě třída, cítila jsem se jak rozmazlovaná🙂 furt mě chválili a ptali se jak mi je a snažily se mluvit i s manželem anglicky a prostě opravdu skvělé ženy🙂
Asi taky záleží jak se k sestrám chováme my maminky... jestli se usmějeme a nebo si jen stěžujeme a tak...
Záleží samozřejmě na úhlu pohledu každá maminka to má jinak náročný... já měla 24 hod kontrakce a byl to fakt mazec ale i přesto jsem se chovala slušně a mile a prostě se pak ke mě taky tak chovali...
Taky mě napadá, že ty příspěvky nespokojených maminek jsou docela dost často z dřívější doby jako několik let zpátky... je možné že se to tam změnilo a nyní jsou maminky čím dál tim víc spokojené... teda aspoň co rodily kolem mě od nich jsem neslyšela žádná negativa...
Každopádně JÁ s čistým srdcem Krč doporučuji🙂

bloumik
13. kvě 2010

Adelaz taky jsem si to pročetla a spousta příspěvků je třeba z roku 2007. No od té doby spousta vody uplynula... 😉
Koukám, že jsi rodila nedávno...přirozeně? Jestli ano, jak probíhá porod placenty? A vizity miminek probíhají na pokojích nebo si je někam odvážejí? To jsou dvě věci, co mě na těch příspěvcích zarazily...

kativka
13. kvě 2010

blanches a nechces se na to zeptat doktorky? Nam to Mat taky nedela :(

adelaz
13. kvě 2010

bloumik: jojo rodila jsem 24.4. a přirozeně s epiduralem teda... Placenta šla úplně jak po másle ani nevím že ze mě vyšla... ani jsem netlačila mám pocit... 🙂 jen řekli placenta je venku a byla... Miminka si odváží do zadních pokojů a nebo si je tam maminky dovezou jak kdy někdy přijdou sestry a někdy třeba na UZ ledvin jsem prcka vezla a koukala se na to... ale na očkování a jiný testy si je berou a postarají se a přebalí a tak... ale to je vždycky tak na 5 minut a pak ti je přivezou🙂 oni si je berou postupně a mají v tom systém než aby tam každá maminka chodila a pak se tam stály fronty a tak🙂 Sestřičky se postarají neboj a ty máš aspoň čas si zajít na záchod nebo se najíst🙂

verbalinka
13. kvě 2010

Ahojky,
já rodila v Krči, protože v Podolí malovali a vybrala jsem si ji proto, že oproti Motolu, Apolináři apod. tam jste ve svým vlastním sále a máte soukromí. Nejste odděleni jen plentou. Kromě sprchy a přípravy, která je mimo sál, je to jinak fajn. Samozřejmě jsem se původně těšila na Podolí a krásný barevný sál, ale nakonec člověk porodí kdekoli 😀 Porodní plán respektovali, i když nakonec jsem prodělala všechno, co jsem původně nechtěla. Moje chyba, měla jsem se ozvat. Ale měla jsem epidurál - díky bohu za něj a PA byla super. Dokonce mě i rodila a šila a Dr. tam vlastně byla jen jednou, když se zaváděla epi. Nadstandard super, manžel tam byl celý 4 dny 24 hodin nonstop s náma. Na sestry jsem pořád zvonila a otravovala kvůli kojení a nejspíš díky nadstandardu byly vždycky milé 🙂
Příště tedy půjdu zkusit zase Podolí, protože přece jenom to prostředí a možnost sprchy a svého záchodu bych uvítala, ale když by to nevyšlo, tak zase půjdu ráda do Krče 🙂

blanches
13. kvě 2010

Kativ já se na to doktorky zeptám, ale až budeme mít poradnu, přijde mi zbytečné jí kvůli tomuhle volat 😅

bloumik
13. kvě 2010

Ahoj 🙂

Tak jsem dnes byla v Krči nechat si dát razítko do průkazky, jakože jsem registrovaná, a teda první dojem moc prima. Teda až na tu přijímací kancelář či jak se to jmenovalo, kde se razítka rozdávají, to je takový kutloch. 😅
Ale celá ta vstupní hala, paní na recepci, vzdušné, světlé...ne jako v Podolí. Tak ale tam je to dáno tím, jak je ta budouva stará a vjakém stylu...ale co mě dorazilo, hned vedle těch lítacích dveří má napravo kutloch vrchní sestra a když už jsem byla na odchodu, zrovna vyšla, zářivě se na mě usmála, pronesla zvučným hlasem "dobrý den" a kráčela dál. 😕 😅 No to se mi v Podolí nestalo.
Musím si hledat pozitiva už od samého začátku. 😀 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru