Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

olbramka
10. srp 2010

@minea jo, tak se tam s nimi zkusím pohádat 🙂 já chápu, že mají své postupy, ale tohle je hodně zbytečný... navíc vím, že první porod jsem taky zvládla bez nějakejch tlumidel, bolest mi teda nijak strašná nepřišla, takže o to víc bych se tomu chtěla bránit, i když druhý porod může být úplně jiný... mohu se zeptat, co jsi měla ještě v porodním plánu za body? a co se jim nezdálo? děkuji!
@ankava ten dolsin má podobný účinek jako morfium, to znamená opiát... co jsem tak četla v moudré knize Partner u porodu (přílohu právě o farmakologických prostředcích tam psal Pařízek, tuším že je od apolináře? nevim teď...) a tam píše, že může způsobit depresi dechu matky i plodu, sníženou sebekontrolu, ztrátu paměti na porod, a může vyvolat dráždivé reakce u novoše i několik dní po podání matce...

ankava
10. srp 2010

@minea @olbramka díky, já jsem v těhle věcech zatím úplně bez znalostí 🙂

lio
12. srp 2010

tak já mám v pondělí nástup na vyvolání.....
ducky...můžeš?
půjdu na normoš pokoj, daj tableku a budem čekat? du v pondělí v deset, to mi daj hned v pondělí asi jo vid, co by tam semnou do úterý dělali...

lucynetka
12. srp 2010

ahoj holky, ja rodila 21 hodin v Krci a za dolzin jsem byla pravdu rada, navic to neucinkuje moc dlouho, a ulevu prinesl a ja jsem si mohla na chvili odpocinout od bolesti.Jinak Krc doporucuji, ale byla jsem na nadstandartu!

lio
12. srp 2010

ducky a musím ten epi hlásit nějak dopředu, třeba při příjmu na hospitalizaci ? tam už ale asi mám nahlásit že chci nadstandard co? ale až po porodu...

@lucynetka otázkou je zda je lepší dolsin nebo epi....
jdu v pondělí na vyvolání víš

adelaz
12. srp 2010

@lio já měla epidural i dolsin🙂 byla jsem lehce zdrogovaná ale bylo to fajn🙂 jinak epi hlásíš až když jdeš na sál na přípravu.... oni ti i řeknou jestli se to stihne a nebo ne,.... jsou tam fajn.

ducky
12. srp 2010

@olbramka Tak mě ho nabízeli, odmítla jsem a nikdo mi ho nenutil. Je ale pravda, že já chtěla epidurál.

@lio Lio přijedeš do Krče, půjdeš na příjem, což je jako do poradny, pošlou tě nahoru do pokoje, převklékneš se a uložíš. A snad opravdu začnou hned tabletkou, to ale nevím, já byla hospitalizovaná z jiných důvodů. Nicméně taky nevidím důvod, proč čekat, tak snad jo. 😉

ducky
12. srp 2010

@lio Lio tak pokud jsi už takhle rozhodlá, tak jim to říct můžeš, já to u obou porodů řešila v průběhu. 😉
Ten nadstandard hlaš při příjmu taky 😉

lio
12. srp 2010

@ducky rozhodlá vůbec ne, ráda bych o řešila za pochodu ale bojím se aby nebylo pozdě 🙂
ok tak díky......člověk se cítí maličko líp dyž ví krok za krokem 🙂

ducky
12. srp 2010

@lio Já to taky řešila krok za krokem 😉 Spíš si ohlídej, než tě napíchnou, aby tě prohlídli na kolik jsi otevřená. Abys nedopadla jako já, nohy jsem měla nectilivý 15 minut po porodu, takže ani na to šití mi na nepůsobilo 😝 😔

lio
12. srp 2010

@ducky ježíš to je taky možný toto..?

janakralova
12. srp 2010

@sofieanna mám ten dojem z Vaši diskuze , že nevíte o čem píšete, neboť registrace je do 16 týden povinná, ať přímo v nemocnici nebo přes gynekologa-porodníka.
U dr. Stejskalové jsem odrodila své 2 děti a budu s ní rodit i své 3, které čekám v prosinci.Můžu říci , že takovou péči nejen při porodu, ale hlavně před porodem bych přála každé budoucí mamince.Proto se můžu vyjádřit i k částce(15000), kterou jsem uhradila.5000 za prenatální péči, kdy s každým sebemenším problémem se na paní dr. mohu kdykoliv obrátit(ve dne i v noci) a 10 000 vlastní porod, je takovou výhodou, když vím, jaký odborník mě bude rodit a ne že budu závislá kdo na mě zůstane. To je můj názor, ale je to každého volba

vrana
12. srp 2010

@lio mně v Krči porod vyvolávali, standardně, ale první den bych s tabletou nepočítala. Přijali mě v pátek ráno, "ubytovali" a udělali zátěžový test, pustí ti kapačkou oxytocin či co aby viděli co to udělá s mimi. V sobotu ráno první tableta, ovšem řekli mi že pravděpodobně nezabere a že další až druhý den. Naštěstí zabrala. Byl to sice hukot, ale zabrala. Jen to bylo trochu dlouhý, malá se narodila až v neděli v půl třetí. Tak držím palce ať to jde rychle.

@janakralova teď sice nevím na který příspěvek to reaguješ, registraci tu nikdo nezpochybňuje 😉 A co se placeného porodu týče, o pro a proti tu můžeme diskutovat do nekonečna, nicméně pořád je podstatný jeden fakt a to ten, že je to fakt hodně peněz, které málokdo má, případně je může jen tak bez mrknutí oka "vyhodit". Ano, pro mě vyhodit, protože si troufám říct, že přestože jsem neměla ani vlastního porodníka, ani zaplacené sestry, tak jsem měla porod takový jaký jsem měla, na jejich přístup si nemůžu stěžovat a fakt pochybuju že by to za 15 tis. bylo diametrálně jiné. Je to smutné, že máš na porodníky názor "kdo na mě zůstane". Pokud takový názor máš na všechny doktory, tak jich upřímně lituju, teda vlastně spíš tebe no. 😠 😖

janakralova
12. srp 2010

@vrana aha tak awsi nejsi v obraze řeč byla uplně o necem jinem

janakralova
12. srp 2010

tady bylo tvrzeno že se peněz nejde zaregistrovat, tak čti a pak raeguj prosím , díky 😒

lio
12. srp 2010

@vrana aha, takže já mám TP až v úterý, tak pak by to sedělo že v pndělí se půjdu jen "ubytovat" a v úterý případně vyvolávačka...tak díky za každou zkušenost, aspon vím co mě čeká..achich ☹

jinak to bylo o tom, že v Krči maj ted plno bo co a holčina neměla jít kam rodit leda přes tu doktoru placenou a tím by měla zajištěné místo v krči kde by rodila pod tou doktorkou za 15tis....jak sme se tu čílily, že sme registrované a možná nás odmítnou z důvodu stopstav a holčina si zaplatí 15tis a odrodí na 100% protože si to zaplatí a pak sme tu řešily že ne každý může těch 15 tis dát........
jeslti se nepletu....

lio
12. srp 2010

@janakralova nezlob se na mne, to se tu řešilo před x týdny, ne každý si pamatuje příspěvky o 10 stránek zpátky...ale díky za tvé postřehy.....

vrana
12. srp 2010

@lio jj to si vybavuju, ale to už je tedy hodně dávno..pamatuju si to dobře, a taky mě to naštvalo. Nicméně, ani tak to můj názor na příspěvek výše nemění a nemám pocit že by se význam nějak podstatně změnil i potom, co vím o čem to je 😅

a kvůli čemu tě chtějí už v TP vyvolávat? máš nějaké potíže?

lio
12. srp 2010

@vrana taky nemám ten pocit, to je fuk 🙂
vyvolání kvůli cukrovce...někoho nechali normoš přenášet, někomu vyvolávaj v 39tt a mne do TP a vyvolat...žádné potíže nemám....jen jsem od 20tt ležela kvůli nedostatečnosti děložního čípku a ted mám asi 3 týdny pohybu že nevím co a nic se neděje ....
jseště jsem si říkala , jak to bude s jídlem? když mne hospitalizují v pondělí v 10 nástup..dostanu oběd, bo jak to funguje, at sem připravená.....

vrana
12. srp 2010

@lio Jo ták, tak to jo. Kamarádku taky brali dřív na vyvolání, ležela se mnou na pokoji.

Ale to jídlo, to bych kecala fakt, to už si vůbec nepamatuju. Ale myslím, že o hladu jsem nebyla, ale ruku do ohně už za to nedám. Jediný, co ti můžu doporučit po porodu...když jsem tam byla já, dávali k snídani čerstvý rohlíky a vůbec to jídlo bylo nadýmavé, jako zelí a tak. No a konkrétně ty rohlíky a třeba jablka, mi po porodu způsobili hrozný křeče v břiše, až jsem se bála, jestli není něco v nepořádku a normálně jsem byla "jenom" nafouknutá, ale to byla bolest. Hrůza. Tak jsem jedla den staré rohlíky a vynechala ze začátku jablka a banány a pak už to bylo ok. 😉 Jinak po porodu mi dali najíst hned na sále.

lio
12. srp 2010

@vrana jj už sem četla ty vtipnosti o výborné stravě pro kojící maminky....já si nakoupila musli tyčky bez cukru....a ještě něco nakoupím a manža dyžtak donese...
sme debatili, chtěla bych nadstandard a on si myslel že už na něj půjdu v pondělí, aby za mnou mohl a tak..sem řekla že to je zbytečný, navíc co by tam dělal, že se můžem sejít na chodbě venku....než začne porod....
no už se po celém dni s tím začínám srovnávat, ale i tak..bojím....ale doufám, že pokud je to trochu ready že to příde samo ještě

lio
12. srp 2010

@vrana takže to mi daj na normoš pokoj na šestinedělí, bo kam dávaj "nerodící" čekající na rozeběhnutí porodu?
blbý je že si to neužiju doma ale ve špitále no....tak snad to přežiju 🙂

vrana
13. srp 2010

@lio jj to tě dají na šestinedělí, málokdy se dostaneš už před porodem na nadstandard. Já teda zastánce nadstandardu nejsem, pokud nejsi vyloženě případ který nemůže chodit a tak, tak se ty tři dny dají na šestinedělí úplně v pohodě přežít. 😉

Neboj, zvládneš to. Zas máš tu výhodu že nebudeš přenášet a víš kdy tě to čeká. Já přenášela 10 dní, to byl hnus.

Tak držím palečky, ať jde všechno tak jak má a máš to rychle za sebou. 😉

lucynetka
13. srp 2010

lio: ja mela nejdrive dolsin a pak epi...na epi jsem cekala dost dlouho nez prijel anesteziolog, ale kdyz to vydrzis do te doby nez prijede tak urcite jen epi.Epi se v Krci plati ( to asi uz vis ). Mozna kdyz budes mit nahlaseno, ze chces epi uz predem, tak to tak trvat nebude, ja si rekla az na sale.Predtim nez me odvedli na sal, jsem byla normos na pokoji sestinedeli ( kdyby byl volnej nadstandart muzes jit i tam hned ). Jinak na pokoji sestinedeli to bylo desny, byli jsme tam tri, ja s kontrakcema a dve uz s detickama, vubec jsem si tam neodpocinula, protoze deticky hodne plakali. Navic sestry tam toho maji vazne hodne, takze se ti ani moc nevenuji. Na sale je to zas opak..porad u tebe nekdo je a mela jsem stesti na super porodni asistentku. Takze ti drzim palecky...

lio
13. srp 2010

@lucynetka dík za postřeh
já právě nevím jak dlouho to bude trvat, klidně na ten nadstandard bude-li volný předem půjdu, ale aby mi vyvolávali tři dny a já se pak nedoplatila......i dyž manža řek že s tím prob není, ale jeslti to není zbytečný ale to dopředu člověk neví...a právě jeslti tambudu na pokoji s mimi.....tak moc odpočinku mít nebudu s kontrakcema...a jak je to na šestinedělí..sprchy venku na chodbě co, takže ulevovat budu chodit na chodbu a míče a tak, to je jen na sále?
no asi uvidím až jaký bude vývoj a případně o ten nadstandard požádám pokud bude volnýk zase pokud by mi dali tabletu a porod se rozjel tak můžu ze nadstandardu se tam rovnou vrátit......no uvidím
a epidurál nevím zda chci .....respl nechci ho za každou cenu...ale vím prd jak to bude probíhat......no se zeptám, dkybych ho chtěla, jeslti se žádá hned na příjmu a oni mi řeknou, min o tom budou vědět......
ještě jsem četla že třeba po tom zátěžovým testu mne můžou poslat dom...asi není jejich prioritou mne tam držet déle než je nutné.....

rosslyn
18. srp 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak je to s registrací v krči? všichni všude plaší, že co nejdřív a já si zase říkám, že to není podolí, tam kam spěchat? Ráda bych se tam registrovala po NT screeningu - zhruba 12 týden....to stačí, ne?

ankava
18. srp 2010

@rosslyn po 12. týdnu bohatě stačí. Můžeš si tam zavolat až když máš těhuprůkazku. Já tam volala ve 13. týdnu, jen si mě zapsala a řekla, že až budu mít cestu kolem, tak se mám zastavit pro razítko do průkazky. Když jsem tam pak v 15. týdnu dorazila - po NT sreenengu, tak měla na ten den zapsaných asi pět těhulek (bude to prosinec) a všechno v pohodě. V Podolí se musíš hlásit přesně ve 14+1, takže v Krči rozhodně nemusíš spěchat. A gratuluju k těhu 🙂

marketovna
18. srp 2010

@rosslyn - jasně že stačí.....já se tma registrovala někdy ve 14tt a v pohodě.... 😉 tam je to děsně fajn a rodilo se mi tam líp než v podolí a ted tam jdu rodit znovu

marketovna
18. srp 2010

A ještě z mé zkušenosti, když je porod vyvolaný, epidurál je vysvoboźení, ale když se rodí normálně, tak se to dá vydržet i bez běj......ale to je asi individuální 😉

@ducky - ahoooj 🙂

ducky
18. srp 2010

@marketovna Markét čááááu 😀 Koukám, že se manželovi povedl zase pindík. Tak ta holčička třeba napočtvrtý 😉 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru