Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ankava
7. led 2011

@zlatouch malá saje krásně a já musím navíc ještě odsávat.... i po císaři přinesli miminka hned za cca dvě hodiny na přisátí a pak už každé tři hodiny. A hodně nám ukázali a poradili. Fakt na to kojení jsou dobří. tobě taky hodně štěstí a taky užívejte 🙂

florentina
7. led 2011

@ankava gratuluji k Kamilce a přeji ať ti dělá jen samou radost. Mě čeká už dost pravděpodobně plánovaný císař v Krči a chtěla jsem se zeptat jak to funguje po císaři - nosí i na JIP mimčo na kojení a kdy tě přesunuli na pokoj? A ještě jedna taková technická, když jsi byla na JIP, kde jsi měla věci a mohla jsi mít u sebe mobil. Teda já předpokládám, že člověk je na JIP asi jen nezbytně nutnou dobu a tu prospí, ale to je jen můj odhad.

ankava
8. led 2011

@florentina ahoj, já rodila ráno v 8, pokud půjdeš na plánovaný, tak to bude asi taky touhle dobou. Hned po narkoze mi chtěli ukázat mimčo, ale neprobudili mě 🙂 , takže mě odvezli na JIP. Věci z porodního sálu odvezli za mnou a nechali je u sester na JIPce, asi za dvě-tři hodiny mi přivezli malou na kojení a pak už každé cca tři hodiny. Ten den musíš ležet, máš cévku a na JIPce se nesmí kvůli přístrojům vůbec používat mobil, tak si to musíš nějak zařídit, aby o tobě věděli 🙂
Druhý den ráno tě naučí vstát a pár základních cviků, zjistí v jakém jsi stavu a když je to dobré, tak jedeš na normální pokoj i s věcma. Ještě dopoledne ležíš (mimčo pořád donáší), okolo oběda se jdeš se sestrou vysprchovat a pokud to jde, tak už můžeš začít chodit (pořád máš tu cévku). Další den ráno ti vyndají cévku, ukážou ti jak přebalit a vykoupat miminko a už ti ho nechají. Pokud se cítíš, tak ti ho nechají i přes noc, ale já doporučuju ještě si ho na noc nebrat, protože to vstávání a chození sem a tam s tou jizvou pěkně zacvičí a pekelně to bolí. Takhle to je za předpokladu, že zvládáš a nemáš žádné komplikace. Já byla z těch holek asi relativně nejvíc v pohodě (kupodivu, protože ony měli epidurál a já celkovou anestezi), ale i tak jsem třetí a čtvrtej den únavou sotva lezla... ale pak se to zlomí a dneska jsem 14 dní a kus a jsem už v pohodě 🙂
Přeju hodně štěstí a ať to máš taky všechno v pohodě 🙂

florentina
9. led 2011

@ankava - děkuji moc za odpověď, i když je to pokaždé asi dost individuální, tak mi to dalo představu o tom co mne může čekat a to mě dost uklidnilo. My absolovovali s manželem víkendový předporodní kurz a připravovali jsme se jak ten porod a vše po něm zvládnout a nakonec je nám to vše na dvě věci a o císaři, tedy spíše o tom, jak potom fungovat a co se bude dít jsem nevěděla nic a to mě znervózňovalo. No a k té anestezii, jsem také zvědavá co zvolí u mne. Prý to záleží na rozhodnutí anesteziologa, tak ještě nevím. A upřímně ani nevím, kdy by mě někdo dal na výběr, co je lepší.
Jsem ráda, že píšeš, že už jsi v pohodě, tak ať se dál daří jen dobře. Já dám, až bude po všem, vědět jaké to bylo.
Flo

ducky
12. led 2011

@ankava Veliká gratulace ke Kamilce 😉 Hlavně že to dobře dopadlo a příští Vánoce už budete pěkně u stromečku ve třech 😀

ducky
12. led 2011

@ankava Veliká gratulace ke Kamilce 😉 Hlavně že to dobře dopadlo a příští Vánoce už budete pěkně u stromečku ve třech 😀

lio
12. led 2011

@ankava velké gratulace at jste obě zdravé a sladěné co nejdříve .-)

weroniika
12. led 2011

@ankava Ahojky taky mám plánovaný císařský řez v Krči a zajímalo by mě, jestli tatínek vidí miminko po vyndání nebo jak to vůbec probíhá???Děkuji za info!!! 🙂

ankava
13. led 2011

@weroniika ahoj, já měla císaře akutního, ale myslím, že při plánovaném to bude stejné. Tatínek čeká před operačním sálem, na sál ho nepustí, protože v Krči to nechtějí, a když se mimčo narodí, tak miminko vezmou do takové místnosti, kde ho zváží, změří, očistí, ohřejou ... pak tam vezmou tatínka, ten si miminko může podepsat a chvíli tam s ním pobýt... Mezi tím tě zašijí a pak záleží jestli jsi měla celkovou anestezi nebo epidurál, tak se tě snaží vzbudit a mimčo ti ukázat nebo když jsi po epidurálu, tak ti mimčo ukážou než tě odvezou na JIPku a miminko pak na novorozenecké.
MM natočil hned po tom porodu krásné video a udělal spoustu fotek. Určitě stojí za to, aby tam tatínek byl 🙂
No a pak ti na JIPku budou první den miminko nosit a přikládat k prsu, aby ses co nejdříve rozkojila.
Tak hodně štěstí 🙂 🙂 a není se čeho bát 🙂 🙂 Doktoři jsou tam super. Já mám po třech týdnech už krásnou jizvu a myslím, že nebude nakonec ani vidět.

weroniika
13. led 2011

@ankava Díky moc za informace - čekáme dvojčátka, tak to budu mít pod celkovou anestezii - bude to asi příští týden, přesný termín se dozvím ve středu,teď si vyřizuji předoperační vyšetření.Tatínek bude určitě přítomen!!!! 🙂

zlatouch
19. led 2011

Ahoj, kdybyste někdo měl bližší info ohledně odchodů lékařu v Krči, písněte pls! Ono je asi dost brzo, teď asi nikdo neví, co s tím udělají, ale snad časem něco prohlásí. Včera mě moje dr potěšila, prý odchází všichni kromě 2, takže "to tam asi zavřou" 😠 Tak jsem zvědavá.

lynn77
24. led 2011

holky, chtela jsem se zeptat, jestli davaji miminkum v porodnici po dobu pobytu zavinovacku, ja jsem zvykla ji takovemu malemu miminu dat a vim, ze v nekterych porodnicich miminka v zavinovackach nejsou, tak nevim, jestli ji tam dostanu, pripadne pokud ne, jestli si muzu prinest svou a nebudou mit nejake pindy. diky 🙂

sabuse1
24. led 2011

lynn77: ano v Krči zavinovačky dávají, mají tam ty klasické zavazovací, miminko ti v ní rovnou přivezou na pokoj

ankava
25. led 2011

@lynn77 jj na mimčo dostaneš klasickou bílou zavazovací zavinovačku a ještě dečku v povlečení. myslím, že některé maminky měly nějaké své věci a problém to nebyl. Ale není to zapotřbí, je TAM VŠECHNO.

lynn77
25. led 2011

tak super, ye je tam davaji, nemusim brat z domova nic, diky 🙂

aleachim
27. led 2011

holky, nemáte nějaká aktuální informce z Krče, myslím týkajících se odcházejících doktorů? Díky

ankava
27. led 2011

@aleachim včera v televizi říkali, že to tam asi zavřou... ale jak to bude ve skutečnosti, těžko říct.
Já jdu 14. ke svýmu gyndaři na kontrolu a ten asi nějaké informace mít bude, protože do Krče občas dochází, tak se ho poptám.

aleachim
27. led 2011

@ankava díky, když budeš mít nějaké informace, tak dej vědět. Do příštího týdne bych se měla někde zaregistrovat, a chtěla jsem do Krče, ale teď fakt nevím. Na druhou stranu do léta by se to mohlo nějak vyřešit.

olbramka
28. led 2011

@aleachim byla jsem včera na KO, říkali tam, že vůbec nevědí, že se to dozví člověk z médií..., že pokud se nic nestane, tak prostě budou muset zavřít. no, ale prý si porodníci zvláště v praze mohou dost diktovat podmínky, bo jich je málo, takže já myslim, že to nezavřou. kde by všechny ty ženský rodily? ostatní porodnice by to nezvládli, středočeský taky ne..., tož asi tak, no

katkaen
13. únor 2011

Zdravím všechny přítomné v diskusi , ráda bych Vás touto cestou pozvala na přednášky s besedou v MC Pramínek V Praze na Chodově.
http://www.katkaen.cz/products/materske-centrum...
Pevné objetí jako součást životního stylu, aneb o životě ve vzájemném porozumění
(seminář vychází z koncepce ,,Školy lásky v rodině“ dle PhDr, Jiřiny Prekopové)

14. 2. v 9.30 hod - Máme doma miminko a neb povídání o miminkách, mateřství a otcovství
21. 2. v 9.30 hod - Někdy je to velké peklo s malým andílkem
28.2 9.30 hod. Kurz šátkování http://www.katkaen.cz/products/a22-listopadu-po...

Kateřina Neubauerová (Lektor preventivních výchovně - vzdělávacích programů a terapeut pevným objetím podle

PhDr. Jiřiny Prekopové)

aleachim
16. únor 2011

@katkaen docela by mě zajímalo, co mi tato přednáška přinese zajímavého z hlediska porodů v tomayerově nemocnici.

vitaka
28. bře 2011

maminky nevíte, zda v porodnici v Krči aplikují náušnice ?? a pokud ano, tak za kolik? děkuij

zlatouch
28. bře 2011

@vitaka myslím, že ne. Podle mě se to dělá až po první hexavakcíně, takže nejdřív tak ve 3m 😉

vitaka
28. bře 2011

@zlatouch já mám dceru ze Zlína a tam to dělají běžně a byla jsem za to ráda...protože ten řev a jaké bolístko to dělá pětiměsíčnímu dítku ...to je už nebe a dudy.....naše o tom ani nevěděla....spinkala...a zhojilo se jí to spolu s pupíkem bez problémů....takže asi, jak ve které porodnici to dělají.....tak se právě ptám, zda v Krči jo nebo ne ....rodila tam teď moje kamarádka...holčičku.

zlatouch
28. bře 2011

@vitaka vždyť jo, já vím, že třeba dřív se to dělalo v porodnicích běžně...ale naše dětská dr. nepíchá před očkováním a mně to zní logicky. Nicméně v Krči jsem to fakt nezaznamenala, nikdo nenabízel, nikde to neviselo na nástěnce, nic...takže myslím, že to opravdu nedělají.

ankava
28. bře 2011

@vitaka já rodila v Krči v prosinci a taky jsem nezaznamenala ani zmínku. Moje doktorka píchá ouška až po první hexavakcíně, asi bude v Praze takováhle praxe.

vitaka
29. bře 2011

@zlatouch @ankava děkuju za info....no a jinak se mi to zase tak moc nepříčí, ani logicky,.....malá byla zdravé, dostatečně papající dítě....4kilové....a vzhledem k tomu, že se takovému dítěti dělají kde jaké odběry a píchá se do něj jehlou....a ještě se mu hojí pupeční šňůra, tak ty dvě dírečky do ušních boltců jsou podle mne už maličkost....kdyby jí to dělalo problém, tak to nechám zarůst.......no prostě pokaždé jsem vytírala lihem pupík a ouška, a zhojilo se to dobře, miminko má nějakou tu matčinu imunitu přeci nebo tak něco na začátku....takže to myslím není nic tak špatného, navíc vím jak jí to bylo fuk...spinkala když ji vzali na píchnutí a když mi ji za 5minut donesli tak spinkala dál...a vůbec to za celou dobu nijak nevnímala.....kdežto jedna pětiměsíční holčička na ušním, tak ta to už vnímala intenzivně, když jí to pichli, tak hodně plakala a pak ji nemohli utěšit v čekárně a ani ji obléct, jak pohla hlavičkou a trošku zavadila ušima o oblečení, tak plakala nanovo....no prostě jsem ráda, že to má malá z té porodnice. Jo a tady mám fotku, z příjezdu z porodnice a je to v ten den, kdy jí pichly ušní lalůčky.

sheinka
4. dub 2011

Ahoj holky..mám takový dotázek. Dostala jsem číslo na prenatální poradnu a zajímalo by mě zda se mám objednat na 35.tt nebo volat až ve 35.tt? Poradíte prosím?

ankava
4. dub 2011

ahoj,
klidně si tam zavolej už v 34. týdnu, oni se tě zeptají na termín porodu a objednají tě, jak se jim to bude hodit.
Já chodila až do 37. týdne ke svému gyn., ale ve 36. týdnu jsem byla sepsat v porodnici dokumetaci (volala jsem tam ve 34.t) a pak jsem tam šla na vyšetření až v 38. Kdyby se něco dělo, tak stejně musíš do porodnice hned, ale je lepší když už máš sepsané všechny papíry. Jinak v Krči přijímají k případnému předčasnému porodu už od 32.týdne.
Přeju ti pohodové poslední týdny, dobrý porod, zdravé miminko. Já rodila v prosinci, byla v Krči přes Vánoce a kromě jídla si nemůžu na nic stěžovat, naopak 🙂

sheinka
4. dub 2011

@ankava díky moc za info 🙂 O pohodových týdnech si můžu poslední dny nechat jen zdát..malá prý hodně naléhá a musím hlavně ležet a být v klidu dle verdiktu doktorky..a přitom je tu doma tóóóólik práce ještě 😠
A porodnici jako takovu neřeším..jde jen o to na jaké lidi tam člověk narazí..někteří jsou fajn a jiní když vstanou špatnou nohou tak je to děs, ale to si člověk nevybere.

ankava
4. dub 2011

@sheinka já to měla stejně, od 35,. týdne mi doktor vyhrožoval, abych nerodila dřív a nakonec jsem týden přenášela. Posledních 14 dní už jsem zase doma makala jako divá, abych to uspíšila a stejně nic 🙂
Jo a máš pravdu, když natrefíš na blbý sestry nebo blbou spolubydlící na pokoji, tak to může být super porodnice a stojí to za prd. Kamarádka vyfasovala na bulovce na pokoj nic nerozumící vietnamku, která se o miminko nestarala a bylo to dost peklo.
Když jsem rodila já, tak kromě jedné mladé důležité sestřičky byly všechny ostatní strašně fajn, tak ti je taky přeju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru