Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

moncicak77
18. led 2008

Ahoj holky, Lenny,ja jsem vazne spokojena s Krci a fakt tam nauci krasne kojit,ja prvni dite kojila ani ne 14 dni,nikdo me to tenkrat nenaucil,neukazal a mala pak byla na sunaru,ted v Krci nas to vyborne naucili,fakt jsem jim za to moc vdecna,malej treba malo pil z jedne polohy tak sup a hned nas ucili dalsi,hodne se tam o nas starali............ 😉

minea
18. led 2008

Lennyno, teda já jsem si myslela, jaké netrháme s Laurou rekordy, ale jak vidím, na vás s Aničkou nemáme 😀 . Z Krče jsme odcházely s 2700 g a v 6 týdnech jsme byly na 4050 g. A to se říká, že plně kojené děti přibývají pomaleji . 😉

bramburka
18. led 2008

no my měli teda v 6ti týdnech 4020 g... odcházely jsme s 2900g

babara
19. led 2008

Ahoj holky,
tak mi zabralo par dnu, nez jsem procetla vase zajimave prispevky 🙂. Moc gratuluju novopecenym maminam, ja mam termin za necele dva mesice. Pristi tyden se chystam zaregistrovat v Krci.
Mela bych dva dotazy:
1) Nevite o nekom, kdo rodil v Krci koncem panevnim a jak u toho postupovali?
2) Chodili jste nekdo do Krce na tehotensky cviceni?
Predem dekuju.
Mejte se a pozdravujte mimisky.
Bara

evi3
19. led 2008

ahoj kocky z Krce, prispevok do statistiky kojencov: porodna vaha 2100, v 6-tich tyzdnoch 3880 😵

moncicak77
20. led 2008

Ahojjky, Babaro,vitej mezi nama! Ja na tehotenske cviceni nechodila,to ti neporadim a co se tyka konce panevniho tez nevim,jsem rada ze jsem rodila normalne a zadna takova komplikace tam nebyla............

bramburka
21. led 2008

Evi tak to gratuluji, holka je pěknej jedlík 😵

Bar já na cvičení chodila na chodov tak nevím, ale věřím, že je to dobrý, seznámíš se s těma asistentkama, s prostředím, pak si nebudeš připadat cize. Určitě běž!!!

moncicak77
21. led 2008

Bramburko,tak dnes me dorazila ta odsavacka,jako jsem nastvana,stala 2 litry a vypada to,ze budeme za chvili na UM ☹ malej me totalne vysava a ted jsem odstrikala jen 50 ml ☹ fakt super,nevim cim to je,kdyz nepije tak 4 hod.je to v pohode,ale jinak budu asi za chvili bez mlika ☹ no neda se nic delat........zitra jdeme na prevazeni........

babara
21. led 2008

bramburko a kam si chodila na chodove?

wafik
22. led 2008

babara: já na to cvičení v Thomayerce slyšela od několika holek docela pozitivní hodnocení 🙂 sama jsem tam chtěla chodit, ale nakonec mi to časově nesedělo s prací, takže jsem chodila na cvíčo v centru... a po nástupu na mateřskou se mi už nechtělo měnit kolektiv budoucích mamin 🙂

bramburka
23. led 2008

Do gyncentra, je to ale pouze pro pacienty gyncentra... stoji to 100 kč

jahoda1975
28. led 2008

Ahoj babaro a holky z krče. Jednou už jsem vás navštívila, ale to jsem měla do porodu ještě hodně daleko, teď mám něco přes měsíc - mimčo čekám kolem 8.3. a možná i mně bude čekat porod KP, mimčo se stále neotočilo, ale našla jsem na internetu nějaký cviky na otočení, tak tady doma blbnu a doufám, že až půjdu příští týden na kontrolu, budeme hlavičkou dolů. Jinak já už v krči rodila a byla jsem tam moc spokojená, jen bych si teď ráda zaplatila nadstandard, pokud bude volný - kéž by. Holky chtěla jsem se zeptat, jak je to teď v krči s registrací a pak s poradnou, musím tam příští týden zajít a už si to vůbec nepamatuju, jestli se do poradny objednávat nebo tam jít hned z registrace a taky, jakou máte zkušenost s doktorama, jsou všichni v pohodě? Díky za odpověď

lucky.lady
28. led 2008

Ahoj holky 😀 ! Já mám termín v srpnu, takže dost daleko. Ale vím, že v mnoha porodnicích je nutná registace do 16 tt. Tak jsem z toho docela nervózní... První dceru jsem rodila U Apolináře, ale porod byl složitý a měla jsem smůlu na personál, takže tam už nechci. Prosím, napište vše, co víte o Krči. Kdy je nutná registrace? Někde jsem četla, že se za epidurál platí 5.000,-- 🙄 ... Jinde je totiž zadarmo. Jak to tam vypadá? Prostředí a pohodlí? Co sestřičky, lékaři? Předem děkuju!

lucky.lady
28. led 2008

Ještě jedna věc by mě zajímala. Pravděpodobně budu rodit císařem. U Apolináře mi sesta dala dceru hned druhý den na pokoj a bylo velmi náročné. Jsou porodnice, kde si sama můžu říct, kdy chci mimčo na pokoj. Napište prosím, jak je na tom Krč. Díky 😉

evi3
28. led 2008

Ja som sa registrovala az v 35tt, registruju tusim od 33-34tt. Prostredie klasicke nemocnicne (klasicke nemozne nemocnicne postele) a na personal stazovat nemozem

moncicak77
29. led 2008

Ahoj vsem,je to pravda,v Krci se registruje od 33.tydne,coz je super,za epidural se tam opravdu plati 5000 kc.je to proto ze je stale u tebe anesteziolog,jinde ti pichne injekci a jde pryc.........az te v Krci zaregistruji,sami si te pozvou na kontrolu do poradny........doktori jsou tam super,ja si na nikoho nemohu stezovat,vsichni se tam ke me chovali slusne,i sestricky............Prostredi je tak jako vsude v nemocnici,ale jsou tam ciste zachody i sprchy coz u me bylo na prvnim miste a personal na sestinedeli je tez vyborny a hodny,alespon za me to tak bylo.........A co se tyka cisare a zda si muzes rict ze chces nebo nechces mit u sebe ten den dite,tak co si pamatuju,tak se mnou byla na pokoji zenska a byla po cisari a byla dost vycerpana tak rekla sestram zda by ji malou donesli na kojeni az rano,ze by se z toho potrebovala vyspat a oni ji vazne vyhoveli,jde o pristupu personalu........ Jahudko,preju at se mimi do te doby otoci 😉

babara
29. led 2008

jahudko, tak dej vedet jak na kontrole. Ja tem cvikum moc neverim, myslim, ze taky zalezi na jake strane mimi je - ja ho mam posazene nalevo, kouka mi doprostred. A jak ho mas ty? Taky mam strach, nekdo cvicit nedoporucuje, pry je duvod, proc jsou obracene (kratsi pupecni snura napr.), tak nevim. Ale ten muj prcek ma tu polohu uz dlouho ustalenou, neverim, ze se jeste prestehuje 🙂 Navic to muze byt dedicne zvlastnim tvarem delohy, moje mama me taky rodila zadeckem napred..

lucky.lady, nejake info jsou na http://www.ftn.cz/index.php?id=2468, epidural se v Krci pry opravdu plati, 4700Kc ale jinde je spolecny pro celou nemocnici tak se muze stat, ze zrovna nema cas..
Ja se jdu zaregistrovat tento ctvrtek a za 2 tydny zrejme poprvy do poradny..

petule.h
29. led 2008

Ahoj Lucky a všichni,
já v krči samo už rodila a to císařem, první den, jelikož jsem rodila v 6h ráno jsem byla na JIP a miminko na kojení mi myslím donesli už večer a zkoušeli ho přiložit k prsu, jak to půjde a ono to šlo. zase tak utahaná jsem po císaři nebyla, jen nemůžeš vstát.Byla jsem pod celkovou narkózou, takže tě nechají vyspat, to určitě jo.Druhý den, se mi uvolnil nadstandart a tak mě tam převezly a já si nechala vyndat cévku a normálně jsem začala chodit(tedy snažila jsem se neflákat 🙂) a hlavně jsem nechtěla mít tu cévku. nicméně co se týče miminka na pokoji, tak mi ho dali až po 2-3 dnech na noc i den.Každopádně se ptaly, jak se na to cítím, ale přes den jsem si ho brala denně od začátku, oni na to po císaři koukají, ale na kojení mi ho nosily a přikládaly ho, nemůžeš se moc hýbat. Každopádně jsou moc milý, takže vycházejí po únavě vstříc.byli tam holky co po císaři nechodili 3 dny a miminko si vzali přes noc až třeba po 4 dnech.tak držím všem palečky, mám termín v červenci, do krče jdu zase a po mých komplikacích asi zase císař, no uvidíme. 😉 .

jahoda1975
29. led 2008

Holky ahoja všem, moc děkuju za info. Báro já vlastně vůbec nevím, jak přesně mimčo leží, dr. říkal, že má hlavinu nahoře a sám mi doporučoval to cvičení, ale je pravda, že jsem se na to nekoukla vůbec jako ty, že to může mít svůj důvod, jako třeba ta kratší šňůra apod. Já mám poslední dny pocit, že mně do žeber spíš kope, ale těžko to odhadnout, v úterý budu moudřejší. Jinak, oni tě po registraci objednali až za dva týdny? Protože, když tam půjdu na registr až příští týden, tak by nás první kontr. čekala až téměř těsně před porodem......
Jinak co mám zkušenost s Krčí, tak opravdu výbornou, epidural jsem si píchat nedala, stojí kolem těch pěti tisíc a to opravdu z důvodu, že se prý anesteziolog o tebe stará celou dobu. Není to tam žádný luxus, ale vydrží se to v poho. Pro mně byly akorát hrozný první dva dny, neměla jsem nadstandard a byla jsem hodně sešitá, takže sednout si v tý jejich návštěvní místnosti bylo dost utrpení, hlavně proto bych nadstandard uvítala. Teď mám spíš hrozný strach z případnýho císaře, určitě bych to taky viděla na celkovou narkozu, ale říkám si, že i když porod není nic moc, tak lepší než rozpáraný bříško (prý je u toho hojení horší). Nevím - holky jestli máte ještě někdo zkušenost s císařem, prosím napiště jak to v Krči chodí, ať se na to raději psychicky připravím 😉. Dr. říkal, že pokud se mimko neotočí a vzhledem k tomu, že bude větší, tak by mně nikdo netrápil porodem KP - no doufám. Holky já rodím potřetí, ale strach mám obrovskej ☹ .

babara
29. led 2008

Tak treba se ti tam jahudko porad hybe a priste uz bude hlavickou dolu. Drzim palce! Ja bych taky radeji rodila vaginalne, mela bych pak strach u dalsiho tehotenstvi, i kdyz pry dnes delaj klidne i tri cisare. Zatim je pry prcek maly, tak by to mozna i slo, no uvidime. U tretiho mimi bych mozna radeji toho cisare, pry je to pro mimi vetsi pohoda, ale ja bych si vybrala jen lokalni umrtveni, chtela bych byt u toho az prcka vytahnou. Bohuzel v Krci u cisare nemuze byt tatinek ☹
Jinak do poradny by te meli vzit uz v 36tydnu a pak kazdy tyden. Ja vcera byla naposled u svy gynekolozky a ze priste za 2tydny uz tam, protoze sem teprve 34tt vis. Tebe vezmou urcite driv .

bramburka
30. led 2008

já jsem se tam registrovala až v 36. týdnu a v poho. holky držím pěsti, to cvičení jsem slyšela taky že se moc nedoporučuje a vím že k císaři doopručují raději celkovou narkozu než epi, je to proj lepší. Sice při epi vidíš mimo hned na pár sekund. ale jinak je lepší celková.

jahoda1975
30. led 2008

no já jsem holky taky slyšela i četla, že celková narkoza je prý daleko lepší než epi. Holky co rodily císaře s epi si dost stěžovaly na to, že vlastně necítíš bolest, ale máš hodně nepříjemný pocity při výkonu. Já nevím, těžko říct,ale raději bych to celé zaspala 😖 Jinak co se týče taťky u porodu, tak náš taťka se těší na porod klasiku, ale k císaři určitě nepůjde. Doufám, že počká aspoň na chodbě, aby zkontrolovat, že je mimčo opravdu naše 🙂 .Holky jak dlouho trvá císař? To nemůže být zas až tak dlouhý nebo jo?
Jinak Báro koukala jsem, že máš termín téměř jako já 🙂 , třeba se potkáme na pokoji 🙂 A taky výběr jmen - Adam, to byl můj favorit, ale rodina mi ho zamítla, takže zatím máme ve vedení Lukáše a Matyáše. Doma už dva kluky mám, no chtěla jsem holčičku 😖 , ale i na tohohle pindíka se těšíme - hlavně kluci,těší se až ho budou učit lumpárny. V úterý dám vědět jak jsem dopadla u mého dr. - jestli se mimčo otočilo nebo ne a ve středu bych ráda zajela do Krče na registraci, přece jenom březen se blíží a kdyby to náhodou přišlo dřív, tak ať nás tam už mají.
Ještě holky nemáte někdo zkušenost s pitím maliníkovýho čaje? Prý to urychluje porod, ale možná je to jen babská poudačka 😉
A Báro, třeba se ti mimísek taky ještě otočí, když říkáš, že je malinký - přála bych ti to.
A i to tobě bramburko děkuju za názor - máš krásnou holčičku - závidím, že už to máš za sebou 😉

babara
30. led 2008

No holky ja prave slysela uplny opak. Je fakt, ze ta lokalní (v Krci se ale prej provadi spinalem ne epiduralem) anestezie muze byt pro nekoho dost neprijemna, clovek citi tahani, i kdyz bolest ne, a pak hrozi migreny, proto se ma asi 12hod potom lezet a nezvedat hlava, ale jinak z celkove muze byt pry vic a dele spatne, je nebezpecnejsi a taky muze ovlivnit mimi-otupit. Tak nevim, asi bych precejen zkusila prezit tu lokalni.
Jahudko, tatinkovi mimi pry opravdu hnedka prinesou a muze byt potom u toho osetreni mimca, ptala sem se. Jo a trva to max. hodinu (tolik si na tebe aspon vycleni pri planovanem cisari 🙂). Ale nevim jestli i se sitim... Mozna ze jo.
Jinak ja si uz malinik koupila, zatim sem ho pila jen dvakrat, ja mam bylinky rada, celkem mi to i smakuje 🙂 jsou tady k tomu diskuze: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... nebo https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Ja mam teda v tehu prukazce termin 15. a 17.3., ale vzhledem ke kratsimu cyklu mi to pocitac spocital uz na 10/11.3., tak budu radeji pripravena drive 🙂 i kdyz jak sem rekla, prcek je zatim maly, ale to bude asi po nas.

bramburka
2. únor 2008

jo v Krči je na porodním sále takový okýnko, kudy může tatka císař sledovat! Vlastně uvidí jen jak vytáhnou mimi z bříška, myslím, že to může bejt krásnej zážitek a pak už běží (stejně jako ostatní tatkové) do takovýho boxu, kde mimi utřou, on ho zváží, změří, nedapíše a tak... pohlídá si prostě to svoje mimi! Takže doporučuju tatku vzít i k císaři, i když za ruku tě asi držet nebude (ale možná taky - to nevim)

jahoda1975
4. únor 2008

tak díky holky, stejně bych raději rodila normálně, ale uvidíme - zítra jdu na poslední kontrolu ke svému gyn., bude mi dělat i ultrazvuk, takže se nechám překvapit. Malej kope kolem žeber jak o život a já se stále snažím určit jestli je to ručička nebo nožička 😅 , no lump mi moc nepomáhá, tak nevím - zítra budu moudřejší a tajně doufám, že má kebulku už dole. Jenomže vzhledem k tomu, že je velikej, myslím, že se už nepřetočil, i dr. mi to minule říkal. Druhý syn měl 5 kg (au, au 😉 ) s tohle mrně na tom bude asi podobně. No taťka půjde s námi a díky bramburko - okýnko si ohlídá (já to doufám všechno zaspím, pokud nebude vyhnutí). Četla jsem jak tu holky rodily i nožičkama napřed, ale mám dvě kamarádky v okolí a obě říkaly, že mimča byla přidušená, ale jsou v poho - jenomže to chce i malé miminko - ale poznají vůbec přesně váhu? Když jsem minule rodila, nikdo mně neupozornil, že bude Kuba tak obrovskej a až na sále doktoři valili oči a říkali "jejda - to mělo jít císařem" - no pak byli chytrý, ale to už byl Kubula venku. No pravda - taky jsem při něm hodně papkala 🙂 , teď se dost hlídám, žádný cukry, jen vitamínky a zase jen vitamínky.
Taky jsem si pořídila ten maliníkový čaj - tak se na něj chystám, ale až po registru v Krči - kdyby se to náhodou rozjelo dřív, tak ať mně tam mají zapsanou ať neobjíždíme celou Prahu 🙂 . Půjdu tam ve středu a pak hurá do pití čajíku.

babara
4. únor 2008

je tak to je fajn, ze je tam okynko, to jsem netusila, oni mi jen rekli, ze tam muze byt na chodbe, a ze mu prcka hned prinesou. A neplati za to, ze tam je, je-li to teda planovany cisar.

minea
4. únor 2008

Na předporodním kurzu, který vedla porodní asistentka, která 16 let pracovala v Thomayerce, jsem se dověděla toto: Za epidural se platí, pokud je to na žádost rodičky a provádí ho ta externí agentura. Když se jedná o plánovaný císař, tak se neplatí nic, protože to provádí místní doktoři (zaměstnanci FTN) a dělá se vždy v celkové narkóze. Okýnko jsem viděla, ale jak nám bylo řečeno, operaci kdysi sledoval jeden jediný tatínek, a to po dlouhém přesvědčování a jako naprostá výjimka. Nemyslím si tedy, že tam běžně tatínky pouštějí. Pokud bude tatínek na chodbě, tak se určitě může zúčastnit ošetření na novorozeneckém boxu (přes chodbu naproti operačnímu sálu), to už je pak stejný jako u fyziologickýho porodu.

babara
4. únor 2008

me rikala PA, ze si muzu vybrat spinal nebo celkovou narkozu

moncicak77
4. únor 2008

Ahoj,kdyz jsem mela pred porodem tak jsem se ptala zda muze byt tatinek u cisare kdyby nahodou musel byt,tak me bylo receno,ze muze ale jak rikala Bramburka na chodbe pokud je planovany,pokud neni tak to pry vetsinou tatkove ani nestihnou,ze je to rychle,ale byt tam muze,v prosinci tam rodila kamaradka cisarem a jeji manzel byl u toho.......

minea
4. únor 2008

Jenom upřesnění - to okýnko není z chodby, ale z vedlejší místnosti sousedící s operačním sálem. Tam běžně přístup není.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru