Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

sheinka
4. lis 2012

@aaa já jsem nástřih měla a střihli mě hned při prvním zatlačení. Na dvě pak byla malá venku. Ale těžko říct zda bych ji jinak vytlačila bez nástřihu. Já myslím, že preventivně ho asi nedělají nikde ne? Myslím, že podle zkušeností odhadují zda to hráz vydrží nebo ne. Zas je lepší nástřih než se trhnout. Trhnutí se určitě hojí mnohem hůř a déle.
@radana1979 no dřepy bych taky nedala..spíš jsem pořád křížila nohy protože už jsem měla pocit, že ze mě malá snad vypadne 😀 😀 Pěkně mě za to porodní asistentka okřikovala 🙂
Nad tím se asi nedá nepřemýšlet. 😉 Přeci jen je to pořád dost důležité. I to aby se mamina cítila psychicky co nejvíc v pohodě. Já jsem v pokoji téměř nonstop měla na drátě někoho s kým jsem si mohla povídat. Alespoň to bylo fajn. Ale podruhé bych zas chtěla mít na pokoji ještě jednu maminku 🙂 už jen proto, že bych si měla s kým povídat. Jinak jsem do porodnice nastupovala 28.května časně ráno s tím, že to bude rychlovka (podle vyšetřujícího doktora na příjmu). Nakonec to bylo takové mučení, protože jsem měla sice kontrakce co dvě minuty, ale vůbec jsem se neotevírala. A pouštěli nás pátý den 1.června.
Před věkovým rozdílem nesmekej 😀 zatím nevím jak to budu zvládat 😀 😀 Ale já i manžel se svým sourozencem jsme o dva roky a jako dětem nám to přišlo super. Tak snad na tom naše děti jednou budou stejně 😵 A ideální věkový rozdíl znamená pro každého něco jiného 😉

aaa
4. lis 2012

@sheinka Já se nástřihu nějak nebojím, spíš se pak bojím, jak se to bude hojit 😅 . To je dobrý s tím křížením nohou 😀 😀

sheinka
4. lis 2012

@aaa no mně nějak vůbec v tu chvíli nedošlo, že to rychlosti porodu moc nepomůže 😀 😅 prostě to byl takový instinkt. A hojení není tak strašné (I když mám někdy pocit, že ze mě udělali šitím zase pannu 😀 ). Mně na to teda hrozně moc pomohl ten gel z dubové kůry. Co jsem tak slyšela od kamarádek tak i výluh je fajn, ale to vyzkoušené nemám. A je to kus od kusu..to neovlivníš. Spousta maminek už v den porodu večer v pohodě seděla 😉 Prostě věř tomu, že to půjde dobře a nepřipouštěj si nic hrozného.

radana1979
4. lis 2012

@aaa Ty jsi takový pohodář. Připadám si jak hysterka, potřetí a pořád vše řeším. Nástřihu se bojím, ale doktorovi důvěřuji, kdyby to nebylo třeba, určitě ho nebudou dělat pro zábavu. Podruhé jsem ho neměla. Dr obkružoval a pak minimální poranění na 2 stehy, ani jsem o tom nevěděla. Seděla jsem hned po porodu.

aaa
4. lis 2012

@sheinka Tak pannu by ze mne zrovna udělat nemuseli 😀 😀 . Já se snažím to brát tak, že se na porod i trochu těším, protože pak bude odměna-Kubíček 😵 . Přitom nesnáším doktory, v nemocnici jsem nikdy neležela... Ten gel mám a slyšela jsem samozřejmě spoustu další zaručených rad, jak hojení urychlit, včetně fénování 😀 . Prý je dobrý i hemagel, ale je nechutně drahý. Každopádně první dny prý jen čistá voda a větrat 😅
@radana1979 Pohodář jsem, to mi říká hodně lidí, tak doufám, že mi to vydrží i k porodu 😀 😉

radana1979
4. lis 2012

@sheinka Já si děti přála také po 2 letech, ale příroda rozhodla jinak. Porod jsem měla také rychlý, tak si říkám, že není důvod aby tomu bylo jinak. Přesně jak píšeš, nejdůležitější je zůstat v klidu. Snažím se myslet pozitivně,ale lépe se to říká než plní, občas mě to přepadne. Nejtěžší je pro mě opustit svoje dva kluky. Jsem s nimi nonstop, nezdravě fixovaní navzájem, jsou to takoví moji smíškové. Tak přemýšlím, s kým budu denně povídat. Nonstop to asi nevydrží, jen doufám, že za mnou budou jezdit. Mám v plánu tam broučkům namalovat trička, tak doufám, že tam bude stoleček. Pouštěli tě za návštěvami i mimo vyhrazenou návštěvní dobu? 5 dnů je v porodnici docela dlouho, měli jste žloutenku? Nebyla bych ráda, kdyby mi malou dávali svítit mimo pokoj.

radana1979
4. lis 2012

@aaa Určitě, aspoň tady maminkám dodáváš sílu. Odměna je to krásná, zvlášť napoprvé se musíš neskutečně těšit. Já si to doma již užívám s klukama, teď jsem se za nimi byla koukat,jsou jak andílkové.

lrg
5. lis 2012

Ahoj holky, nebojím se nástřihu hráze, ale spíš následného šití. Proč se při šití neumrtvuje? Kamarádky kolem mě, co rodily, šili naživo a když zabrousím na zdejší diskuze, tak ve valné většině holky píšou, že je taky neumrtvovali........Zní to děsivě, vydržíš porod, na jehož konci je prcek, ale pak ještě takovéhle mučeníčko.

mmiirrkkaa
5. lis 2012

@lrg Myslím, že nic neumrtvovali a popravdě to vůbec nebolelo. ANi nevím, že mě šili - pokaecali jsme u toho a najednou to bylo hotové. Toho se vážně neboj!!!

aaa
5. lis 2012

@lrg PA na přednášce říkala, že vždycky umrtvují a já tomu pro svůj klid věřím 🙂

mmiirrkkaa
5. lis 2012

@aaa tak je to možná, že umrtvují. Já fakt byla nějak mimo. Porodu jsem se hrozně bála, ale nakonec to bylo nějak rychlé. A celkově jsem čekala, že přijde ještě větší bolest a ono nakonec bylo po všem. A jak PA tak dr.byly moc milé, takže možná na to cítění bolesti měly vliv i ony 🙂

luciskap
5. lis 2012

@lrg ahojda, mám 7 stehů, ale ani nástřih ani šití nebylo cítit, myslím, že mi to umrtvili, neboj, dá se to přežít, já jsem na takovýhle věci velká "posera", ale bylo to v pohodě. Malá měla 4,02 kg, mám modřinu přez půl zadku, ale je to v pohodě, i sedět se docela dá.Neboj

luciskap
5. lis 2012

zdravím všechny, které rodily nebo se chystají rodit v Krči.Rodila jsem 25.10. a musím jen chválit.Porod byl sice zdlouhavý, ale personál byl úžasnej, porodní asistenka skvělá, pan doktor taky, vše bez komplikací.Pak na oddělení šestinedělí taky sestřičky naprosto úžasný, milý, vstřícný, se vším pomůžou, vysvětlí, snaží se aby maminky kojili a byli v pohodě.Měla jsem nadstandard a jsem ráda, měla jsem komplikace po epidurálu (asi i díky mým migrénám na které trpím)a malou mi nosili jen na kojení a i když v noci malá zlobila, nenaznačili ani slovem, že by je to nějak obtěžovalo nebo vadilo.
Všem můžu Krčskou porodnici doporučit, jsou tam supr!!!!!

girafka
5. lis 2012

@luciskap Ahoj, takových zpráv jako jsi psala ty, by tady mělo být víc..Tak nějak mě to uklidňuje🙂 Možná se začnu i těšit do porodnice🙂 Děkuji. A jestli se můžu zeptat, o ten nadstandard sis řekla, když jsi dorazila do porodnice?Nebo až po porodu🙂 Jsem nezkušená, tak se radši ptám 🙂

aaa
5. lis 2012

@luciskap To mi jen potvrzuje můj názor, který jsem si na personál tam udělala 🙂 . Všichni ochotní a vstřícní. Co jsi měla za komplikace? Taky trpívám na migrény a taky bych případně ráda epidurál, tak abych věděla, co mě čeká 🙂 .
@girafka O nadstandard se musíš hlásit při příjmu, řeknou ti jestli a který je volný, ptala jsem se, když jsem tam byla sepisovat dokumentaci 🙂

sheinka
5. lis 2012

@radana1979 No jo příroda je holt mocna to se neda svitit. Ja sice rychlý porod nemela - 22 hodin, ale porad si rikam radeji další dlouhý než aby byly nějaké komplikace. Žloutenku mala mela, ale jen slabou takze se svítila jen na pokoji na slunicku. A to přežívání v porodnici bez děti chapu. Ja sice nejsem zavislacek, ale stejne se mi po malé bude styskat. Upřímně ti povim, že ani nevím kdy jsou navstevni hodiny. Vždy kdyz někdo přišel sla jsem na chodbu a nikdy nebyl problém.
@lrg mě umrtvili hráz, ale trochu jsem se trhla na čípku a ten mi neumrtvili. Prý se špatně opichava a padly by na to tak tři injekce. Ty dva stehy jsem prostě vydržela.

girafka
5. lis 2012

@aaa moc děkuji za odpověď🙂 Přijdu si jak prvňáček co jde do první třídy🙂 A mužu se ještě zeptat, když jsi šla sepisovat dokumentaci v tom 33 týdnu, šla jsi tam podle termínu PM nebo podle UTZ? Liší se mi to o 7 dní, tak nevím kdy tam vlastně mám jít🙂 Abych tam nešla moc brzo nebo naopak pozdě.

luciskap
5. lis 2012

@girafka Proto to sem píšu. Někdo je zvyklý furt se vším prudit a všechno hanět a lidi pak mají někdy zbytečné obavy.Krčská porodnice byla fakt dobrá volba po všech stranách. Jen ten nadstandard je drahej, ale ani toho nelituju. Řekla jsem si o něj hned, ale čekalo se jak to s ním bude, který pokoj bude volný, nakonec to dopadlo dobře a byl.Porodní asistentky říkali že teď poslední snad 2 týdny je nějakej baby boom, když jsem rodila já, narodilo se za tu směnu 8 dětí, někdy jich mají i 12, ale nadstandardy si myslím že mají vždycky nějaký volný, ne každej je ochotnej za něj dát takový peníze.Hodně štěstí a ať jsi spokojená jako já, personál je fakt úžasnej!!!

aaa
5. lis 2012

@girafka Šla jsem podle termínu podle PM, mám ho stejný jako podle UTZ. Ono je to jedno, tam nemusíš být přesně, když jsi registrovaná. Jeden jsem tam zavolala a druhý den už jsem tam šla. Jako prvňáček si občas připadám taky 😀 , ale tam opravdu všechno probíhá tak v pohodě, že se není čeho bát 🙂

girafka
5. lis 2012

@luciskap já si taky myslím, že je to o lidech. Někdo prostě nebude spokojenej nikdy. Určitě to bude fain 🙂

radana1979
5. lis 2012

@girafka S dokumentací si nelam hlavu. Zavolej tam kolem 32 tt a sestřička už si tě objedná. Jinak se zpravidla řídí termínem dle UZ 😉 .Pokud to chceš urychlit, vytiskni si některé dotazníky přímo z jejich stránek, pak už tam toho budeš vypisovat méně, ale byli tam moc milí.

radana1979
5. lis 2012

@luciskap Je dobře že jsi sem písla. Já nemyslím, že je to tak o nespokojenosti, ale s blížícím se porodem je řada z nás vystrašená. Mě nejde o luxus, jako doma to nebude nikde, ale právě o ten přístup sester a doktorů. Jestli je sprcha moderní nebo ne není tak důležité. Hlavně ať teče teplá voda, pak si vezmeme botky a zlvádne se to. Číst čerstvé zkušenosti pomáhá. Aspoň to zahání obavy. Každý den teď čekám, že to může přijít a přijde mi to dlouhé. Nadstandard je o volbě, hodně jsem ho řešila a kdybych si neplatila doktora, šla bych do něj také. Na druhou stranu mám ráda společnost, ta by mi tam chyběla a někdo prostě potřebuje klid a soukromí. Já bych se k němu uchýlila v případě sekce, neumím si představit, jak bych vstávala za návštěvou, ale při pozitivním myšlení, ta nebude 😉. Můžu se zeptat za jak dlouho vás pustili domů? Já bych odešla nejraději hned druhý den, ale to nejde, tak ať vím na co se připravit. Počasí teď nepřeje asi novorozenecké žloutence, ale to se nedá ovlivnit, tak se necháme jen překvapit.

radana1979
5. lis 2012

@aaa Tak jak se dnes cítíš? Mě zítra čeká poradna v Krči. Každý den čekám, zda už to nepřijde. Poslední dny jsou zdlouhavé a když vidím tu 17 které mi bliká do porodu, mám pocit, že už by to mohlo být. Teď tu holky psaly, že je nějaký baby boom, tak uvidíme jak to bude až se to spustí u nás.

radana1979
5. lis 2012

@sheinka Po dětech se stýská asi každé normální mamině. Já řeším všechno moc dopředu, stresuji se tím a ono je to potom stejně jinak. Teď se snažím fungovat po dnech. Vozím kluky po kroužkách, dělám vše jako dřív a aspoň dny rychleji utíkají, jinak bych zcvokla. V posledních příspěvcích jste mě řada maminek uklidnila, tak věřím, že volba Krče byla správná a všechno proběhne v klidu tak jak má.

aaa
5. lis 2012

@radana1979 Jsem v pohodě, nic mi není. Chtěla bych rodit o víkendu, tak asi zkusím nějaké babské rady, popř. na čtvrteční kontrole poprosím o hamiltona. Mně to naopak strašně utíká, chtěla jsem do porodu ještě stihnout hodně věcí, ale asi už to neklapne. Ze čtvrtka mám nález CS6, takže porod může přijít kdykoliv.

girafka
5. lis 2012

@radana1979 děkuji za rady🙂 Zavolám tam a uvidim. Byla jsem na pár vyšetření na Bulovce a asi mě tam tak vyděsili, že jsem z těch termínů nesvá. To bylo samý proč mám v průkazce tohle datum, když tam mám mít uplně jiný..že to a to neodpovídá a to nemluvim o tom, že mi tam jedna doktorka řekla, že když mimčo náhodou donosim, tak budu mít problém s otevíráním a druhá mi řekla, že kdyby se malýmu něco stalo, že ve 24 tejdnu s nim stejnak nic neudělaj. Tak mám radost, že v Krči jsou všichni příjemní🙂

lrg
5. lis 2012

Díky moc, na začátku těhu jsem si řekla, že nebudu nic řešit, po ničem pátrat, abych se pak zbytečně nebála, ale nedá mi to 🙂 Není tu nějaká březnovka do Krče?

radana1979
5. lis 2012

@aaa No hezké. Ty mě nakonec předběhneš 🙂. Já plaším už měsíc že jdu k porodu a CS pořád na 4 🙂. Já naopak víkend nechci, i když z hlediska manžela by to bylo asi to nejlepší. Jsem zvědavá, co ukáže vyšetření zítra. Myslíš, že by ti hamiltona dělali už teď když ti zbývá ještě 14 dní do porodu? Jaké babské rady máš kromě koupele? Já už bych to měla také nejraději za sebou. Nebo počkám až odrodíš a napíšeš své zkušenosti 😉

radana1979
5. lis 2012

@girafka Nenech se ničím plašit a užívej si své těhotenství pokud ti to zdravotní stav dovolí. Mě plašila gynekoložka po první 2 těhotenství, teď potřetí, když jsem u jiného doktora je to úplně něco jiného. Je naprosto v pohodě, žádný stres, nervy, spíš mi nic neřekne 😉 , ale kdyby se něco dělo, určitě by to nenechal být. Jen ve mě to pořád přetrvává. 1. těhu mě nahnali do špitálu ve 34.tt, do té doby bez potíží, najednou tam měla být těhotenská cukrovka, strašně velké dítě, apod. Narvali mě kortikoidama s tím, že těhu ukončí. Malý byl rozumný, po 5 dnech kdy mi v nemocnici každý říkal něco jiného se v noci rozběhl porod, krásně postupoval, ale stejně ho ukončili císařem s tím,že by jinak dítě bylo postižené. Teď už je to jedno, malý měl nakonec 3,10 kg, ale strávil nějakou dobu na intermediálce, v inkubátoru a já s jizvou na břiše. Podruhé se to přesně v tom samém týdnu opakovalo, dr mě hnala do nemocnice. Tehdy jsme podepsali reverz, nic mi nebylo, cukrovka žádná, požádali jsme již o přeřazení do Prahy a malý se pak narodil v 37+2 naprosto v pořádku. Strach přetrvával i teď, ale když vidím, že dr je v pohodě, snažím se také myslet pozitivně. Neboj se, každý ti říká něco jiného a netuším, jak už teď můžou dr říci, že se nebudeš otvírat. To je jasnovidka? A možná jenom na pracovišti, kde jsi byla by s plodem ve 24 tt nic nedělali, vždyť v této době se již pokouší o záchranu. Teď už to nemusíš řešit, jsi krásný 28.tt, už jen 2 měsíce a budete s mimčem spolu. Jak píší holky, mysli pozitivně a vše bude v pořádku.

monivo
5. lis 2012

@girafka proč ti říkala, že "když náhodou donosíš" ? Ty máš nějaké předpoklady, že by jsi nemusela? Já mám první dceru narozenou v 28tt, tak mě to zajímá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru