Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

monivo
9. lis 2012

@aaa to chápu, že to tam chtějí podepisovat. Některé maminky dokážou dělat scény, že chtějí mít dítě u sebe ihned. Nevidím nic špatného na tom, když jednu noc je mimčo u sester a mamina si odpočine. Vždyť si to dítě pak užije ještě dost a dost 😀

aaa
9. lis 2012

@monivo Já taky ne 🙂 , naopak. Proto jsem se ptala, protože si myslím, že po porodu budu mít co dělat sama se sebou 😉

radana1979
9. lis 2012

@aaa Já myslím, že to bude o domluvě. Pokud se na to bude maminka cítit, nemyslím, že by se setřičky stavěly na hlavu a nechtěly jí ho dát a pokud si potřebuje odpočinout, rádi jí vyjdou vstříc. Já bych malou chtěla mít u sebe co nejdříve, po 2. porodu jsem byla hned fit, ale kdybych rodila 23 hodin, budu si potřebovat také odpočinout, tak uvidíme.

aaa
12. lis 2012

@monivo Prosím tě, mám další otázku. Jak je to v Krči s pupíčkem? Odstraní ho nebo to nechávají na přírodě a pustí tě domů s pahýlkem? 😅

mmiirrkkaa
12. lis 2012

@aaa Pupík neodstraňují - odchází se s pahýlem. Takže malýho pak poslala dětská doktorka na uříznutí a byl klid 🙂

aaa
12. lis 2012

@mmiirrkkaa Poslala kam? Zpátky do Krče? 🙂 Ani na požádání by to neudělali v porodnici před propuštěním?

mmiirrkkaa
12. lis 2012

@aaa Nene, vypsala žádanku na chirurgii, která sídlí ve stejné poliklinice jako dětský doktor. O tom, jestli to dělají v Krči na požádání, to nevím. Nijak jsem to neřešila. Jen když jsme šli poprvé k mudře, tak řekla, že jestli nejsem proti, že to dáme pryč, ať je to fešák 🙂

aaa
12. lis 2012

@mmiirrkkaa Ono by to asi mělo časem samo odpadnout, ale přiznám, že se toho bojím 😅 . Zeptám se v Krči, ve všech ostatních porodnicích to dělají. V nejhorším mě pošlou do háje 😉

mmiirrkkaa
12. lis 2012

@aaa Jo, to odpadne, neboj 🙂 Já vím, že jsou i porodnice mimo Prahu, kde to taky nechávají. Pokud by to v Krči neodřízli a stála bys o to, tak se pak zkus domluvit s pediatrem. Ono starat se o pupík muíš tak jako tak, ale aspoň to líp vypadá 🙂
Jinak koukám, že už to máš za pár... To to letí...

aaa
12. lis 2012

@mmiirrkkaa Nojo, už se mi to krátí, ale nějak má pocit, že malej vyleze až na jaře 🙂 😉 .

kophana
12. lis 2012

ahoj, ráda bych se přidala do diskuze o porodnici v Krči. příští týden jsem 14+0, musím se registrovat a Krč mám nejblíž - bohužel na netu čtu ne moc lichotivé diskuze (je mi jasné, že každý může mít jiné zážitky a taky že můžou být informace zastaralé), proto by mě zajímalo, jestli tam některá z vás rodila někdy nedávno a máte aktuální zážitky a postřehy - tuším tam probíhala/možná ještě probíhá rekonstrukce a je tam nový primář, tak jestli se změnil přístup (třeba u kojení - prý do něj hodně nutí), jak je to s otcem u porodu (nějak jsem se nedočetla, jestli může být celou dobu před porodem se mnou), docela mě překvapilo, že v Praze není možné po porodu návštěva na pokoji (pouze nadstandard), ale chodí se na chodbu třeba jen na hodinu... jak to valstně všechno probíhá atd. jsem prvorodička a ze všeho jsem vyjukaná. Koukala jsem i na Podolí (bojím se návalu) nebo mě zaujal i Motol, ale Krč mám přeji jen nejblíž (i když podle fotek vypadá nejhůř)... Poradíte?

radana1979
12. lis 2012

@mmiirrkkaa Jé já ani nevím jak jsem to měla u předchozích dětí, ale asi byli pupíčky bez pahýlku,. Tak uvidíme co Petra zjistí, budeme pak chytřejší 🙂

radana1979
12. lis 2012

@aaa Do háje tě určitě nepošlou a jsi taková naše průkopnice, my se k tobě potom přidáme 🙂

radana1979
12. lis 2012

@kophana Ahoj,
já jsem zatím ještě neporodila, dám ti zprávu jak to bude za námi, už se to krátí, ale kdyby ses mrkla tady na diskuzi zpět, holky byly spokojené. Já i přes 3. dítko jdu v Praze prvně, do neznámého prostředí a myslím, že se není čeho bát. Jak už zde někdo psal, interkontinental to není, ale péče sester a doktorů je dobrá a ty 3-4 dny co tam strávíš se dají určitě vydržet. Porodní boxy jsou oddělené, to třeba pro mě je důležité, Apolinář to tak nemá a Motol neměl, ale po rekonstrukci se to myslím změnilo. Když tě naučí kojit buď jen ráda, je to ten nejkrásnější pocit, když jste si s miminkem tak blízko. A co se týká návštěv, jsou opravdu na chodbě. Myslím, že je to z důvodu přenášení bacilů a pak sama uvidíš, po porodu chceš mít také trochu soukromí a představ si, že by tam pořád někdo do pokoje chodil. Vždyť za tebou mohou přijít na delší dobu. Posedíte venku, miminko si buď necháš u sebe nebo ho pohlídají sestřičky a co maminky psaly není problém přijít i mimo určenou návštěvní dobu, pokud to není v době vizity. Já to hodně řešila, mám doma 2 rošťáky, neumím si představit, že bych je neviděla, ale chápu jejich důvody. Pokud se tomu chceš vyhnout, pak nadstandart, tam můžou být celý den.

kophana
12. lis 2012

@radana1979 děkuju moc za reakci, já jsem prvorodička, takže spíš řeším kde všude se mnou může být partner, protože si myslím, že budu potřebovat podporu🙂 já jsem z cizího prostředí vždy vyplesklá, nevím co kde, navíc když bude před porodem, bojím se abych zbytečně nestresovala. Je mi jasné, že kdo se nezeptá, neví - to už jsem poznala u svého gyndaře, který mi toho moc neříká (pro něj jsou to standardní věci) a mě ty otázky napadají až doma... a jaký je teď stav porodnic? pořád narváno nebo už je to lepší? já bych si i zaplatila nadstandard, zase tak často nerodím🙂, jen vědět, že tam bude volno... a to nemyslím kvůli lepší péči, ale třeba i tím, že by tam právě partner byl se mnou... já fakt netuším do čeho jdu (raději si toho moc nečtu) a už vidím, jak jsem tam bezradná... pokud jsou návštěvy možné i mimo dobu, tak to je aspoň super. Taky je pro mě důležité, abych před porodem nemusela poslouchat další maminy🙂 takže předporodní péče v poho? partner může být se mnou a já třeba na baloně? kolega z práce byl prý dokonce i na sále u císaře, ale to asi nebylo v Krči.... mám asi syndrom bílého pláště, ale při představě, že na mě bude houkat 5 cizích lidí bych byla raději, kdyby tam byl partner taky....

monivo
12. lis 2012

@aaa když jsem ten pahýl viděla, měla jsem z toho hrůzu, že "to" povezeme domů. Ale jedna dětská sestra tomu den před propuštěním trochu sama pomohla a dobrý. Pupík jsem pak vytírala lihem a máme ho teď krásný. Ale třeba v Podolí ho uříznou před propuštěním. Zdá se mi to lepší, než tím "děsit" maminky.

monivo
12. lis 2012

@kophana já tam byla spokojená, byla jsem na nadstandardu. Ale máme zde soukromou diskuzi, kde holky všechny v Krči rodily a většina byla spokojená. Je to hodně individuální, jak hodně si bereš třeba různé obličeje při poznámky sester či doktorů (ale já sama naštěstí nic takového nezažila). Rekonstrukce se týkala JIPky, takže v tom se to tam nijak nezlepšilo (jestli jsi myslela sociálku apod.) V Motole rodila již 2x kamarádka a byla vždy spokojená. Ad kojení - mě nepřišlo, že nějak nutili. Prostě po porodu začnou k tobě chodit a miminko přikládat, aby se spustila laktace a pak (stejně jako všude jinde) si píšeš, kolik mimčo vypilo. Pustí tě, až začne nabírat. To je ale všude stejné. Myslím, že je to dobře, že se snaží rozkojit. A dokud nemáš mlíko (jako že já po císaři ho neměla dva nebo tři dny), tak dávají dokrm, konkrétně BEBA HA. A pokud chceš mít manžela i po porodu u sebe, tak doporučuji určitě nadstandard, v Krči to jinak nejde (pokud teda na to máte, přeci jen je to dost peněz). Já sama byla na nadstandardu a jsem za to ráda. A u císaře může být partner jen v případě, že jde o spinál. Při celkové narkoze nemůže (ale to nikde v porodnici).

aaa
12. lis 2012

@kophana Doporučuju ti časem absolvovat alespoň jeden předporodní kurz v Krči. Taky budu rodit poprvé, doktrorů se bojím. Na přednášku jsem šla, ta základní zahrnuje i prohlídku porodních sálů a PA nám vysvětlila, odkud kam a proč se budeme přesovat. Osobně mě to dost uklidnilo, už vím (alespoň trochu 😀 ) do čeho jdu. U porodu není 5 cizích lidí, ale pouze PA, případně lékař a ke konci pediatr. U předporodní přípravy může manžel s tebou být pokud tam není žádná další rodička, která se připravuje k porodu. V té místnosti jsou tuším tři sprchy a míče a nebylo by příjemné dalším maminkám, aby jim tam "courali" cizí chlapi 😉 . Na sále už s tebou být může. Co se týká kojení, tak tady spousta holek s kojením měla problémy, protože jim to v porodnicích pořádně neukázali, takže pokud to v Krči učí, je to jen dobře. A podle toho, s jakým přístupem jsem se tam setkala, určitě nikoho do ničeho nenutí. Nový primář tam je, já ho shodou okolností znám, chodím k němu na gynekologii a je naprosto úžasný 😉.

@monivo Díky za info, taky bych "TO" nerada vezla domů 😀

kophana
12. lis 2012

@aaa no já k němu právě chodím taky🙂 ale moc ho neznám, byla jsem tam tak 3x a hned těhotná🙂 na ten předporodní kurz jsem koukala, docela mě překvapilo, že to jsou jen 3 návštěvy, navíc placené (v Motole se neplatí)... takže celkově dobrý? trochu mě vyděsily fotky na webu, které mi proti ostatním porodnicím přišly nic moc. jo a co může manžel = partner? my totiž nejsme svoji a nevím, jestli to stihneme... už jsem si četla, že je např. potřeba řešit příjmení dítěte přes matriku. A je pravda, že se v Krči může registrovat i dříve než 14+0? u mě je to teda už skoro jedno, spíš jsem koukala, že se dá přijít na prohlídku porodního sálu (opět zpoplatněno), což bych ještě tento týden mohla stihnout... jaká je pravděpodobnost, že na konci května/června budu na pokoji sama🙂 nebo že bude volno na nadstandardu? to asi nikdo neohadne🙂 a v těch poporodních pokojích jsou teda po dvou a sociálky na chodbě?

aaa
12. lis 2012

@kophana Pokud se nestihnete vzít, stačí na matrice podepsat uznání otcovství k nenarozenému dítěti. Taky to tak mám.Bez toho bude mít dítě automaticky příjmení po matce. Jestli je to manžel nebo partner není důležité, i kdyby to byl jen kamarád, který chce být u porodu, nikdo to řešit nebude. Těch kurzů je myslím pět, platí se, ale některé pojišťovny to proplácí. Já byla na tom základním a pak na tom o šestinedělí a péči o novorozence. Oba se mi líbily. V Krči se můžeš registrovat telefonicky a pak si tam časem dojet pro razítko do průkazky-já to tak udělala a nebyl problém. Nadstandart ti nikdo nezaručí. Já ho chci, ale záleží na tom, jestli bude volný v době mého porodu. Na fotky moc nedej. Není to žádná moderna, ale všichni tam jsou vstřícní a příjemní a to mi přijde důležitější, než super moderní prostředí a přístup jak v továrně na běžícím páse.

mmiirrkkaa
12. lis 2012

@kophana V Krči se můžeš registrovat rozhodně dříve. Já si tam volala tuším v osmém týdnu těhu 🙂

monivo
12. lis 2012

Koukala jsem na stránky FTN, abych věděla, kdo že je nový primář. Sice jsem tohoto doktora neměla u vyšetření, ale několikrát jsem ho potkala na chodbě a působí jako velký sympaťák. Ostatně jako většina mladých doktorů v Krči (a že jich je tam docela dost 🙂 ).
@kophana množství porodů a obsazenost pokojů ti opravdu nikdo dopředu neřekne 😉

kophana
12. lis 2012

@monivo no usmívat se asi umí🙂 má spoustu dobrých referencí, tak snad ne jen pro ten úsměv🙂) tak aspoň mám důkaz, že ho tam fakt někdo viděl... nepředpokládám, že bych měla u porodu jeho, nevíte jací další doktoři a PA se tam v současnosti pohybujou a jací jsou? je možné, že jména, která jsem četla v diskuzích už nejsou aktuální - tak abych věděla, do čeho jdu🙂

aaa
12. lis 2012

@kophana Můžu se zeptat, kde jsi četla ty diskuze?

radana1979
13. lis 2012

@aaa diskuzí je spoustu, také jsem to četla a nejhorší ohlas byl tuším na dr. bubna? Jeslti si to ještě dobře pamatuji. Právě proto teď chodím ráda sem, tady jsou holky pozitivní, vnímají to dobře a já když byla na monitoru, zahlédla jsem dr. Menšíka (od maminek moc chválen) a nějaké 2 doktory, také se zdály v pohodě. Buď ráda že jsi na ty diskuze nenarazila, nic ti nedají jenom znérvozní a my to určitě budeme mít v pohodě.

radana1979
13. lis 2012

@kophana Pokoje ti nemůžou říci v žádné nemocnici. Tady je ale těch nadstandardů hodně, tak myslím, že by neměl být takový problém na něj natrefit. Ničeho se neboj, všude je něco. A dnes mě výtvarnice, která učí mého syna zrovna říkala, že před měsícem tam rodila její dcera a byla naprosto spokojená.

aaa
13. lis 2012

@radana1979 Pokud vím, tak doktor Buben už v Krči nepracuje... A na doktora Menšíka jsem slyšela jen chválu 🙂

lrg
13. lis 2012

Jestli my to holky moc neřešíme 🙂 Stejně nikdy nevíte, co a jak bude, na koho natrefíte, co bude potřeba nebo nebude potřeba.....I výborný doktor může mít den blbec a být nepříjemný a nadstandard buď bude, nebo nebude, jiné možnosti nejsou a neuděláme nic 🙂
Myslete na miminko a ne na porod, stejně nic dopředu nevíme a neovlivníme 🙂

aaa
13. lis 2012

@lrg Já už to nějak neřeším, jen se těším, až budu mít malého u sebe 😵 . Všude je to o lidech a nikdy nic nebude perfektní 🙂

radana1979
13. lis 2012

@lrg Přesně jak to napsala Petra. Zaobírala jsem se tím tak před měsícem, hledala nejrůznější informace, stresovala se, jak to bude v pokojích, nemám ráda nemocniční prostředí a čím víc se to blíží, tím méně to řeším. V tuto chvíli se těším na malou, myslím pozitivně a věřím, že to všechno zvládneme. I kdybychom měli všechny doktory a celou nemocnici známou nikdo nezaručí že vše bude dokonalé. I naši příbuzní nemají vždy svůj den. Těšme se na miminka a bude to OK.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru