Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

florentina
4. led 2013

@sheinka tak držím palce, ať to co nejlépe zvládneš ty i malá.
@mufinka26 teď jsem se koukala do svého deníčku a o hodinu jsem si to nějak v hlavě posunula, místo ve dvě jsem měla jít původně na sál v jednu a místo v deset mi to sestra oznámila v devět, ale to je ve finále fuk, to na věci nic nemění

Jinak holky všem přeji bezproblémový porod a zdravé mimi a o to ostatně jde ... to ostatní časem není podstatné.

kovik
4. led 2013

@florentina - no to jsou teda zazitky. Zcela te chapu s tehle strany. Ja doufam, ze cisare nezaziju, je to pro mne nocni mura.je to hrozne, jak se doktori chovaji, jako ze jsouneco vice. Ale neudivuje me to. Takove chovani bylo i u Apol..... sup, sup, kazdej doktor jiny nazor, proste jako na pase. Prislo mi, za si snad mysli, ze tehotna je kazda stejna.

mufinka26
4. led 2013

@florentina no já právě takhle sonduju, protože do motola už nechci, tak u nás času dost, ještě ani nejsem těhule, ale tím, že se člověk musí registrovat tak blbě, tak to chci mt občíhlí, já mám za sebou už císaře dva, takže třetí bude na 100%

antymania666
4. led 2013

@kovik ja jdu stopro do krce, je to tam ted nove zrekonstruovany a mam to taky blizko, rodilo tam ted dost kamosek a vsechny nad miru spokojene

girafka
4. led 2013

@sheinka kdyz jsem byla ted ve stredu v poradne,tak tam byla mamina s asi triletym klucinou a sestricky ji malyho pohlidaly..dokonce se samy nabidly🙂a to tam byl fakt frmol

sheinka
4. led 2013

@girafka děkuji za info 🙂

kovik
4. led 2013

@antymania666 moc se mi libi sprcha na sale. 😀 to ma u mne velke + . Pravdepodobne pujdu tam. Mluvili jsme o tom s muzem a chovani doktoru a sester je vsude stejne. Snad budeme mit stesti na ne. Bude leto, kdyz budu rodit, tak to bude snad ok.

antymania666
4. led 2013

@kovik a ty js nasla nejake fotky z krce?

kovik
4. led 2013

@antymania666 jen co maji na strankach a ty vis o nejakych ?

antymania666
4. led 2013

@kovik prace ze nevim ale na strankach jsem asi ani sprchu nevidela

kovik
4. led 2013

Cetla jsem to, jinak bych ji nevidela , maji ji tak v rohu

aaa
4. led 2013

@mufinka26 Děti smí na chodbu, jako ostatní návštěvy, na nadstandartu můžou do pokoje 🙂 . U císaře tatínek být nemůže, čeká venku před sálem a pak je s miminkem.
@florentina To mě mrzí, že máš takovou zkušenost. Já mám úplně opačnou, všechny sestřičky byly úžasné, ochotné a se vším pomohly a poradily. Taky jsem se nerozkojila a přikrmovala jsem. A když v noci slyšely, že mi malý pláče, samy si pro něj přišly, že ho vezmou k sobě, abych se pár hodit prospala. Čaj byl k dispozici neustále, ani jsem si pro něj nemusela chodit, doplňovala mi ho sanitárka.

aaa
4. led 2013

@kovik Ta sprcha je jen na jednom sále 😉 . Jinak jsou sprchy v přípravném pokoji, kde se dává klystýr.

florentina
4. led 2013

@kovik
@mufinka26
holky já jsem nechtěla v žádném případě nikoho nijak strašit a případně uvádět v pochyby. Možná jsem si to měla nechat pro sebe. Bylo toho i více, popisovala jsem to tady v té diskuzi někdy na jaře 2011. ALe jsem realista. Je to prostě o lidech. Já jsem šla do Krče, protože tam kamarádka rok přede mnou byla hrozně spokojená. Pak tam byla ještě po mě a byla velmi nespokojená. A teď tam zase aktualně nedávno byla jiná a ta byla spokojená. Navíc každý to snáší jinak, hormony bouří. Já i po té době jsem přesvědčená, že to co jsem zažila nebylo tak jak by to být mělo, nemám pocit ani zpětně, že jsem si něco přibarvila, protože jsem byla prostě vyčerpaná a tak, ale vím, že kdybych byla v pohodě, tak bych se z toho všeho asi tak nehroutila. Pro mě bylo celé to okolo porodu dost zdrcující. To čeho jsem se bála před porodem mě vůbec problém nedělalo - bolesti a tak ...nebyl to med, ale vše se dalo v pohodě zvládnout. Jsem dost pedant na pořádek a hygienu a kupodivu i opotřebované vybavení či čistota mi byla zcela fuk (ale čisto tam bylo). Nepočítala jsem ani s nějakým milým přístupem personálu, ale ta extra neochota mě prostě zaskočila. Já tam ale také byla v době, když vrcholila akce děkujeme odcházíme a na kolektivu to tam podle mne bylo znát. Dnes tam určitě je nálada jiná a možná i personál. Podle mě je to zase porodnice, která má potřebné lékařské vybavení i zkušenosti, JIP pro ženy i děti a to jsou ty podstatné věci. Takže já si myslím, že to není špatná volba. To ostatní může člověka potkat kdekoli. Já už bych tam nešla kvůli těm návštěvám jak jsem psala, ale kdyby nebylo toho, tak bych i přes to vše do toho nakonec šla tady klidně znovu, aspoň bych už věděla co a jak.

kovik
4. led 2013

@aaa - aha 😒 tak snad na ní budu mít štěstí

florentina
4. led 2013

@aaa ani nevíš jak ráda čtu, že máš tak dobrý zážitek z porodu. Je úplně jedno v jaké porodnici, ale každá žena si zaslouží, aby si ty nejdůležitější chvíle v životě užila v klidu. A jak jsem psala výše, je to prostě o lidech....

mmiirrkkaa
4. led 2013

@kovik Já se registrovala telefonicky a pro razítko jsem si došla cca až v 5.-6.měsíci. Pak jsem se objednala na sepsání dokumentace (cca 34tt) a tam si tě pak objednají do poradny. Já chodila vždycky ráno na 8:00 a nikdy jsem tam "nesmrděla" nějak dlouho. Většinou jsem byla i s monitorem za 30minut venku. Ležela jsem na standartu a spokojenost. Sestřičky hrozně milé, děti jsme si hlídaly se spolubydlou navzájem. Dítě je v pojízdném vozíčku, se kterým se chodí i na chodby za návštěvama. Jinak já bych návštěvy na pokoji nechtěla. Nelíbilo by se mi, že kojím a vedle okolo postele je tuna cizích lidí. Nebo si hovíš na posteli, větřáš "šití" a někdo by tam přišel... Na té chodbě je to dle mého super. Jinak na záchod ani na sprchu jem nikdy forntu nestála a většinou jsem tam byla sama, nebo max.s 1 maminou.

kovik
4. led 2013

@florentina jsem ráda že jsi to napsala, popravdě jsem se trochu lekla. Ale záhy jsem si uvědomila, jak to bylo u mých porodech. Nestojím o to aby mi někdo daval najevo, že jsem jen přítěží, ale to je asi všude. A já se tak cítila hlavně u prvního. Aspon tedˇ víš co je pro tebe důležité.

aaa
4. led 2013

@kovik Pokud jsou sály volné, tak obsazují přednostně ten se sprchou. Když jsem rodila já, bylo plno, rodilo se všude. Porodila jsem během půl hodiny, nestihla jsem ani přípravu, natož sprchu 🙂 .
@florentina Myslím, že se tam hodně změnilo a taky se vyměnil personál a primář a nejspíš je to znát. Já tam opravdu nezažila nic jiného, než všechny s úsměvem a ochotné pomoct s čímkoliv. Ať už to byli doktoři-všichni mladí a sympatičtí nebo setřičky. A nejvíc bych vyzvedla porodní asistentky, to jsou úpná sluníčka. Vždycky budu ráda vzpomínat na těch 6 dní, co jsem tam strávila a budou to vzpomínky příjemné. Pokud bych měla znovu rodit, tak nikde jinde 🙂 .

kovik
4. led 2013

@mmiirrkkaa -děkuji mockrát 🙂 zavolám si i dříve

kovik
4. led 2013

@aaa - 😀 😀 😀 já doufám že to bude rychlé. Malou jsem byla co nejdéle doma, po příjezdu do porodnice byla za 1,5 hod. venku

aaa
4. led 2013

@kovik Taky slušný výkon 😀 😀

florentina
5. led 2013

@aaa já si hodně myslím, že to je o týmu, který oddělení vede. Mám ve svém okolí bohužel teď hodně zkušeností s nemocnicemi /nejen porodnictvím/ a je to vždycky tak, že buď stojí za houby celé oddělení, nebo jsou všichni skvělí. Je to podle mne i logické. Každý se obklopuje kolektivem, který mu je blízký. A to co píšeš se čte skvěle. Přeji takový porod a zážitek z pobytu v porodnici každé ženě a mohu jen doufat, že když budu mít to štěstí a budu rodit podruhé, budu mít také to štěstí na takové zážitky jako ty. Ale jak už jsem psala, nakonec jediné podstatné je to zdraví jak pro matku, tak pro dítě.

@kovik no a i když mě mrzí, že jsem tě trochu vylekala, tak si zase říkám, že teď už můžeš být pouze příjemně překvapena. A pro mne z toho vyplývá, že už bych sem neměla přispívat, mé zážitky už nejsou evidentně vůbec aktuální, tak je zbytečné čeřit vody....hodně štěstí!

jmisa
8. led 2013

Já jsem teda rodila v Krči před 3,5 roky a zážitky mám v pohodě, přestože na šestinedělí bylo plno, byl vyhlášen stop stav, tak sestry byly v pohodě, bylo léto, dovolené, takže tam chodily věčně ty stejné a únavu znát nedávaly.
Čaj byl na chodbě stále, dokonce i melta. Jídlo jsme si normálně nosily na pokoj, po porodu mi tam večeři i přinesla sama sestra.
Společné sprchy a wc v pohodě, toho jsem se tedy obávala nejvíc, ale potkala jsem se tam snad jen s jednou maminou.

Návštěvy na chodbě jsem vítala, aspoň se nikdo nepromenoval po šestinedělí a člověk tam měl trochu "soukromí". Manžel chodil asi v nestandardní dobu, takže tam nikdy nebylo moc lidí, párkrát jsme byli na té chodbě jen my.

Sál má sprchu jen jeden a nám řekli, že ho obsazují hlavně dvojčatama a pouze pokud ten den takový příjem nečekají, tak tam dají i jednorodku. Já si užila sprchu na přípravně, byl tam se mnou i muž, protože zrovna jinou maminu tam neměli na přípravu, ale mně ta sprcha spíš prudila, než dělala dobře, takže po odejití klystýru jsme šli na sál.

Dokrm neřeknu, nepotřebovala jsem ho, dokonce jsem dávala svoje přebytky, ale spolubydlící měla problém, tak si zazvonila na sestru a ona jí to obstarala, když pak už chodila v pohodě, asi druhý den, tak si tam zašla a pak jí to dětské přinesly. A v určitých intervalech za ní chodily, ikdyž byl víkend.

jmisa
8. led 2013

Poradnu nevím, nezažila jsem, do 38 tt jsem chodila k svému dr. a pak jsem v porodila v den první plánované krčské poradny.

girafka
9. led 2013

Dnešní druhá poradna v Krči🙂 Naprostá rychlovka. Přišla jsem, hned si mě zavolala sestřička, a šup za panem doktorem. Jsme naprosto v pořádku, čípek spotřebovaný🙂a příště už monitor. Sestřička mi dokonce vyšvihla poklonu, že taková energická mamina se jen tak nevidí🙂 Já tam snad začnu chodit častějc🙂

aaa
9. led 2013

@girafka Já si po poradně v Krči říkala, že se tam snad začnu těšit na porod 😉 😀 . Už se ti to krátí, za chvilku budeš mít malého u sebe. Máš termín přesně na narozky mého synovce, které se taky jmenuje Matyáš 🙂

girafka
9. led 2013

@aaa tak to je hezka nahoda🙂taky se tam snad zacnu tesit na porod..leti to hrozne. Uz jen 4tydny a uvidim to moje zlobidlo co me porad tlaci na zaludek🙂

lrg
11. led 2013

Hele holky, taková asi trochu trapná otázka ( i když myslím, že každou to napadne, obzvlášť když už je doma hlavou se jí honí miion myšlenek)

Měli jste strach, že byste jim tam taky mohli umřít? 🙂

aaa
11. led 2013

@lrg Já teda jo, ale zakázala jsem si to 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru