Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

antymania666
18. led 2013

@kovik no vidis pohoda, ja to mela taky tak

pavlinka21
18. led 2013

@antymania666 jukni na jejich stránky www.FTN.CZ

antymania666
18. led 2013

@pavlinka21 to jsemkoukala ale moc malinke fotky

aaa
18. led 2013

@antymania666 Můžeš si prohlídku zaplatit, stojí to myslím 150 kč. Já to měla v rámci předporodního kurzu 🙂

antymania666
18. led 2013

@aaa aha a mam si o to zazadat az prijdu v tom 33 tt na vypsani dokumentace? nebo si tam zajit driv

pavlinka21
18. led 2013

@antymania666 Aha....

girafka
18. led 2013

@pavlinka21 se tam možná potkáme🙂 já jdu taky v úterý do poradny..v 7:50 🙂

girafka
18. led 2013

@pavlinka21 jinak mě dělali první monitor v 37 tt

pavlinka21
18. led 2013

@girafka Tak to by mi ho mohli taky udělat 🙂 Tak se třeba uvidíme 🙂

girafka
18. led 2013

@pavlinka21 Mě řekli rovnou při objednávání, že to bude i s monitorem. Byla jsem tam dvakrát bez monitoru a teď naposled už to bylo s monitorem. Tak hlavně ať je všechno v pořádku🙂

pavlinka21
18. led 2013

@girafka Mě nic neřekla...tak uvidíme.. Každopádně at jsou prtouskové v pohodě 😉

girafka
18. led 2013

@aaa Asi je to lepčejší bejt v tom soukromym pokoji, ale přijde mi to dost peněz a teď jsem koukala, že to ještě zdražili, oproti minulýmu roku. A za těch min. 7000 korun se dá pořídit spousta věcí pro malýho. No uvidim. Když bude nejhůř, tak se hold druhej den zeptám jestli není volnej pokoj na té individuální péči🙂

aaa
18. led 2013

@antymania666 Nahlásíš to při příjmu a když bude volný, dostaneš ho. Předem se to domluvit nedá.
@girafka Fakt zdražili? Já tam byla 5 dní a platila jsem 6 tisíc. Je to hodně peněz, ale nelituju jich, byla jsem strašně spokojená 🙂

antymania666
18. led 2013

@aaa co dostanu? ja nic nechci, chtela jsem to tam jen videt

aaa
18. led 2013

@antymania666 Promiň, to bylo pro girafka 😀 😀

girafka
18. led 2013

@aaa no koukala jsem teď na ceník a ten co stál 1500 na den teď stojí 2000. Je tam teda nějakej za 1500, za 1600, za 2000 a pak ten apartmán. Přijde mi to už hodně. No uvidim🙂

aaa
18. led 2013

@girafka Já měla za 1500, měl společnou koupelnu s vedlejším pokojem.

lolek
19. led 2013

@girafka Tak já Ti hlavně přeji,aby jste spolu s mimískem vše v poho zvládli a až porod bude aktuelní,aby byl co nejrychleji za Vámi a mohli jste se na sebe smát.Pokud si pak zpomeneš,budu ráda,když písneš,jaké to tam bylo.

girafka
20. led 2013

@lolek moc dekuju,to same samozrejme i tobe..a zazitky urcite napisu a kdyz nebudu moc mimo,tak zkusim udelat i nejakou tu fotku,pokoje,co tady hodne holek zajima🙂

lolek
20. led 2013

@girafka moc díky,také se mi to krátí a snad s mímem dojdeme zdárně,až dotoho úplného (pro nás,už dlouhého)konce a nebude to dřív.Víš co,mě snad ani o ty pokoje nejde...umím si to představit,jaké je to na nadstandartu (že je tam klid a mohou návštěvy),ale umím si i představit,jak to vypadá-jaké tj na lůžkovém pokoji.Co mě zajímá,naco především dbám jsou lékaři..,není lékař jako lékař.A raději si zaplatím lékǎre,nežli nadstandart...ráda bych vzpomínala totiž nato,jak fajn porod probíhal a jakou nám dal pan doktor(ka) skvělou péči...nechci asi spoléhat,jestli budu mít štěstí na někoho,kdo bude ok nebo to bude jinak..jde mi o to,aby to byl někdo,kdo je ve svém oboru nejen fajn,ale je dobrý.A to je pro mně podstatné.Jestli si vezmu nebo nevezmu nadstandart a budu na pokoji třeba i s třemi maminami je pro mně druhořadé...

radana1979
20. led 2013

@lolek Ahoj, tak nevím jestli ti moje informace bude prospěšná, já jsem doktora k porodu domluveného měla, ale dopadlo to jinak. Byla jsem domluvená s p. Dr. Kvapilem (v Krči dělá především UZ a pro mě je to můj gynekolog). Bohužel v době mého porodu byl v Brně a protože to byla rychlovka (necelá hodina i s cestou), nestihl přijet. Byl to ale on, s kým jsem mluvila před odjezdem, to on mě poslal, ať už jedu a dobře udělal 🙂. Nakonec jsem měla doktorku, jméno bohužel nevím, byla to rychlost a zvládlo se to také, byla milá. Já ale osobně přiznávám, že jsem měla větší klid s vědomím, že vím, kdo mě má rodit a že mě zná. Nikdy jsem nebyla na vyšetření u nikoho jiného. Nadstandard jsem si nakonec vzala, když nedopadl ten doktor a nelituji. Byl tam klid, úžasné sestřičky a ty návštěvy k nezaplacení 🙂.

lolek
21. led 2013

@radana1979 Ahojky..,děkuji za Tvoje info.Jasně já vím,rozumím,stát se může cokoli.Nevím,jak jsi to měla ty vymyšlené konkrétněji,"ale" v některých nemocnicích (né tedy ve všech) to funguje tak,že ty si s lěkařem(kou) domluvíš předem,zda-li by mohl být Tvojim porodníkem a od určitého týdne ho navštěvuješ na jeho pracovišti,jsi s ním v kontaktu non stop na tel.,při jakémkoli problému,komplikaci,cokoli,(asi nejspíš)nemusíš mít ani registr(zápis) tam,kde budeš rodit,to zařídí on(ona),takže se vyhneš hod.čekání a zda-li vůbec budeš mít štěstí při zápisu do porodnice.,příklad Podolí,no a pak s Tebou sdílí to poslední nejkrásnější..narození Tvého míma 😉 .On Ti dopředu řekne,zda-li v tu dobu má něco v plánu.,příklad-dovču nebo cokoli jiného a počítá s Tebou a i on se dle Tvého termínu musí (měl by) držet.Ty si pochopitelně za toho lékaře a veškeré jeho služby musíš platit,dle ceníku a nejsou to malé částky...

radana1979
21. led 2013

Popsala jsi to přesně. U me to bylo tak, ze MUDr. Kvapil je zároveň mým gynekologem. Hned z počátku těhotenství jsem se ho na možnost mít ho u porodu zeptala. Jak píšeš, řekl mi částku, zapsal si me, dal mi na sebe kontakt. Do porodnice jsem se registrovala po domluvě s nim sama, jen byla jasna Krc, kde je pracovníkem. Po celou dobu jsem chodila k nemu a když jsem přešla do nemocnice, domlouvali jsme termín v jeho přítomnosti. Po monitoru ho sestřičky volali a bral me na jinou vyšetřovnu on sám. Vždy me upozornil, když byl mimo Prahu. Neplatila jsem mu nic předem a vzhledem k tomu, ze u porodu nakonec nebyl ani nic potom. Nedám na nej dopustit. Férovy, odborník a díky nemu jsem měla naprosto pohodové těhotenství. Pokud víš ze ti to přispěje ke klidu, určitě se domluv. Držím pěsti na dobrého doktora, klidný průběh těhotenství a pohodovy porod.

lolek
22. led 2013

@radana1979 dékuji moc.Snad bude vše probíhat tak,jak má.Ještě nám pár týdnů zbývá,ale už se těším,až to bude za námi...šíleně se bojím🙂.Já vždy říkám,že není žádná jiná maminka,která by jse bála porodu více,než-li já 🙂.Přestože to každá máme jiné,vím co mě čeká,co může nastat...takže se modlím,abych nebyla za hysteŕu 🙂 a bylo to ok.

lrg
23. led 2013

Tak jsem dnes byla na kontrole u své doktorky a poslala mě do rizikové poradny do Krče, protože mimčo nepřibírá jak má, ve 33+1 má asi 1600 g a to je podle ní zpoždění o tři týdny 😢 Nejvíc mě štve, že se tak tvářila, jako že nejím, protože jsem pořád celkem hubená a mám malé bříško, ale já jsem od začátku těhotenství přibrala 11 kg a to přece není málo!
Je pravda, že teď jím méně, protože už jsem doma, nemám žádnou aktivitu a hlavně se hned zasytím, asi jak malá tlačí na žaludek. Ale všude píšou, že se nemá jíst za dva, ale hlavně kvalitně a o to se fakt snažím. Je mi z toho na nic. Ach jo, potřebovala jsem si někde ulevit......

aaa
23. led 2013

@lolek Neboj, já se taky bála, že budu za hysterku, ale ono je pak všechno jinak a překvapíš sama sebe, co dokážeš 😉
@lrg Tak to půjdeš k panu doktorovi Severovi, měla jsem ho u porodu 🙂 . Určitě se to srovná neboj. Já přibrala za celé těhotenství 15 kilo. Podle mne to jak jíš nemá vliv na váhu mimča, ono si z tebe vezme to, co potřebuje.

girafka
23. led 2013

@lrg ahoj, určitě se neboj..ber to tak, že aspoň budeš pod větším dohled a o mimčo bude dobře postaráno. A kdyby bylo nejhůř, což si nemyslím, tak mimčo už je dost veliký a může na tenhle svět🙂 Ta váha je jen orientační..JInej doktor, jiná váha mimča. Držím palečky ať se všechno srovná a prcek hezky přibírá. Já bych zase potřebovala, aby malej už moc nepřibral.🙂

aaa
23. led 2013

@girafka Měla jsem podobný váhový odhat jako ty 🙂 . Kubíček nakonec měl 3770, žádný drobeček to nebyl 🙂 . A to jsem od začátku hlásila, že přes tři kila nerodím 😀

girafka
24. led 2013

@aaa Já jsem se s Matýskem domlouvala, že bude mít max 3200g.. No tak nevim..Furt doufám v to, že prej odchylka je plus/mínus 500g..tak že u nás by to mohlo bejt zrovna to mínus😀 Hlavní je, že se mu prý daří dobře..už aby to bylo za náma a byli jsme všichni spolu doma🙂

aaa
24. led 2013

@girafka Přesně, váha se od odhadu může lišit. Mně pobavili v Krči při přijmu, když mi dělali UTZ, tak doktor řekl, že je větší, ale porodit se dá 😀 😀 . Už to máš za pár, za chvilku si budeš užívat probdělé noci a procházky s kočárkem 🙂 😉 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru