Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

aaa
10. dub 2013

@kophana Kdy máš vlastně termín? 🙂

kophana
10. dub 2013

@aaa na konci května🙂

hele, mě to nedá🙂 dneska jsem se poprvé setkala s pojmem EPI-NO - no koukala jsem na to jako blázen! netušila jsem, že něco takového vůbec existuje.. co člověk nevymyslí.. znáte to? mě to úplně dostalo, prostě zírám🙂

aaa
10. dub 2013

@kophana Jojo, znám, používala jsem a vůbec mi to nepomohlo 🙂 . Ale znám i holky, které si myslí, že díky tomu porodily bez nástřihu. Pak si vyber 🙂

lrg
10. dub 2013

@kophana Já jsem se smála všem, které to používali, ani hráz jsem nemasírovala, nechala jsem to na "přírodě" a teď mám s nástřihem takové potíže, že příště vyzkouším každou pitominu, o kterém uslyším, abych udělala maximum pro vyhnutí se tomu. I když přijde mi, že zrovna v Krči stříhají celkem rutinně, ale těžko říct, nejsem dotoré a snad vědí, proč to dělají 🙂

vrana
10. dub 2013

@kophana slyšela jsem o něm, nepoužívala jsem ho, ani jsem nemasírovala hráz. První dítě mělo54 cm 4080 g, střihli mě, protože malá byla velká a nešla ven a měla potíže. Druhá dcera 3 roky po prvním porodu měla 3590 a 49 cm a byla jsembez jediného poranění. 😉

kophana
10. dub 2013

@aaa no já jsem o tom četla, strašně to všichni chválili, až mi to bylo divné... na jednu stranu možná dobrá příprava na porod, že si člověk vyzkouší, jaké to asi bude, na druhou stranu nepovolí se pak tam "dole" všechno? není lepší jeden nástřih, který se zhojí než pár týdnů tohodle cvičení?

@lrg jak píšeš, že máš problémy po nástřihu... předpokládám, že se nástřih dělá vždy až poté co zjistí, že je opravdu potřeba a ne rovnou preventivně... ty bys teda do toho šla?
I na masáž hráze jsou různé názory, někdo doporučuje, někdo ne... ale tenhle přístroj v praxi si prostě nedokážu představit🙂 dneska mě to opravdu dostalo🙂

@vrana můžu jen doufat, abych měla drobečka🙂 myslela jsem, že v dnešní době už se dá docela přesně určit, jak bude mimčo velké, ale zjišťuju, že to jsou fakt všechno odhady. zatím mi doktorka neřekla, že by bylo mimčo nějak extra menší nebo větší..

lrg
10. dub 2013

@kophana Hele já jsem měla mimčo 2,7 kg a moje gyn se divila, že mě tak moc nastřihli, když byla malá tak malá 🙂 Manžel mi pak říkal, že PA co mě stříhala a šila za asistence doktora povídala, že to dělá poprvé. Takže možná ji trochu ujela ruka 😖 Mělo by to tak být, že stříhají až podle dané situace, ale osobně si myslím, že ve většině porodnicích ještě nejsou tak pružní a dodržujou letitý postup. Alespoň tak soudím podle toho, že osobně neznám snad žádnou maminu, která by toho byla ušetřena. Ale to je fakt jen můj subjektivní názor.
Byla jsem líná se sebou cokoli dělat, ale po tom co mám za sebou (a bůhví co před sebou) bych to asi zkusila, i za ty hříšný peníze i za ten risk, že budu dole povolenější. Když pak budeš cvičit, můžeš se zase zpevnit.

aaa
10. dub 2013

@lrg Já měla velký nástřih, na kontrole jsem byla až 9 týdnů po porodu a to byla jizva ješte nedohojená, začala jsem při vyšetření krvácet. Do kontroly jsem mazala a zkoušela vše možné, gynekolog řekl nechat na přírodě, že tělo potřebuje čas na dohojení a za další asi 3 týdny už to bylo v pohodě. Já se tenkrát ptala na předporodní přednášce, jak je to v Krči s nástřihem, jestli to dělají automaticky nebo ne. Bylo mi řečeno, že ne, jen když je to potřeba. Každopádně v mém případě to bylo nutné, malý šel dost překotně a nebyl to zrovna drobeček.
@kophana Velikost mimča a nástřih spolu nesouvisí, spíš záleží, jak pružná je hráz a jak jsou připravené porodní cesty.
Mně epi-no moc nesedlo, možná jen pomohlo trošku psychicky. Dostala jsem se na 24 cm a malý měl obvod hlavičky 34 cm.

vrana
10. dub 2013

@kophana tak já jsem teda živým důkazem toho, že stříhají jen když je to potrřeba. Viz. druhý porod, kde to potřeba nebylo a nestřihli mě. U prvního mě střihli, byla jsem ráda, lepší než natržení. Bylo to malé střihnutí a zhojilo se perfektně, neměla jsem sebemenší problém. Popravdě, na epino bych se vyprdla.

lrg
10. dub 2013

@aaa Mně vypadlo celý šití a rupla céva, takže na sál už jsem jela omdletá z té ztráty krve 🙂 Horší jak porod, protože jsem se další dva týdny budila hrůzou, že se to stane znova. Nestalo, kůže zvenku srostla, ale vevnitř ne a vypadá to na zánět 😖 Takže mezi kojením a přebalováním dělám výplachy, oplachy, čípky, mastičky, protože mě moje doktora postrašila, že jestli se ten zánět rozjede budou mě muset rozstříhnout a vyčistit, takže další parádička 🙂

aaa
10. dub 2013

@lrg Tak to je docela síla 😕 😕 . Držím palce, ať se to zahojí a už nejsou žádné další komplikace.

kovik
11. dub 2013
aaa
11. dub 2013

@kovik To je dobrý 😀 . Chodba a sály vypadají stále stejně, jen vybavení je jiné, novější a modernější 🙂

kamca30
12. dub 2013

@kophana Tak to je to nejdůležitější, že jsi našla odpovědi na své otázky, od toho přesně tyhle diskuse jsou. Tak hodně štěstí a hlavně zdraví tobě i děťátku.

carpatia
27. dub 2013

Ahoj holky, potřebuju poradit. Zitra se musim registrovat do nejake porodnice. V Podoli mam smulu, pac maji v mem terminu uzaverku salu. Doktor mi doporucil Apolinar,jelikoz jsem kardiologicka pacientka. Tam se mi ale moc nelibi ty hekarny, pritel u samotneho porodu byt nechce, ale na zacatku by se mnou byt chtel a ja ho tam take chci, ale to u Apolinare proste nejde, tam muze otec az k samotnemu porodu. Jak je to v Krci? Chteli bychom byt na pvni dobu porodni spolu, pak by pritel odesel a prisel si az na mereni a vazeni mimnka. Je to tam takto mozne?DIky moc za nazory a rady

mmiirrkkaa
27. dub 2013

@carpatia pokud nerodi nekdo jiny, tak na hekarnu muze s tebou. A nebo si muzete hekat spolu v rodici mistnosti 😉

carpatia
27. dub 2013

@mmiirrkkaa No,myslim,ze by byla fakt ultranahoda,kdyby nerodil nikdo jiny...to si myslim,ze je skoro nerealne, v tak velke porodnici...navic tak pozoruju,ze je zase obdobi babyboomu docela...a tusim, ze u Apolinare neco jako rodici mistnost nemaji, je hekarna a pak boxy nebo porodni sal...

sheinka
27. dub 2013

@carpatia no já většinu první doby porodní strávila na oddělení šestinedělí a tam pokud nejde o nadstandard partner být nemůže. Byl se mnou pak až na přípravě, ale jen proto, že jsem byla zrovna jediná co rodila - jinak tam tatínky taky nepustí, když je maminek víc. A pak na porodním sále už se mnou mohl být celou dobu (cca 1 hodinu) až do porodu.

kophana
29. dub 2013

čauky, řešily jste v Krči odběr pupečníkové krve? pro sebe nebo dárcovství? nám se o tom okrajově zmínili někdy na podzim, od té doby vůbec.. vypadá, že Krč je jednou ze tří porodnic, kde odběry aktuálně probíhají, proto mě překvapuje, že pokud je to aktuální téma (už jen proto, že moc míst není), nikde ani zmínka... původně jsem zvažovala odběr pro vlastní potřebu, ale vzhledem k ceně a nejasnému využití jsem se dostala k otázce dárcovství. v obou případech ale prý odebírají krev ještě před dotepáním pupečníku (aby bylo krve co nejvíce) a to se mi nelíbí... máte někdo zkušenosti?

kovik
29. dub 2013

@carpatia - já rodila obě děti u Apolináře. u prvního mi praskla voda a nic se nedělo. Už jsem tam musela zůstat a manžela poslali domu půl čtvrté ráno. Dali mě na hekárnu. Kde byly další dvě maminy. A to jsem si tak nepřála byt bez manžela, obrečela jsem to samozřejmě. Byla jsem tam dva dny a ani jednou za mnou nemohl. Cele dny jsme strávily na chodbě, či na zahradě.
Mohl být až v boxu, když už bylo jasné , že rodíme.
U dcery jsem jela rovnou na sál s 5 cm a to mohl být se mnou, jen čekal na chodbě po dobu přípravy. Bylo to naštěstí rychle.

Já jsem nyní volila Krč s důvodu samoty a soustředění sama na sebe, ne na ostatní a rušící hekající maminky( omlouvám se nikoho rozhodně nechci urazit, sama jsem si při tlačení zaječela ) Nejenom, manžel byl s vedle rodící maminky hodně nervozní, až to bylo nepříjemné.

nevím teda , jak je to když se nic neděje kam tě dají, ale já doufám, že v našem případě to bude ještě rychlejší než poslední 😀 😀

kovik
29. dub 2013

@kophana - taky jsem nad tím uvažovala. A mám to napsané , že se na to zeptám, ale až v červenci.
Myslíš, že nechají pupečník dotepat ? U nás odstřihly půpečník téměř hned. Nevím teda, jak v Krči

a když už tak nad tím přemýšlím POLOŽILI VÁM PRCKY NA BŘICHO ?

lrg
30. dub 2013

@carpatia Tohle plánování je celkem ošemetné, většinou to nakone je úplně jinak než čekáš 🙂 Já ani nevím jaká doba byla první a druhá, ležela jsem na sále, pořád nic nic, pak řekla PA zkuste zatlačit a vyletělo mimino 😀 Ale tak to každý nemá, to je jasné. Myslím, že pokud to ale nebude nějaký super rychlý porod, že bude mít čas odejít, ale osobně si myslím, že bude mnohem víc v nervu z právě z té první doby porodní a kontrakcí, než už ve finále. Ale na to jsi se neptala 🙂

marketovna
1. kvě 2013

@carpatia - já rodila v krči 2x......Vždycky to vyšlo tak, že tam se mnou manžel byl....ale jela jsem taky vždycky když jsme měla kotra po 5 minutách, takže jsem byla jednou na 8 cm a po druhý na 4cm, rychlovka......Takže hekárna a rovnou sál....
Zkušenost s Podolím? Bud ráda že jsi měla smůlu......Rodila jsem tam první dětí a poporodní péče příšerná..!! Zlatá Krč!

Miminka dávají na bříško!! Prostě máte všechno, ale musíte si o to říct!! Dají ho na bříško a pak jsou s tatínkem do boxu, tatínek si ho může podespat a být tam celou dobu co miminko očištují!

Ad Apolinář...Tam je to debilní v tom, že rodíte mezi plentama....

marketovna
1. kvě 2013

A holky, pokud to fakt není nutný, neprdne vám voda, jedte fakt až po pěti minutách.......hoděj vás na šestinedělí a tam manžela nepustí, ten se zavolá přímo až k porodu 😒

marketovna
1. kvě 2013

@kovik - mě první vyvolali, u druhýho jsem byla na sále 20 minut a u třetího 40 minut 😀 Ale mluivím čistě o porodním sále 🙂

kovik
1. kvě 2013

@marketovna - taky mám v planu být co nejdéle doma 😀 😀 tak doufám, že budeme mít rychlovku na sále.

marketovna
4. kvě 2013

@kovik - no hele já jela s manžou tágem, tam už jsem měla kontra po třech minutách, tak byl řidič vyděšenej, abych mu tam neporodila vid 😀 Ale to už byl pak fofr....a u třetího jsem jela po pěti, ale to jsem měla nepravidelný kontra celou dobu....po deseti, po pěti, po dvaceti....ale jelikož jsem už přenášela ( všechny tři jsem přenášela, jak jinak) tak jsem si říakal, že to asi teda jako posli nebudou 😀

pipi909
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sheinka
7. kvě 2013

Ahoj holky..přidávám čerstvou zkušenost 🙂
28.4. se nám narodil synátor. Do porodnice jsmě dorazili v sedm ráno. To už jsem měla zhruba hodinu kontra po 3-4 minutách. Otevřená na 2, ale tím, že jsem pěkně kontrahovala tak si mě jako druhorodičku nechali, že se to může rozjet každou chvilinku a ubytovali mě na šestinedělí.
Na šestinedělí se ale přestávky mezi kontra začaly prodlužovat. Chvílemi úplně třeba na hodinu přestaly. Tak jsem začala být taková rozpačitá. Kolem třetí zmizely kontra úplně a mě řekli, že pokud se to do rána nerozjede, pošlou mě zas domů. Kolem páté na monitoru zas kontra začaly, ale takové sem tam, jinak ticho po pěšině. Pak se to trochu rozběhlo a zas naskočily..to už bylo kolem sedmé večer. V osm monitor s kontrakcemi a verdikt na 3 cm a zvýšený tep miminka, takže mě odkázali na sál, že tam monitor přetočí a malý bude pod dohledem. Ptala jsem se, jestli mám teda už volat manžela, a doktor že můžu, ale ať nespěchá..že má dorazit tak třeba za hodinu v poklidu.
Na sále mě hned píchli na monitor. Tep v pořádku. Doktor mi zkusil píchnout vodu, ale nic se nestalo..vytekl jen slaboučký zakalený čůrek. Tak se ptal, jestli mi odtekla voda..povídám mu, že bych si asi všimla a že nic neteklo. Pak už mi nastoupily pěkné křížové bolesti. V devět dorazil manžel. Chvilinku potom poprvé lehký tlak na konečník - otevřena na 4. Po dalších dvou kontra jsem už prodýchávala a stěžovala si na tlak na konečník - otevřena na 7. Při vyšetření mi hned naběhla další kontrakce a PA se divila, že to je fofr..během té jedné kontrakce jsem se otevřela ze 7 na 10. Navrhla mi, že zkusíme bez nástřihu takže mě trochu navigovala, kdy tlačit a kdy ubrat. Nakonec na dvě kontrakce a tři zatlačení malý doslova vylétnul. Trochu jsem se trhla, ale spíš kosmeticky takže si mě podepsala.

A zhodnocení celkově super. Sestřičky i doktorky/doktoři skvělí. Přišlo mi, že ještě lepší než poprvé (a to jsem i tenkrát byla spokojená). Hodně se zlepšili v kvalitě a chuti jídla. Všichni byli milý, na vizitách s námi i pokecali, prostě to byla taková dovolená 😀 😵
Za sebe Krč opět jen můžu doporučit ostatním rodičkám a jestli třeba v budoucnu bude na plánu i třetí dítko tak zase jedině v Krči! 😵

nurmisur
7. kvě 2013

To mám radost, Krč mám nejblíže a jelikož pojedeme asi taxálem, tak bych nerada rajzovala přes půl Prahy🙂) No uvidíme, do prosince daleko🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru