Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

antymania666
8. kvě 2013

taky jdu rodit do krce,tal jsem rada e to tam bylo fajn...20.5.jdu vyplnit dokumentaci. co si ssbeou mam vzit vubec ,ja jen abych netahala a nebalila zbytecne veci,pokud maji neco k dispozici z eraru 🙂

sheinka
9. kvě 2013

@antymania666 Já brala to co bylo doporučeno a bohatě mi to stačilo. Zároveň jsem tam opravdu všechno využila. Takže asi opravdu stačí to co mají na seznamu.

antymania666
9. kvě 2013

@sheinka aha takze ten seznam teda asi teprve dost 🙂 anu

lenkalenk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sheinka
9. kvě 2013

@antymania666 kdyžtak mají přímo na stránkách 😉 http://www.ftn.cz/fileadmin/ftn/Kliniky/Gynekol...

lrg
9. kvě 2013

@antymania666 Já teda jsem si nechala přivést ještě jedno balení přebalovacích podložek. Píšou že máš mít 10, ale 5 mi vzali na sále a 5 na tři dny opravdu nestačilo. Pak mi ještě přivezli balenou vodu, je tam k dispozici jen čaj a sladkosti 🙂 A příště bych si asi vzala i svoje oblečení na mimi, co jsem tam byla já, tak měli celkem nehezké a hlavně jsem měla hodně malé mimi, takže ve všem plavala. A taky vlhčené ubrousky, sestřička nám řekla, že voda vysušuje a že se nám to bude lépe čistit. I když jsem neměla v plánu je používat, zvykla jsem si na ně a malá se po nich neopruzuje. Ale to je věc názoru.

aaa
9. kvě 2013

@lrg Souhlasím, těch 10 podložek je málo, taky jsem si nechávala přínést další. Vlhčené ubrousky jsem sebou měla a taky jsem je užila. Oblečení mi stačilo jejich, malý byl velký dost, spíš jsem pak měla problém doma, že jsem neměla žádné menší velikosti 😀

antymania666
9. kvě 2013

@sheinka diky moc

lolek
9. kvě 2013

aaa@lrg Za sebe mohu říct,že jsem žádné podložky nepotřebovala,přestože jsem je sebou měla,nepoužila jsem ani jednu.Veškeré podložky,které byly potřeba jsem dostala od nich a že jsem jich na sále potřebovala dost 🙂 .

aaa
10. kvě 2013

@lolek Já je na sál vůbec nebrala, stihla jsem jen vzít mobil a láhev s vodou. Ale pak na normálním šestinedělí chtěli ať používám svoje pod sebe do postele. Dole na individuální péči už je dávali 🙂

sheinka
10. kvě 2013

@lolek @aaa Já teda na sále měla a také nepotřebovala. Byla jsem tam teda všeho všudy slabou hodinku. A ani jsem na šestinedělí moc nekrvácela takže stačily bohatě vložky. Ale to je asi kus od kusu. S dcerkou jsem tenkrát krvácela hodně a spotřebovala je.

novakovatere
15. kvě 2013

Ahoj holky, za pár týdnů bud rodit v krči a napadá mě jestli si nemám zaplatit nadstandart, konkrétně pokoj G2, jsou možné návštěvy na pokoji ? Díky moc 🙂

aaa
15. kvě 2013

@novakovatere Návštěvy na pokoji jsou možné jen na nadstandartu od 8 do 20hod. Předem si ho zaplatit nemůžeš, uvidíš při příjmu, jestli tam bude volno. Já jsem byla první noc na normálním šestinedělí a stěhovala jsem se druhý den 🙂

novakovatere
15. kvě 2013

@aaa tak to by bylo fajn, snad teda bude volno, i když červenec je nějaký vytížený mi přijde. Ani nevím ,jestli budu chtít být na normálním pokoji jako mladá prvorodička abych si mohla s ostatníma maminama povídat, nebo ten nadstandart abych měla soukromý a možnost návštěv na pokoji. jsem 31tt a od 35tt budu docházet do krče do poradny tak jak se to krátí tak začínám mít obavy jak vše bude probíhat

aaa
15. kvě 2013

@novakovatere To zvládneš. Já byla ráda za klid a pohodu, která je na nadstandartech a taky tam mají sestřičky víc času ti ukázat co a jak 🙂 . Povídat s maminama si můžeš na chodbě, alespoň já to tak dělala. V listopadu tam byli taky plní, zrovna byla zavřená Bulovka, tak tam sváželi i maminky, co registrované nebyly 🙂 .

sheinka
15. kvě 2013

@novakovatere já zase z druhé strany..byla jsem ráda za spolubydlící. Poprvé jsem byla na pokoji sama a totálně jsem to nedávala..trochu jsem propadala depresím. Podruhé jsem tam měla maminku a skvěle jsme pokecaly. Měla jsem to jako dovolenou 😀
Počkala bych až jak se budeš cítit a podle toho volila případně nadstandard 😉

novakovatere
15. kvě 2013

@sheinka, díky 🙂 jen mi šlo o to soukromý jestli budu krvácet atd. abych neprotekla a necítila se před ostatníma blbě.

sheinka
15. kvě 2013

@novakovatere to chápu..ono tě budou sestřičky i doktoři nutit do "větrání"..chápu, že to někomu není příjemné vystavovat se před někým jiným 😅

lrg
16. kvě 2013

@novakovatere Kdyby mi ty peníze nechyběly, šla bych do nadstandardu. Na klasice se ty tři dny daly v pohodě vydržet, ale fakt si tam neodpočineš, pořád šrumec na chodbě, děti brečí zákonitě každé jinak, mamky taky kontrolují v jinou hodinu podle toho kdy porodila, takže domů jsem přišla dost unavená. Návštěvy na chodbě taky nejsou zrovna pohodlný, obzvlášť když si nemůžeš ani sednout 🙂 A když jsem tam byla já, tak bylo plné oddělení, takže ani na chodbě nebyly volné židle a stáli jsme tam jak trubky. A ani na nějaké extra přátelské maminky jsem nemela štěstí, na pokoji se mnou byla přemoudřelá doktorka filozofie a ani na chodbách se nikdo s nikým nebavil...... Takže nadstandard musí být super, ale jak jsem psala, ty tři dny utečou a jsi doma 🙂

novakovatere
24. kvě 2013

ještě dotaz holky, 🙂 kdybych chtěla epidurál v krči tak platí se za něj a kolik ?

mmiirrkkaa
24. kvě 2013

@novakovatere epi uz je zadara 🙂

danculak
28. kvě 2013

@novakovatere Při prvním dítěti jsem byla moc ráda, že jsem na pokoji i s jinou maminkou, že v tom nejsem sama a i když jsem tam byla přes 7.dní byla jsem moc spokojena. 🙂 Za to teď, když jsem tam rodila, tak jsem chytla pokoj pro 3 ☹ a fakt jsem všeho měla plný zuby! 😢 Pro mě bohužel byl nadstandart plný a to tam většina maminek byla po jedné. Bohužel jsem zůstala na pokoji, kam chodily maminky před porodem, tudíž žádný klid pro mimčo. Díky bohu, že jsem za 4.dny šla domů!!! Ale díky výborné péči sestřiček a laktačních poradkyní tento zážitek se mi z paměti téměř smazal 😉 Kdybych měla rodit po třetí, tak bych 100% volila opět Krč 😅

monivo
30. kvě 2013

Jestli mohu taky přispět - rodila jsem podruhé, plánovaný císař a šla jsem na nadstandard. Už jsem věděla, co císař obnáší, že chodit na chodbu za návštěvou opravdu nedám, tak jsem ani neváhala a vzala nadstandard. Sice to stálo téměř 10tis., ale nelituji. Byla jsem max. spokojená. Ze začátku jsem samozřejmě dost krvácela a jelikož jsem dva dny měla cévku, tak jsem se nemohla moc hýbat, takže jsem byla odkázaná na péči sestřiček. Nemohla jsem mít ani ty jednorázové kalhotky, takže vložky mi jezdily jak se jim chtělo. Necítila jsem se moc dobře a byla jsem odkázaná na sestru, až mě trochu "zkultivuje". A představa, že bych takhle byla na pokoji ještě s někým cizím je opravdu hrozná. Za mě byla nadstandard v pohodě volný.

novakovatere
31. kvě 2013

díky za odpovědi 🙂 určitě popřemýšlim. OZP prý hradí tenhle rok do 2 tis. ubytování a náklady spojené s porodem, tak asi toho využiju

antymania666
7. čer 2013

holky,nevite,jestli do krce muzou na navstevy pak deti???

aaa
7. čer 2013

@antymania666 Na nadstandard ano, na šestinedělí jen na chodbu, jako ostatní návštěvy 🙂

kovik
17. čer 2013

Mám za sebou sepsání dokumentace a jsem mile překvapena, že nemusím pro rodný list dítěte. Zašlou domů 😀

mmiirrkkaa
18. čer 2013

@kovik tak to je novinka. My pro nej museli tusim na Budejarnu.

kovik
19. čer 2013

@mmiirrkkaa - tak to jsem mooooooooooooc ráda, že to tak je. Stačí, když budu muset na pojišťovnu. Mohl by teda manžel, ale mám nějaké věci na proplaceni ( i když to lze zaslat poštou ) , ale pro jistotu 😉

a tohle mi moc ulehčí 🙂

aaa
19. čer 2013

@kovik Taky jsem si nechala rodný list poslat, rodila jsem ve čtvrtek a v pondělí už byl v poště 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru