Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

bila_vrana
4. led 2016

@masamia V Krči jsem rodila na konci listopadu 2015, ovšem jednalo se o vaginální porod. Sekcí jsem tam rodila v roce 2001. Pokud nebudeš mít smůlu a nebudeš alergická na nevstřebatelné stehy (v jiných porodnicích dávají lepší vstřebatelné), tak není čeho se obávat. Se všemi lidmi, které jsem tam nyní potkala, se dalo vyjít a většina z nich byla dokonce milá. Na Modrém koníkovi je uzavřená skupina k porodnici Krč, kam samozřejmě můžeš vstoupit a budeš mít vždy čerstvé informace.

bila_vrana
4. led 2016

@panijana Moc děkuji za odpověď.

alboo
4. led 2016

Dotaz, v Krci nejakej normalni doktor, kterej bete ted nove pacientky, co se tyce bezne gynekologie?

masamia
4. led 2016

@bila_vrana dekuju moc ja uz mam dve cisarsky rezy ale ne v cz mimo se stehy sem nemela problem, jen ze moc dobry recenze krc nema tak uvidim

panijana
5. led 2016

@masamia Já tedy rodila v listopadu 2014 porod probíhal klasicky a byl akutně ukončen císařským řezem. Cisařský řez proběhl v pořádku.......vše jsem prospala :D pooperační péče na JIP byla luxusní, velmi příjemná sestřička a vůbec mne všichni podporovali, poté jsem si vybrala lůžko na nadstandardu a rovněž vše výborné. Na šestinedělí jsem se již nechtěla vracet.

bila_vrana
6. led 2016

@alboo Nevím, zda někdo nyní přijímá pacientky, ale většina doktorů, kteří tam pracují, ještě působí v soukromých ambulancích a i ti, kteří nemají své ambulance, jsou vždy ochotni domluvit se např. na porod nebo operaci. Pokud u někoho rodíš, tak je i pravděpodobné, že bude ochoten sledovat tě jako gynekolog. Vlastní ambulanci má primář Kolek (ale ten už nebere, zaměstnává však dvě další lékařky, jeho ambulance má samozřejmě napojení na Krč v případě porodů, gyn. operací), Dr. Tůma, Dr. Šmeral, Dr. Kvapil, Dr. Fučíková, určitě se dá rodit u Dr. Chromjakové, externími spolupracovnicemi jsou Dr. Stejskalová (ta má dokonce dvě ordinace, jednu na Andělu, druhou někde na Praze 6), Dr. Figurová. Tyto informace však určitě nejsou vyčerpávající, neznám všechny lékaře z Krče.

reinne
6. led 2016

Já jsem skončila akutně na gynekoklogické pohotovosti na Štědrý den. Horší přístup jsem opravdu nezažila. Neochota, povýšenost, arogance, absolutně nezájem o pacienta. První co je zajímalo byl zaplacený poplatek za pohotovost. Takže příště, pokud nějaké nastane si raději udělám výlet na jinou pohotovost. Krč už opradu neee

bila_vrana
6. led 2016

@masamia Krč má negativní recenze z minulosti. Řekla bych, že poslední roky je to už úplně jiná porodnice i nemocnice (změnilo se vedení, zlepšilo se prostředí, hygiena, obměnil se zčásti personál), ale docela trvá než se změní obraz tohoto zařízení na sociálních sítích. Když si projdeš recenze a diskuze o Krči na Emiminu a na Modrém koníkovi z poslední doby, tak uvidíš, že spíš převládají pozitivní hodnocení.

masamia
6. led 2016
masamia
6. led 2016

@masamia
@bila_vrana dekuju doufam ze to tak bude mam trosku strach z cisare ji kdyz je to po treti

masamia
6. led 2016

@panijana dekuju moc tesim se na miminko mam dve holcicky adet cekam chlapecka nevim proc mam trochu strach

panijana
6. led 2016

@masamia Dobrý den, asi je to normální a přirozené, že máte strach. Já kdybych čekala druhé miminko, tak budu mít asi také strach. Ničeho se nebojte, hlavu vzhůru, podporu máte jistě v celé rodině. Držím moc palce. 🙂

masamia
6. led 2016

@panijana dekuju moc ja se asi vic bojim ze se nezbudim po narkozu u druheho cisare sem take mela ten strach a zbudila sem se driv ghdy mne jeste sili a bylo to neco nepopsatelni

panijana
7. led 2016

@masamia Nebojte, určitě se probudíte 🙂 Přítel říkal, že mi dávali na sále malého, ale já ho odstrkovala :( Šmudlíček, tak chtěl k mamince a já ho nechtěla. Vůbec si to nepamatuji. Vše si pamatuji až z JIPky a to dlouhé nekonečné čekání na miminko než mi ho přivezou ukázat. A vy budete mít celkovou narkózu? Když jsem byla na kurzu, tak PA z Krče říkala, že když je plánovaný císař, tak je rodička při vědomí.

bila_vrana
8. led 2016

@masamia Co se týče anestezie tak SC lze provést v celkové nebo lokální anestezii (nejčastěji spinálním bloku, ale lepší je epidurální, ta je však časově náročnější). Otázku anestezie je třeba předem probrat v poradně při objednávání termínu na SC. Pokud to necháš na nich, pak se může stát, že budeš mít automaticky celkovou. Já jsem si o lokální anestezii řekla předem již v roce 2001, kdy to vůbec nebylo obvyklé a vyhověli mi, ale spousta žen tuto otázku nechává otevřenou s tím, že se na sále uvidí a neuvědomují si, že jdou-li na plánovanou sekci, tak existuje operační plán dne (seznam žen, které mají rodit SC a časové rozvržení jednotlivých porodů sekcí), v němž je už nejspíš započítán i způsob anestezie, tudíž na výběr již nejspíš nedostanou. Porod sekcí lze dnes již naplánovat tak, aby v některých směrech připomínal zážitek z vaginálního porodu (např. bonding), ale je to třeba vše probrat předem v poradně, a to přesto, že tam není příliš času na povídání (člověk se prostě musí vnutit a často se ptát i při vyšetření, přestože se to někomu nemusí zdát vhodné, ale jiná příležitost nebude).

masamia
8. led 2016

@bila_vrana dekuju moc , ale co sem slysela ten spinalni je prej jeste horsy nez celkovej prej se muze stat ze trefy nejakej nerv a muzes zustat ohrnuta nevim co je pravda ja zatim mela jen celkovej libilo by se my byt pri vedomi az se mi chlapecek narodi

bila_vrana
9. led 2016

@masamia Možné je vždycky všechno, ale já jsem o nikom, kdo by v důsledku nepovedeného spinálního bloku ochrnul, neslyšela. Je ovšem pravda, že je nepříjemné, když tělo po spinálním bloku velmi pomalu postupně přichází k sobě (pocity mravenčení) a člověk má obavy, zda to ochrnutí není navždy (alespoň já měla tyhle černé myšlenky), ale zase za ten celoživotní zážitek vidět své dítě bezprostředně po porodu mi ten diskomfort stál. Zkrátka nic není zcela bez jisté míry "utrpení" ani vaginální porod. Řekla bych však, že epidurální anestezie nemá ani ty vedlejší nepříjemné efekty, jež jsem popsala u spinálního bloku, ale nevím, jestli budou ochotni se na epidurálu domluvit. Než začne působit, trvá to i 20 minut.

skippi001
14. led 2016

Dobrý den, prosím jaká je praxe poslední dobou v Thomayerce s Hamiltonem? Jsem prvorodička a za chvíli mě čeká porod a tohohle se hrozně bojím. Poslední dobou čtu velmi časté provedení bez vědomí rodičky a zajímalo by mě jak to je tady... Děkuji za odpovědi 🙂

aaa
14. led 2016

@skippi001 Nevím, jak je to teď, ale mě se lékař zeptal, řekla jsem ne a víc to neřešil. Pokud z toho máš strach, myslím, že stačí to nahlásit při první poradně, aby si to poznamenali.

bila_vrana
14. led 2016

@skippi001 Tak já v Krči rodila několikrát a Hamiltona mi nikdy ani nenabízeli. Posledně (listopad 2015) jsem se dokonce sama tázala, zda by nebylo lepší k vyvolání porodu použít Hamiltonův hmat než pouštět vodu (Hamiltonův hmat totiž může vést k přirozenému nástupu porodu a nehrozí žádné komplikace, maximálně se nic nestane, porod nepřijde) a byla jsem odmítnuta, ale nakonec bylo respektováno moje přání, že bych ráda spontánní nástup porodu, který jsem se po domluvě snažila navodit přírodními metodami (pitím maliníkového čaje, chozením do schodů, masírováním hráze a sprchováním teplou vodou nad bříškem) a podařilo se (již napodruhé).

skippi001
15. led 2016

@bila_vrana Právě že jsem četla že to může mít dalekosáhlé důsledky i pro dítě i pro matku, ale když ho neudělali a nebo se nejdřív zeptali tak snad i u mě tomu tak bude 🙂 děkuju moc 🙂

hanih
15. led 2016

@skippi001 Mě v Thomayerce Hamiltona dělali a předtím se mě ptali. Teda, spíš mě informovali, co že mi to chtějí dělat, takže jsem měla možnost odmítnout.

bila_vrana
16. led 2016

@skippi001 Docela by mne zajímalo, jaké dalekosáhlé důsledky pro matku a dítě může mít provedení Hamiltonova hmatu v termínové či potermínové graviditě. Nedojde k ničemu jinému než (je-li hmat úspěšný) k vyplavení matčiných vlastních prostaglandinů a ke spontánnímu nástupu porodu, kdežto pokud se musí porod vyvolávat např. zaváděním tablety obsahující umělé prostaglandiny, užitím umělého oxytocinu nebo i pouhou dirupcí vaku blan, tak je velké riziko, že se porod zkomplikuje a skončí sekcí ( je totiž rozdíl mezi hormony produkovanými vlastním tělem a hormony vyrobenými farmaceutickým průmyslem, tělo lépe reaguje na vlastní hormony). O Hamiltonovi se nic takového říci nedá. Porod buď propukne, nebo ne a celou akci lze klidně zopakovat (někdo to zažil i vícekrát), protože voda je zachována. Problémem Hamiltonova hmatu je jeho bolestivost. Ovšem ne každá nastávající matka ji potvrdí, někdo řekne, že to ani nebolelo. To nemohu posoudit, nezažila jsem. Nicméně domnívám se, že porodit zcela bez jakékoliv bolesti asi úplně nelze (ačkoliv v roce 2013 jsem porodila velice snadno a skoro bez bolesti, ne všechny mé porodní zážitky jsou však takové).Pokud bys mohla uvést, kde jsi o tom četla, tak bych byla ráda, zajímalo by mě to. Vím, že ze všech lékařských metod vyvolávání porodu jde o metodu nejpřirozenější. Kritici zdravotnických zásahů do porodů se spíš soustřeďují na skutečnost, že se u nás příliš spěchá na to, aby žena porodila, přičemž málokdy je známo, kdy bylo dítě vlastně zplozeno, a tudíž které datum porodu je to správné . Mnohde je datum porodu stanovené podle sona nebo poslední menzes bráno jako poslední možný termín a ne jako první normální termín porodu. Na druhou stranu je nebezpečné příliš dlouho přenášet (více jak 14 dní po termínu). Většina porodnic chce porod vyvolávat, jestliže spontánně nenastoupí do 10. dne po termínu.

citaka
2. únor 2016

@masamia Mám ty samý obavy, taky mne čeká teď v únoru 3 SC a jediný co chci,je probudit se po zákroku a aby mimčo bylo dostatečně rychle vyndáno. Při 2 SC byly srůsty a mimčo nešlo tak rychle ven.

masamia
3. únor 2016

@citaka dekuju jaky mate termin pro cisare

citaka
3. únor 2016

@masamia Když budou všechny výsledky předoperačních vyšetření v pořádku,tak 19.2. a nakonec jsem po poradě s lékařkou vyloučila možnost celkového uspání. Zatím si nedovedu představit,že budu při vědomí,ale je to pro mrňouse větší šance,prý bude 20min. na vyndání mrňouse a to by mělo stačit i když tam budou zřejmě srůsty.

masamia
4. únor 2016

@citaka my jdeme 12 unora ja sem mnela 2krat celkovou narkozu zitra jdu na dalsi poradnu uvidime na co se domluvim s doktorkou

panijana
5. únor 2016

@citaka Držím palce, ať vše dobře dopadne. 🙂

panijana
5. únor 2016

@masamia Držím palce, ať vše dopadne tak, jak má. 🙂

masamia
5. únor 2016

@panijana dekuju moc dnes byla posledni poradna pristy patek rano v6 30h mame byjt v nemocnice na cisare tak uz mam tremu od ted

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru