Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

dmiska
24. zář 2016

@mravenecek_pvd malá taky byla na JIPu. Neřekli mi hned výslovně, ze jde na JIP, ale že má trochu problem s adaptaci, protože se nalokala zakalené plodovky a musí ji proto pomoct trochu s dýcháním a udelat dalsi vyšetření. A za malou jsem šla prvně už v poledne (rodila jsem brzy ráno) - kdyby tam zrovna neprobíhala velká vizita, šla bych už dopoledne

astyna
24. zář 2016

@dmiska

ahoj, tak to jsme to měly hodně podobné 🙂 syn nar. 3.11.15, také se salutující ručkou + 2 pupečníky na ní, obvod hlavy 36 cm, já teda vnější 2 stehy, ale doktorka mě sešila moc hezky, takže hojení rychlé. Přijla jsem do porodnice také s tím, že mi odtekla zkalená plodovka, mě se teda dlouho nic nedělo, čekali asi 3 hodiny a bez kontrakcí, tak mi pomohli tabletou, pak už to šlo celkem rychle. Skvělé míče ve sprše 🙂

mrskato
24. zář 2016

@slunickova123 Ahojky, já rodila teď v Krči přirozeně KP, a to po předchozím akutním císaři, takže si myslím, že tam s přirozeným porodem absolutně problém nemají. Pokud chceš, napiš si plán, jistě se ho budou držet. Co se týče nástřihu, tak stačí říct, já byla pro nástřih, protože malej šel ven zadkem, nohy měl do praku, hlavička (36,5cm) byla pak už jak prd. Nikdo mi na břicho neskákal, ačkoliv malej rozhodně nebyl venku na "tři zatlačení". Já jsem porod řešila dost, protože jsem to chtěla zkusit přirozeně. Držím palce, podle mě je Krč dobrá volba. I to kojení, na kterým si tam tolik zakládají, je super. A ještě jsem měla pocit, že nám nechávají pak absolutní volnost (na pokoji), nikdo mi do ničeho nekecal, pokud jsem se teda nezeptala 🙂

dmiska
24. zář 2016

@mrskato jo, souhlasím ze s kojením to tam bylo nad očekávání... I kdyz byla malá na JIPu a začaly jsme přikládat az druhy den, krásně jsem se rozkojila, protože mi ji sestry krmily strikackou a sondickou u prsa cizím MM, aby se mi rozjelo vlastní... Od třetího dne je malá diky tomu plně kojená a z porodnice jsme šly s větší než porodní váhou, i když na začátku skokově ubrala 300g

alboo
24. zář 2016

@slunickova123 primo na prirozeny porod nejsem schopna odpovedet, ale nechali me pomerne hodně si vymyslet. Respektive sem nespolupracovala, vse odmitala a podobne. Nastrih byl, ale troufám si rict, ze kdybych spolupracovala, tak nestrihali...

bila_vrana
24. zář 2016

@slunickova123 Rozhodně bych neřekla, že jsou v Krči spokojené hlavně ty maminky, které porod neřeší, alespoň já ho řešila opravdu hodně, i když asi nepatřím mezi radikální alternativce. Na vše, co popisuješ, jsem se předem postupně v poradně lékaře vyptala. Myslím, že mi poctivě vysvětlil, kdy k čemu z toho, co popisuješ, přistupují, a kdy nikoliv. V poloze čistě na zádech se v Krči nerodí, porodní křesla jsou polohovatelná až do úplného sedu, při posledním porodu PA chtěla, abych rodila na boku, což mi však vůbec nevyhovovalo, chtěla jsem do polosedu a nebyl problém. O nástřihu rozhoduje poměr velikosti hlavičky dítěte a rozměrů vagíny (nemluvím o pánevních rozměrem, při pánevním nepoměru se rodí jen sekcí, to by nemohlo skončit dobře), respektive její elasticita. Já mám úzkou pochvu, malou dělohu, tak jsem nástřih měla dvakrát, avšak podruhé vysloveně na mé přání (na doktora jsem vykřikla, "tak už mě konečně střihněte"), protože jsem tu hlavičku prostě nemohla vytlačit a myslím, že jsem dobře udělala, neboť problémem bylo posléze dostat ven i ramínka (a to už jsem byla po nástřihu). Při předchozím porodu jsem kvůli velké hlavičce dítěte a úzké pochvě byla lékařem přesvědčována k sekci, neboť bylo dopředu jasné, že obrovský nástřih bude nutností. Sekci jsem odmítla, prvně jsem takto rodila a vůbec jsem se nemohla zahojit (v porodnici jsem tehdy strávila měsíc), obří nástřih nebyl žádná tragédie, je však pravda, že mě sešívali dva lékaři dvě hodiny v narkóze. Podruhé jsem zažila šití asi jen s nějakou lokální anestézií či bez ničeho. Tiše snést jsem to na rozdíl od porodů nedokázala, avšak můj zvukový projev nikomu nevadil a žádné trauma jsem si rozhodně neodnesla. Klasická zakázaná Kristellerova exprese se v Krči prý nepoužívá, avšak tlačení PA na břicho zažít můžeš. Při jednom z porodů mi podle manžela PA tlačila na břicho, ale já jsem to vůbec necítila a ani jsem to nezaznamenala, neboť jsem právě tlačila a měla přitom zavřené oči. Je však pravda, že mě na to v poradně při rozhodování, zda rodit vaginálně či sekcí, lékař předem upozornil. Říkal, že není jisté, zda to nebude ve vypuzovací fázi nutné. Oxytocin jsem při jednom porodu dostala, přestože jsem rodila velmi snadno a rychle (porodila jsme dvě hodiny od příjezdu do porodnice), před následujícím porodem jsem oxytocin odmítla (mám na hormony alergii, reakci jsme měla i na oxytocin), což bylo respektováno, porod však bylo třeba urychlit, tak jsem měla nařízeno chodit po schodech na porodním sále, což jsem za pomoci manžela činila až do vypuzovací fáze. Lékař přesně odhadl, kdy nastane, ačkoliv já jsem ještě neměla pocit, že půjdu rodit (klobouk dolů před doktorem), a nakonec jsem jen tak tak vylezla na porodní křeslo a skoro se nestihlo dostat mě do polohy, jakou jsem preferovala. Při posledním porodu jsem rodila v noci a PA se mě ptala, zda chci rodit za plných světel nebo je má ztlumit na minimum. Zvolila jsem druhou možnost, ve tmě se prý lépe vylučují hormony, ale porodní box pak vypadal docela strašidelně, tak nevím, zda je to to nejlepší. Při posledním porodu v listopadu 2015 proběhl naprosto dokonalý bonding, ne jen nějaké přiložení k prsu, dítě jsem při obou vaginálních porodech dostala na pokoj ihned po návratu z porodního sálu, což jsem si velmi přála. Na časném a intenzivním kontaktu s dítětem mi záleželo nejvíc, takže jsem byla nadmíru spokojená. Okolnosti porodu jsem měla možnost uspokojivě probrat v poradně s lékařem, avšak v rámci několika návštěv, protože to tam probíhá obvykle docela rychle. Při samotném porodu mi pak nikdo už nic moc nevysvětloval nebo nezdůvodňoval, na druhou stranu já jsem už vše důležité věděla z poradny. Personál se při dvou posledních porodech (2013, 2015) choval neutrálně (v roce 2001 jsem měla smůlu na velice nevycválané porodní asistentky jak na sále, tak na šestinedělí), PA se představily, někdy se i usmívaly, v jednom případě mě PA chválila při tlačení, narození dítěte však se mnou kromě manžela nikdo neprožíval, maximum bylo slovo gratuluji, vyřčené lékařem při posledním porodu, takže se domnívám, že nějaké alespoň zdvořilostní sdílení očekávat člověk moc nemůže, mně to tam tedy docela chybělo, atmosféra byla ze strany personálu po porodu poněkud studená, přestože v obou případech dopadlo vše na jedničku s hvězdičkou. Nicméně pokud budu ještě rodit, tak jedině tam. Porodnice se neustále vylepšuje ve všech parametrech (nejen materiálních). Pokud budeš chtít něco vědět, klidně se zeptej!

mravenecek_pvd
24. zář 2016

@bila_vrana ja rodila normalne. Po porodu jsem byla v poradku nebyl duvod me nepustit na JIP.

bila_vrana
25. zář 2016

@mravenecek_pvd Tak to je neomluvitelné a to bylo teď někdy v posledních několika letech?

mravenecek_pvd
25. zář 2016

@bila_vrana letos v březnu, malá se narodila ráno kolem 7h když mě dali na pokoj řekli že malou hned dovezou, během dne jsem se ptala kde je malá protože ji pořad nevezli, výmluvy stylu až bude čas až budete připravená, až odpoledne asi kolem 15h se obtěžovali mi sdělit že je na JIP. Nikdo mi neřekl na porodním ani nic ke kojení až večer kdy jsem mohla na JIP tak mi tam sestřička vysvětlila, že si můžu zatím sama třeba stimulovat bradavky aby se laktace rozjela.

bila_vrana
25. zář 2016

@mravenecek_pvd Tak to je mi moc líto. Snad budeš mít příště (v jakékoliv porodnici) větší štěstí, ale jinak si nemyslím, že to takhle v Krči obvykle chodí, pokud neležíš na JIP nebo nejsi po nějakém těžkém porodu (kleště, transfúze apod.). Je alespoň miminko nakonec v pořádku?

mravenecek_pvd
26. zář 2016

@bila_vrana nastesti ano sice jeste bereme leky ale ty uz snad brzy vysadi.

tygros
2. únor 2017

prosím, co všechno je k dispozici erární a co musím mít svoje? a můžu poižívat látkové pleny na miminko - dávají erárné nebo musím mít svoje" díky

mrskato
3. únor 2017

@tygros urcite musis mit svoje,takze latkove klidne,erarni maji jen obleceni na miminko.Kisili si vezmi.

dmiska
3. únor 2017

@tygros v porodnici dostaneš v poradne seznam a ten samy je i na webu... rid se jim a selským rozumem 🙂

dmiska
3. únor 2017

@tygros da se to shrnout tak, ze pro miminko vše kromě plinek mají a ty si zase musíš vzit vše kromě vlozek, ty tam jsou ;)

astyna
3. únor 2017

Ja ti jeste poradim,at si vezmes par oblecku na dite. Me se narodil dlouhan a ze vseho mu neco vycuhovalo. Takze jsem poslala domu manzela pro troje dupacky a kosilky 🙂

nikita911
19. únor 2017

Ahoj holky, vybírám porodnici - máte ve zkratce nějaká fakta o Krči? Co pokoje? Po kolika je standard? Je sociální zařízení na pokojích? Kolik stojí nadstandard? Kolik se platí za otce u porodu? Není to tak, že by to již mělo být zdarma? Kolik stojí předporodní kurzy? Díky moc za info.

dmiska
19. únor 2017

@nikita911 pokoje jsou po 1-2, sociální zařízení je na pokoji. Nadstandard neni (kromě jednoho apartmánu), ale na zadost a nebo kdyz je hodne plno, se umisťuje na bývalý nadstandard. Za otce u porodu se neplatí. Predporodní kurz stojí 350 každy a je na tobě, na které půjdes... podívej se do skupinky Porodnice Krč, tam je hodne informaci a zkušenosti ;)

nikita911
19. únor 2017

@dmiska Díky za info. To zní dobře, pokoje max. po dvou. A ty jsou tedy bez příplatku? A ty jsi rodila také v Krči? Co personál? Příjemný?

dmiska
19. únor 2017

@nikita911 ano, žádné pokoje se neplatí (kromě toho apartmánu). Rodila jsem tam a se vším jsem byla spokojená, snad až na jídlo... A to jsem tam s malou strávila celkem 9 dní a prošla vícero oddělení. Svou zkušenost mám podrobněji sepsanou ve skupince ;)

antymania666
26. říj 2017

Tak já už bych do krve nikdy nešla byl to velký omyl

airyfairygirl
25. lis 2017

Ahoj, rodím už cca za týden v Krči. Mám možná takový blbý dotaz - je třeba k porodu vlastní košilka anebo budu mít nějakou nemocenskou? Na webu není příliš jasné to popsané...

dmiska
25. lis 2017

@airyfairygirl zálezi na tobě... mají tam erarni, ale muzes mit i svoji...

airyfairygirl
25. lis 2017

@dmiska děkuji 🙂

panijana
11. črc 2018

Rodila jsem v prosinci 2017 a byla jsem nesmirne se vsim spokojena. Zdravotni personal se mi vzdy predstavil, vsichni se chovali velmi mile. Jen jednou byla detska sestra trosku neprijemna, ale domnivam se, ze to bylo dusledkem stresu z nedostatku personalu, bylo obdobi vanoc, na druhe smene byla sestra jiz velmi mila. Kdybych v te dobe mohla rozdat premie, tak dostanou vsichni. 🙂 A jidlo? Jelikoz jsem byla po cisari, tak jsem mela dietu, tudiz tomu odpovidala i strava.

traveltour
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
colormaus
26. srp 2020

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s registrací do porodnice v Krči někdy v současné době? Kdy přesně se registrovat? Nejsem si jistá, jak si ty pokyny na webu vyložit a nerada bych to propásla: Zapsání do registru je nutné provést ve 14. týdnu těhotenství (tzn. týden těhotenství 14+0). Chápu to dobře, že se je nutné registrovat přesně v den 14+0?

maikiepoint
26. srp 2020

@colormaus Ahoj, já se v květnu registrovala pár dní před a nebyl to problém.

zavodnice
26. srp 2020

Já jsem se registrovala přes net ve 14+0, když přišlo potvrzení, šla jsem tam osobně. Ale asi není problém jít tam rovnou osobně někdy po 14+0.

colormaus
26. srp 2020

@zavodnice
@maikiepoint Díky, nevím, právě jaké jsou tam aktuálně "návaly", tak bych nerada něco propásla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru