Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

hanih
26. srp 2020

@colormaus Já tam rodila dvakrát a pokaždé jsem se registrovala ještě před 14 tt. Sestra mi tehdy říkala, že je pro ně důležité, abych měla těhotenskou průkazku, jakmile ji mám, můžou mě registrovat.

colormaus
3. únor 2021

Ahoj všem, mám ještě jeden dotaz na maminky, tkeré zde v někdy v nedávné době rodily - někdy v létě při registraci jsem dotala seznam, na kterém je uvedeno, co vše přinést pro sebe a pro miminko. Kromě jiného jsou tam noční košile, nepropustné podložky, pro miminko - čepička, rukavice, plenky a další. Nyní jsem byla na sepsání dokumentace k porodu a sestřička mi řekla, že pro miminko nic mít nemusím (až na cestu domů) a pro sebe taky minimum věcí - v podstatě jen na osobní hygienu. Jakou máte tedy aktuální zkušenost? Díky.

maikiepoint
3. únor 2021

@colormaus Ahoj, pro mimiminko tam je erar obleceni, takze opravdu staci jen na cestu domu. Plenky tam maji, ale je jich omezeny pocet,tak jsem pak pouzivala svoje+jsem mela svoje vlhcene ubrousky. Nocni kosily jsem mela pujcenou na porod jejich, ale pak uz jsem byla ve svych(je dobre jich mit s sebou vic, ja se desne potila 🙂 ). Poporodnich vlozek bylo dost erarnich. Nepropustne podlozky si uz nepamatuji, ale spis si myslim, ze byly taky erar. Jo a rodila jsem na konci listopadu.

colormaus
3. únor 2021

@maikiepoint Díky moc.

sarkuka
8. čer 2021

Porod 4/5/2021

Pokoj sama pro sebe - čistý, denně úklid. Pokoje jsou když už, tak max pro 2 maminky.

Jídlo za mne nejlepší, jaké jsem kdy v nemocničním prostředí jedla!

Porodní asistentka paní Králová - úžasná, jemná, trpělivá, nápomocná, mám krásnou vzpomínku na porod.

Porodní box - oproti Apolinari, kde jsem rodila 9/2016, tak Krč má uzavřené porodní boxy, takže se cítíte bezpečné, v klidu a pohodlí. Vše nové zrekonstruováno, myslela jsem si, že jsme právě přišli do hotelového apartmánu. Sprcha s WC v rámci porodního boxu, takže po klistyru máte své soukromí 🙂 Míč k dispozici ve sprše. K dispozici aromaterapie oleje, které porodní asistentka sama nabídla 🙂 Pro doprovod k dispozici krásné kožené křeslo hned vedle kuchyňky s kapslovým kávovarem (vše v rámci porodního boxu).

Personál na šestinedělí - opět srovnávám s šestinedělím u Apolináře 2016, kde byl personál, který by k sestinedelkam neměli vůbec pouštět. V Krci byl personál všude úplně úžasný. Od uklízeček, přes lékaře, sestřičky!! Sestřičky na šestinedělí trpělivě, nápomocné, vše v klidu vysvětlovaly. Přátelská atmosféra jak mezi personálem, tak vůči maminkám a miminkům. Nemůžu si vynachválit, pořád se ptali, zda něco nepotřebujeme.

Potřeby na pokoji pro miminko maminku
K dispozici poporodní vložky i toaletní papír, podložky pod sebe na postel.
Pro miminka oblečení, plenky, teploměr (měří se už v podpaží nebv zadečku jako dříve a nemusí se měřit každé přebalování, což dává smysl), líh na pupík, čištěný slunečnicový olej na potírání miminka, rybí mast namíchán v lékárně na zadeček, tyčinky do uší a nosu, čtverečky gázy. Vlhčené ubrousky nehledejte, nenajdete, což mě příjemně překvapilo - naopak najdete Perlan, který se krásně v přírodě rozloží. Miminko doporučují umývat pod tekoucí vodou, což bylo přesně, co jsem plánovala dělat - bez chemie 🙂 Za mě paráda.

Za mne se Krčská porodnice liší od ostatních porodnic hlavně úžasným personálem!! A ono to nakonec je vždy o lidech, ti udělají to, jak se cítíte v takto nejdelikatnejsim ženském období. Já měla hormony v šestinedělí šíleně a věčně ubrecena a když Vám sestřička na odchodu domu řekne, to chce něco sladkého na nervy a ještě než odejděte, Vám přinese balení Rafaela kuliček, tak si sednete na zadek!! Za mne UZASNA ZKUSENOST a mrzí mne, že i své první dítko jsem nerodila tady. Jinam bych už nešla!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru