Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

marcet
26. bře 2008

babara:jmenuje se Laura a je fakt moc pěkná,rodila císařským řezem...ráno jsem jí tu malou byla přikládat na JIPU a byla moc příjmená a fajn.. 😉

no já se na Vás taky už těším 🙂

petule.h
27. bře 2008

zuzavic: ahoj, je mi celkem jedno jak bych rodila, mě museli placentu protrhnout háčkem, aby voda vůbec vytekla a ještě byla zkalená, ale u mě je spíš to riziko prasknutí dělohy, pač jak říká, můj gynekolog,mám ztuhlost dělohy, nicméně se uvidí.Já rozhodně počkám co doktoři.ještě mám 4 měsíce.. 🙂 . Dnes jedu konečně na tu registraci, abych to zmákla, tak se mějte.

vrana
27. bře 2008

marcet: jo ták je to. Díky za vysvětlení. Já jsem netušila, že doteď se nemuselo registrovat a tak jsem to nařízení od 1.4. nepochopila 🙂 Tzn. že to funguje podobně jako třeba v Podolí, přijdeš tam, oni ti to zapíšou do průkajdy a havaj a když bude už plno, tak se jde hledat jinam. Tak to je fajn. Asi to risknu i s tou jejich rekonstrukcí. Přeci jen to mám nejblíž.

petule.h
27. bře 2008

vrana: pojď do krče, určitě budeš spokojená.Jasně funguje to jako u Apolináře a podolí a teď i všude jinde...
jsem zvědavá, kolik tam bude maminek na registr, pač dnes a pondělí je poslední den k registraci.no doufám, že to zmáknem, jdu se synáčkem 🙂 .Tak papa

vrana
27. bře 2008

petule: a dnes je poslední den k registraci na určitý měsíc ne?

petule.h
27. bře 2008

Ahoj, já to pochopila tak, že kdo je 12tt a výš, že by se měl přihlásit a pak už to nepůjde...ale třeba to tak není, každopádně, já už jsem cca 23, tak už mám určitě na čase.Dnes se na to zeptám, nebo si tam brkni, na stránkách mají tel, každopádně, já už to neriskuji. Navíc znám tam doktora, který mi to potvrdil, že je to nutné od 12-14tt výše, jelikož je asi opravdu nadstav.tak když vydržíš do odpo, tak ti dám vědět. v pátek tam nejsou a pak už jen pondělí....................

vrana
27. bře 2008

Já to právě pochopila tak, že od 1.4. už se musí registrovat, jak psala marcet a od tohoto data neregistrované brát nebudou. Když si vzpomeneš, zkus se mi prosím zeptat - TP 10.10., tak jestli ještě na říjen nabírají. Díky moc.

marcet
27. bře 2008

vrana:mělo by to být tak,že do toho 1.4 by se maminky,které budou chtít rodit v Krči a jsou už třeba 28 týden aby se zaregistrovaly,jinak u nás rodit nebudou moci...a od toho 1.4 se musí pak už registrovat mezi tím 12-14 týdnem..dostanou číslo,pak se normálně chodí ke svému gynekologovi a pak až od toho 35 týdne budou docházet do porodnice,ale mají jisté,že je vezmou,jelikož tam už jsou zaregistrované.. 😉

vrana
27. bře 2008

Super, ty seš takovej můj zachránce 🙂 Takže když jsem teď dle utz 11+6, tak bych se ideálně příští nebo přespříští týden měla registrovat, viď? Ještě jednou díky za vyčerpávající info

marcet
27. bře 2008

vrana:asi jo,abys pak měla klid 😉 podívej se na stránky,tam jsou přesné dny a časy,kdy se registruje.

petule.h
27. bře 2008

Ahoj Všem,
takže jsem se byla zaregistrovat a odmítli mě vzít, jsem ve 22 tt a řekli, že mají od května-srpna úplně obsazeno, takže neberou, pak malují a pak už mají zase skoro plno, takže nás spoustu odešlo domů.
Docela jsem z toho naštvaná, ale možná budu mít ještě jednu šanci..uvidíme.Každopádně, kdo jste teprve na začátku, jděte se ihned registrovat. info na stránkách nejsou vlastně platné.Všichni se tam obořili na sestřičky, které za nic vlastně nemůžou, protože někdo podává i takto mylné info na telefonu a tak na stránkách je vlastně mylná informace.Prostě je do srpna plno, jo byla tam jedna mamina ve 33tt a tu tedy ještě vzali, že jim tam jedno místo zbylo...

marcet
27. bře 2008

petule:no pěkný,tak to jsem vůbec netušila 😒

vrana
27. bře 2008

pane jo, to je teda pech. Tak to tam asi vběhnu hned příští týden, ale radši zavolám, abych nešla zbytečně. Nehraje tam taky roli bydliště, jako že když jsem ze 4? Asi ne co?

petule.h
27. bře 2008

no jo, je to na pytel

vrana
27. bře 2008

A kam se chystáš teď?

petule.h
27. bře 2008

no tam byli holky co volali před týdnem a řekli jim to co je na netu a navíc, že normálně berou....bydliště rozhodně roli nehraje, oni se podívají na termín porodu v průkazce, pak do kalendáře a řeknou ti, kolik je rodiček na den a jestli máš šanci..opravdu neváhej a hned v po běž

petule.h
27. bře 2008

ještě mám něco v záloze, třeba mi ta krč vyjde, ale jestli né, tak opravdu, opravdu nevím....vše je plné a do vinohradské se mi nechce, můj gynekolog rodí v jablonci nad nisou tak možná Benešov...? Jsem celkem zoufalá 😔

vrana
27. bře 2008

Tak jsem tam radši hned zavolala, sestra mě na 10.10. zapsala a řekla že už se mám jen stavit pro razítko, tak tam skočím příští týden. Uf. To jsem si oddychla.

petule.h
27. bře 2008

no to se ti nedivím,oni tam dnes udělali ty holky celkem průvan, že slibují něco co není a tak už i po telefonu to jde...no tak to je fajn

vrana
27. bře 2008

no doufám, že se to tím změnilo, že tam příští týden nepřijdu a neřeknou mi, že smůla. To by mě asi kleplo. Tak držím palečky ať to tam vyjde. Bylas na nějaké prohlídce sálů?

petule.h
27. bře 2008

ne, jelikož jsem tam rodila už jednou.Tak ani předtím né, jsou ok,myslím, že v tu chvíli je ti to jedno.. ale klidně si to připlať pokud tě to uklidní... 🙂

vrana
27. bře 2008

spíš mi šlo o to, jak je to tam členěné. V podolí je prý jakoby pokojík i s koupelnou a jsi tam sama, tak jestli je to taky tak nebo velký sál a oddělené kóje?

marcet
27. bře 2008

vrana:jsou tam 4 porodní boxy,které jsou samostatné a uzavřené dveřmi,takže soukromí si myslim tam má člověk docela dost 😉
Sprchy jsou tam společné,ale na jednou boxu je dokonce i sprcha samostatná.
Ted tam mají nové porodní lehátka.

marcet
27. bře 2008

tak jsem zvědavá na Báru,jestlipak už porodila nebo si o nechává na zítra až přijdu 🙂

petule.h
31. bře 2008

Ahoj holky, tak jak se máte? jdeš se vráno dnes registrovat? já jdu nakonec taky.Tak to vyšlo, ale myslím, že teď už to bude totální zklamání pro všechny mamky, které se rozhodnou rodit kdekoliv chtějí, jelikož jsem koukala na pár ostatních porodnic i jsem pro jistotu volala a fiasko.Takže jsem ráda, že mě to alespoń papírově zatím vyšlo.No bu´dme upřímní, ještě aby nás tam vzali k porodu.Musíme doufat.Tak se mějte

vrana
31. bře 2008

Ahoj petule. Dnes určitě nejdu, možná ve čtvrtek, ale nevím, jestli to stihnu. Doufám, že si mě nechá zapsanou do té doby, než si přijdu pro razítko. Je hloupý, že tu registraci mají jen přes poledne a od po do čt. Tenhle týden už to mám hrozně nabušený, samý doktory. Tak držím palce, ať to vyjde a dej pak vědět. Taky se ozvu, až budu zaregistrovaná.

Zrovna včera jsem se byla podívat, kde to přesně je a docela mě udivilo, že od vrátnice je to skoro kilometr pěšky. Fíha ☹

petule.h
31. bře 2008

no já parkuji přímo před porodnicí, místo se tam najde..tedy mě tam vezl tentokrát manžel, takže to 1 objel, jinak vím, že se dá jet i do areálu k porodnici, ale to jsem nikdy nemusela, jinak před tím je zastávka busu, nevím odkud jezdíš...jinak já tam dnes musím jít a odpo jdu rovnou na gyndu, tak jsem zvědavá, zda mi potvrdí 2 kluka.Jinak mám stále ještě 2kg nahoře, tak jsem zvědavá, zda to poroste u tomíka jsem přibrala jen 9kg, tak snad né 🙂 .Určitě se ozvu

vrana
31. bře 2008

A ono se tam dá vejít? O té zastávce před porodnicí vím i o tom parkování, ale ty vrata tam byla zavřená a dole na vrátnici mi řekli, že tam musím projít celým tím areálem, což je fakt docela štreka a platit uvnitř za parkování se mi nechce.

No já zatím nepřibrala ani kilo (ťuk, ťuk,ťuk), mimčo má hodně z čeho brát a je ještě brzy, ale doufám, že to ani moc nahoru nepoletí, byla bych jak dělová koule 🙂. Já jdu na 2. utz ve středu ráno a jestli bude vše ok, hodlám to konečně oznámit v práci. Už se na to těším. To přetvařování mi fakt nedělá dobře.

A kde ty bydlíš? Já na Hájích.

petule.h
31. bře 2008

já v dubči, ale jsem z košíku(sídliště) to je v hostíku, tgakže pořád kousek, jinak před tou zastávkou je vchod a je otevřen 24h

vrana
31. bře 2008

A je to tedy ten neoficiální, tzn. mimo hlavních vchod? No tak to by bylo super.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru