Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
31. bře 2008

příště to najdeš 😉

vrana
31. bře 2008

Dík, tak se odpo zahlaš, jak jsi dopadla a držím palce 🙂

petule.h
31. bře 2008

jojo papa

petule.h
31. bře 2008

Ahoj, tak jsem se registrovala, vůbec nikdo tam nebyl a na registraci do pc + na gynekologickou mám přijít už ve 34tt, místo 36tt.Jinak ten vchod je opravdu hned před tou zastávkou,uvidíš, to najdeš.Jestli jezdíš zadem přes kunratice autem, to máš blíž, tak to uvidíš.měj se papa jo jinak mám potvrzeného 2 chlapečka

marcet
31. bře 2008

petule:tak gratuluju k chlapečkovi 😉

petule.h
1. dub 2008

ahoj, díky... 😀

vrana
1. dub 2008

ahoj petule: gratuluju k chlapečkovi a k úspěšnému završení registrace 🙂 Já se tam chystám příští týden, tak držte palečky. Petule, chystáš se na nějaké ty kurzy?

petule.h
1. dub 2008

Ahoj,na kurzy se určitě nechystám, ani nevím jaké tam jsou?? jedno dítě mám, tak co se týče péče...atd, tak to zvládám 🙂 , jinak cvičení bych asi nezvládla krz to první dítě,už tak jsem z něj utahaná, že večer padám na hubu a žádné problémy nemám, porodnici znám 😅 , jinak až odrodíš, tak bude taková společná přednáška co dělat až si vezmeš dítě domů, vše ti pediatrička řekne a můžeš se i ptát na vše co tě zajímá..kojit tě naučí, mě jedna bradavka nestojí a taky to šlo 🙂 , jen jsem nekojila dlouho, pač se mi ztratilo mléko. Jinak 2 kluky doma + manžela, jeden beran, tohle bude lev, já jsem střelec, asi se pobijeme 😀 .

petule.h
1. dub 2008

jinak už mají na stránkách, že do 20.9. neberou rodičky, jelikož jsem totálně plní

matru
1. dub 2008

Ahoj holky, už se vám některé stalo, že jste byla zaregistrována a přesto vás poslali jinam??Mně už se to blíží a nerada bych objížděla více porodnic...navíc jsem už v Krči rodila a byla jsem naprosto spokojená!!

petule.h
1. dub 2008

ahoj, budu se opakovat, v roce 2006 jsem šla do krče na vyvolání porodu a přivezli holku od apolináře a pak ještě z jiné porodnice, jelikož nebylo místo a byli tam zaregistrované už od začátku v každé s těch porodnic, každopádně se zeptej až půjdeš na kontrolu, ty už to máš max do 3 týdnů venku. 🙂 .já sama se bojím, zda mě vezmou v červenci ač jsem registrovaná, ale oni to dělají dle datumu porodu a stejně každá rodí jindy, takže....???pak se to zase může nakupit najednou.Musíme doufat, držím ti palce pa

matru
1. dub 2008

no tak doufam, ze budu mit stesti...navic jsem se dnes dozvedela, ze od4.4.-11-4. maji zavreno v Motole, takze to budou muset pobrat ostatni porodnice...

petule.h
1. dub 2008

to ještě nemusíš porodit 😉 , myslím, že z motola se nepotáhnou rodičky do krče, nicméně, ono toho už moc nezbývá, pač apolinář, podolí i krč mají stop stavy.No třeba se místečko najde 🙂 .Hlavně aby ti to vyšlo, no vlastně nám všem...

teryna
2. dub 2008

Ahoj holky, jen bych se chtěla zeptat, od kdy je na netu Krčské porodnice dané to upozornění že už neberou? Já jsem nyní ve 23 tt, a někdy v lednu jsem tam volala, jakýsi pan doktor mě ujistil že předčasné registrace u nich nedělají, že tam nemám ani jezdit, že mě stejně nezaregistrují, a že si mám hlídat internet. Koukala jsem určitě několikrát do týdne, a včera sem tam objevila to upozornění, tak nevím jestli sem slepá... Dnes sem tam volala, a sestra mě vypálkovala, že nezájem že je plno. Tak sem se těšila že budu rodit v Krči, už sem tam jednou rodila a byla sem naprosto spokojená. Obvolávala sem kde mají volno, a zatím jen Vinohradská, ale tam se mi nechce, ještě zkusím Motol, ale pochybuji.Tak abych nakonec nerodila doma ☹ Díky ahoj

petule.h
2. dub 2008

Ahoj, je mi líto, ale už tě opravdu nevezmou.To upozornění je tam od min.čtvrtka, ale předtím tam bylo dlouho že nevezmou všechny co se nezaregistrují do 1.4. . Já měla veliké štěstí, že tam jsem, byla jsem asi poslední.Nicméně jsem ještě koukala na stránky benešova A neratovic,kdyby mě nevzali, do vinohrad bych fakt nešla, ale třeba je to předsudek.Měj se hezky ahoj

matru
2. dub 2008

jo jo, je to tam teprve od minuleho tydne...je to teda pekne nefer, co asi maji ty, ktere jsou kolem 20 tydne delat?do Vinohrad bych taky nesla, ale ty Neratovice si hodne lidi chvali...nedokazu si ale predstavit tu cestu pri kontrakcich, to by se taky mohlo stat, ze se mimi narodi v aute...preju hodne stesti v Motole 🙂 snad ti to tam vyjde

teryna
2. dub 2008

holky díky, tak jsem to zkrátka propásla. No snad se někam dostanu, to je ale hrůza, ještě aby se člověk bál, zda vůbec porodí v porodnici.O Neratovicích sem taky slyšela samou chválu, taky ale jde o to, zda tam nakonec taky ještě berou.tak se mějte ahoj

matru
3. dub 2008

ahoj, já bych tu Krč ještě úplně nevzdávala, třebaněkdo vypadne, porodí o měsíc dřív nebo bůh ví co se všechno může stát...zítra tam jedu do poradny, tak se zeptám, jestli nějak doplňujou a dám ti vědět 🙂

petule.h
3. dub 2008

Ahoj, taky jsem si říkala, co kdybych tak zkoušela jet až začnu rodit, zda mě vezmou.No otázka je, jestli mě vůbec vezmou, právě, že každý rodí jindy, tak abych já nedorazila až bude plno i když mám registraci.Jinak benešov si taky chválí, ale ty neratovice jsou 20 min z Prahy, odkud jsi???

matru
3. dub 2008

Já si myslím, že když tam přijedeš, že rodíš, tak tě musej aspoŇ vyšetřit a zhodnotit, jestli vůbec stihneš někam jinam dojet...některé porody jsou opravdu rychlé, tím spíš když jsi druhorodička...já už to neřeším, až to přijde pojedu a snad to klapne, namá smysl se ještě tímto stresovat, ono to i tak je náročný...

petule.h
3. dub 2008

no vyšetřit jo, ale mě šlo o to, že by třeba bylo místo (postel) tak by tě museli vzít, nebo to budou dodržovat striktně dle těch rezervací.Jinak já pokud pravděpodobně půjdu císařem, tak to bude naplánované, tak doufám, že by mi vyšel v tom případě i nadstandart. já jsem pesimistka.No uvidíme, já až v červenci. no nebudu nic hodnotit a uvidíme, třeba se zázračně budu otevírat 😉

matru
3. dub 2008

myslím, že když pujdeš plánovaně, tak ti ten nadstandart zamluví nebo určitě bude místo nahoře...ještě mě napadlo, že když někdo nebude zaregistrovaný, tak vlastně nemá kam chodit do poradny ten poslední měsíc...budu ti držet palce, ať ti to vyjde 🙂 já už to mám za pár, ale zatím nemám vůbec žádný příznaky, že by se to blížilo...všichni tady píšou, že mají poslíčky, bolesti zad, hlenové zátky atd. a já zatím vůbec nic! no snad to pak bude fofr...

petule.h
3. dub 2008

já jsem registrovaná, to jsi si mě spletla z terynou.Naštěstí jsem.Já mám 2,5kg nahoře a taky jsem ok.První dítě jsem přenášela 13 dní od termínu a byla jsem do poslední chvíle v pohodě, jen teď s tím 2 letým rošťákem jsem trochu večer utahaná, ale to se už pak všechno srovná 🙂

matru
3. dub 2008

aha, promiň...tak to máš v pohodě a vezmou tě 🙂 🙂 já jsem přibrala 10 kg, takže docela dobrý... a první dcera už chodí do 3. třídy, takže nejsem ani unavená...to s tím tvým mrňouskem to máš určitě náročnější...a máš pro ně krásná jména, přesně to byli moji favoriti pro chlapečky 🙂 ale máme zatím holčičky 🙂 🙂

petule.h
3. dub 2008

já taky přibrala u tomíka 9kg, tak snad to bude stejné, ono to pak máš hned dole..jojo, není to lehké s tak malým dítětem, navíc když zlobí, ale dá se to.Nojo, klučičí jména jsou u mě lehčí výběr a hlavně mi to vyhovuje i s věcma, nemusím kupoat nic oc nového, jen se proberu těma starýma věcma a něco vyházím, ale mám prakticky vše připravené 🙂

teryna
3. dub 2008

ahoj, tak jsem volala do Motola, tak do září také plno. Matru - to budeš hodná když se tam pozeptáš, i když si moc šancí nedávám. Já jsem z Prahy 4, takže pro mě ideál Krč, hlavně jak jsem psala, byla jsem tam spokojená.Jinak Petule, jak píšeš že jsi s prckem utahaná, tak to znám, já mám 4 letýho klučinu, tak je to docela náročný. já mám termín taky na červenec a čekáme holčičku 🙂

petule.h
3. dub 2008

tak zkus ještě benešov, bulovka je taky plná? nebo ty neratovice, je mi to líto, já bych byla taky celkem naštvaná

matru
3. dub 2008

no to je fakt blbý, zkusím zítra zjistit, co se dá dělat...nejde jen o ten porod, ale i tu poradnu poslední měsíc, přece tam nebudeš jezdit tolikrát s malým dítětem...trochu by se na to měl brát ohled, kdo je tady místní...já jsem taky Praha 4 a mám to nejblíž, navíc jsou tam vsichni moc příjemní i když toho mají nad hlavu tak to nikdo nedává najevo a to je pro budoucí maminky moc důležité....

teryna
3. dub 2008

jo přesně o to jde, jezdit pak takovou dálku to poradny, to by byl výlet na půl dne. Do Bulovky sem volala, tak tam prý stále berou, tak tam v pondělí zajdu. Dnes bohužel nemůžu, s malým oba marodíme, nějaká střevní viroza, hrůza...

petule.h
3. dub 2008

já vím, je to blbý, tak alespoň ta bulovka, tu si taky chválí, ale útěcha to pro tebe není.Mě tedy ten poslední měsíc vozí do poradny manžel a hlídá mi tam malého, jelikož s ním bych to tedy určitě nezmákla, to chápu.Já jsem teda z Prahy 10 a jsem ráda, že si můžeš vybrat porodnici,je fakt , že já myslela, že bych jela rodit až do Jablonce ke svému gynekologovi a chodila k němu až do konce a pak dojela jen na porod, kdyby to nevyšlo, ale zase na druhou stranu bych se tam měsíc utrápila sama, i když by za mnou denně jezdil manžel s malým.ale praha je přeci jen Praha.já vím, že v krči jsou super, já tam byla taky nadmíru spokojená.Bohužel se rozhodli všichni rodit tento rok. a nemáš gynekologa který někde rodí??? že by tě protlačil? já vím, že holky to takhle dělají, někam chodí a ten doktor je pak zapíše do své Porodnice.Třeba MUDr. Menšík má v Malešicích poradnu...ten je z Krče.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru