Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
6. dub 2008

jinak vše co napsala matru je tak.Návštěvy neomezené, což bylo prima, protože manžel chodil ráno a večer a ráno se tam střídali doktoři z pediatrie a gyndy a on alespoń věděl vše co chtěl o mimču, naučili ho přikládat mi dítě...atd, fakt příjemné, o výběru ze 3 jídel každý den, ani nemluvím, super.Televizi jsem ani nestíhala, spíš večer ty mé seriály.Den mi utekl jako voda.Všichni klepou, když jdou do pokoje..no já jsem byla nadšená.Äle já tam byla krz toho císaře 6 dní, takže jsem za to byla šťastná, otázka je, pokud rodíš normálně, jsi tam většinou 3 dny, ono se stane, že místo není a pak na poslední třeba den a noc se uvolní pokoj, tak to už je třeba zbytečné...to už bych se asi stěhovat nechtěla, pač ráno hned po návštěvě pediatra a gynekologa jdeš, já šla asi mezi 8-9 ráno, protože oni chodí tak po 7h. 😅

matru
6. dub 2008

taky si moc přeju, aby mi nadstandard vyšel,snad budu mít štěstí...když jsem rodila poprvé, ležela jsem normálně na šestinedělí a bylo to v pohodě, jenže to byl rok 99 a bylo nás tam pár, na spoustě pokojů byla maminka sama, takže nadstandard nebyl třeba...bramburko a tobě někdo určoval jak dlouho máš mít návštěvu nebo to nešlo být na chodbě kvůli zimě?mě nikdy nikdo nekontroloval, jak tam jsem dlouho....

vrana
6. dub 2008

A jéjej, tak přesně kvůli tomu jsem nechtěla Apolináře, protože se tam, stojí s dalšíma rodičkama na chodbě, kde pendluje miliony lidí. To ani nemluvím o pohodlí pro maminy ☹ . To jste mě teda holky moc nepotěšily. Mamka rodila loni v Podolí, nadstandard neměla, na pokoji byla ještě s jednou paní a naprosto normálně jsme ji chodili navštěvovat na pokoj. Ach jo. Tak potom snad opravdu jedině doufat v ten nadstandard. Rozhodně bych si chtěla užít první chvíle s mimčem a manželem a ne být 15 minut na studené chodbě. ☹ ☹ ☹

zuza56
6. dub 2008

ahojky čtu tady o těch návštěvách v krči,já tam rodila před 3lety neměla jsem nadstandart,návštěvy na chodbách nám taky nikdo nekontroloval a jěště manžel za mnou přijel i v sedm večer a seděli jsme tam třebe i hodku a ani sestra nevylezla.Ale letos bych chtěla zkusit nadstandart 🙂

petule.h
6. dub 2008

Ahoj, já vím, že některá porodnice má třeba nadstandarty i pro 2 osoby a tam to jde, ale krč je malá, je tam pár pokojíků, vždyť kdo jste tam rodil to víte, ten nadstandart je opravdu snem, bude to letos velký boj.Ale co se dá dělat, na druhou stranu je to jen pár dní..dá se to přežít, ale kdo z nás by nechtěl mít klid, někdo třeba né, rád by byl na pokoji aby kecal, mě to vyhovovalo, že jsem si po císaři odpočinula vážně v klidu.Tak musíme doufat.Pořád si říkám, že pokud bych toho císaře opět měla, že je to přeci jen větší šance.No uvidíme, co čas ukáže 🙂

bramburka
6. dub 2008

holky, návštěvy na chodně nejsou omezený, nebojte! Já jen že tam byla zima... do toho nástřih, tak jsem si nesedla a otýkaly mi nohy, tak jsem nemohla ani stát... okolo 20 mamin s celým příbuzenstvem... no tak teda nevim, kde je větší riziko nákazy....navíc - POZOR!!!!! - návštěvy si tam nemají kde umýt ruce, samo si chtějí vašeho prcka pochovat - to je teprve riziko nákazy - kvuli teto drobnosti tam priste nejdu - ale jinak personal - az na 1 krávu - byl uplne super, prostředí se dá přežít v pohodě... tak jenom ty návštěvy no... bud se smirit s tim, ze tam za vama proste neprijdou nebo nadstandart... ten je bohužel málokdy volný.

petule.h
7. dub 2008

tak já i když jsem měla nadstandart jsem návštěvy měla a né každý si myl ruce, což mě tedy zase tak nevadilo, nijak jsem to neřešila.Jinak si myslím,že pokud vyloženě nepůjdeš na soukromou kliniku, tak holt nadstandart volný nebude pořád, to je o štěstí.Ale v podolí určitě nejsou všechny pokoje určené k návštěvám..já tam na návštěvě byla a byli jsme na chotbě, stejně tak u apolináře, no tam to pro mě vůbec působí na chodbě děsně,tak strašně studeně.No myslím, že pokud proběhne porod normálně a do 3 dnů půjdu domů, tak to nebude tak hrozné, po císaři by byl nadstandart určitě super.O tom nemá cenu polemizovat.Nicméně si myslím, že pokud budou porodnice letos přecpané, tak třeba budou pouštět dřív 🙂 .Já tam vlastně ležela jen kvůli sobě, Tomík ač je A+ a já 0-, manžel teda taky A+, takže se čekalo, že bude mít žloutenku a on byl úplně zdraví miminko 🙂
Ale chápu pocit bramburky, já bych zase nechtěla, aby mi na pokoj lezli cizí lidi, jo nákaza jasně,to by mě zase tak nenapadalo řešit, ale spíš pro pocit klidu,přeci jen jsi v košili, kojíš dítě,chceš si zdřímnout...atd a já za den určitě 2 návštěvy min měla.
Jinak vráno: jdi si už pro to razítko 🙂

bramburka
7. dub 2008

to jo, ale ono je to o maminach, v podoli jsem byla na navsteve na chodbe a pak jsme se na chvilku šli juknout na pokoj, ono je to o ohleduplnosti, kdyz tam mamina koji, tak tam nepolezu, že jo. Je to stejný jak na normoš pokoji, pokud je člověk OK, tak jde na chodbu, ale malá se narodila dřív a byla oprad odchlazená...

BTW v Krči pouští nejdřív 4. den. My šli až 5. den a malem to vypadalo na dýl, pustili nas jen proto, že bylo plno a na mou postel uz cekaly rodičky na chodbě na lehátku....

petule.h
7. dub 2008

no to si právě myslím, že budou pouštět třeba dřív, jen nechápu, že nedělají ty stehy samovztřebávací po císaři, já vlastně čekala na vyndání.Jasně, vše je o ohleduplnosti..jinak by to nemohli ani zavést 🙂

vrana
7. dub 2008

Dobré ráno 🙂

petule: neboj, dneska se tam chystám, a to definitivně. Tak se po obědě ozvu, jakej z toho mám dojem. Doufám, že mě to nezklame. Na jednu stranu, když jde všechno dobře, tak je člověku asi jedno, kde leží, ale mít nějaký komplikace a muset lézt na chodbu. Brrrr... To je fakt jediná věc, která mě zatím teda hodně zklamala. Právě že když jsem to viděla u Apolináře, tak jsem měla jasno, že tam teda ani náhodou, protože na chodbě to bylo jak na Václaváku. Nu což. Někde odrodit musím 🙂.

petule.h
7. dub 2008

jojo, to chápu, kdyby to tak šlo všude mít nadstandart co? jinak apolinář byl pro mě hrůza, navíc ty děti balili do takových hrubých dek...tam jsem řekla, že nikdy, navíc je to tam fakt obrovské, je fakt, že v krči máš, malinkatou chotbičku.ono o tom asi nejde tak psát a hodnotit to, vše má něco 🙂 , jinak by tě nemělo co zklamat, jen zatím půjdeš pro razítko, nebo ty si objednáš i tu prohlídku sálů a pokojů...atd,

vrana
7. dub 2008

Asi si objednám nějaké ty přednášky a tu prohlídku, abych byla připravená na to prostředí. Jinak s tím Apolinářem - to je přesně ono, ty šílené deky, studená kamenná chodba...ještě teď je mi zima, když si na to vzpomenu, a to jsem tam byla jen na návštěvě. Peti a nevíš, jestli pak na návštěvu můžou chodit i děti? Mám malou ségru, které v té době budou teprve 2 roky..

petule.h
7. dub 2008

jojo, za mnou na nadstandartu byla taky neteřinka a té bylo v té době ani né rok a synovci 3, takže v pohodě a co se týče pokojů na šestinedělí, tak taky jsem tam děti viděla. já teda nevím, ale mám 2 leté dítě, to bych si vyprosila aby tam nemohlo 🙂 , ale na nadstandartu byli vedle mě celá rodina, máma rodička s miminem, táta a dítě 😉 , takže pohoda.

matru
7. dub 2008

Petule, ještě jsem se chtěla zeptat, jestli nevíš, zda se ten epidurál platí když ti udělají císaře z lékařské indikace?Nebo je v takovém případě vždy celková narkoza?Jak jsi to měla ty?

vrana
7. dub 2008

hola, hola, tak se hlásím už jako ofiko zaregistrovaná a bohatší o jedno číselné razítko v průkazce. Vnitřní pocit z toho mám, že se mi tam bude líbit, i když to co jsem tam dneska zažila... Popisky nedostatečné, z ambulance mě sestra poslala do poradny, tam jsem se dočetla, že musím k příjmovému okénku, u kterého mi zase řekli, že mám jít pro razítko na ambulanci a tam mi ho konečně dali. Na dotaz ohledně kurzů a prohlídky sálu mě odkázali do 1. p, kde nebyla ani noha, tak jsem to vzdala s tím, že si tam někdy zavolám.

Jinak parkování super, hned před vchodem a úplně mě dostal krámek, kde měli plyšová zvířátka a nafukovací kruh 😀 .

petule.h
7. dub 2008

matru: já měla císaře za 5 min 12, takže už nestačili ani dát klystýr, ani epidural, nic, takže rychle uspat a na sál.Takže nevím.Jinak jsem si myslela, že pokud je to z lékařského pohledu je to zadarmo, ale to si jen myslím, to nevím.Já nevím zase zda to preferují před uspáním...atd.Bohužel neporadím 🙂 .
Vráno: tak to je dobře,kdyby náhodou, aby jsi tam to razítko měla černé na bílém, hlavně, že jsi našla vchod.V 1 patře bývají ty návštěvy, myslím.no jinak stánek tam je ano 🙂 a parkování jsi našla tak se dá říct, že akce se zdařila

marcet
7. dub 2008

Ohledně propouštění z porodnice..pokud je všechno v pořádku,miminko přibývá a nemá žloutenku,tak se propouští už i třetí dny...navíc posledních 14 dní se tomu tak děje....je stále plno a bude plno..jenom šestého se narodilo 12 dětí..a celkově je na oddělení 30 dětí... 😉

petule.h
7. dub 2008

a císař je těch 6 dní co? já tam musela být 6d krz stehy, nedělají už samovstřebávaci?

marcet
7. dub 2008

petule.h:propouští se pátý den....myslim,že se nedělají🙂

petule.h
7. dub 2008

já právě vím, že né, jinak bych mohla dřív, já právě před tím rodila v sobotu brzy ráno a pouštěli mě až v pátek krz vyndání stehu. 🙂

marcet
7. dub 2008

petule:ty stehy se zase nemůžou vyndat moc brzy 😀 to by asi nebylo dobrý 🙂

petule.h
7. dub 2008

já vím, to respektuji, jen že u apolináře dělají ty vstřebávací, tak proto se ptám 🙂

petule.h
7. dub 2008

no hlavní je porodit v krči 🙂

marcet
7. dub 2008

petule.h : 😉 🙂

danca27
8. dub 2008

ahoj holky marcet ježiš nestraš☹...máte tam plno?....jééé tak doufám, že až budu rodit kolem toho 8.5. že už to povolí.....😀 😉 😉 😉

matru
8. dub 2008

no 12 dětí za den je fakt síla...doufám, že na mě zbyde místo, já už příští týden 🙂 🙂 🙂

marcet
8. dub 2008

danca27:nechci strašit,ale tak to prostě je 🙂

danca27
8. dub 2008

matru tak to budu držet palce!!!! 😉 😉

petule.h
8. dub 2008

matru: to zmákneš třeba na chodbě 😀 , no né, držím palce tobě i všem ostatním včetně sebe, aby nám to vyšlo.
Nicméně, pravda je jak říká marcet. A už marcet vracíte rodičky, že je plno? myslím ty registrované na příjmu? nebo to zatím jde ještě utáhnout?

matru
8. dub 2008

holky diky...snad to bude příští týden lepší...ted malují v Motole, proto asi takový nápor...podám pak hlášení, jaký to bylo...věřím, že Krč nezklame...Marcet je sestřička z oddělení??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru