Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

baji
10. dub 2008

ahojky holky, tak jsem se dneska byla taky zaregistrovat v Krči, spojila jsem to i s prohlídkou porodnice a musím říct, že jsem byla docela příjemně překvapená 😉
o tom monitoru nám zrovna říkali, že ho v Krči standardně nedělají, protože dělají pokaždé ten UTZ + nějaký vyšetření, což dohromady ten monitor nahrazuje, tak už by byl zbytečný a na monitor prý posílají, jen když se jim něco nezdá a potřebujou si to proklepnout líp...

katchula
10. dub 2008

baji ahojky, tak to jsi mě mile překvapila, takže se ti v krči na první dojem líbilo? Já se tam chci taky zaregistrovat až dostanu ve 12 tt těhotenskou průkazku. Pořád jsem uvažovala mezi podolím a krčí, ale už jsem se na 99 % rozhodla pro krč. Navíc v 12 tt už není ani moc šance, že by mě v podolí vůbec vzali...

petule.h
11. dub 2008

no jasně, mě ho dělali až na příjmu na porod...a vlastně každou chvilku do porodu, pač měřili co asi udělají ty vyvolávačky, které neudělali nic.Holky snad už tam bude v tu dobu co porodíte prázdněji 😀

matru
11. dub 2008

ahojky, tak mám za sebou další kontrolu, vše je v pořádku, jen se to neblíží, naopak mi posunuli termín na 21. prý dle UZ ve 12 týdnu, takže si ještě pár dnů užiju bříško... 😀 🙂

baji
11. dub 2008

katchula, myslím, že s tím podolím už jsi to asi prošvihla ☹ - já tam volala min. týden a to mi řekli, že celý říjen už mají dávno plný.... ty jsi sice listopad, ale nevidím to růžově... 😒
jinak dneska jsem se byla podívat i u apolináře a taky se mi to tam líbilo... tak ještě asi budu o víkendu trošku zvažovat.. 😉 jinak ani s tou krčí neotálej, já se registrovala radši už včera, protože říkali, že místa sice nějaká mají, ale že už můžou být příští týden fuč, že se jim to plní taky dost rychle...

katchula
11. dub 2008

baji já nemám ještě průkazku víš 😒 Byla jsem na potvrzení těhotenství, to jsem byla v 7tt + 6 a byla jsem z toho taky vykulená, že jsem se ani nezmohla se na nic zeptat 😲 No a doktor mě objednat za 4 týdny, takže to budu asi tak v 11tt + 5 a to snad už tu průkazku dostanu. Zatím mi dělal pouze ultrazvuk a ani mi nebrali krev, neměřili tlak, nic... Tak budu muset počkat s registrací na tu průkazku, ale pak tam hodlám hned zavolat. Na stránkách krčský nemocnice píšou, že registrace jde až od 12 tt, tak já doufám, že můžu být zatím v klidu. TP mám 6. listopadu podle ultrazvuku.
Pevně doufám, že mě někam vezmou a že nebudu muset nakonec rodit doma 😀
Já uvažovala jen nad 3 porodnicema, a to Krč, Podolí a Apolinář. Ale Apolinář mi přijde uvnitř takový hrozně studený, byla jsem tam za kamarádkou. A navíc z těchto 3 porodnic mám Apol. nejdál, tak toho jsme zavrhla. Ale zase moje mamka tam porodila mě i bráchu. A došla tam prý na porod pokaždý pěšky – takový ten hrozný kopec co vede od botanický zahrady 🙂

baji
11. dub 2008

tak to je mamča dobrá... 😉
já zvažovala taky tyhle tři porodnice, podolí padlo, protože už mají plno... 😉 no a nejspíš zůstanu u tý krče... 😉 tak třeba se tam potkáme, já myslím, že budu rodit později, podle ovulky jsem o týden pozadu.. 😉

petule.h
11. dub 2008

Ahoj Katchula: já byla na první krvi až ve 12tt a to jsem byla na těch všech testech, co potřebuješ mít jako HIV...atd a pak jsem hned dostala průkazku za další 3 týdny, nebo 4. Apolinář je dle mě taky studený a je to opravdu pro mě neosobní porodnice, navíc ani není kde zaparkovat...atd, ale to by bylo vedlejší.Někde jsem četla, že berou až z průkazkou a všemi hotovými testy, na které se chodí najednou z jednoho odběru a to trvá ty 4 týdny, tak si když tak do krče pak brnkni a objednej se, tam je to fakt o datumu porodu ta registrace, 23.11. může být volno a 21.11. může být zase 10 holek v jednom termínu a máš smůlu.Jak tady psala vrána, tak tam byla napsaná 14 dní, než si došla pro razítko, tak uvidíš a usoudíš sama 🙂 . Zatím se mějte,

petule.h
14. dub 2008

Ahoj matru, tak ještě tu jsi, nebo už jsi porodila? já závidím vše co rodí v dubnu, to byla lahoda počasí, no snad ten červenec hlavně s tím břichem přežiju 🙂 pomalu za 2 měsíce už jdu taky na kontroly do porodnice, koukám jak to utíká, mě řekli, ve 34tt co vám? asi taky

matru
14. dub 2008

Ahoj Petule, stále jsem tu a zatím to nevypadá, že by se mělo něco dít...první termín mám zítra, další ve čtvrtek a poslední 21...už to chci mít za sebou, hlavně když je takhle krásně, už se vidím venku s kočárkem...jinak na první kontrole v Krči jsem byla 36+2, ale každý to má jinak, záleží kdy máš poslední kontrolu u svého gyn. a kdy se pak objednáš... 🙂

petule.h
14. dub 2008

no mě právě řekli v krči , ať dorazím již ve 34tt, tak uvidíme, asi krz ty matky 🙂 , ale ještě si tam budu volat předem.Vůbec se ti nedivím, že by jsi chtěla mít už vše za sebou, to já taky 😀 , nejhorší je to čekání na porod..,.furt nic a nic a to břicho tě už tíží, no buď ráda, že nebudeš mít ty parna co určitě já jo 🙂 , ale buďme statečné 🙂 .

matru
14. dub 2008

možná v tom 34 týdnu jenom sepíšete papíry a pozvou tě až 36...ale nevim...jo jo, to čekání je asi horší než porod, jen je divný, že mi vůbec nic není, cítím se úplně výborně a nemít to břicho, tak ani nevím, že mám každou chvíli rodit... 😀 třeba to pak bude fofr 🙂

petule.h
14. dub 2008

třeba jo, třeba né, to přenášení je nejhorší...mě těch 13 dní přišlo hrůza.jdu sjet v 8h www.brumla.cz, neznáš? mají tam super hadříky na děti a někdy i na tebe 🙂

matru
14. dub 2008

to neznám, ale já už toho mám nakoupenýho na mimi tolik, že už to není kam dávat...jo to na sebe bych toho potřebovala hodně, ale až se mi tělo vrátí do původního stavu 😀 😀 😀 ale mrknu na to... 🙂

petule.h
14. dub 2008

no to je takovej můj mor tam nakupovat 😀

matru
15. dub 2008

ahoj Petule, tak jak si včera nakoupila?Já koukám, že mi tu naskočil 41 tyden a tím se tedy řadím mezi přenašečky 😀 😀 😀 no snad ne na dlouho 🙂

marcet
15. dub 2008

matru:ahoj,kdy jdeš na kontrolu?

matru
16. dub 2008

ahoj Marcet, kontrolu mám v pátek ráno 🙂 zatím se stále nic neděje 🙂 jak bylo v Londýně?

petule.h
16. dub 2008

Ahoj, jo díky, vše ok, pořád nakupuji jako blázen a pak to ani nevyužiji 🙂 , no nelze odolat. Já jdu zase v po na kontrolu na gyndu, asi půjdu na druhé protilátky na krev, pač jsem 0-, no utíká to.Strašně se těším na květen, pač jedeme s pár rodinkami na prodloužený víkend do Třeboně, tak všichni budou jezdit na kole a já budu odpočívat 🙂 , no snad bude hezky... zatím se mějte

petule.h
17. dub 2008

Ahoj, tak koukala jsem dnes na nemocnici a už mají do 5.10. narváno, tak neberou.Ještě že jsme registrované co?no v tuhle dobu už budeme doma s min 2 měsíčním miminem.marcet a kdy budeš mít mimi ty? 🙂

marcet
17. dub 2008

Matru:tak ještě sloužim o víkendu,to mám denní,tak snad to už vyjde 🙂 .
V Londýně bylo fajn,ještě ted mě bolí nohy z těch procházek po památkách a hlavně obchodech 😀 .Viděli jsme všechno co jsme chtěli,počasí bylo takové střídavé...svítilo sluníčko a pak se zatáhlo a trošku pršelo a pak z ničeho nic bylo zase jasno...

marcet
17. dub 2008

Petule.h:no sice věk už na to mám,ale rádi bysme nejdříve s manželem postavili baráček,máme koupený pozemek a já bych se nerada jako těhotná nebo třeba s malým mimčem stěhovala..takže ještě chvíli počkáme a pak na to vlítneme 😀 😀 😀

petule.h
17. dub 2008

marcet: no tak jsme to měli my,koupili jsme pozemek,svatba,stavba, těhotenství, tak nějak dohromady a v lednu 2006 na konci bylo stěhování, tady samo nic moc zařízené.já měla termín 26.3.06, no tak nějak se to stačilo dozařídit dle mých představ a nakonec tedy 8.4.06 porod.takže se to zmáklo a je to fakt, stěhování je strašné a zařizování a stavba 😝 , už nikdy více 🙂 No a kde budete stavět? že jsem taková zvědavka?

marcet
17. dub 2008

petule.h:tak my jsme nejdříve měli svatbu😀 pak hned koupi pozemku a ted bude stavba a pak to mimčo 😀
Máme pozemek v Kamenici...přesně to je Struhařov,asi 15 km od Prahy směr na Jesenici...jestli ti to něco říká 😉

matru
18. dub 2008

ahoj holky...jsem po kontrole, snad se to konečně přiblížilo,hlavička už je úplně dole, tak snad se dočkáme během víkendu...jinak v poradně nás dnes bylo pár, byla jsem za 15 min. venku...Marcet tak doufám, že se uvidíme 😀 no a kdyby ne, tak další kontrola v úterý ráno 🙂

petule.h
18. dub 2008

Marcet: jasně znám 🙂 , tak to budeš mít i blízko, jen tam bývají zácpičky...
Matru: tak držím palce, asi už to chceš mít za sebou, tak aby to už bylo venku co?

matru
18. dub 2008

no už aby, ale začínám být i pěkně nervozní, sice jsem měla první porod rychlý a téměř bezbolestný, ale i tak...kéž by se to rozjelo už dnes...

marcet
18. dub 2008

Matru:určitě se uvidíme...kdyby to nevyšlo o víkendu...tak v týdnu tam budu taky od středy až do sobotního rána...jsem tam skoro pořád 😀 😀

Petule.h: to budu,to je celkem výhoda..sice jezdim autem,ale i tak...ted bydlíme na Velké Ohradě na Praze 5 a tady je to taky veselé když jedu do práce přes Jížní spojku 🙂Já se tak nějak uklidňuju tím,že když pojedu ráno na denní což bude tak okolo 5.15 že skoro nikdo nepojede a pak zase po denní večer by to nemuselo být tak hrozné.Vždycky je to tím směrem ucpané okolo 16.00 hod.

vrana
18. dub 2008

Ahoj holky, nezkoušely jste některá to těhu cvičení v Krči? Si říkám, že by mohlo být fajn, poznat personál ještě před porodem...

oskarka
18. dub 2008

Ahoj všem, také zvažuji jít do Krče na cvičení, tak sem se zkušenostmi. Díky předem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru