Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

marcet
21. kvě 2008

zuzavlc:ráda bych do té administrativy vnesla jasno,ale pracuju na novorozeneckém oddělení,takže co se týče sepisování papírů ohledně porodu,tak o tom nemám vůbec přehled a nerada bych Vám tady psala něco,co vůbec nemusí být pravda....

ygreen
21. kvě 2008

marcet: prosbička - dnes mám TP, vůbec nic se ale neděje, v pátek mám v Podolí další kontrolu a tam rozhodnou buď indukci nebo si mám najít jinou porodnici, protože od 25 v Podolí malujou. Jde o to, že vlastně si budu hledat novou porodnici už jako několik dní přenášející - a nevím, zda zvolit Krč nebo Bulovku. Apolináře ani Vinohrady a Motol nechci. Myslíš, že Krč je nejlepší volba? Děkuju 🙂

zuzavlc
21. kvě 2008

Marcet: Snad to teda osvětlí někdo jiný. Jinak doufám,že se taky potkáme,už se mi to pomaloučku blíží 😉 Začínám být z toho trochu nervní, první porod byl sekce pro nepostupující porod,tak doufám,že tentokrát to bude mít jiný průběh. Už mám doma téměř dvouapůl letou treperendu a teď by to měl být chlapeček, tak to taky bude pro mou holčičku premiéra pár dní bez maminky,tak jsem zvědavá,jak to zvládne,je to celkem mamánek 😀

matru
22. kvě 2008

Katchulo ahoj, pokud budeš chtít uvést přítele jako otce, tak musíš zajít na matriku pro uznání otcovství, mají tam na to formulář a ten pak přineseš k porodu...myslím, že to musí být nějak měsíc před porodem, ale radši se někde zeptej...jinak je fajn, že už jsi v pořádku, moc dlouho tě teda doma nenechali 😀 a už víš, co to bude??? 🙂

petule.h
22. kvě 2008

ygreen, pokud tě vezmou tak určitě 🙂
Matru: ježiš já tam dala adresu na filmy 😀 , no to proto , že se m i asi urodila v hlavě, ale jasně ftn.cz 😝
jinak právě nevím kdy tam půjdu, ještě tam brnknu krz tu krev, jestli jí potřebují
zuzavic: já pevně doufám, že budu rodit podruhé zase císařem...já bych taky šla nejraději ve 35tt, mě to totiž řekli na té registraci, když jsem šla pro razítko, abych šla ve 32tt, ale ve 32tt půjdu teprve na 3 protilátky a veškeré testy znovu(to se dělá na konci těhu). jasně pokud jsi rh negativní a manžel pozitivní, tak chodíš jako já na protilátky.
Prakticky poprvé jdeš na ty všechny testy HIV..atd(v tom jsou i protilátky, podruhé protilátky a potřetí zase půjdu na všech(takže to je poslední), ale musí se ve 32tt. , takže to je 2.6. jdu na gyndu budu nějak 32+ něco, tady je to o pár dní dopředu a přesně, budu je mít taky až tak 35tt.
budu tam volat v tom 32tt zda je to nutné či né to mít. Jinak já pak budu chodit k jednomu doktorovi - nejspíš, takže já už pak na tu ambulanci asi chodit ani nebudu..
Jinak já budu mít druhého kluka a taky jsem zvědavá jak to tu přežijou, ale bude to ok, bude přes den u tety s dětma, nebo s babičkou a na noc s tatínkem 😀 , myslím, že jim chYbět nebudeme 🙂

petule.h
22. kvě 2008

katchula,: tobě díky za opravu adresy 😀 jinak matru má pravdu s tou matrikou...tam určitě zajdi, jedna holka to neudělala a měli problémy pak s papírama a s otcovstvím...

matru
22. kvě 2008

Petule holky tady píšou, že se to sepisuje až34-36, tak jsem mrkla na jejich stránky a fakt to tam píšou...se mnou to ale sepsali v tom 33 kdy jsem tam byla na registraci u sekretářky, dřív to tenkrát nešlo, tenhle nový systém je až od 1.4...tak nevím, radši se zeptej, ale nevím, proč bys tam měla jezdit 2x, když se to dá zvládnout najednou

petule.h
22. kvě 2008

Matru: no já vím,já stránky sleduji, mě právě řekli ve 32tt, takže já jim ve 32tt zavolám a určitě se zeptám, co teda chtějí, pač ve 36tt pak nastoupím stejně do Krče na kontroly.Mě šlo právě o to, že tam píšou na stránkách, že chtějí krevní testy a proto jsem to řešila , že v tom 32tt na ně teprve půjdu...tak uvidím za 10 dní 🙂 .
Jé ty máš taky foto..prima. Jasně u prvního těhu jsem tam šla ve 36tt a sepsalo se všechno najednou.. 😎

katchula
22. kvě 2008

Ahoj holky, díky za radu. Zkusím to zjistit na netu o tý matrice. Přítele jako otce uvést samozřejmě chci a hlavně se dítě bude jmenovat příjmením po něm. Protože kdybychom se chtěli pak vzít, tak aby s tím ještě nebyli nějaký další problémy a dítě by se pak muselo přejmenovávat 😒

Matru já jsem byla jen nastydlá, bylo mi sice bídně, protože jsem měla hroznou rýmu a kašel, ale vyležela jsem to a za 5 dní už jsem se cítila v pohodě. Já do práce jít chtěla, moje doktorka mě chtěla nechat doma skoro 3 týdny, koukala jsem na ní jako na blázna když mi to navrhla 😲 Já bych se doma nudila a vůbec by mi to neutíkalo. A teda taky jsou pro mě teď celkem důležitý peníze, bohužel, ale je to tak. Když jsem si jen tak namátkou spočítala kolik nás to ještě nenarozený díte bude stát, no hrůza!!

matru
22. kvě 2008

no to mi povídej 😀 😀 😀 ale dá se to zvládnout...já měla ještě nějaké věci po Kačce, ale i tak toho bylo 🙂 je super, že se chceš vdávat, dnes je to vzácné, zrovna jsem někde četla, že třetina dětí se rodí mimo manželství...ne, že by ten papír něco změnil, ale prostě si myslím, že to tak má být 🙂 🙂

petule.h
22. kvě 2008

katchula: no nás Tomík přišel min . na 50.000,- do začátku a to jsem dostala krabici hadrů zadarmo, přebalovaCÍ pult a táta zaplatil kočár.teď jsem nadšená, že to bude tak max 6000,- ale to jen díky tomu, že budu dokupovat ten baby skate na další dítě..jinak zbytek je kolébka, hlavně drogérie...nová vanička ta stará rupla...atd, ani jsem si neuvědomila, že teď používám minimum plen a všeho, tom už nic nepotřebuje 🙂 , takže to budou zase balení plen a ubrousků a bepantenů. Matru, už jsi se asi zaběhla, no docela se těším, ale né na to 6 nedělí, to nemůžeš moc nakupovat, tedy sama jo 🙂

katchula
22. kvě 2008

Matru, já jsem se právě nikdy vdávat nechtěla, přišlo mi to zbytečný. Právě jsem si říkala, že kvůli tomu papíru dělat takový obštrukce je zbytečnost 😀 Ale poslední dobou vidím, že to prostě má svůj smysl. Hlavně kvůli tomu když je pak dítě/děti. My jsme spolu s přítelem už dlouho, takže bysme to sfoukli asi nějakou malou svatbou, ale určitě ne teď v těhotenství.

Petule, já jsem to předběžně spočítala na 50 000 Kč, ale spíš si myslím, že to bude víc, protože jsem ještě na spousty věcí zapomněla. Navíc budeme pro mimi zařizovat celý nový pokoj a to bude dalších X tisíc. Prostě je to děsný, ale tak přali jsme si mimčo a budu ráda když se narodí zdravý a peníze vem čert. Hlavně, že máme kde bydlet 😉

petule.h
22. kvě 2008

no jasně , pokojíček jsem ani neuváděla 🙂 , hadry stojí nejvíc, pač dítě roste rychle a pořád nakupuješ, proto já vše nakupuju na tom brumlovi od narození, spoustu jsem toho dostala..mám opravdu minimum věcí koupených nových, řekla bych tak 10 za celou dobu 2 let. Jasně osušky, látkové pleny, rukavice na zimu..jsem koupila nové to jo..ale jinak to nemá smysl i když bych si to mohla dovolit, nikdy bych takhle zbytečně neutrácela, protože kalhoty co stojí do 100,- koupíš v obchodě za 250,- min a těch věcí budeš potřebovat víc, zvláš´t na zimu... a hlavně za 6 měsíců máš dítě o 20 cm větší, to máš hned skoro 3 velikosti 😀 , ale u druhého už to bude dobré.každopádně, já mám naštěstí 2 kluka, matrtu 2 holku, takže šatník se neměnil, barva povlečení, dek..atd 😀 .No já se těším, jak to budu lifrovat z baráku až to nebudu potřebovat.mám jasno, buď to levně prodám, nebo to dám na nějakou charuïtu zdarma.já 3 dítě nechci..a kdyby někdy přeci, tak se to holt dokoupí, ale jsem přesvědčená, že né

matru
22. kvě 2008

Petule a jaké používáte pleny?Mně vůbec nevyhovují pampersky, huggies se mi zdají mnohem lepší...už si nepamatuju, co jsem kupovala Kačce 😀 jinak já bych klidně měla třetí dítě a určitě bychom ho uživili 😀 😀 ale jssou tu i jiný věci jako hory+vybavení,moře atd. toho se nechci vzdát ani o to ošidit děti a to bude náročný i ve 4 natož pak v 5...takže už asi taky další nebude...i když kdo ví?? 😀

marcet
22. kvě 2008

ygreen:já Bulovku moc neznám,takže Ti o ní nic napsat nemůžu,v Krči pracuju na novorozeneckém oddělení...je to prostě taková menší porodnice,takže si myslím,že je tam víc času na maminky i miminka,i když poslední dobou je babyboom a i u nás je dost plno,ale zatím stop stav nebyl... 😉

A s tím zavřením porodnic,ted bude zavřené Podolí a hned na to navazuje Apolinář..takže si myslím,že ostatní porodnice budou asi pěkně plné....

Budu Ti držet palce,aby vše dopadlo dobře a pokud se rozhodneš pro Krč,tak se tam možná v pondělí uvidíme 🙂

marcet
22. kvě 2008

zuzavlc:a kdy máš termín? 🙂

zuzavlc
22. kvě 2008

Marcet až 11.7.:-) Ale už to vnímám tak že se to děsně blíží,protože vycházím z toho,že Verunku (dceru)jsem porodila 14 dnů před termínem. Teď jsem ve 33tt. No vidíš, to kdyby mi to vyšlo na ten červenec,to asi budeš někde na dovče co? 😎

marcet
22. kvě 2008

zuzavlc:já mám dovolenou až posledních 14 dní v červenci,tak třeba se potkáme 🙂))

petule.h
22. kvě 2008

marcet: tak to mám termín já 🙂 , no , ale 28.7. takže záleží na porodu a určitě bychom se potkat mohli.Rozhodně bych neměla tentokrát přenášet a už vůbec 11 dní, tak uvidíme. Určitě budu v červenci moudřejší
zuzavic: jedna známá rodila 1 mimi 14 dní předem a druhé přenášela 10 dní 😀
Matru:Určitě huggies zelené a pampers taky.Já to jela dle akce, jednou ty pak ty...ale huggies mě nezklamali nikdy..i když teď jsou ty pampers s tím pérovacím zipem, (fialové), ty jsou taky dobré, ale nevím zda je mají ve velikosti 3kg a více...snad jo 🙂 začnu to kupovat tak do měsíce 🙂

vladibuba
22. kvě 2008

fakt píšete holky jak o život......já mám čas tak jednou denně sem vlézt a to jsem doma :o) Obědy s kamarádkama, doktory, občas kosmetiku, nějaký zařizování.....prostě nestíhám už teď 🙂
Peťule: díky moc za cestu, myslím, že to najdu, příští týden se tam určitě chystám...... 🙂
Katchule: mám stejný problém, taky nejsem vdaná.....ale kamarádka, která před časem rodila na tom byla taky tak a prý jen musíš mít papír z matriky, kde se ten "tvůj" 🙂 přizná k otcovství. Kdybys ho neměla, nemůže se prý jmenovat to mimčo po něm a kdybys to pak chtěla změnit, tak je prý lítáního kvůli tomu hrozně moc.....
Mně si holčičí jména líbí Nikolka, Natálka, Linda......prostě spíš takový jména, kterých asi je teď všude dost 🙂
a co se týká klistýru, tak ten budu chtít určitě. Kamarádka která rodila si ho nenechala dát, protože jí nabídli prý něco šetrnějšího, ale asi ani nemusím psát, co se jí při porodu stalo.....i když v tu chvíli ti to je asi jedno, tak přece jen je to hodně nepříjemný 😨

vladibuba
22. kvě 2008

zuza: a kdepak máš fotku ty? Už i já jsem tam nějakou vložila 🙂

matru
22. kvě 2008

Vladibuba: a kdy máš termín a víš už, co to bude?Jinak já tu taky nemám čas vysedávat celý den, vždycky jen mrknu...mám ted co dělat 😀 hromady prádla, vaření, nákupy, úklid, učení s dcerou a prokládám to kojením 😀 😀 ale užívám si to 😀 a zítra se chystám ke kadeřnici-huráá 🙂 🙂

vladibuba
22. kvě 2008

já se chystám příští týden, vidíš, musím se jít objednat 🙂 Po třech, neli 4 měsících.....
Nevím, ještě co to bude.....jsme teprve 12 týdnů.....termín mám až konec listopadu, ale už teď když to tady čtu jsem z toho fakt paf 🙂 takže máš dvě dítka??

matru
22. kvě 2008

jo jo, dvě holčičky 🙂 🙂 jsou to moje zlatíčka 🙂 z těch jmen co jsi psala se mi líbí Linda a těch myslím zase tolik není, teda určitě ne tolik jako Natalek, Terezek,Nikolek... 🙂

katchula
22. kvě 2008

vladi: tak to já kdybych byla doma, tak vůbec nevim co bych celý dny dělala. Já nemám moc kamarádek co jsou doma, skoro žádný, jen pár na mateřský a ty ještě bydlí na druhym konci Prahy. Takže jak se tak znám, tak bych celý den uklízela a taky jedla, už takhle jsem poslední 2 měsíce hrozně rozežraná 😀 A co ty? Proč jsi doma, jsi na neschopence nebo máš rizikový?

vladibuba
22. kvě 2008

a obě se narodili normální cestou v Krči?? 🙂

matru
22. kvě 2008

jo a u obou to bylo rychlý, první se narodila 4 hod. po odtoku vody, druhá za 6...ale poprvé s nástřihem, podruhé bez 🙂 nedá se to srovnat, bez toho šití jsem byla druhý den naprosto v pohodě, kdežto se šitím jsem si dva měsíce nemohla ani sednout ☹ jsem ráda, že to ted vyšlo 🙂 🙂

vladibuba
22. kvě 2008

já vážně nevím kam dřív skočit.....mám doma ještě dvě dítka větší (z prvního manželství) 🙂 a do toho kamarádky a různý akce takže mám fakt fofr 😀 .... jíst zatím moc nemusím, ale spala bych pořád 🙂 a doma jsem, protože jsem nedávno potratila, a už to nechci pokoušet. Když mě doktorka řekla, že zatímbudu doma, málem jsem se s ní pohádala, že nechci být doma, že se budu nudit atd....ale není to pravda. Horší jsou ty peníze jak píšeš, to je to proč ještě trošinku váhám.... 🙄

vladibuba
22. kvě 2008

a matru: jak se jmenují ty tvoje poklady?? 🙂

katchula
22. kvě 2008

Vladi: Aha, tak to me vůbec nenapadlo, že bys mohla mít už nějaké děti. Podle fotky vypadáš hrozně mladě 😉 No ale hlavní je zdraví, to je jasný.

Matru: já se toho nástřihu taky bojim, někdo píše, že to šití je pak horší než celý porod ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru