Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

dzonyss
25. črc 2007

berdi hele tak to se tam v pátek sejdeme 🙂 mě to předpověděl léčitel, že ze čtvrtka na pátek to vypadá, že jo 😀 ale CS mám 2 takže tomu moc nevěřím, ale náhoda je blbec. A je to na jednu stranu fakt, když budeme mít roztažený nohy, tak už je jedno, že odhalíme i kozenky 🙂

berdicek
25. črc 2007

Tak to by byla vazne sranda, kdybychom se tam sesly 😀 . Porad se mi honi hlavou, jestli poznam zacatek porodu. Kazda zkusena rodicka mi tvrdi, ze to POZNAM, ale prece jen...
Dznonyss, jak jsme dostali v Krči ten papir "kdy do porodnice". Tak praskla voda, krvaceni, .. to mi je jasny, ale jak chapes, ze kontrakce by mely byt po 5 minutach a trvat alespon 2 hodiny? To mam opravdu cekat 2 hodiny a merit 5-minutove kontrakce, no aby pak nebylo pozde. Je fakt, ze vubec nemam potuchu, jak to vsechno muze dlouho trvat, v knizkach se pise, ze u prvorodicky to trva 10-15 hodin, jinde jsem cetla 8-12 hodin, je to ale hodne individualni. Moje sestrenka, prvorodicka, ve 2 hodiny ji praskla voda a v pul seste bylo mimco na svete.

dzonyss
25. črc 2007

berdi jako taky to mám trošku komplikovanější, moje mamina rodila mě 3 hodiny od první bolesti. Jako prvorodička, a ségru taky tak, to nestihla dojet ani do porodnice. Mám strach, že to na jednu stranu taky bude rychlí, ale na druhou stranu by to bylo fain. No uvidíme. Nejvíc mě štve, že to do porodnice mám skoro 3/4 hodiny autem. A nevím jestli bude někdo po ruce, aby mě tam odvezl. Manžel jezdí do práce ve 3 hodiny ráno, tak bych to musela stihnout do té doby. Jinak se celý den pohybuje 250km daleko. Tak by možná ani nestihl přijet. Akorát teď sem četla o klystýru a má z toho divnej pocit. Jdu do něj na 100% ale co když tam mají jen 1 záchod pro celý porodní sál? a co když tam nestihnu dojít, nebo bude obsazeno 😅 Zase sepisuju katastrofický scénáře. Já vlastně ani nevím, jestli mi odešla zátka nebo ne, něco ze mě odešlo minulý týden 3 dny po sobě, ale rozhodně to nemělo v sobě krev nebo nějakou barvu. Bylo to čistě bílé jak mlíko, ale byla to taková hrouda, tak nevím no. Ale od tý doby zase nic nešlo, tak možná jo. Mamina tvrdila, že i pupík mi klesnul, tak snad bych teda rodit už mohla 😅

berdicek
25. črc 2007

Kolik tam maji zachodu, tak to Ti nepovim. V te pripravne je lehatko, kde Ti daji ten klystyr, hned u toho jsou 3 sprchy a odtamtud se jde na WC. Ona predstava, ze mně davaji klystyr a nejaka jina mamina se tam sprchuje mi na nalade taky neprida 😒 . Tvuj manzel jezdi do prace kazdy den 250 km? Chudak, tak to je vazne sila. Reseni by bylo sanitka, ale ta Te pak vezme do te nejblizsi porodnice a to Ty nechces vid? No jedine si to pojistit nejakym kamaradem, ktery bydli blizko nebo sousedem. Jsi ale docela odvaha, protoze 3/4 hodiny zvlast po Praze, nikdy nevis, kde se dostanes do kolony... Ale neboj, bude to v pohode!

kate77
25. črc 2007

Ahojky,no jooo já jdu zítra po 1x do poradny,ehm-jsem zvědavá jak...
No já myslím,že víc toho tam není-jen vedle toho přípravnýho pokoje ty sprchy a tam je ten záchod-když jsme to viděli,tak jedna mamina se ptala,jak to probíhá-vždyt když má bejt partner u porodu,tak je blbý aby šel s Tebou do sprchy a už tam na WC nebo sprše byla jiná mamina,tak prej je posílají(tatínky na chodbu)pak je zavolají,pak treba zas pošlou i do parku a taak.

Vy setam vážně můžete potkat holky🙂to je sranda,at Vám to dopadne dobře,budu na Vás myslet...jooo jak se pozná,že už mám jet do porodnice hold-taky bojím-kolegyně říkala,že neměla žádné poslíčky,nic necítila a tá blbá voda sice praskla(to nevěděla) ale odtékala pomalu,né najednou,takže nevědela,jestli to už jako e ono..a bylo-může to totiž odtékat i pomalu..

dzonyss
25. črc 2007

jj manža je řidič a každý den jede do jižních čech a zpátky po rozvozech. No v nejhorším schrastím nějakýho kámoše. Mám ve vedlejší vesnici jednoho, co je tak nějak pořád doma. A já myslím, že cestu do porodky budu mít v pohodě. v noci se to jede 20 minut, přes den 45 minut. Ale dá se to jet 2 trasama. Buď po jižní spojce (to nehrozí přes den) a nebo přes kunratice, tak tamtudy asi jo. Hlavně sanitka se dá zavolat vždycky. Holky sem na to zvědavá 🙂 Zatím strach nemám, nic mě nebolí, ale to příde 😅

berdicek
26. črc 2007

Ja taky nemam strach jako takovy, spis jen jak se to blizi, tak je clovek takovy nedockavy, kdy uz....Ale jinak jsem uplne v pohode. Vcera jak se trochu ochladilo, tak mi bylo uplne super ani jsem nebyla pres den utahana a to jsem byla na tom cviceni, proste pohoda🙂.

dzonyss
26. črc 2007

tak dneska to na porod u mě nevypadá 😒

kate77
26. črc 2007

Ahoj,už jsem po 1.poradně!Bože 2 hodky jsem tam byla..uf uf-a i zažila 2 příjmy k porodu-1mamina mela tasku jak jáááá,2.o dost menší..a tá 2.chtěla nadstandard-tak prej není,že se ted maluje na šetinedelí,tak to sáčkujou kam prijde jsem pochopila..a vy máte vyřešeno:.-)protože tento stav bude do příštího týdne-to už porodíte ne???Dr.sympaták-byla i učnice Dr.,ale v poho..dělali mi UTZ a kultivaci..to se dělá?ta kultivace?

berdicek
26. črc 2007

Maluji na sestinedeli? Takze tam maji zavreno? No lepsi obdobi si nemohli vybrat. No hlavne ze nemaji stop stav. Jo, kdyz jsem tam byla poprve, tak mi taky delali kultivaci, asi to je bezny.

dzonyss
26. črc 2007

ájé, a to jestli tam přece jenom tento týden pojedu, to bude prča. Fakt malovat v době největšího náporu mamin ☹

kultivace? to je na toho streptokoka? to mi dělal gynekolog. Jinak nevím o ničem, co by mi dělali v krči.

kate77
26. črc 2007

Jo a tak nejak jsem čekala,že mi řeknou,jestli není velká(u nás v rodine běžné) ale prej to nejde na mne poznat,že mám moc plodové vody..hm???

dzonyss
27. črc 2007

ahojky těhulky,
tak nějak furt čekám kdy to příde, a pořád nic 😅 už si přídu jak hypochondr. A rodina to ještě zvyšuje. Dneska JENOM 6 telefonů jestli už a nebo ne. Se z toho fakt picnu. Tak sem zvědavá, jestli o víkendu vyrazíme na okružní jízdu do Krče. U nás má být totiž anenská pouť a posvícení a tak... no uvidíme. Dneska jdeme na uzenýho sumce, tak se těším, jen manža má holt smůlu, páč ani to pívo sinedá, co kdyby náhodou 😀 ale má, co chtěl 😀 . Já pívo neměla už 9 měsíců a dalších 9 mít nebudu. Přeju vám příjemný víkendík, hlavně pohodičku a když poslíčky, tak pravidelný a na porod a ne na okružní jízdu 🙂

berdicek
27. črc 2007

ahoj, u me to samy, jsem pripravena a porod nikde 😀 . Mamka i tchyne mi denne volaji, nemuzu jim vysvetlit, ze jim samozrejme dame hned vedet, kdyby bylo neco noveho. Dopoledne jsem si byla zase hodku a pul zacvicit, ale jsem v naproste pohode. Nejsem ani utahana, proste pohoda🙂.
To jsi dobra, ze jsi 9 mesicu odolala nastraham alkoholu, to ja o sobe rict nemuzu. Ne ze bych v tehotenstvi nasavala, to ne! Ale muj doktor rikal, ze obcas sklenicka vina nebo piva neskodi, takze jsem si sem tam malilinko cucla od manzilka 😀 .
Uzeny sumec, to zni dooost dobre, to jsem nikdy nejedla, ryby ja muzu, mnam, mnam.
Tak prijemnou zabavu!

dzonyss
28. črc 2007

berdicek ták a máme obě 40tt 😀 no odolala jsem alkoholu krom prvního dne, kdy sem to nevěděla, a to sem teda byla fakt hezká 😅 Ale přiznám se, že sem si tak jedno pívo za těhu vypila 🙂 Tak sumec se nakonec nekonal. Vyudil se, a dal se zchladnout, protože byl nějak moc "tekutý" nebo co, já tomu nerozumím, takže se jíst bude až dneska. Ale byla fůra masíčka 🙂 . A dneska nás čeká ta pouť, tak se těším na cukrovou vatu 😀

berdicek
28. črc 2007

Ty mi delas chute 😀 . No ja mam zitra termin, ale stejne si myslim, ze budu prenaset. Manzel si dela legraci, ze mimco ceka na jeho narozeniny, ma je 5.8., tak uvidime.

dzonyss
28. črc 2007

no u mě si to můj táta naplánoval na zítra, protože to měl narozeniny děda 😀 ale pochybuju, že to klapne. V úterý v poradně se chci zeptat,jak dlouho nechávají přenášet 😒 při té představě, že bych se s tím měla tahat ještě necelé 3 týdny 😖

berdicek
29. črc 2007

Taky mam v planu se v pondeli v poradne zeptat, jak to probiha dal. Tentokrat se nesmim nechat odbyt a tu biometrii mi teda udelaji 😉 . Minuly tyden tam prijimaly 2 holky a jedna byla 41+3 a druha 41+4, takze pocitam, ze delaji prijem nekdy uprostred toho 42.tydne, ale kdo vi, je to asi inddividualni.
Kate se uz par dni neozvala, ze by byla v porodnici? Nejdriv jsme na rade my dve 😀

dzonyss
29. črc 2007

to je jasný, žádná předbíhačka 😀 hezky se pořádně na všechno vyptej, já se budu vyptávat v úterý 🙂 teda jestli tam zase nebude ten divnej doktor. Ale i tak se budu ptát, mám na to nárok a hlavně, on není ten, kdo se pak doma nervuje 😀

kate77
29. črc 2007

Ahoj holkyyyy,nebojte nepředbíhám-jsem pěkně ve frontě..🙂V pátek jsem byla juknout v práci-se mi stýskalo!!odpoledne v pátek kafe se sestřenkou....včera jsem jen odpočívala a manžel dělal obývýk(bože jestli to nestihne!!!přivedu malou do bordelu(štukuje,maluje,bourat chystáme,podlahu)

Já jsem byla asi 4 dny těhu a vypila jsem litr vína!!Já nevěděla,že jsem těhu..No a pak se chystal vánoční večírek,tak jsem si udělala test,jestli si tam můžu něco dát🙂 AAA nemohla!!!

Celé těhu jsem neabstinovala,prý se tak trošká může..

A pijete ten maliník?Má ulehčovat porod a nesmí se pít moc brzo,aby jste předčasně neporodili..ptám se,jestli má cenu vůbec začít..

Ta biometrie,to je na ???

A nezdá se Vám každou noc,že rodíte?Mě tak každou 2.🙂

Jo a PC mám ted v ložnici(že se dělá obývák),tak mám vše i TV i PC,pekne po ruce a nemusím se hnout z postele 😎 😎 😎

dzonyss
29. črc 2007

nazdárek kate, sme málem vyhlásily celostátní pátráni 😀

Koukám, že ty ani předbíhat nemůžeš, přivést malou do prachu a špíny by nebylo okí, co? Ale tak máš ještě 14 dní.

O porodu se mi nezdává, to jen všem v rodině okolo mě 😀 . babička viděla že rodím tmavovlasýho kluka. Já sem zrzka a manžel když se narodil tak byl blonďáček, teď to má sice tmavší, ale stejně není černovlasej, tak sem na to zvědavá. Jinak mě neustále "obtěžujou" ty telefony tak co? už? nebo i smsky, na ty sem už přestala reagovat. A přitom všichni ví, že se jim hned ozvu 😠

Dneska sem tak nějak prospala celý den 😀 Obídek sem měla vařený ze včera, tak sem se jen tak poflakovala, povalovala a spala. To zase bude bezesná noc. Manžel pořád pracoval venku, a tam mi bylo zima a nebavilo mě tam stát 🙂 Teď mi zdrhnul na pívo (já mu tááák závidím) a doufám, že nebudeme rodit 😀 ale nic se nechystá.

Takže tento víkend sem se do Krče nepodívala 😢 😀 . Jedu tam v úterý, a to jim teda nedaruju 😅 hezky jak při křížovým výslechu... budou odpovídat i kdyby nechtěli 😀

berdicek
29. črc 2007

No uz jsme kate myslely, ze predbihas 😀 .
Mně se teda o porodu taky zda skoro kazdou noc, uz mi z toho asi hrabne, to cekani je proste sileny. Zatim tomu ale nic nenasvedcuje. Jsem zvedava, co se dovim zitra v poradne.
Kate: biometrie to je to mereni, ktery mi doktor nechtel minuly tydne udelat, protoze pospichal, jak je mimco velky a tak.
Ty telefony a sms me taky toci, to je snad jasny, ze bych hned vsem znamym dala vedet no ne?

berdicek
29. črc 2007

Kate, malinik piju od 36. tydnu, 2x denne hrnicek, no predcasne jsem neporodila, jsem zvedava, jestli to k necemu bude, uz dochazi zasoba, mam tak max. na 2 hrnky

dzonyss
29. črc 2007

mě maliník dneska došel, tak si jedu zítra do lékárny pro další. Četla jsem, že se má pít i při kojení a při bolestivé menstruaci a tak. Je toho fůra,kdyžtak to sem napíšu. Jen ten článek musím zase najít 😀

dzonyss
29. črc 2007

Maliník: účiné látky: listy obsahují třísloviny, pektin, vit. C, ortan. kyseliny a fragarin. Zvyšují tvorbu mateřského mléka, mají adstringentní a diuretické účinky (co to je nevím) tinizují děložní svalstvo a usnadňují vykašlávání. Ale pozor, listy by se neměly používat k léčebným účelům během prvních měsíců těhotenství, ale výluhy se mohou pít v posledním měsíci a při porodu.

Léčivé účinky: standardní výluh je vynikající při menstruačních křečích a porodních bolestech. Výluh se může pít i jako příprava na porod a ke stimulaci tvorby mateřského mléka. Může se podávat i dětem při kolikových křečích a průjmu. Silný výluh je vhodným kloktadlem při bolestech v kruku i ústní vodou.

ták a je to 😀

berdicek
29. črc 2007

diureticke ucinky = neni to odvodnovaci ucinky? Ze bych si taky sla jeste koupit malinik? Nevedela jsem, ze se muze pit i pri kojeni, rikala jsem si, ze ho dopiju a bude, zase jsem o neco chytrejsi 😀

kate77
30. črc 2007

Jojo diuretické,to je že podporuje ,,močení,, 😎 A tak na škodu není,kdyby náhodou pomohl,nic špatného tam epíšou,naopak:stejně něco pijeme,tak proč ne ten maliník,asi koupím taky..a i ke kojení jo??vím,že na velikosti prsou nezáleží,ale z těch mích to nevypadá,že by se připravovali na kojení..se mi zvětšil akorát zadek a prsa nic...

Příbuzenstvo🙂už to vidím taky,:,,jeětě nic???,,a sms...jsme mobilní,já viděla paní psát z mobilu rovnou z porodního boxu,tak by se neměl nikdo obávat,že se radostnou novinu nedoví...

Já chci taky tu biometrii!!!!Všechny holky o mámě jsou prckatý a rodí valibuky!!a trápěj se u porodu!

kate77
30. črc 2007

Jo a pěkně na ty Dr. tlačte...at už vas vemou na porod! Podle me po týdnu přenášení by už mohli dělat vyvolávací porody ne?Komu se chce tak dlouho čekat,nepohodlnný i mimi se tam nemusí už bůvíjak mít...

sparka
30. črc 2007

zdravim take chodim do thgomayerovy nemocnice..tak doufam ze se mohu pridat?

dzonyss
30. črc 2007

kate čusík, no tohle byl článek v nějakých novinách o tom maliníku. Jako myslím, že tím nic nezkazíme 😉 . Já ho do sebe leju už od 36tt, nejprve 1x denně týden, a po týdnu už 2x denně. Hele já měla dycky prsa 75A a najednou sem si tu podprdu do porodky musela koupit 85C, teda to C mi ještě maličko plandá, ale když tam budou ty vložky... Určitě se ti nalejou mlíčkem teprve v porodnici 😉

Jo a hráz nemasíruju, protože "vím" že mě stejně nastříhnou, tak naco si přidělávat bolest už teď, že jo. Prý je masáž účinná jen když bolí 😕 . A to lněné semínky taky nejím. To je zase na vyprázdnění střev, a na co vyprazdňovat, když mě pak stejně vyprázdní oni 🙂

sparka jasně, že se můžeš přidat 😉

berdiiiiiiiii kde sííííííí? tobě snad fakt dělají to měření 😀 koukej se hned ozvat, až dorazíš, ať vím, na co se zítra připravit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru