Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
19. čer 2008

ty jo, ted koukám na stránky FTN a mají plno až do Silvestra!!! 😝

petule.h
20. čer 2008

matru: s tím pupíkem už to myslím bylo i za mě, nebo né???myslím, že jo, jo lihem jsem natírala a myslím,. že to pak udělala pediatrička moje... 🙂 jinak holky chápu s tím mytím pod vodou...u kluka to tak neřeším, takže já je beru, ale pravdu určo máš...mám okolo spoustu holek, co mají holčiny a myjí doteď pod vodou...jinak čas na čtení jsem měla opravdu ve chcilkách, když malej spinkal a nebyla návštěva..nezapomeň, že jsem tam ležela 9 dní a na JIPU jsem byla celej den... 🙂 já třeba vůbec nevyužila TV na nadstandartu, jen večer si vzpomínám jsem jela ordinaci a seriály...ty od 20h a pak šup spát, pač pak zase kojení 🙂 ..bylo to něco nového, tak abych něco naspala..sprchování jsem neřešila, pač když přišel večer manžel, tak jsem tam vlezla a on byl u malého...

kate77
20. čer 2008

Díky moc holky..košile mám taky 2..jojo ty kolečka do podpdry taky..hm yal gel..ten je jen na předpis?Můžou mi ho předepsat přímo v poradně?Stejně se určite platí,tak by to neměl být problém..Á jěště tam tedy přihodím pro mimi ty vlhčené ubrousky...ostatní vlastně pak už někdo může přinést i později...kdyby něco...

petule.h
20. čer 2008

no právě...já si tedy brala každopádně svoje vložky s křidélky i bez...ty jejich myslím nelepí??? teď nevím a neměla bych v nich takoví pocit bezpečí jak říká reklama..ale je to tak, takže dnes jsem je taky koupila...pokud to bude u mě císař, tak je jasné, že já mám stejně z křídlama 🙂 Jo ten yal gel je na předpis určitě, nebo jestli máš známou sestru někde v nemocnici, tak by ti ho mohla donést zadara..pač já to tak před 2 lety měla..homolka je dává pacientům před operacemi, takže musím zase požádat taky 🙂 snad na to nezPOMENU

matru
20. čer 2008

Holky, dala jsem Nelinku do albíčka, tak se mrkněte 🙂

marcet
20. čer 2008

matru:právě jsem koukala,Nelinka je moc pěkná a Kačka totéž 🙂

matru
20. čer 2008

Marcet děkuju 🙂 bohužel teď marodíme, Neli měla poslechový nález na průduškách, takže bereme antibiotika, už nám sice zabrala a dýchání se vylepšilo, ale zase máme průjem ☹ ach jo

marcet
20. čer 2008

Tak to bude asi následek těch ATB,tak držím palce aby vše bylo v pořádku . 😉

nadad
20. čer 2008

ahoj matru- kurz byl docela dobrej, byly jsme se podívat přímo v Krči, jak to tam vypadá i na porodních sálech, tak mám aspoň představu, do čeho jdu 🙂 Jinak, to co říkaliy por. asistentky na kurzu jsem měla už hodně načtený z knížek. Dobrá byla hodina s laktační poradkyní o technice kojení,ale realita bude asi trošku jiná 🙂
A pak byla jedna hodina o medikacích při porodu a ukazoval se na videu porod s epidurálem. Ta paní byla naprosto v klidu, skoro žádný bolesti🙂 Já jsem byla ze začátku hrdinka, že to zvládnu bez léků, ale teď, jak se to blíží, tak si nejsem jistá. Docela mě to nahlodalo🙂
Máte tady holky, některá s tím epidurálem zkušenost???

petule.h
21. čer 2008

nadad: nemám, ale jsem připravena si ho zaplatit ať to stojí co to stojí,pokud by šel porod normálně, pač já jsem srab 😀

nadad
21. čer 2008

petule- taky jsem už na 90% rozhodlá, že do toho půjdu. Epidurál v Krči stojí 4700,-Kč. Berou to tam jako nadstandartní službu, kdy je vždy anesteziolog do chvilky k dispozici u každé rodičky, která si ho vyžádá. Dělá to tam nějaká soukromá firma. V ostaních porodnicích to tak nefunguje. 🙂

petule.h
22. čer 2008

nadad: já vím, už jsem tam rodila před 2 lety 🙂 papíry jsem tehdy měla podepsané , že ho chci a taky jsem ho chtěla, ale nakonec mi ho nedali, pač jsem šla na sál na celkovou narkózu a císař 😀 , jinak bych rodila okolo 2h -5h ráno a byl tak doktor k dispozici, jak jsem ho chtěla, hned dorazil, takže vím, že je to opravdu v jakoukoliv dobu 😵

matru
23. čer 2008

nadad: jámám spoustu kamarádek, které rodily v epidurálu a byly spokojené...já se ho ale bála víc než bolesti, takže jsem ho nechtěla, ale oba moje porody byly rychlé a pohodové, nevím jestli bych nezměnila názor, kdybych se tam trápila třeba dva dny...asi bych to na tvém místě zkusila bez něj a když by to bylo nesnesitelné, řekla bych si o něj, ale je to na tobě 😉 peníze bych vůbec neřešila, člověk utrácí za mnohem větší blbosti, za toto je to správná investice 😀

petule.h
23. čer 2008

no právě, myslím, že investice je to správná..pač porod je určitě zlom pro hodně matek a není nad to se cítit líp než hůř..znám holky, co pak mají strašný strach z druhého porodu...apod, takže tohle myslím nic špatného není

wafik
23. čer 2008

nadad: já rodila v Krči s epidurálem a nelituji ani koruny, kterou jsem za to zaplatila🙂 neplánovala jsem to sice dopředu - jako že za každou cenu, ale dohodla jsem se s manželem, že když by to mělo trvat moc dlouho, tak si ho vezmu, abych zvládla závěr🙂 nakonec mi porod vyvolávali - přijímali mě v sobotu a malý se narodil až ve středu... kontrakce s dost hustýma křížovýma bolestma jsem měla už od pondělně/úterní půlnoci, ale pořád to šlo děsně pomalu... takže jsem nakonec na epidurál čekala jako na smilování😀 pomohl mi naprosto neskutečně - nejenže jsem na pár hodin měla po bolestech (teda možná nějaké minimální byly, ale já to ve srovnání s tím, co bylo předtím absolutně nevnímala😀), ale děsně mi urychlil porod - píchali mi ho někdy mezi pátou a šestou ráno, to jsem byla jenom na třech centimetrech (na ty jsem se dostala asi tak po třiceti hodinách😝), a malej se narodil pět minut před devátou🙂 doktoři ze té soukromé společnosti byli naprosto bezvadní (vystřídali se u mě dva), cokoli dělali, tak mě i manželovi vysvětlili, po celou dobu s námi komunikovali a dokonce sem tam dali i nějakou radu k porodu😀... byli opravdu moc příjemní a naprosto profesionální🙂

matru: já se toho zavádění taky bála, ale nakonec jsem si říkala, že to větší bolest už stejně být nemůže😀 ale bylo to naprosto v poho, a to ještě byly komplikace, protože jsem v pubertě měla problémy s páteří, takže to zavední nebylo vůbec snadné... ale zvládli to na výbornou🙂 člověk to sice cítí, ale... spíš je to takový divný pocit😀

matru
23. čer 2008

Wafik: přesně tak jsem to myslela, kdybych se tam trápila dlouho, taky bych do toho šla...ale u mě to fakt nebylo třeba, zažila jsem už v životě větší bolesti než porodní, třeba trhání krčních mandlí nebo když mě chytla záda ☹ to bylo příšerný ☹ jinak vím, že ta firma funguje velmi dobře, viděla jsem pak i toho doktora, že se přišel podívat na odd. jestli je vše ok, no tak to má být 🙂

wafik
23. čer 2008

matru: já když to zpětně hodnotím, tak vlastně ani nevím, jaké jsou ty porodní bolesti😀😀😀 resp. kontrakce do břicha... u mě to naprosto přehlušily ty křížové bolesti😝... taky proto jsem už od toho úterka každému doktorovi, který přišel do pokoje, hned hlásala, že chci ten epidurál😀 byť jsem věděla, že to správné místo, kde se ho mám dožadovat, je až porodní sál😀

matru
23. čer 2008

no tak hlavně žes to pak řekla tomu správnému dr. 😀 😀 a že to dobře dopadlo...když pak vidíš miminko, tak na vše rychle zapomeneš 🙂

nadad
23. čer 2008

petule- ty peníze za epidurál jsou to nejmenší 😉 ¨kamarádka mi říkala, ať do toho určitě jdu, po prvé rodila bez něho a neměla to vůbec lehký a po druhý si epid. už rovnou vyžádala a nedá se to prý srovnat. Fakt je, že taky záleží na tom, jak je ten porod rychlý.
wafík- děkuji za info- taky jsem slyšela, že po epidurálu se porod rychleji rozjede. Zavádění moc nebolí, protože to lokálně předtím umrtvují, ale ten pocit asi není nic moc🙂 je dobrý, že se s ním dá pak i chodit 🙂

katchula
23. čer 2008

Ahoj holky 🙂
Nadad: chtěla jsem se zeptat kam jsi chodila na ten předporodní kurz, protože to zní docela zajímavě a o něčem takovém právě uvažuju. Díky za info 😉

Matru: mrkla jsem na fotky, holky jsou moc hezký obě dvě a Nelinka je hrozně roztomilá 🙂 Už bych měla nejradši taky takovýho prcka doma!

katchula
23. čer 2008

Jinak k tomu epidurálu, já jsem jednoznačně pro, takže si ho napíšu, že ho chci a uvidí se jaký bude průběh porodu. Ani nehodlám číst žádný jeho případný špatný vedejší účinky, radši to nechci ani vědět 😲 Jo a kamarádka co rodila v Krči před 2,5 lety, tak říkala, že jí ho sestřičky rozmluvily, ale rodila předčasně, chlapeček byl hrozný prcek a porod měla rychlý a v pohodě.

petule.h
23. čer 2008

Ahoj holky, dnes jsem byla na poslední návštěvě na gyndě...mám tlak 90/50 😒 , ale jde to... jinak ve středu jdu na registraci a příští čtvrtek jdu na poradnu, jsem už dohodnutá s doktorem, tak se to všechno zase kus pohnulo a teď už jen opravdu měsíc do konce 🙂 ..jsem teď 35+2, takže opravdu to uteklo, ale přiznám se, že jsem úplně zapomněla na ty konce, jak jsem rozlámaná, utahaná...ale s dítětem to stejně musíš přejít...tak bych se natáhla 🙂 ..no a v noci jsem začala zase trpět nespavostí, takže se třeba ve 2h ráno probudím a převaluji se do 5-6h a pak usínám...no a pak se budí tomík...no děs...už abych porodila, to se budu sice budit častěji krz kojení, ale určitě budu usínat líp...pamatuji si, jak jsem usnula u kojení v noci já i malej...samo, kojila jsem v leže 🙂
No jo, na konci chce rodit každá, ať se bojí nebo né... 😀 ještě že neotýkám...to bych se už nehnula 🙂 .
Mějte se krásně

alex.delarge
23. čer 2008

ahoj holky,
tak jeste k te dule - je to v podstate takova rodinna znama, ktera chodi k porodum, vede cviceni pro tehotne apod., byla i u porodu me svagrove, takze ja ji znam dlouho - chci ji tam hlavne proto, ze nechci vyvijet velky tlak na manzela, ze tam proste musi byt, chci ho tam, ale nechci, aby se citil nejak svazany, takze kdyz tam bude jeste nekdo dalsi, tak manzel muze treba odejit, kdyz to na nej bude moc, pak se vratit apod. a bude mit jistotu, ze ja tam nezustanu sama
jinak je samozrejme, ze do prace mistnimu personalu mluvit nemuze, od toho tam neni, ale muze mi treba v urcitych chvilich se pomoct rozhodnout apod.
ja se v Krci pri prohlidce salu na to ptala, ale netvarili se zrovna nadsene, nerekli, ze to nejde, ale nechci delat zbytecne problemy hned od zacatku, tak me zajimalo, jestli s tim mate nekdo zkusenost

wafik
23. čer 2008

petule.h: a víš že já rodit nechtěla?😀 přenášela jsem a vůbec mi to nevadilo... byla jsem naprosto v poho, tak asi proto😉 nakonec mi porod museli vyvolávat - malej se narodil 42+1... a vůbec se mu nechtělo😀

alex: pokud já si pamatuji, tak problém by byl spíš v tom, že bys tam měla dva lidi... dula nebo manžel je oki, ale myslím, že by jim vadilo, kdyby tam byli současně... teda aspoň já to tak tehdy pochopila... někdo se na to tuším na školení k porodu v Krči snad i ptal...

alex.delarge
23. čer 2008

wafik: no to jsem mela prave na mysli, jestli jim nevadi, ze bych mela 2 lidi, je v podstate jedno, kdo to je
tak ja se jeste poptam a uvidime 🙂

matru
23. čer 2008

alex:je to určitě tak, dula nikomu nevadí, jde o to, že vás tam bude moc, ale na druhou stranu proč by to mělo vadit, tolik žen si dva lidi nepřivede, takže by to měli povolit 🙂 Petule:vydrž, už se brzy dočkáš, já vím, ty konce jsou nekonečné a navíc to vedro! Katchulo: děkuju 🙂 a neboj, uteče to ani nebudeš vědět jak a taky budeš mít miminko v náručí 🙂

petule.h
24. čer 2008

wafík: no to já taky tak přenášela a už jsem se denně v porodnici ptala, kdy už porodím...a teď z malým raubířem vedle je to ještě náročnější..
jinak příští čtvrtek se uvidí...jak to tam dole se mnou vypadá 😀

nadad
24. čer 2008

petule- já jsem na tom podobně- vůbec by mi nevadilo, kdyby si Lukášek pospíšil a měla jsem to za sebou.. ve čtvrtek jdu na první kontrolu do krče, tak jsem taky zvědavá, jak na tom jsme 🙂
Spím taky hrozně, a pořád v noci lítám na záchod 🙂
katchula- na gyndě jsem dostala kontakt na kurzy Graviditas- chodila jsem do MŠ Pohádka, ta je v Modřanech a vede to paní, která dělala asi 20 let por. asistentku v Krči.Kromě kurzů dělají i cvičení pro těhule i po porodu.Pokud budeš chtít kontakt, napíšu ti ho 😉

katchula
24. čer 2008

nadad: to bys byla hodná, kdyžtak mi písni do IP. Díky 🙂

petule.h
24. čer 2008

nadad, no určitě porodíš dřív jak já, tak ti budu závidět 🙂 , já zítra pádím na tu registraci, jsem zvědavá, jak dlouho tam budu čekat..ale nevadí, manžel je zítra doma, tak se nebudu nijak nervovat, že potřebuji být v nějakou hodinu zpět..
nadad: kolik jsi přibrala? já 6 kg a doufám, že už to půjde max. o kilo..no nejsem blázen, jen je to příjemné v tom létě netahat nic navíc 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru