Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
4. črc 2008

kate: no jasně hlavně, že nějak porodíme 😀 .. A kdy máš další kontrolu??? já zase ve čtvrtek, už budu 38+1..zase o krok blíže, musím ještě umýt kočár a připravit postýlku, povléknu jí a tak...
Marcet: a kam tedy nakonec pojedete??? a jak to vypadá s porodnicí plno?? někde jsem slyšela, že červenec hlásí více rodiček, ale asi to bude pořád nějak nastejno že???

petule.h
7. črc 2008

Ahoj holky, tak mi to nedalo, připadá mi, že si pořád na něco stěžuju, ale jsem poslední 2 dny totálně grogy...včera jsem mohla sotva chodit, protože se mi přes noc, nebo nevím kdy úplně namohlo břicho, no hrůza...fakt jsem si připadala jak po císaři, nemohla jsem ani kýchnout..no a dnes se mi do toho přidali i záda, takže se nemůžu nadechnout pořádně, třeští mě hlava ...to bude asi tlakem, že jsem si poprvé za těhu vzala paralen...do toho mě zlobí dítko...no jedu do středy na chatu, se švagrovou a dětmi, tak doufám, že si trochu odpočinu 😒 ..popravdě opravdu se těším, až porodím... 🙂 no tak jsem si postěžovala..jdu zabalit pár věcí...holky mějte se a až se vrátím, tak snad bude kate už mít mimi...já jdu ve čtvrtek zase na kontrolu ve 12h, pak letíme od 13h na svatbu...tak uvidíme, jak pokročím 🙂

kate77
7. črc 2008

tak dnes mám termín,ale zatím nic...zítra mám kontrolu...mě se blbě dýchá..nemůžu si najít dobrou polohu ani na sezení,spaní....tak pa..taky jsem si postežovala a můžu jít něco dělat🙂

katchula
7. črc 2008

čau holky, myslím na Vás. To už nějak doklepete, můžete se utěšovat tím, že už je to jen chvilička a mimčo bude venku 🙂 Hlavně Kate teda už to má „cobydup“ 😉

Petule tak si to užij na chajdě a ať Tě Tomík moc nezlobí ať můžeš v klidu odpočívat s nohama nahoře 🙂 Aspoň, že už ty vedra přestaly!!!

kate77
8. črc 2008

Tak ja pořád nic a nic se ani nechystá...tak v pátek další kontrola a když tak v PO,UT na příjem.....

marcet
8. črc 2008

Jenom dopředu oznamuju,že od 14 tého nejpíš do konce srpna se nebude používat vchod do porodnice jako doposud,ale bude z druhé strany 😉

kate77
8. črc 2008

Jejda,to ani nevím kde je...snad ale stihnu a projdu standardním vchodem 😉

marcet
8. črc 2008

kate77:kdyby si to náhodou nestihla,tak když přijdeš od autobusu,tak jdeš přímo do porodnice...tady by ses dala doleva a šla a šla pořád rovně a na konci cesty je značka hlavní..tak by ses dala po ní,ale neboj...oni to jistě nějak označí🙂

nadad
8. črc 2008

Ahoj holky, tak se zase hlásím.
Tak už jsem byla v Krči 2x na kontrole, vše zatím ok. Prý asi přenášet nebudu- jinak jsem se nic nedozvěděla, ani mi neřekli předběžnou váhu u mimíse- je to tam jak na běžícím pásu, hodně těhulek🙂
Od včerejší noci mě neustále bolí podbřišek a trochu jsem zašpinila, tak jsem tam pro jistotu dopoledne zašla-prý je to normální, když se blížím k porodu. Celý den mě to bolí a postupně se to zintenzivňuje- mám to tak 1x za 10 min- už mě nebaví nic dělat a to jsem ještě vyžehlila 😉 Jenom nevím, jestli jsou to poslíčci a nebo brzy začnu rodit🙂
Kate- máš taky takový nějaký příznaky? No- stihnout by si ten vchod měla a já doufám, že taky 🙂 Budou tam předdlávat ambulanci.

marcet
8. črc 2008

nadad:no tak to už máš za pár🙂))Takže se budeme těšit na Lukáška 🙂 Ambulanci ne,ty se už dělají někde jinde,ale bude se rozšiřovat nadstandart a proto musí být ten vchod zavřen 😉

zuzavlc
8. črc 2008

Marcet,to znamená,že nadstandardy nebudou fungovat? A jak daleko má být ten vedlejší vchod od toho hlavního? Zrovna 14. mám jít na další kontrolu.Jinak já jsem ve 40tt a vůbec nic se zatím neděje ☹ Už je to otrava a hlavně dcerku jsem rodila ve 38tt,takže jsem to tak nějak očekávala i teď. Přitom před týdnem mi už odešla zátka, u dcerky jsem den potom rodila a teď nic. Dokonce jsem měla slušné poslíčky,ale trvaly jen ten den a od té doby mi je paradoxně líp než před měsícem,mám nějak energie na rozdávání. Asi si ze mě můj budoucí syn dělá srandu 😀 . No už aby to bylo za mnou. Přiznám se, že se bojím přenášení když mám po tom císaři, mám strach,že jak už bude kluk větší tak to ta jizva nezvládne.

marcet
8. črc 2008

zuzavlc:tenhle víkend bude nadstandart zavřenej a pak od pondělka bude fungovat na prvním patře,kde bude asi osm pokojů vyhrazeno jako"nadstandartních"čímž "nadstandartní" znamená,že maminka bude sama na pokoji a bude moct k ní návštěva na pokoj...jinak na prvním patře je totiž pooperační gynekologie..rekonstrukce nadstandartu a rozšiřování bude trvat asi měsíc a půl...

oluska79
8. črc 2008

Ahoj píši poprvé a co jsem se tady dočetla tak nic moc, nějak se mi do Krče nechce, jsem tam zaregistrovaná od 13 týdne a dnes jsem tam šla v 35 týdnu zdělit podrobnosti o mě, jaké jsem prodělala nemoci atd...Na prohlídce sálu jsem také byla, ale ikdyž se to krapet podobá nemocnici ze seriálu "nemocnice na kraji města", mi to bylo jedno, protože jsem si říkala, že hlavně záleží na personálu a tady jste mě utvrdily, že je to spíš na náhodě jak se kdo vyspí. ☹ ☹ ☹

kate77
9. črc 2008

Nadad,taky mě občas bolí břicho,ale ani ta zátka nikde a nic pravidelného se neděje..joooj..
.Marcet,tak když budu rodit o víkendu tak se na nadstandard nedostanu....hm..ale hlave at už porodíííím..jo vlastně i ten nadstandard co předěláváte tak,kromě toho,že je tam mini TV tak to vlastně znamená to,že je to volnější s návštěvami,kvuli tomu,že jsi tam sama...jinak pokoj na pohled stejnej vid?

zuzavlc
9. črc 2008

Ahoj, chci se ještě zeptat jestli někdo náhodou nevíte, kdo je v prenatální ambulanci tento pátek, myslím který dr.?

petule.h
10. črc 2008

Ahoj hollky...na chatě ok, tomík strašně zlobil, ale to je jedno...já jdu na kontrolu dnes..
Oluska: vybavení sálů ti přijde jako v nemocnici na kraji města??? to snad né...
kate77: to půjdeš asi tím císařem, moje kamarádka jde taky v pátek na kontrolu a pak v PO když tak na příjem...tak se možná potkáte.. 😀 no jinak Kate nadstandart má i svou koupelnu, jídlo je tam výběr..máš tam klid, jsi tam sama, telka tam je, aLE NEVYUŽIJEŠ JÍ MOC...uvidíš, když Marcet píše, že bude nadstandart nahoře... 🙂
Jinak na ten vchod vedle se zeptám.. 🙂

petule.h
10. črc 2008

Jinak je tedy jasné, že nadstandart nebude mít své wc a sprchu, nevadí..
Marcet: a co s tím jídlem?? ten výběr tam zůstane??? já se na to dnes musím na všechno zeptat, abych nahltala info...sice mě to mrzí, ale to se nedá nic dělat 😀 ..hlavní je mimino 🙂

kate77
10. črc 2008

CAf Petule..už jsi zpátky..jo zeptej zeptej pak to tu napiš...já jdu tedy na kontrolu zítra,zkouknu kudy by byl ten druhej vchod...
I vlastní wc?to by bylo fajn..tak ten nadstandard bude chvilku vypadat jinak...ale samoooooooo všichni budeme řešit především miminká,aby jim bylo ok...

kate77
10. črc 2008

Zuzavlc..ja mám jít zítra a má tam být nějaká doktorka...jinak jsem chodila úterky,jen ted musím časteji...

jajinka27
10. črc 2008

Ahoj holky,

taky jsem se rozhodla pro Krč a koukááám že všechny to máte za pár, tak se těším na vyprávění, jaké to tam bylo 🙂)))
a jestli jsem to pochopila dobře tak Marcet tam pracuje? 🙂

katchula
10. črc 2008

jajinka27 vítej 🙂 Já to tedy zrovna za pár nemám, až začátkem listopadu.
Matru pracuje v Krči, myslím, že na oddělení šestinedělí. No jestli jsem se spletla, tak mě holky opraví.
Jak to tak sleduju, tak na podzim až budeme rodit my, tak bude Krč celá nová, to je super 😉

jajinka27
10. črc 2008

ahoj katch...díky za přivítání 🙂)) no já mám termín na silevstra 🙂))) tak hlavně aby to bylo vše v pohodě 🙂))

nevěděla jsem kam, první volba bylo Podolí ale tam bylo plno a tak jsem volila Krč protože to mám skoro za rohem 🙂))

katchula
10. črc 2008

jajinka: a kde prosím te bydlíš? Já jsem přemýšlela mezi Krčí, Podolím a Apolinářem. Rozhodla jsem se pro Krč i z toho důvodu, že to mám nejblíž, stejně jako Ty 🙂 Jinak taky proto, že Podolí a Apolinář už jsou na můj vkus moc velké „továrny na děti”. A je pravděpodobnější, že v den porodu tam bude plno a nerada bych zkončila bůhví kde. Krč je taková rodinnější porodnice a moje dvě kámošky tam rodily a byly spokojený.
Jo a já bydlím na Kamýku, asi tak 20-30 minut pěšky od krčský porodnice 🙂 Autem 3 minutky.

petule.h
10. črc 2008

ahoj holky,
tak dnes naprostý chaos, sestry z poradny v civilu, poradna vyklizená...vyšetřovalo se na ambulanci...takže tam byli všichni , né jen těhule...můj doktor mě tedy naštěstí vzal hned za 10 min..vše ok, stále se neotvírám, což jsem čekala 😀 , na kontrolu jdu příští úterý ve 14h...prý půjdu normálně tímhle vchodem a tam by měla být kousek dál recepce, kde tě navedou, tak prima. Jinak zítra už bude snad prý pro těhule normálně ordinace, to jen dnes tam bylo napilno 🙂 .Zrovna přivezli nějakou rodičku..hned jsem se polekala co mě to čeká 😀 ..no přenášet by mě neměli nechat moc...pokud by bylo dítě větší tak bude rovnou císař..pokud menší, tak by mě měli přijmout nějak na termín a dát vyvolávačku a pokud nic, tak bude císař...tak nějak laicky jsem to vysvětlila.. 😀 ..takže jsem zvědavá..zatím je dítě tak nějak menší než větší.tak se zatím mějte
kate: na nadstandart jsem se ptala, doktor řekl, že by neměli být obsazené, tak uvidíme, nicméně ten záchod z koupelnou asi nebude, to nevím, když je přesunou na gyndu...hlavní je, ale mít tam přístup manžela a ten výběr jídla 😀 ..protože já se pak šla sprchovat a manžel ho večer vždy pohlídal, takže to byla pohoda..

tak pa

katchula
10. črc 2008

Ahoj Petule, tak pro mě by byl ten nadstandard důležitý právě v tom, že tam je u toho ta sociálka. To vidím jako největší problém všech porodnic ty společný sociálky, prý je to všude děs a špína. A kde kdo psal, že ve společný sprše pak chytil dokonce nějakou plíseň, brrrr 😖 Já bych zase byla schopná přežit klidně i horší jídlo. Jinak je fajn, že Tě teda snad nenechají přenášet 😉 Tak se měj krásně.

jajinka27
10. črc 2008

katchula....bydlím na Budějárně, takže nedaleko a na Kamýku jsme měli bydlet původně 😀 😀 😀 a rozhodovala jsem se mezi stejnými porodnicemi jako ty 🙂))) taky jsem si říkala že Podolí je už taková továrna na děti a nerada bych rodila kdesi bůh ví kde, když budou mít plno....
no taky bych chtěla nadstandart ale hlavně chci manžela celou dobu u sebe, sama na to být teda nechci :(

petule.h
10. črc 2008

katchula: no pro mě to je taky důležité, ale co se dá dělat, když mám za 14 dní termín??? 😖 ..ty se bát nemusíš, do konce září je to hotové, vymalované a ty budeš ještě v krásnějším prostředí..
jajinka: myslíš i přes noc??? jo takové rodiny tam na nadstandartu byli, já sousedila s americkou rodinou, ty měli i 1 dítě navíc

No já se spokojím s tím co bude...hlavně mít pokoj pro sebe...a dobrý porod 😀

papa

kate77
11. črc 2008

Ahojky,tak jsem přišla z kontroly..Poradna zmizela,žádné navigátory..no ale mám pusu neeee?Je tamvdál pořád rovně,je to tam prostornější,většá záchodky,i sesterna i ambulance pěkné..,,nové,,🙂..hned u toho byl vchod tak to bude asi ten zezadu...
A ted ta konntrola..monitor mě vyplašil,protože na to koukali,že neco špatně,prej jestli mimi cítím...pak mi vysvetlili,že by potřebbovali aby se vzbudilo...tak jsem tam stepovala,sestra mi kejvala s břichem o ono nic....doktorečka byla moc fajn-tu jsem jěšte neznala..hm nález zas nic,se picnu...ale zítra mám jít zase na kontrolu i když je sobota a zas na monitor a v pondělí mám příjem...
Jo přišel mi tam trochu zmatek..pořád nějakí dělníci,primář tam s nima něco dohadoval..
Ten monitor je na por.sále tak jsem viděla jednu rodičku co přišla,že prej kontrakce po 2-3 min..a vypadala tak v poho..si tam připravovala věci,fotáček..

kate77
11. črc 2008

Jsem se ale zapoměla zeptat,co to pro mě znamená ten příjem v PO,jestli hned budu v PO rodit?Jsem truhlík.

katchula
11. črc 2008

kate77: nejsi truhlík, zeptáš se na to zítra, ne 😉 Ale já bych to pochopila prostě tak, že v pondělí Tě přijmou a uvidí se jestli budeš ještě ten den rodit nebo ne.

Jinak holky já si nedělám moc iluze o tom, že by byl zrovna volný nadstandard až budu rodit. Takže s tím spíš vůbec nepočítám. A na druhou stranu těch pár dni vydržím kdekoliv. Hlavní fakt je, aby bylo mimčo v pořádku. A možná je i pro mě lepší být na pokoji s nějakou jinou maminkou, která mi třeba něco i poradí nebo pohlídá mimčo až budu chtít jít do sprch 🙂 y atd... No nevim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru