Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

vrana
21. črc 2008

Ahoj holky, tak už se nám to blíží....co petulo, jak je?

petule.h
21. črc 2008

ahoj,
no v rámci možností to jde....začala jsem silně trpět nespavostí, takže okolo té 4-5h ranní se budím a čumím třeba 2h, pak usnu a budím se okolo (naštěstí ) 8h tom, takže to jde, v poledne mi nejde zabrat a večer jsem hotová...ale to jde 😝 ...jinak jak mimi už je velké, tak včera mě neuvěřitelně mlátilo do močáku, až to bolí...valím se jak kachna 😀 ale jinak dobrý 😀

kate77
22. črc 2008

Ahoj holky,hlásím příchod domů se zdarvou holčičkou,ale pozor tdse budete divit:5570g a 55 cm...histě chápete,že to nešlo porodit i když mě to nechali zkusit...v pondělí byl příjem,v noci voda praskla a porod nepostupoval,tedy hlavička nešla dolů..a je dobře,protože to by se nedalo..skončila jsem císařem....
Taky mi dlouho trvalo než postavím na nohy,omdlívala jsem,takže malou Elen-tak se jmenuje můj koblížek mi dali 3.den na den a pakuž i na noc.Všichni tam uzavírali stávky-podle břicha-co ze mě vyleze..byli sice moc milý,ale místama jsme si s Elen připadali jak atrakce 😕 ..hm ale nikdo se netrefil....
Jo Petul..dala jsem si nadstandard..v tom 1.patře....byla jsem moc ráda,jak jsem nechodila,tak za mnou mohli návštevy až na pokoj-taky když byla návšteva,tak jsme si Elen vzali k sobě.....Je to tam takový volný a nestojí to samo tolik co na netu-protože by to tomu neodpovídalo 😠 za 200,- si myslím,že paráda ne?...tak papaaaaaaaaaaaa jdeme dnes k doktorce...jsem vyčerpaná,uplně grogy,kojwní nám nejde,ale jsem štastná a vděčná za poklad -Elen

petule.h
22. črc 2008

kate77: ty jo tak veliká gratulace, to je malá obryně 🙂 ..hlavně, že jste obě v pořádku..to ani není možné tolik kilo a výška 😀 , se divím, že o vás nepsali někde v bulváru, no možná jo... 😀 ..ale opravdu je fajn, že vše proběhlo císařem a jsi doma...za chvilku se do toho dostaneš a neboj..já kojila taky jen 2 měsíce...třeba to půjde, třeba né, hlavně, že bude zdravá 🙂 , takže ten nadstandart spočívá v samostatnosti pokoje pro tebe a je tam i ten výběr jídla a telka???? nebo jak to vypadá?? nechci tě nijak zdržovat..tak když budeš mít čas, tak napiš.. 😎
No já uvidím ve čtvrtek co mi řeknou, myslím, že příští týden, by se už mohlo něco dít 😀

zuzavlc
22. črc 2008

Ahoj Petule, taky jsem byla na tom provizorním nadstandardu, máš tam pokoj sama pro sebe, bez telky,ale na tu stejně tak nějak podle mě není čas, WC a koupelna na chodbě, já měla koupelnu ale pět kroků od pokoje,WC dál,ale aspoň se člověk po tom císaři rozchodil. výběr jídla - nikdo se mě neptal, vím,že jsem prostě měla nějaké jídlo po císaři - první den jen bujon,pak se přidávalo, ale na výběr mi nikdo nedal. Jinak to vypadá jako normální pokoj, celkem v pohodě, bezva jsou ty návštěvy na pokoji,to po císaři člověk uvítá.

Jinak Kate, tak to jsem asi tvou holčičku viděla, vím,že na sesterně to bylo skoro jako atrakce, takové velké mimčo 😉 , taky byla holčička pěkně slyšet, jestli to teda byla ta tvoje, ale podle toho, které dny si tam byla bych tipla, že to byla ta tvoje. No hlavně že jste OK, vůbec se divím, že tě nechali zkoušet rodit normálně takového obříka.

katchula
22. črc 2008

Kate: teda já zírám, tak to chápu, že jsi ráda, že jsi šla na císaře. To je teda pěknej KUS ŽENSKÝ 😀 No hlavně, že jste v pořádku a už jste doma. A prosím tě jak je to možný, že byla tak velká? Kolik jsi přibrala?

Jinak holky, já mám dneska děsný den, mám od rána zkaženou náladu, protože jsem si ráno volala na výsledky tý těhu cukrovky a mám jí ☹ ☹ Takže ve čtvrtek jsem objednaná do diabetologický poradny k Apolináři. No a sbohem koláčky, zmrzlina atd... Teď se nejvíc bojim abych nezkončila na inzulínu. Jo a četla jsem, že se právě při tý cukrovce roděj velký děti, tak mě napadlo Kate jestli jsi jí neměla?

marcet
22. črc 2008

Kate77:tak velká gratulace k malé 🙂

kate77
22. črc 2008

Ahojky znovu...jooo Zuzavlc,to byla ona!!!A která pak si byla ty?Jaké číslo pokoje?!řádila tam jak dábel,protože já se nepostavila na nohy až 3.den tak byla na sesterně a nosili mi ji na kojení,jenže to mlezivo ji vůbec nestačilo,když je to už velká holka🙂..podepisovala jsem souhlas,jestli můžou přikrmovat....Byla jsem na testech cukrovky a povím vám výsledek glykemické křivky byl divný:že s zvyšující dávkou glukozy,křivka klesala...a ne stoupala....
Petul..tak tak bez telky..ale aspon je tam volný pohyb lidí,jídlo bez výberu
Dekuji za gratulace-tady přidám foto mého koblížka.Marcet:že k ,,malé,, 😉

petule.h
23. črc 2008

Ahoj holky:
děkuji za info, mě šlo jen o to jídlo, ale to je jedno, hlavně, že bych byla taky sama...zeptám se..prý tam zase takovej nával teď není...no právě po císaři chce mít každá klid a hlavně jde nejvíc o ty návštěvy, pač s tím mojím druhým prckem se budu moci taky víc poňuchňat..myslím tomíka (v klidu)..
Kate77: no kus to je, to jsi přeskočila úplně velikost co??? za chvilku budete mít 68, možná už i máte...no hlavně, že je zdravá kočička...
Zuzavlc: taky tě pustili až po týdnu???? někdo psal, že po 5 dnech, ale to nevím krz ty štichy... 🙂
Marcet: co dovolená??? už ji máš za sebou??? ještě asi né, tak kdepak jsi byla??? asi určitě se uvidíme...já ještě rodit nebudu určitě 🙂
katchula: no tak to je mi líto, s tou velikostí mimi jsem to taky slyšela, ale kamarádka ji měla od začátku skoro a měla holčičku 3200kg tak nevím 😀 ..tak přesedlej na masíčko 😀 no takže tedy budeš rodit u apolináře???

katchula
23. črc 2008

Petule: nene, mě říkal můj doktor, že neví jestli je v Krči ta diabetologická poradna a že normálně posílá maminky k Apolináři. No a mě to vyhovuje, protože já pracuju kousek od I.P.Pavlova a k Apolináři to mám 10 minut pěšky, takže jsem se objednala rovnou tam. Ale rodit chci pořád v Krči, oni se mě na to i ptali když jsem tam volala (u Apolináře) a asi je jim to jedno kde budu rodit 🙂
Jinak do toho nadstandardu bych taky šla, zvlášť za ty prachy. Sice to nebude takový „luxus“ jak jsi Petul zvyklá z minule, ale zase máš svůj klid a ty návštěvy hezky na pokoji... No prostě já bych do toho šla, zvlášť po tom císaři je to dobrý, jinak je to možná zbytečný na ty 3-4 dny. Jo a vidím, že už máš termín tento víkend 😉 jééé tak to já Tě možná propásnu, páč příští týden mám dovolenou a budu bez internetu!!!
Kate: Elenka je krásná a vybrali jste moc pěkný jméno 🙂 Tak mě napdalo, že moje švagrová měla mimi prvních pár měsíců v takovém košíku a to teda nevím jestli by se tam ta Vaše princezna vůbec vešla 😀

petule.h
23. črc 2008

katchula: no právě, mě o to ani nejde, tam mi jde hlavně o ty návštěvy na pokoji, čert vem sprchy a wc...zuza má pravdu, já tu telku taky ani nezapnula minule, jen tedy večer na seriál a naštěstí ordinace začne až po prázninách 😀 ..pokud budu po císaři, tak na rozchození je to paráda...rozhodně do toho jdu...termín mám sice v needěli, ale uvime co řekne doktor zítra..myslím, že půjdu na příjem někdy v příštím týdnu bez nějakých komplikací a zkusí mi ten porod vyvolat a nebo rovnou půjdu na císaře...ale třeba se něco pohnulo.. 😝 .Je už to znát, že má mimi málo místa, dost už mě to unavuje, ale přenášet můžeš do 41+2, tak to bych měla ještě čas...
to je dobře, že si můžeš vybrat, pokud pracuješ u IP tak je to lepší určitě, tam jsi za chvilinku a pak tam holt dojedeš z metra C ty poslední 2 měsíce...

katchula
23. črc 2008

No vidíš, mě vůbec nedošlo, že k tomu Apolináři budu muset jezdit asi až do porodu, to je blbý. No uvidíme co mi řeknou zítra, měla jsem to jen lehce zvýšený ty hodnoty.
Tak uvidíš co Ti řeknou ve čtvrtek, jsem zvědavá. A až se vrátim z dovolený, tak už snad budeš i s mimískem doma nebo minimálně v Krči na nadstandardu 😉 No je dobrý, že tam teď není takový nával.

petule.h
23. črc 2008

no kdyby se to mělo narodit už příští týden, tak neříkám, že bych nebyla ráda 🙂 , ale zítra se uvidí, mám tam být ve 13h, tak večer nějak písnu 🙂 ...
jinak je fakt, že do krče když jedu na kontrolu vždycky místo na parkování najdu nahoře u vchodu-zatím, ale možná dopo když se chodí do poradny normálně to bude asi nabité...no nechme se překvapit
😝

sparka
23. črc 2008

ahojky kate!!!!moc jsem natebe myslela a moc ti gratuluji k té tvé kočičce je fakt krásná,užvej si to

bursi
24. črc 2008

Hezký den všem, nevíte náhodou jaké se těď používá telefoní číslo pro informace o registraci do Krče? To, které na stránkách maji napsáno mi včera ani dnes celý den nefungovalo, tak nevím jestli není nějaká změna a nebo to bude tou rekonstrukcí. 😒 Každopádně jsem se Vás také chtěla zeptat, zda mi náhodou nedají registrační číslo i v pátek dopo i přes to, že se to dělá od Po-ČT. Nevíte některá? Díky moc za odpoveď

nadad
24. črc 2008

Ahoj holky. tak jsem si postupně přečetla, co tady která píšete, s malým Lukáškem už nestíhám být na netu tak často 🙂 Je to brouček a teď spinká, tak mám chvíli čas.
Kate- gratuluji k narození holčičky, je to pořádná ženská 🙂 🙂 Taky jsem se obávala kojení, protože první 2 dny mi Lukášek nic nejedl ani se pořádně nepřisál a pak se to rozběhlo a pomalu trhal rekory 🙂 V úterý jsme byli na druhé prohlídce a za týden přibral 200g, takže vše je ok. Ale chápu, že tvoje holčička je o 2kg větší a určitě bude mít velkou spotřebu🙂 Nelam si s tím hlavu, když kojení nepůjde, tak se svět nezboří. Mám kamarádku a ta měla kluka 4,6 kg a musela dokrmovat, protože mu kojení nestačilo.
Petule- dej vědět, jak ti dnes dopadne prohlídka- držím palce, ať se to někam pohne🙂
Katchula- já byla v těhu taky na odběrech glyk. křivky, protože moje babička měla ve stáří diabetes- v 15. týdnu jsem měla glykémii v krvi na hraně a ve 30 týdnu jsem jí měla v krvi normální, ale měla jsem zvýš. hodnotu v moči- nebyl to přímo getační diabetes, ale těhotenská glykosúrie- měla jsem omezit sladký, takže jsem přestala sladit čaj a začala pít jenom vodu, ale koláčků jsem se nevzdala a taky jsem ujížděla na krupicový kaši. Měla jsem strach, že budu mít velké mimi a nakonec byla Lukášek úplně v pohodě. Asi to byl nějaký výkyv 🙂

petule.h
24. črc 2008

Ahoj holky:
bersi: dnes neoperovali, dělalo se něco na sálech...ale holky na registraci tam byli asi 3 co jsem viděla, vím, že telefony fungovali...zítra je to jedno, ale v po bych tam normálně zašla pokud máš termín po tom 30.1.09 jak píšou
Jinak: stále se nic neděje,jsem otevřená sotva na 1 prst, příští týden jdu na kontrolu zase ve čtvrtek(ten můj doktor tam není), takže půjdu na normální poradnu, ale jsme domluveni, že 5.8. dorazím ve 13:30 na příjem a měla bych dostat 2 vyvolávačky po 4 hodinách a pak by se udělal ten císař když nic nebude...mimi má přes 3kg.nevypadá to, že bych se otevřela, tak proto už to mám naplánované..takže bych 5.8. měla porodit určitě, max 6.8...tak sláva..
jinak nadstandarty jsou plné, takže si ho hned jak dorazím na příjem zamluvím, určitě budu čekat 2 dny,pokud budu na JIP i se dnem vyvolání, takže by se na mě měl dostat-doufám...nechala jsem si předepsat yalgel, takže by to bylo dobré, že si ho dám doma a pak už do mě nikdo nebude nijak š´tourat klystýrem pač v té porodnici už nijak jíst nebudu, což mě vyhovuje, doplácela jsem jen asi 40kč.takže zatím jsem tak nějak spokojená...
zatím se mějte

jajinka27
24. črc 2008

ahoj holky 🙂)

jsem zpět z dovči, zvládla jsem to v pohodě a prcek taky 🙂))))

moooooc gratuluju k miminkám 🙂)) hned se jdu podívat na fotečku Elenky 🙂))

matru
24. črc 2008

Ahoj holky, tak jsem po dlouhé době zase tady 🙂 koukám, že přibylo spousta miminek, tak moc moc moc gratuluji Nadad k Lukáškovi,Zuzavlc k Adámkovi a Kate k Elence a přeju hlavně hodně zdraví!!! Kate tvoje holčička je opravdu obřík, naší Nelince byly v neděli 3 měsíce a má 5,8kg takže jsi šikula,že jsi jí odnosila v bříšku a porodila 🙂 Petule tobě moc držím palečky, bude to každou chvíli 🙂 Katchu a tobě taky, at je to ok a máš výsledky v pořádku 🙂

kate77
24. črc 2008

Ahojky,taky při Elen nestíhám.....ale aspon vás čtu..i když moc nepíšu...a všechny vás zdravíme...Jinak Petul,po císaři mě na žádný JIP nevezli,hned na nadstandard...
Já vím holky,že Elen má jako vaši ve 2-3 měsících,taky se divím,jak ja prtavá jsem to mohla nosit..
tak pa co jdou rodit držím palce,ostatním co máme..hodně energie na prcky a radosti 😉

katchula
24. črc 2008

Ahojky,
matru a jajinka: vitam vas po dovoleny, me to ceka pristi tyden. Mela jsem ted docela stresy, tak se strasne tesim.
petule: tak to je fajn, ze to mas takhle naplanovany a aspon vis co te kdy ceka. Pokud se teda nezachce miminku na svet driv a prirozenou cestou. 5. srpna uz budu zase zpet v praci a na netu, tak jsem zvedava co bude u Tebe noveho. Kazdopadne moc drzim palce at to jde vse hladce 😉
nadad: tak to jsi mela stesti s tou cukrovkou, protoze je to pry hodne dedicne. A my ji zrovna v rodine nemame a stejne jsem se tomu nevyhla ☹

Tak jsem byla dneska u Apolinare v diabetologicky poradne, mely jsme prednasku asi 9 maminek, dostaly jsme takovou tabulku s rozpisem kolik je v jaky potravine sacharidu. Musim jist kazde 3 hodiny, v 7,00 snidaně az do 22,00 kdy je druha vecere a mam presne rozepsany kolik sacharidu musim k tem jednotlivym jidlum snist. Takze po praci jsme jeli koupit kuchynskou vahu a ted budu do konce tehu vse vazit jak blbec!! 😒 Dale jsem dostala glukometr a budu si merit hodnoty cukru z krve. Za tyden si to mam zmerit prvne a zavolat k Apolinari vysledky. No a pokud se to nebude zhorsovat, tak to asi bude probihat takto az do porodu. Kdyby se to zhorsilo, tak inzulin. Ale to se doufam nestane. No holky reknu Vam, ze radost z toho nemam, i jsem to obrecela. Ale vim, ze jsou horsi veci, tak to holt musim vydrzet.

matru
24. črc 2008

jeee Katchu to je mi líto, to je teda nepříjemný ☹ no ale kvůli miminku udělá člověk cokoliv a ty 3 měsíce rychle utečou a bude to ok...měla jsi ty výsledky hodně špatné?

katchula
24. črc 2008

matru: právě, že vůbec, měla jsem je jen lehce zvýšený. No ale jak říkáš, kvůli mimču to budu dodržovat, kvůli sobě bych to možná trošku flákala. Ale zdraví miminka je pro mě samozřejmě teď na prvním místě. A po porodu by se to mělo vrátit do normálu. Tak dobrou noc, jdu spát 😉

matru
24. črc 2008

No to je jasný, že pro zdraví mimča uděláš všechno...pro mě by to byl ale očistec, já strašně ráda jím a to všechno-sladký,kyselý,maso no a v těhu to bylo dvojnásob 😀 hezky se vyspi 🙂

petule.h
25. črc 2008

Ahoj:
Kate: tak to vidíš, no to nevadí kdyby bylo plno na JIP, ležíš tak jako tak 😀
holky: jojo jsem taky ráda, že už trochu vím, že to bude mít nějakej plán...jen nevím zda se pak když pravděpodobně dojde na císaře budu volit mezi celkovou narkózou nebo spinalem???? raději bych celkovou, co vy??? docela nad tím dost přemýšlím..
Katchula: vše se zmákne,po porodu to bude určitě všechno v pohodě...já zase měla těhotenskou cystu a zmizela 😀 ..holt člověk není zvyklí jíst pravidelně, to je asi nejhorší.
Jinak mi bylo taky řečeno, že pokud bych v úterý do té půlnoci tedy rodila, že bych v sobotu nebo v neděli(spíš) už mohla domů a pak bych dorazila jen na vyndání stehů, když bude vše ok..což je celkem potěšující...
Ale jak se to blíží, tak spíš mám myšlenky, aby vše byla v pohodě a víc se bojím zdraví miminka...ale to je asi normální, než myslet na sebe 😀

matru
25. črc 2008

Petule ahoj...já bych teda rozhodně volila spinál, jednak se narkozy bojím a taky bych si nechtěla nechat ujít tu chvíli, kdy se mimi narodí a taky pak můžeš hned kojit a to je moc důležité aby se přisálo do 30 minut po porodu a to v celkové nejde...ale je to každého věc 🙂

petule.h
25. črc 2008

no já právě chci znát názory...já nevím, pač před tím to bylo akutní, te´d bude určitě čas i na spinál...mě narkóza nevadí, blbě mi po ní není, ale spíš nevím jak zmáknu to, že se okolo mě bude vlastně dít operace a já budu slyšet??? 😕

matru
25. črc 2008

no to nevím, nemám vlastní zkušenost, ale bříško budeš mít za plentou tak nic neuvidíš a sestřičky s tebou budou komunikovat, to určitě zmákneš a pak Ti Lukáška hned ukážou, o to by jsi při narkoze přišla a to by bylo škoda, je to nejkrásnější chvíle v životě 🙂

petule.h
25. črc 2008

no mám na to týden...já si tohle taky říkám, na druhou stranu mám strach 😉 ...ale díky za názor... 😉

matru
25. črc 2008

no uvidíš podle situace...třeba porodíš normálně a bude po problému 🙂 držím palce, určitě všechno dobře dopadne 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru