Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

berdicek
30. črc 2007

Ahoj sparka, jasne, pridej se k nam.
Ja jsem dnes absolvovala dalsi poradnu a opet jsem se dovedela velky prd ☹ . Stravila jsem tam hodku, to je dobry cas, ale opet jako na bezicim pase. Pan doktor Budka prohlasil, ze porodni cesty jsou tuhe, zatim se neotviram, takze na porod to zatim nevypada 😠 . Na muj dotaz, jak je mimi velke prohlasil, ze by na to musel zapinat nejaky specialni program a na to dnes neni cas. Pripomnela jsem mu, ze mi to minuly tyden slibil, prohlasil, ze si toho je vedom, ale dnes je tam pry jeste vetsi frmol, nez minuly tyden, hodne maminek, a ze biometrie neni bezna zalezitost, ktera se dela kazdou poradnu! Ja treba za cele tehotenstvi nemam vubec predstavu, jak je mimi zhruba velke a kolik vazi, to toho chci tolik?! Posledni informaci jsem dostala ve 39.tydnu a to bylo, ze mimi odpovida 34.tydnu, takze mrnous.
Pripomnel mi, ze kdyby to na me prislo, tak do porodnice, az budou kontrakce po 5 minutach a neustoupi ani po pul hodine v teple vode. Pry to, ze jsem den po terminu jeste nic neznamena, protoze porod v terminu je -/+ 2 tydny, takze mam byt v klidu, no to se mu lehce rekne. Protoze jsem po terminu, tak dalsi kontrola neni az za tyden, ale uz v patek, no a pokud neporodim, tak bych behem pristiho tydne nastoupila na vyvolani 😒 Jinak jak jsem byla u sestricek na tlaku, tak jsem vyslechla, ze sestinedeli je uz otevrene, takze uz asi domalovali, jak psala kate, ale nemaji volne ani jedno misto, takze strkaji maminky, jak se da (na rizikove odd. a na gynekologii). Tolik muj report z poradny 😝

dzonyss
30. črc 2007

uf, tak to si mě moc nepotěšila 😠 to se snad ani nebudu ptát, jak je prcek velkej. Ale počítám, že to bude obřík po tatínkovi. Ten měl 5 kilo když se narodil ☹

To je od doktůrka krásný, že ti nic neřekl. Kor když maminy dychtí po jakýchkoli informacích 😖 To sem na to zvědavá, jak pochodím já, protože ofiko termín podle PM mám 8.8. ale podle UZ 2.8. tak já fakt nevím. Jako jestli mi to budou vyvolávat až po tom 8.8. tak se asi zvencnu. Kdo se má s tím pupíkovým tahat? já sem ráda, že sem ráda.

Holky, jdu vytřít celý barák, upéct nějakou buchtu, půjdu na procházku, pak vyluxuju, dám si horkou vanu a to by bylo, aby zítra nebylo 😕 A jestli nebude.... tak ještě znásilním manžela, a začnu umývat okna 😠 do 8.8. se s tím tahat nebudu teda 😀

berdicek
30. črc 2007

Nevzdavej to, zitra tam bude zase jiny doktor, za zeptani nic nedas, treba pochodis lip nez ja. Pane, ty mas ale plany 😀 . Ja tomu necham volny prubeh, rikam si, ze max. do konce pristiho tydne bude mimco na svete a to uz vydrzim.

dzonyss
30. črc 2007

no jestli tam zítra bude ten samej co minulý týden, sadista jeden, tak se ani ptát nebudu, protože byl fakt divnej, nepříjemnej a poprvé od té doby co chodím ke gynekologům od cca 14 let mě vyšetření bolelo.

Ovšem jestli porodím a šoupnou mě na gynekologii, kde budou chuděry co mají po gyn. operacích a nemůžou mít děti... 😒

Hele docela sem zvědavá na nemocniční stravu. Holky v srpnovkách psaly, že je to fakt hrůza, zelí, květák, hrachová polívka... prostě nic, co nenadýmá 😀

Dneska sem si koupila maminku a betynku a tam něco o stravě píšou, ale čelta jsem zatím jen titulní stránku, tak uvidíme, co můžeme a co ne

sparka
30. črc 2007

tak teda koukam ze se ani ja ve ctvrtek nebudu ptat jak to vypada..teda doufam ze aspon narazim na dr.jako minule to tam byli dva...a bylo to faajn,ale kdyz tam byl ten mladej tydyt tak to stalo za prd..a ani nevim jestli vam nekomu delali monitor?me teda ani jednou...a vzdy kdyz chci aby mi rekli jak je mimi velky,tak mi je receno ze kdyby to delali kazdemu tak na se ostatni nedockaji..ale to si nemyslim protoze zmereni miminka opravdu trva chvilku...a kdyby misto prijimani novych mladych doktoru od kterych akorat vysetreni boli splnili maminkam jejich prani tak by udelali lip..to same to wc v cekarne kdo tam ma chodit?vzdyt to je humus...manzel se me vzdycky pta proc chodim na wc jinam tam za roh kdyz je wc tady jsem mu rekla at se tam jde podivat..je to fakt humus...no jeste ze v ty porodnici budu jen par dni jinak si myslim ze bych nevydrzela...a navic tam budu mit to svoje stesticko malinky na ktery uz netrpelive cekam..no a co bysme mi zensky pro ty mrnata nevydrzeli ze jo?tak to sem se nak rozepsala...

dzonyss
30. črc 2007

já na monitoru nebyla ani jednou, prý to není zas tak důležitý vyšetření, že si prcek stejně vyleze, kdy bude chtít. A monitor mi nedělali ani když jsem jela na planej poplach, tak nevím 😒

No ten záchod je docela děsnej, to je pravda. Hlavně mě rozčilujou ty těhulky, který ho počůrají a nemůžou ho po sobě ani otřít. Rači tam nechodím. Moč si nosím z domova a když jsem za hodinu venku, tak to musím prostě vydržet.

berdicek
30. črc 2007

monitor mi taky nikdy nedelali, jak uz jsem nekde psala, kdyz jsem se na to ptala, bylo mi receno, ze kontroluji pokazde pruchod pupecnikem a to pry staci... no nechci panu doktorovi sahat do svedomi, ale delam mi jen rychloultrazvuk bricha, kde zjisti polohu mimi. Ze by mi delali pruchod pupecnikem, to jsem si vsimla jen jednou, kdyz jsem byla v poradne poprve, byly to takove modro-ruzove grafy, tak vazne nevim.
V kazde porodnici je to jiny, kamaradka chodi k Apolinari a monitor ji delaji pokazde.
A ty zachody jsou vazne hruza, na to ze je to nemocnice, je to pekna ostuda. Moc si taky nosim z domova, test si udelam u umyvadla a pokud nemusim, tak tam na zachod vubec nejdu. Na tohle jsem citlivka 😅
Jestli davaji po porodu takovou nadymaci stravu, jak pise dzonyss, tak to je vazne sila 😒

dzonyss
30. črc 2007

no nevím jak v které nemocnici, ale srpnovky a červencovky psaly, že je to děs, že kojícím maminám dávají nadýmající potraviny 😖

No taky mívám rychloultrazvuk ☹ sem u doktora maximálně 3 minuty a to i s vniřním vyšetřením a s tím, že zapisuje do pc a do průkazky, už aby to bylo za náma 😀

kate77
30. črc 2007

Božeeeeholky,to je ale hrůza...ja se snad rozbrečím...oni to berou jak na běž.páse,ale podle me je hodne důležite vedet jak je mimi velké...Pro Berdi, třeba aby byla klidná,že v poho roste,že není malinké,já mám fakt hrůzu z toho,že malá je obr...nechci klešteeeeeeee,radši císař...nemá cenu se trápit a zkoušet,jestli vyleze samo,když pak ti ve finále rozříznou břicho..

Dzonyss-to abychom si nechávali stravu přinášet z domova..fuj hrach,zelí..to přece nemůžou...

Hm nemám ráda když vyšetření bolí...já byla na poradně ve čtvrtek-to jsem tě mohla vidět Sparka že??a Dr.si nageloval ruce,takže v poho...

Ach joo,tak Dzonyss zítra napiš,ty Berdi hned v pátek,ale nejlepší by bylo,aby jste už nepsali ted chvíli 😀 😀 😀 už at rodíte 😎

Sparka v kolik jdeš ve čtvrtek?

dzonyss
31. črc 2007

holkýýýýýýýýýý super kontrolka, poprvé měřili průtok pupečníkem, a poprvé sem byla u doktora 15 minut a ne 3 minuty i s vlezením na kozu. Byl tam úplně nový doktor, i se sestřičkám představoval. Chudák nevěděl, že to tam musí odsejpat tak sem ho využila 😀 a zeptala se na úplně všechno. Prcek váží kolem 3500g, sem otevřená na 2 cm, prý vydržím tak týden. Na přenášení to nevypadá. Placenta zralá 😀 takže super. Akorát chuděra maminy, co tam budou dneska čekat. I já tam čekala 25 minut v kabince, protože bral přede mnou příjem na vyvolání porodu. Prostě sem spokojená, bylo to úžasný, konečně jsem se něco dozvěděla 😀 ¨

Jinak s tou stravou, no nevím jestli budu mít návštěvu každý den 😕 Od manžy určitě ne, protože je řidič a jezdí domů klidně i v 8 večer ☹ a mamina se ségrou snad budou chodit, tak uvidíme.

Mám nabalený pytlík sušenek, piškotů a tak do porodnice, abych jim tam nááááhodou neumřela hlady 😀 Jo a taky si tam přibalím toaleťák, mám tam daný jen ten mokrý, tak pro jistotu ještě suchý.
Jinak včera mi dal úplněk docela zabrat 😕 sem usnula v půl 12 a do tý doby sem bulela a bulela, jak je ten svět nespravedlivej, jak mě nikdo nemá rád, a že se prckovi za mnou nechce, a že nestihneme dojet do porodnice 😀

sparka
31. črc 2007

holky zdravim,ja teda taky nosim moc z domova,ale ten wc je otresny a nedokazu si predstavit ze bych mela curani celou dobu...cesta nam trva kolem 45 min a to nemluvim o tom kdyz jsou velky zacpy... ☹ takze jak rikam tam na wc rozhodne ne a ty mamci jsou nektery opravdu prasatka...je tam vsude nacurano...ach jo vzdyt prece neni nic namahavyho prinest si moc...myslim ze to je i pohodlnejsi..
KATE77:ve čtvrtek jdu v 9:40 ale stejne tam chci byt driv...no a minule jsem tam byla uz kolem 8:10 a byla jsem objednana az v 8:40 hod a sle jsem stejne pozdeji...a v kolik jsi tam byla ty?

berdicek
31. črc 2007

Dzonyss tak gratuluji, mela jsi stesti 🙂 . Tak jsi alespon klidnejsi ne? No ja jdu v patek, jsem zvedava, co se dovim. Jestli budes rodit do tydne, tak to bychom se tam vazne mohly potkat 😀 .
Tak on byl vcera uplnek? No ja jsem sice spala v pohode, ale vecer jsem mela taky plactivou, chudak manzel, ten si se mnou zase zkusil 😀

kate77
31. črc 2007

Sparka:já byla objednaná min týden na 8.30 a taky jsem přišla dřív a vzali me až cca 10.00 a vylezla jsem 10.25:-) tak která že si ty byla,jsme se tam museli videt🙂Jo a nevím kdy me objednali tento týden-jsem tomu nevenovala pozornost a v knížce jen píšou,že toho 2.8 a není tam čas..eu,musím asi zavolat cooo?
Jééé Dzonyss tak paráda konečne nejaké podstatné info!!!3500 to jde...tak akorát🙂
Berdi-Dzonyys vy se tam určite srazíte,sranda!!joj jak se ale budete hledat,když jste říkali,že pořád maminky cpou kde je volno...

dzonyss
31. črc 2007

jo a dneska sem tam zaslechla, že není problém nadstandard 😉 takže s tím, jak moc mají plno to asi nebude tak žhavé. 🙂

A holky, rozhodně budu zjišťovat, jestli mají nějakou nadstandartní stravu. Protože jíst hrachovou polívku a květák, když budu snad kojit, to fakt ne. No uvidíme.

Berdiiii, že by? 😀 no prý mám slibně nakročeno, tak snad. Ty jdeš na kontrolu v pátek, že jo? tak se pak ozvi, na kdy ti dali termín na vyvolání, pokud neporodíš. Třeba se do toho termínu vlezu taky se svým porodem 😅

Jo a prča, dneska si troufla jedna těhulka říct o toaletní papír na wc 😀 sestry prý řeknou uklízečce.... nikdy sem tam nezažila, že by tam toaleťák byl 😝

kate77
1. srp 2007

Na nemocnici-je to fakt humus..to wc..jako v hospodě 3.kategorie,mám s sebou furt ubrousky,jak toaletní tak na ruce..
Ale to nemůžou přece dávat hrach.kaši,maminkám-možná na jiných odděleních🙂
platíme zdravotku-nikdy jsem v nemocnici neležela,k Dr.chodím 1x za rok-co me jednou málem nechteli vzít,že jsem se prý už musela registrovat jinde,že me už nevedou...(vyřadili me omylem sami že jsem tam dlouho nebyla)a mám jís hrach.kaši?
Vzbouříme se!Sice nevím jak moc budu myslet na jídlo,jestli pak nebudu z toho porodu moc vyplesklá🙂

Jo holky,už máte dětskou Mudr. pro mimi?Na těhu kurzu říkali,že už z porodnice máme volat,že nás propouštejí a co nejdřív domluvit návštevu..hm?

sparka
1. srp 2007

no ja uz detskou dr.mam..bylo mi totiz receno ze musi prijit hned jak nas propusti domu...no a jinak KATE77 myslim ze tam volat nemusis tam budes cekat tak nebo tak...myslim si ze ten cas neni dulezity...tak uz se nam to blizi...jsem zvedava co tam bude zitra za dr. rada bych se taky neco dozvedela...uz se totiz bojim zeptat,no co jednou se ta ma prdolka narodit musi... 😉 mas termin 16.8?ja 13.8. tak se tam treba sejdeme i na porodnim sale a pak treba i na sestinedeli jestli tam vubec je... 😀

dzonyss
1. srp 2007

jj dětskou doktorku už mám cca měsíc. Volala sem jí, jestli mě vůbec vezme, a dala mi číslo na mobil, že až přídu z porodnice, tak jí mám zavolat a ona druhý den přijede. No nevím proč, když budeme čerstvě propuštění, ale asi chtějí zjistit podmínky v jakých to mimi bude žít, jestli máme vodu, elektriku, postel 😀

HOlky, tmavovlasej, mladší, se snubákem, tak takhle nějak vypadal ten, co mi řekl co sem chtěla vědět 😀 Jméno nevím, protože mi nedal nic do průkazky. Holky já to přestala řešit, prostě se prckovi na svět nechce, protože je po manželovi. Kdyby byl po mě, tak je zvědavej a vykoukne. A jelikož je po něm, tak je to flegmouš a nic s ním nehne. Kor když mu dávám samý super papání, teď zrovna vařím svíčkovou, tak proč by lezl ven, když venku dostane jenom mlíko, že jo 😕 😀

berdicek
1. srp 2007

Holky budte v klidu, mate vsechny jeste pred terminem. Mně ale denne vola mamka a tchyne a ptaji se co a jak, uz mi to vazne leze na mozek 😠 . No rikam si, ze do konce pristiho tydne snad bude mimco na svete, vic jak dva tydny by me snad prenaset nenechali...
Jsem zvedava, co tam bude za doktora v patek. V patek jsem tam jeste nikdy nebyla. Zazila jsem jen Budku, ten tam je pondelky a doktorku Březinovou ve ctvrtek.
Dzonyss, mela jsi stesti 😅 .
Pokud jde o toaletak na zachode, tak kdyz jsem loni lezela v Krči na chirurgii, tak zachody sice byly cisty, to zase jo, ale nebyl tam ani toaletak ani zadny ubrousky na ruce, tohle vazne nechapu. Takze kazda jsme si chodila se svoji rolickou, vazne sranda. No vsadim se, ze na sestinedeli to bude to samy.
Kate, sparka, dejte zitra vedet, jak jste dopadly.
Dzonyss, kdy jdes zase na kontrolu, v utery?

kate77
1. srp 2007

Tak Berdi se sejde v porodnici s Dzonyss a ja se Sparkou🙂Nebo se to pekne může ješte zamíchat!!🙂
Berdi a v pátek ti řeknou,kdy te berou jako už na vyvolávaní?Po tom vyvolání,to jde rychle už?

sparka
1. srp 2007

moje kamoska byla minuly patek na vyvolavani a zabrala ji hned prvni infuze s oxytocinem,ale horsi bylo to ze mela skazenou plodovou vodu a kdyz se ji mala narodila tak mela maly problemky ale jinak uz jsou doma a rikala ze to bylo docela v pohode..no a ja si ted asi pujdu masirovat bradavky...ta moje mala nezbeda ma totiz u me v brisku nak malo mista a ja uz nevm jak sedet aby me to nebolelo...uz by mohla vykouknout...no a ja mela prvni termin 28.7.07 a druhy az 13.8...takze si myslim ze do 20.8.snad na me ta princeznicka jukne...ja mam narozeniny 19.8.tak ze by cekala na me?ale kdo se ma porad s tim pupickem tahat?i kdyz az budou ty nase vytouzeny uzlicci venku tak budeme vzpominat na to jaky to bylo kdyz jeste byli v pupiku.. 😉 no nic tak ja jdu ted poklidit a pak jdu poladit bradavky a pak mi prijede manzel na obidek tak strihneme rychlovku no a pak se pojedu project po naky lesni ceste po hrbolech a pak se nalozim do vany a to by bylo aby nebylo... 😀

dzonyss
1. srp 2007

Kate jo jdu v úterý. Chodím tam hned ráno, abych tam nemusela dřepět. Sice sem objednaná na 8,40 ale budu tam tak od půl 8 pročože pak nemusím čekat 😅

Jo a nebo se tam všechny hezky mineme 😅

berdicek
1. srp 2007

Kate, nevim, jestli mi uz ted reknou, ze me budou brat na vyvolavani, asi podle nalezu v patek. Jen doktor rikal, ze pokud by se bralo na vyvolani, tak prijem by byl nekdy uprostred pristiho tydne. Tak jsem zvedava.
Jedine co by mi na tom vyvolavani vadilo, ze by se mnou ze zacatku nemohl byt manzel. Ty prvni kontrakce se asi odehravaji na pokoji ne? A tam navstevy nesmi 😖 . Az by rekli, ze me berou na sal, tak bych mu musela zavolat a on by musel hned prijet. No treba se mimco jeste umoudri a vyleze samo od sebe, treba v nedeli k manzelovym narozeninam 😀 . No mam v planu pect jeste v sobotu vecer dort, tak jsem zvedava, jestli to stihnu 😀

berdicek
1. srp 2007

jo, jeste k te detske doktorce, kamaradky me strasily, ze je hrozne tezke sehnat detskeho doktora, ze neberou nove pacienty atd. Dosla jsem si za svoji obvodni doktorkou, jestli by mi neporadila, dala mi na jednu kontakt, pry je mlada, prijemna a jde s dobou 😀 . Takze jsem ji uz nekdy v kvetnu zavolala, v pohode jsem u ni mimco zaregistrovala a domluvily jsme se, ze ji po propusteni z porodnice zavolam a ona prijde na prvni navstevu k nam domu.

dzonyss
1. srp 2007

holky, tak mám nějakej divnej pocit, že věci co mám na Adámka mu budou malý 😒 teď jsem četla jednu diskusi, že se narodilo skoro 4 kilový mimčo a 56 mu byla malá. Teda ne že bych neměla dost věcí v 62 ale stejně. Člověk se snaží tu 56 nakoupit načančanou, aby se mohl chlubit u doktorky a tak a teď by to mělo být na nic 😒 No uvidíme.

Uvařila sem svíčkovou, upekla bábovku, vytřela barák. Luxování nechám na manželovi, protože ten vysavač už moc obsluhovat nedokážu (náš pes tak pelichá, to je hrůza, tak se musí hodně tlačit) a asi půjdu s čubinou do lesa na procházku. Doma mě to nebaví. Není tu co dělat. Všude je uklizeno, všechno je připravený, číst mě neba. Jééééééé jak ještě ráda budu vzpomínat na tyhle dny, kdy sem mohla cokoli a najednou nebudu 😀 😀 😀

berdicek
1. srp 2007

Teda dzonyss, ty jsi ale hospodynka 😀 . Me uz to doma taky nebavi, vsechno pradlo vyprany, dokonce i vsechno vyzehleny, to se mi dlouho nestalo 😀 a pekne se nudim. Samotnou chodit na prochazky me moc nebavi. Takze televize, internet, cteni, nakup, neco uvarit k veceri a cekani na manzela, az v sedm dorazi, to je muj denni program. Ale presne tak dzonyss, jeste budeme vzpominat, jak jsme se nudily a nemely do ceho pichnout.
Myslis, ze 56 bude mimcu mala? Pravda je, ze mi kamosky rikaly, ze si toho nemam moc v tehle velikosti kupovat, ze to je jen pro zacatek. No jestli bude nasi mimi opravdu drobek, jak hlasil mudr, tak nam bude 56 jeste velka 😉 .

kate77
1. srp 2007

Dzonyyss,teeda taky klobouk dolu...ja dnes jen ležela a ležela,četla si,ale řekla jsem si,že se musím projít..do kunratického lesa se mi nechce ale šla jsem na Chodov do nákup.centra(ehm to je procházka co?)Koupila jeste toaletak,vodu,podlozku pro mimi..ten toaletak to jako do porodnice myslím-sestra u exkurze říkala,že není potřeba,ale když není na WC v prenatálce,tadši ho vemu..

Berdi,tak mimi urcite ceká na tatínkove narozky,to je jasný,chce předvést v plné parádě..nemusíš kupovat dárek-to bude ten nejhezčí🙂,Berdi ty nebydlíš náhodou nekde poblíž?Nekde jsme psali,že můžem i kočárkovat,že jo?Jo už vím Spořilov?

dzonyss
1. srp 2007

Holky já vám tak závidím, že můžete procházkovat a dycky na prochajdě někoho potkáte. Že se můžete sbalit a jet se projít do obchodu. To já už jen tak nemůžu. 1x týdně jezdím k mámě na jižňák a do poradny, a do práce se podívat za kolegama, do obchodu a to je moje celý procházkování. Sem šťastná, že máme baráček za prahou, ale někdy je to sídliště docela dobrý, kor když naše vesnice má 40 baráků a není tu nikdo v mým věku. Takže leda ty prochajdy do lesa se psem 😕

Holky, až porodíme, co se sejít? s kočárkama, kafíčko? Všechny jsme tak nějak stejný termín, tak by to třeba šlo 🙂

berdicek
2. srp 2007

Kate, podej pak report jak bylo v poradne. Jo, jo, bydlim na Spořilove, tak je od Chodova kousicek, jezdi od nas bus k tomu obchodnimu centru, nejakych 10 minut.
Dzonyss, jasne ze bychom se mohly pak nekde sejit. I kdyz treba se potkame uz v te porodnici. Na chodbe pred sestinedelim, tak kam mohou navstevy, je hned vedle telefonu seznam pokoju, kde u kazdeho je napsane jmeno, kde ktera maminka lezi. Takze az tam nektera z vas uvidi jmeno Víšková, tak se ke mně hlaste, to jsem já berdíček 😀

sparka
2. srp 2007

dzonyss odkud pak jsi?tak dnes jsem opet byla na kontrole a byl tam ten mlady doktor tmavovlasy se snubakem..jsem si pripadala jak kdyz mam v sobe vibrator ale doslova... 😀 no a pro zmenu jsem se nic noveho nedozvedela ale snad prenaset nebudu to je jediny co mi dr rekl...ze do 15. je venku tak snad se nemylil,i kdyz vlastne ta moje holcicka bude stejne znameni jako ja a to lvicek,takze si myslim ze si stejne prosadi svou... 😲 no jsem zvedava a co ty kate77 jak jsi dopadla?

berdicek
2. srp 2007

Vidim, ze neni vubec zadny pravidlo, ze jsou tak urcity doktori pravidelne v urcity den. Myslela jsem, ze dnes je tam ta doktorka Březinová.
Jsem zvedava, co se dovim zitra ja...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru