Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

katchula
8. říj 2008

Sroubecku, taky se pridavam ke gratulacim, to je super, ze uz to mas za sebou a Jiricka mas u sebe 🙂 Hlavne hodne zdravi preju Vam obema 😉

vrana
8. říj 2008

Jů, tak koukám, že šroubeček to má za sebou, tak veliká gratulace! 😵

Teda já už chci taky. Dneska jsem byla na řádné prochajde u Hamráku a asi umřu, jak mě bolej záda. ☹

oskarka
9. říj 2008

Ahoj holky, tak co je nového?
Vrani, Ty jdeš dneska do poradny, ne? Tak se pak ozvi, jak to s Vámi vypadá.
U nás nic - v noci sice tvrdnutí bříška, mimi se mlelo jako ďáblíček, ale nic, žádné pravidelnosti... No, máme přesně týden do termínu, tak uvidíme.
Za chvíli se vypravím za svou sestrou, dohodly jsme se, že si spolu zajdeme na oběd.

ducky
9. říj 2008

Dobré ránko přeji 😀
jj, Vrani, dej vědět, jseš na řadě 😀 😉
Mě dneska čeká druhá část úklidu, takže nic moc.
Zítra se ale vypravím na velkou akci. To se dozajista taky odrovnám, i když část mise bude autem 😎
Akorát mě nepodpoří moje těhu kámoška, protože chytla nějakou virózu a nechce to na mě prsknout, což samo nechci ani já, takže se tentokrát budu muset trmácet sama ☹

matru
9. říj 2008

Nazdárek všem 🙂 včera jsme si užili perfektní den, celé odpo venku, bylo nádherně, jedna z posledních možností sedět venku...tak to dnes zopakujeme, ale zatím je teda mlha, že není skoro vidět...no jo, Vrana šla do poradny, tak uvidíme jak dopadne....
Ducky: co chystáš za akci, nějaký nákup? 🙂
Oskarko:dobrou chut k obídku, dej mimouškovi dobrůtku a třeba se ti odmění, že bude chtít ven 😀 😀

ducky
9. říj 2008

Ahoj Matru,

neboj, mlha se má zvednout 😎 A má být jasno, tak vydržte a odpo to určitě půjde.
Nákup ani tak ne. Nejdřív povezu kamarádce a kolegyni v jedné osobě dva pytle s oblečením, co jsem vytřídila mě a manžovi, protože její máma má nějaké známé, kteří na tom nejsou moc dobře. Pak si zajdeme na obídek, pokecáme o novinkách, protože ona je dobrý zdroj drbíků z firmy 😉
Potom pojedu vyzvednout zimní gumy na Fábku, kterou jsme prodali (potřebovali jsme něco většího) a předám je novému majiteli.
No a celý den se mnou měla strávit kámoška a večer měla dorazit ještě jedna a nakonec nic. A manža má fotbal. Tak to asi bude večer s Pravou blondýnkou 2 😀

matru
9. říj 2008

tak to máš krásný program 🙂 já bych taky potřebovala jeden celý den pro sebe, potřebuju ke kadeřnici, na kosmetiku, na gyndu a tak ale jak furt kojím tak jí zatím nemůžu nikomu dát hlídat(i když zájemců je hodně) tak se těším, že už nám dr. dovolí nějaký příkrmy, jdeme 20. do poradny...ty jo a přezout auto musíme, to mi úplně vypadlo, snad to manžel hlídá 🙂

vrana
9. říj 2008

Tak jsem zpátky ☹ 😢

matru
9. říj 2008

ahoj Vrani 🙂 a jak jsi dopadla???

matru
9. říj 2008

dle smajlíků asi nic....

katchula
9. říj 2008

Ahoj holky,
Vráno tak co? jsme zvědavýýý 😀

matru
9. říj 2008

Ahoj Katchu 🙂 co u tebe, vše ok? 🙂

ducky
9. říj 2008

No, ještě že jsem matka řidička, jinak nevím. U nás doma jsem to já, kdo skáče kolem auta 😀
Manžela ani moc nebaví řídit, ale teď ho nutím, aby se rozjezdil, protože nechci, aby jeho první cesta po 5 letech byla se mnou do porodnice 😉
Hele a odstříkat ti nejde? Já vím od různých kamarádek, že někomu to jde a někomu ne, podle toho, kolik mají mléka. Jsem zvědavá, jak dopadnu já 😲

Ahoj Vrani, tak povídej, přeháněj, jsme tu celé napnuté 😉

vrana
9. říj 2008

chjo, zase nijak. Byl tam dr. Menšík, zase ten mlaďoch,co není bohužel moc sdílnej. Sestra mi nameřila ještě vyšší tlak než posledně, to bylo 130/90 a brali mi kvůli tomu krev. Dneska to bylo 140/90 a nikdo to ani slovem neřešil. Na potíže jako bolest v kříži, v noci bolest břicha a vylezlej hemouše mi bylo sděleno že porod to vyřeší, tak popravdě nic jiného jsem nečekala. Vyšetření mě ani trochu nebolelo. Utz v pořádku, srdíčko bije, průtoky taky ok. Na tu váhu z posledně řekl, že to mělo znamenat 3,90 v den toho utz, tzn. ten minulý pátek. Teď že nemá smysl biometrii zase dělat, že je to moc brzy a že až příště. No a příště = v pondělí v 8 krev a v úterý v 9 kontrola.

ženský já snad neporodím.

ducky
9. říj 2008

Ahoj Katchu,

koukám, že máš stejný termín jako já 😀
Třeba se potkáme v porodnici 😀

matru
9. říj 2008

Ducky: mám mlíka pro 5 dětí, ale neumí pít z láhve a nechci jí to učit....ted už to vydržím, je to pár dnů 🙂

katchula
9. říj 2008

Ahojky matru, jo, jo u me nic novyho, ja mam jeste cas. Jsem tady asi jedna z mala, co se do porodu zatim nejak nehrne, ja si rada pockam do terminu 🙂 Jinak vcera jsem tu mela svagrovou s rocni holcickou, nakonec tu stravily cely den a musim priznat, ze uz jsem toho mela plny zuby. A to je mala fakt hodna, ale jak vsechno bere do ruky a strka do pusy, to je peklo. Az bude nas prcek v tomhle veku, tak tomu budeme muset uzpusobit byt 😀 Vsechny veci dat z dosahu, to znamena co nejvyse. Normalne nam uplne rozladila televizi jak si hrala s ovladacema a pak jsem nemohla najit telefon kdyz odesly... No lezel pod sedackou 😀

Jo a taky cekam az bude dneska to slibovany slunicko, zatim je tu mlha silenaaa.

matru
9. říj 2008

Vrani: nezoufej, hlavně že je mimi v pořádku...uvidíš, že se to rozjede a žádná kontrola už nebude...držím všechny palce co mám i ty Nelinčiny 🙂 odpočívej at máš dost síly 😉

ducky
9. říj 2008

Ty jo Vrani, tak to už je fakt děs. Proč ti to nevyvolají?
Jak dlouho budou čekat? Až budeš opravdu rodit malého slona?
Je, já jdu v pondělí do poradny na 8.30 hod.

Matru ty jo, mohla by si dělat kojnou 😀 .
A jo, teď jsem koukla, kolik je Nelince. To už začneš přikrmovat, viď?
A pak si hodíš báječnej den jen a jen pro sebe 😀

matru
9. říj 2008

Katchu: u nás už to taky začíná, všechno mi hází z přebalováku a taky miluje mobil a ovladače 😀

vrana
9. říj 2008

matru já ti mám pocit že mě to odpočívání akorát přitěžuje. Nejhorší je, že ten doktor snad ani nezná termíny jako otevřená, uzavřená, hlavička naléhá, nenaléhá. Prostě prošmátne, projede utz a mlčí. Tak se ho zeptám jako co, jestli zase nic a one že nic. No na pěst fakt. Spíš mě štve, že neřeší ani ten tlak ani tu váhu. To mi moc v pořádku nepřijde.. 😖

matru
9. říj 2008

Ducky: to jo a řádně provětrám účet, potřebuju všechno na sebe 😀

vrana
9. říj 2008

ducky, no tak termín mám dneska, takže proto asi nevyvolávaj a co je pro ně slon, to neuším. řekl, že dál se budeme bavit v úterý, takže to z nich hodlám vytáhnout tu váhu a pobavit se co a jak. Ale opět mě neopouští naděje, že ku manžovu vzteku (jakože nebude mít nárok na volno) porodím o víkendu.

ducky
9. říj 2008

Matru to chápu, taky bych se na to těšila 😀
Provětrávat účet mi jde, občas už manža pěkně nadává 😉

katchula
9. říj 2008

Ducky: no jo, tak to je velka pravdepodobnost, ze bysme se mohly potkat 🙂 Ja porad myslim, ze budu spis prenaset, protoze mam prcka od zacatku mensiho nez podle posledni MS. Ale necham se prekvapit 🙂

Vrani, no uz jsi z toho pekne otravena co... Prala bych Ti abys uz o vikendu porodila. Ja mela taky ted v Krci na kontrole trosku vyssi tlak nez cely tehotenstvi. Ale spis jsem to mela z nervozity, jak jsem tam byla poprve a sestra strasne spechala.

Matru: a co to zkusit davat Nelince mlicko ze strikacky? To nam radili na kurzu 😉

matru
9. říj 2008

Vrani: pro doktory začínají sloni až na 5 kilech 😀 já chodila k mladé doktorce, byla hodná, ale taky toho mnoho nenamluvila...no tak asi se mu to zdá v pořádku, tlak může být vyšší ke konci těhu, já vím, je to na hlavu, ale vydrž, už to nemůže být dlouho 😉

ducky
9. říj 2008

Vrani tak uvidíš, ale rozhodně bych na ně nastoupila. Oni dr. hřeší na to, že lidi si o informace neříkají a že pacienti neznají svá práva, ale v tomhle případě bych opravdu chtěla konkrétní info.
Já to asi budu mít dost podobný, porodní váha dle grafu vypadá na 4 kg. A to nejsem dole zrovna nejširší, takže já na ně hodlám nastupovat celkem hned v termínu.
Budu ti držet palce 😉

ducky
9. říj 2008

Katchu já si taky myslím, že budu přenášet, i když tenhle termín mám dle UTZ. Dle MS mám 30.10.
Každopádně moc přenášet se mi nechce, jak jsem psala, asi budu rodit malého slona, takže čím dřív, tím lépe, aby ze mě neudělala trhací kalendář 😲

matru
9. říj 2008

Katchu: já vím, že by to šlo stříkačkou i lžičkou, ale už mi to ted přijde zbytečné, za 2 týdny začneme přikrmovat 🙂
holky:nedívaly jste se včera na tu debatu s Jílkovou o domácích porodech?

vrana
9. říj 2008

jo tak 5 kilo....no to pěkně děkuju. No nic no, v úterý se prý pobavíme, tak snad tam bude někdo sdílnější. A na ten odběr krve v pondělí se mi teda fakt chce, po tom co sestry předvedly minule.. 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru