Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

vrana
14. říj 2008

ty otoky vám nezávidím, já mám standardně jen trochu nateklé prsty, že už tak dva měs. nemůžu mít snubák, ale to snad po porodu zmizí jinak nic. Jen v noci mě trápí ty klouby, jak s nima pak nemůžu pořádně hýbat.

oskarka
14. říj 2008

No, není, to vrani nic příjemného, ale MUDr. mi dnes říkala, že to k tomu prostě patří - ten závěr těhotenství je velká zátěž, někomu se takto přitíží už velmi brzy někomu v samotném závěru. Ještě, že mne tento neduh potkal až teď, kdy zbývá snad jen pár dní.
Týýý jo, dneska jsem nějaká rozežraná, s prominutím...

ducky
14. říj 2008

Jj, otoky jsou občas lepší, občas horší. Ještě jsem se nedostala nikam do lékárny. Včera jsem chtěla, ale když jsem viděla zaplněné parkoviště, chuť mě rychle přešla. Takže krémík pořídím ve čtvrtek, to budu muset i nakoupit nějaké drobnosti, protože v pátek bude repete návštěvy.
Takže budu znovu dělat piškoťáček 😀
Snubáček nenosím déle a teď už ani neoblíknu na prsteníček prstýnek, který jsem nosila na prostředníčku.
Snad to opravdu ustoupí po porodu. 😅

katchula
14. říj 2008

Marcet ahojky, no s tim ridicakem mas samozrejme pravdu. jen ted s prckem na to uz nebudu mit vubec cas si ho udelat. A predtim jsem to porad odkladala, protoze jsem se bala 😒

Holky, ty otoky urcite zmizi hned po porodu. kamaradka na to taky strasne trpela a dokonce pribrala 30 kg a to meri asi 160 cm, takze to byl pro to telo fakt zahul. Ale otoky ji teda opravdu hned po porodu zmizely.

Oskarka, taky nehodlam nejak extra cestovat s kocarkem MHD. Ale pracovala jsem v centru a tam uz jsou vsichni zhavy na miminko, takze tam bych potom urcite rada vyrazila 🙂 No a k nasim to teda mam taky docela daleko, autobusem na Smichov a pak metrem na Stodulky. Jinak kocarkovat budu chodit tady u nas, mame tu blizko krcsky les a michelsky vlastne taky, takze to je celkem fajn.

Vrani, to je dobry napad, ze Te priste doprovodi manzel 😉 To me nejak vubec nenapadlo.

oskarka
14. říj 2008

Katchul, doufám, že to zmizí velmi brzy, je to dost protivné, ale zase kdyby nic horšího... Přibrala jsem jen 9kg, což jsem ráda, kdo ví, jak by to vypadalo kdybych přibrala více. Můj zlatý manžel by s námi do poradny chodit chtěl, ale bohužel úterky jsou z pracovního hlediska v tomto naprosto nevhodné dny... tak chodím sama.

No, jo, což o to, v práci jsou taky celí žhaví, ale pojedu tam až se na to budu cítit cestovat MHD, přeci jen když vidím tu lhostejnost lidí a neochotu pomoci snést nebo vynést kočárek...

ducky
14. říj 2008

No tak já se asi fakt začnu těšit na porod ještě víc 😀
To cestování jednoduchý nebude, to je jasný. Já narážela už teď na lidi, kteří tě nepustí sednout, přitom vidí ten buben a teď s kočárkem. I když zase mladý, když je oslovíš pomůžou. Snad 😅

Taky budu "muset" do práce, jak jsem psala, mám to za Prahou. Ale já určitě pojedu autem. No tam jet MHD, to si nedovedu představit. 😲 😝

Dneska jsem mluvila se setřenkou, porodila před měsícem v Anglii holčičku. Bylo to fajn, malá tam pak začla kňourat, tak jsem jí alespoň slyšela 😀

ducky
14. říj 2008

Holky tak koukám, že máme super chlapy. Manža se mnou taky chce jít 😉

Ty jo Oskarko tak to jseš dobrá, to všechno necháš v porodnici a jsi v poho 😀

vrana
14. říj 2008

tak cestování MHD mě taky neláká, mám s tím teď zkušenost, když jsme jely s mámou a ségrou v kočárku do ZOO... no co vám budu vyprávět, s kočárem jsem jí na konečný, kde byl jeden chlap na zastávce, pomáhala já, coby těhule v 9. měsíci a ještě nás zavřel řidič do dveří... A z máminýhi vyprávění to s tím pomáháním opravdu není žádný med. Totéž výtahy v metru, píší že tam jsou, jenže třeba nefungujou. Apod. Naštěstí máme auto, tak počítám s tím, že na plánované návštěvy, kam bude doprava blbá, budu jezdit autem.

ducky
14. říj 2008

Hm, tak to je fakt hustý.
Tak o to víc jsem ráda, že jsem pojízdná i jinak, protože tohle bych teda zažívat nechtěla. ☹
Hodně maminek vyhledává nízkopodlažní spoje, ale to je pak taky problém, když chceš nastoupit a jsou tam už kočárky. 🙄

vrana
14. říj 2008

jj, to je další věc, víc kočárků v jednom buse a slušnost řidičů se taky vidí málokdy... sakra. Aby si teď na mě někde nepočkal nějakej řidič??? 😲 🤐

ducky
14. říj 2008

To máš vždycky člověk od člověka. Jsou lidi slušní a neslušní. Já zažila i velmi hodné řidiče, ale bohužel i poťouchlíky a podobné typy. 😅
No a teď už radši fakt jezdi jenom autem 😉

vrana
14. říj 2008

jj, je to všude. Bohužel dneska si člověk váží toho, když narazí na "slušný" lidi třeba ve službách jako je banka, obchod apod. Což je smutný, protože jde o slušnost, která by měla být samozřejmostí..

marcet
14. říj 2008

oskarka:no celkem to jde,jenom nějak nic nestíhám 😒 Bych potřebovala aby den měl tak 48 hodin 🙂
Jinak na oddělení dobrý,včera jsem byla v práci,dneska mám volno a zítra jdu opět 😉

vrana:já se nechystám,mám konečně volno 😉

vrana
14. říj 2008

tak zasloužený odpočinek, to kdyby platil úplněk tak se tam zítra potkáme 🙂 ale to u mě asi nehrozí. A jak moc se teď rodilo?

marcet
14. říj 2008

vrana:včera přes den jsme si přinesly tři mimča 😉

vrana
14. říj 2008

to asi není zase nijak moc viď? A nevíš náhodou jak dlouho cca trvá, když u vás vyvolávají porod? Myslím jako jestli to je třeba během jednoho dne nebo tak... teď jsme v jedný diskuzi měly tři případy, kdy jim to vyvolávali 3 dny a chuděry měly hrozně dlouho hrozný bolesti a nic.

matru
14. říj 2008

Ahoj holky, vy teda jedete, nestíhám dočítat 😀 dneska jsem zrovna jela MHD a v pohodě, zvládám i jezdicí schody v metru a na Muzeu mi pomohl s kočárem černoch, mooc pěknej 😀

vrana
14. říj 2008

mě bolí bříško ☹ ale jako asi normálně, v kuse, ale je to neříjemný ☹

marcet
14. říj 2008

vrana:no neni,i třeba 10 se jich narodí 😉 S tím vyvoláváním netušim,někomu to zabere hned někomu právě ne 😎

jajinka27
14. říj 2008

ducky...jéé tak to je kousek 🙂)) tak to pak můžem kočárkovat 🙂))

oskarka
14. říj 2008

Holky, přeji Vám dobrou noc a hezké sny.

matru
15. říj 2008

Dobré ráno 🙂 ještě všichni spinkáte? 😀

vrana
15. říj 2008

Dobré ráno, už ne.

oskarka
15. říj 2008

Ahoj holky, také jsem vzhůru a přeji pěkný den.

matru
15. říj 2008

ahoj holky 🙂 tak žádné změny, koukám 😉

vrana
15. říj 2008

jj, ani úplně nefachá, asi proto že bylo zataženo 😀

oskarka
15. říj 2008

to je fakt, úplněk nezafungoval jak měl, no vždyť jsme ho přes mraky ani neviděli, že?
co máte dneska v plánu? já asi fláking, vůbec nebudu nic dělat, docela mne dneska bolej ty nárty od otoků.

matru
15. říj 2008

no tvoje holčička má prostě svou hlavu 🙂 to se jí bude v životě hodit 🙂 🙂

matru
15. říj 2008

oskarko: já uklízím, koupila jsem si včera tu uklízecí rukavici 😀 odpo přijde babička- vlastně Nelinky pra a půjdeme vozit...určitě přiveze něco dobrýho upečenýho 😀

vrana
15. říj 2008

já snídám báječnou čerstvou housku s máslem a kakakem, pak se chystám trochu poklidit a na oběd ka babičce. Jinak zhola nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru