Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

aaa
5. říj 2012

@tarasa Gratuluju k chlapečkovi 😵 😵 😵 . Až bude čas, napíšeš, jak to v Krči probíhalo? 🙂

monivo
5. říj 2012

@tarasa ahoj, a to už jste doma? To je rychlost. Tak moc gratuluji 🙂 No v Krči dobrý, byla tam dnes Pokorná, velmi milá. Vše ok, nástup v úterý v 17hod, ve středu ráno císař. Aby toho ale nebylo málo, tak ve středu ráno mě začalo trochu bolet ucho. Tak jsem šla na ušní, prý zánět zvukovodu. Dostala jsem nějaké kapky. Jenže večer se to zhoršilo, v noci docela děs. Tak jsem dokonce jela na pohotovost. Tam mi něco nacpali do ucha - gáza s nějakou mastí. Docela nepříjemný, protože ucho hodně citlivý. A že prý druhý den mám jít opět na obvodní ušní. Tak jsem tam dnes ráno byla. Nijak se to zatím nelepší. Tak mi tam tu gázu dali znovu a k tomu ATB Augmentin. Tak jsem si hned ráno jeden vzala, pak šla do Krče. V 11hod jsem dojela domů, začala chystat oběd (manžel byl naštěstí doma na home office). Začalo se mi ale dělat špatně a pak jsem 3x zvracela. Tak jsem si přečetla příbalový leták a taky že jo. Pak jsem si šla bez oběda lehnout, spala jsem skoro 3hod, protože v noci toho moc nenaspím. Pak jsem volala na to ušní a řekli mi, ať ty ATB už nejím. Zítra tam stejně jdu na vyndání té gázy, tak mi prý něco dá jiného, než ATB. Tak uvidíme. Ještě že je to Ušní sanatorium, kde jsou od PO do Pá od 7-19 a o víkendu dopoledne!!
Až budeš mít čas, tak nám sem dej nějaké info 🙂

tarasa
5. říj 2012

@monivo chudaku,ať je to brzo lepší. Ještě jsme tady,měli jsme jit dnes domů,ale malý má zloutenku,tak and zítra. Info napíšu až z domů,tady na mobilu bych nad tím strávila mládí. Ale celkově velká spokojenost,až na to jídlo 😀

tarasa
5. říj 2012

@monivo
@aaa děkuji za gratulace.

monivo
5. říj 2012

@tarasa aha, tak to jo. Vidíš, kdybych věděla tvoje jméno a tak, tak jsem tě mohla navštívit 🙂 Jídlo stojí za prd asi všude. Mám se na co těšit 🙂

aaa
5. říj 2012

@monivo To je pěkná polízanice před porodem, držím pěsti, ať je lépe 🙂

colormaus
7. říj 2012

ahoj holky, když to tak čtu, tak mě porodnice Krč celkem zaujala. Nejdřív jsem o ní ani neuvažovala (nebo mě ani nenapadla). Ale pak když jsem se dívala, tak to máme nejblíž a manžel pracuje v podstatě kousek, takže by to bylo takový pratický. 🙂 Původně jsem chtěla motol, kvůli vybavení, ale to je spíš taková laická představa. Ráda bych se stihla ještě podívat v té Krči, nemáte někdo zkušenost s těma prohlídkama? A ještě kdy je nejlepší se registrovat (jsem na začátku 12. týdne) a opravdu to jde i jen telefonicky?

aaa
7. říj 2012

@colormaus Ahojky, ano, registrace je telefonická. Já se registrovala někdy ve 12.tt. a asi tři týdny potom jsem si tam jela pro razítko-všechno v pohodě a bez čekání 🙂 . S prohlídkou zkušenost nemám, ale chci si tam zítra volat a domluvit se na předporodní přednášku a ta prohlídku zahrnuje. V Motole jsem byla před 3 týdny za kamarádkou a oproti Krči je to továrna a bludiště. Já jdu do Krče z důvodu, že to mám nejblíž a je to menší porodnice.

monivo
8. říj 2012

@colormaus já si nejsem jistá, ale prohlídky se dělají u těhotných, které jsou tam registrované a pár měsíců před porodem. Nevim, jestli je běžné tam jít takhle na začátku těhu. Ale říkám, nevim to jistě. Zavolej si tam a zeptej se, to bude nejjistější.

Holky, měla jste některá v Krči nadstandard? Mě tam trochu zarazila ta poznámka o doprovodu, že ten platí zvlášť. To jako znamená, že když na pokoj za mnou přijde návštěva, na pár hodin, ať už manžel či rodiče, tak platí taky? Nechci, aby tam se mnou někdo přeci přespával atd.

aaa
8. říj 2012

@monivo Já to chápu tak, že se to počítá jen, když bys měla ten pokoj, kde s tebou může návštěva i spát. O nadstandartu uvažuju, ptala jsem se na to a prý záleží, jestli bude volný při příjmu. Mají je teda pěkně drahý 😅

monivo
8. říj 2012

@aaa taky si to tak myslím. No koukala jsem na ceny v Podolí a tam mají i za 1000Kč. Ale zase jen snad 2ks a ty jsou asi hned pryč. Dneska jsem tam volala, tak mi říkali, že zatím mají volno. Ale nevim které. Já chci samozřejmě ten nejlevnější, platit 2tisKč denně je fakt síla (a to u toho ještě píšou, že je to bez možnosti doprovodu). Já ho chci kvůli tomu, aby za mnou mohli návštěvy.

aaa
8. říj 2012

@monivo Taky ho chci kvůli návštěvám. Oni mají nejlevnější za 1600, ne? Budeme si muset počkat na příjem, prý je to potřeba hned nahlásit a oni zjistí, který a za kolik mají volný.

monivo
8. říj 2012

@aaa mají za 1500, 1600 a 2000Kč. Manžel mi odsouhlasil, že kdyby nebyly ty levnější volné, ať už neřeším 400Kč denně a jdu i do nejdražšího 🙂 On je totiž vášnivý cyklista a chce si teď pořídit nějaké nové komponenty na kolo, což bude stát určitě tak 10tisKč. Tak má asi máslo na hlavě 😀 A od jeho rodičů něco dostaneme za narození prcka....tak to nebudu řešit.

aaa
8. říj 2012

@monivo Ono to za to soukromí a pohodu při návštěvách stojí 😉 . Já si původně chtěla zaplatit doktora, ale tohle vyhraje, jen doufám, že budou mít volno. Nevíš, tyhle pokoje jsou někde jinde než ty ostatní? Musím si konečně domluvit a zaplatit tu jejich přednášku, abych to tam očíhla 🙂

monivo
8. říj 2012

@aaa já tam nebyla, ale je to odd. individuálního režimu, takže mám dojem, že je to bokem, než klasické šestinedělí.

aaa
8. říj 2012

@monivo Tak to je myslím v přízemí vpravo od vchodu. Alespoň jsem tam nějaký takový nápis zahlédla. Já bych na tu přednášku chtěla příští týden, to už bude pro tebe pozdě na informace 🙂 . Jak ti je, už jsi fit?

tarasa
9. říj 2012

@monivo ahojky,moc držím palce na zitrek ať to všechno v pohodě zvládnete.

aaa
9. říj 2012

@tarasa Už jsi s mrňouskem doma? 😵

monivo
9. říj 2012

@tarasa Děkuju 🙂 Na 17hod tam dnes vyrážíme. Tak nám držte palce 🙂

tarasa
9. říj 2012

@aaa jo jo v sobotu nás propustili 🙂

aaa
9. říj 2012

@tarasa Tak až budeš mít čas, písni, jak to tam probíhalo, jsem zvědavá 🙂

markyii
10. říj 2012

Ahojky holky 🙂 zajímalo by mě kdy se platí poplatky za účast otce u porodu atd? až když nás pustí z porodnice platí se vše najednou i za pobyt? Nebo se platí něco na začátku až tam dorazím rodit?? díky za odpověď 😉

vrana
10. říj 2012

@markyii Na začátku se nic neplatí. Vše až při propouštění. 😉

vrana
10. říj 2012

@tarasa Moc gratuluju k Šimonkovi 😉

luciskap
11. říj 2012

ahoj holky, na Vás co už jste v Krči rodily mám dotázek.Oblékají se novorozeňátka do erárních oblečků nebo můžou být vlastní?

vrana
11. říj 2012

@luciskap Jestli můžou být vlastní to nevím, na obě děti jsem fasovala erár. Přišlo mi to praktičtější. I kdyby se vlastní používat mohli, tak bych nechtěla hned z porodnice táhnout domů plnou tašku oblečení na vyprání 🙂 toho si ještě doma užiješ.

luciskap
11. říj 2012

@vrana jo to je fakt, je to asi lepší. děkuji za odpověď

monivo
15. říj 2012

Ahoj holky, tak jsme dnes dorazili domů. Jsem po císaři, jizva samozřejmě bolí, ale jinak vše v pořádku. Vojtíšek se narodil 10.10.2012 v 8.19 a měl 4270g a 51cm. Docela chlapák 🙂 Až bude čas, napíšu třeba více info. Ale moc toho stejně není, plánovaný císař je celkem nuda 😀 Byla jsem na nadstandardu a fakt super. Sice teda peněz je to hodně, ale měla jsem svůj klid, kor po tom císaři je to mazec, vyhrabat se z postele je fakt náročný ještě teď.

aaa
15. říj 2012

@monivo Velká gratulace, to je teda pořádný kus chlapa 🙂 . Těším se na další info, už se mi to pomalu taky krátí 🙂

tarasa
16. říj 2012

@monivo juchů gratuluju! přeju rychlé zotavení.

jinak já jsem s Krčí byla maximálně spokojená. PA se u mě vystřídaly během porodu dvě a obě skvělé. dětské sestry i z šestinedělí taky super. no já snad nemám ani žádnou výtku, teda až na to jídlo, to byl blivajz 😀 takže já Krč doporučuji vřele všem!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru