Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

hrusti
7. dub 2010

Sabuse, dej pokoj. My zatim dalsi mimi neplanujeme🙂 Honzik se ted zacina dost temperamentne projevovat, takze mi zatim staci jedno mimi 😝

monivo
7. dub 2010

ahoj holky, jdu vás pozdravit. Včera jsem byla v poradně, Terezka váží 2560g, před týdnem měla 2290g, takže krásně přibrala. Potkala jsem se tam s jednou maminkou a ta byla hotová, jak mám malinké dítě 🙂 Terezka je zatím hodňoučká, tak doufám, že jí to vydrží. V Podolí mi říkali, že původním termínem porodu se povaha dítěte může změnit 🙂 Ale je to potvůrka, v noci ji uložím, různě se chruje a vrčí, pak si několikrát zakřičí a když přijdu, tak dělá, že spí nebo jen tiše kouká a ani se nehne 😀 Už také můžeme chodit ven, tak jsem ráda, byla jsem zavřená doma 7dní a je to úmorný. Akorát tu nikoho neznám. Bydlíme vedle Hostivařského lesoparku, kde jsou pěkné procházky, jenže sama se tam bojím jít.

mandragora, už se Ti to blíží, že? Já měla termín 13.4.

terous01
7. dub 2010

ahoj holky, dlouho jsem tu byla jen ,, pozorovatelkou,, ale rikala jsem si, ze taky muzu prispet🙂
monivo: Terezka je moc sikovna, nas drobecek mel take 2600 kdyz jsme sli z porodnice, to uz je velke mimi🙂 ja bydlim take kousek od hostivarskeho lesoparku, kde presne bydlis?

mandragora10
7. dub 2010

Monivo, to jsou super zpravicky, ze je Terezka takhle hodna a pekne pribira. Kamaradce se taky narodilo male miminko, asi 2 300g a to prenasela o tyden, a kdyz prisla k detske doktorce, tak ji taky vsichni okukovali, jak je malinkata....ale uz to dohnala a po trech mesicich je z ni normalni velke miminko.
No jo, uz se to blizi, termin mam 16.4., za 9 dnu...v patek jdu do poradny, tak jsem zvedava, co mi reknou....uz se na toho naseho kluka moc tesim 🙂 Kolem me uz porodily i kamaradky, co mely termin az na konci dubna.
Ja bydlim ve Strasnicich, ale mam v planu taky jeydit na vetsi vychazky do Hostivarskeho parku, priblizim se tam MHD nebo autem....tak pak muzeme davat sraziky a vozit spolu 🙂

kativka
7. dub 2010

To cekání je umorný, co? Clovek vi, ze potom si neodpocine a stejne se na ty prcky tesi 🙂
S tím dýcháním je to trochu záhada. Matyas se narodil v termínu, bez rpoblému, apgar 10-10-10. Prospíva, vsechno ok. Ale od te doby, co jsme doma, tak uz nám 4 houkal monitor dechu. Skocili jsme k diteti a on opravdu nedychal. Tak jsme s nim zatrasli, on se nadechl a spal dal. Proste spal tak tvrde, ze zapomnel dychat. Nikdo nevi, zda by se rodzýchal sam, ze si jen udelal delsi pauza (to mimca pry delaji), nebo pokud bychom nemeli monitor, zda by proste doslo k syndromu náhleho umrtí. Uprimne to ani vedet nechci. Je to moje nocni mura, ktera me bude strasit celej rok. Tesili jsme se, jak s nama bude spat v posteli, ale ted ani nahodou. V nemocnici mu brali krev, merili mu zivotni funkce, utz hlavicky, moc, neurologicky vysetreni, sono jicnu, zda ma opravdu reflux a na nic neprisli. Nechci nikoho desit, ale kdyz juknete na prociny SIDS, tak je vlastne nikdo nezna, takze se blbe neco hleda. Ale poroucet si Matyas umi pekne, a to mu ani neni mesic, takze snad poruci i tomu svymu mozecku, aby se nezapominal.

Monivo to je super, ze uz muzete ven. Je fajn, ze jste to vsechno zvladli. A jeste hezci ted bude, jak bude kazdy terezku obdivovat, ze je roztomila, malinka. Ja si to moc uzivam. A to uz nejsme zadni drobci a stejne je to fajn, kdyz se okoli pta a obdivuje 🙂

A kde je Blanches a Lucka? Dlouho tu nebyly ☹

blanches
7. dub 2010

Ahojky,

tak se hlásíme 😉

Sabuše gratuluji k těhotenství 😉, to určo zvládneš, ale mazec to teda bude, držím palečky.

Kativ tak to si mě dostala s tím dýcháním, nám řekli, že monitor nepotřebujeme, že prý je v pohodě. Ale jak tak koukám na Vás, tak asi by nebylo špatné ho také pořídit. No my zatím stále bojujeme se spinkáním v postýlce, nechávám ho usnout u sebe a pak ho přenáším a stejně se kolikrát vzbudí a pak spustí sirénu 😅 . Jinak od doby co jsme se vrátili z porodnice tak už přibral kilo, odcházeli jsme s váhou 3 240g a teď má 4 310g, pořád by jen papal, dokonce i vyrostl o 4 cm.

Monivo Terka dělá pokroky, super, jen tak dále 😀 😀 .

Adel já když mě bolelo o vánocích na pravé straně, tak mi zastavovali porod. Nerodíš?

Jinak k těm pokojům, tak já byla na pokoji s dalšíma dvěma maminkama a byla jsem ráda, protože mi poradili a pomohli. Sestry když ukazovali umytí, tak nás bylo více a já jsem ještě nemohla vstát, takže jsem ležela a vůbec nic neviděla a ani přebalení. Takže jsem byla moc ráda, že jsem nebyla na pokoji sama.

tak zatím pa

adelaz
7. dub 2010

Blanches: nenene nerodím🙂 bolesti přestali, ale včera jsme měli poslíčky 😖 Břicho jak šutr a bolesti mi vystřelovali do pravé nohy a do třísla... Pak jak kdybych měla dostat menstruaci a tak jsem šla do vany a pak to přestalo... Ale břicho mám tvrdý skoro furt teď:( tak je to nepříjemné...
Jinak dneska jsem měla s kamarádkama maminama srázek na zahrádce🙂 Chovala jsem malého Kubíka, který se narodil před třemi týdny a byl úžasný krásný voňavý no prostě bomba🙂 Tak jsem byla dojatá a začla se hrozně těšit🙂
Ženy já už se tak těšííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

Kativka: tak to je mazec s malým... Tuk tuk na dřevo a držím palečky aby už vše probíhalo ok a malej spal a dýchal jak má uličník jeden!!! Monitor mám taky a jsem ráda už teď.

mandragora10
7. dub 2010

Adel, tak aby si te tam ted v patek uz nenechali 😉 Mne teda dneska taky poprve zacalo tvrdnout bricho, ale je to i tim, ze se mrnous ted odpoledne a vecer docela drsne vrti...tak se jen modlim, aby dneska v noci jeste byl klid...pritel sel dneska s kamarady na pivo, takze bych asi musela do porodnice taxikem a velke podpory by se mi nedostalo ☹
Monitor taky budeme mit, pujceny, mame ho dostat pristi tyden...pro klid duse, jinak bych asi vubec neusnula.
Kativka: znami meli s holcickou stejny problem....byla kvuli tomu trikrat v nemocnici, na nic neprisli a nakonec jim rekli, ze pry nemaji pouzivat monitor dechu, ze je mozna rozbity, ze mala s dychanim problemy nema 😒 Tak fakt nevim, co si o tom myslet.

ducky
7. dub 2010

Sab gratulacééééé 😀 Budeš mít dětičky rozdílem zhruba jako já, to dáš neboj, ti pak budu referovat 😉 😀

Monivo bezvadné zprávy, jen tak dál. Terynka je šikulínka šikovná a za chvíli to všechno dožene. 😉

A našim čekatelkám držím palce, ať se dětičky moc neparádí 😀

Kativ jejda, tak to je mi líto, že máte takové starosti. Nám monitor spustil asi 3x za celou dobu, ale vždycky byla malá mimo, třeba ležela totál v nohách postele a tam už jí to nesnímalo. Ale naprosto si dovedu představit tvoje pocity, ve mě by se v tu chvíli krve nedořezal. 😅 Tak snad to bude vše v pořádku, držím Matýskovi palce.

Blan téda, Honzík je pěkný jedlík. 😉

jajinka27
7. dub 2010

Kativ ..teda úplně vím jak ti je, nám spustil jednou v noci když byl Tom mimi a necestoval a já myslela že mám infarkt, klepala jsem se no hrůza :(( ale byl v pohodě, vzbudila jsem ho radší a pak ho nechtěla dát z ruky...
snad to opravdu nic není a zlepší se to

sabuse1
8. dub 2010

kativ snad už bude všechno v pohodě, taky nám párkrát monitor pískal, 3x vím, že to byl planý poplach, ale jednou si nejsem jistá, stavy jsou to sice infarktový, ale díky bohu za něj !!! Tak držím palečky ať Matýsek dýchá jak má🙂

monivo Terezka přibývá krásně, je to šikulka, moc krásně ste to zvládly holky teď už to bude jen dobrý

ducky to doufám, že budeš referovat, i když asi nějákou představu mám co mě čeká🙂)) Ale uklidňuje mě,že v tom nejsem sama🙂))

kativka
8. dub 2010

Blanches, teda vy jste jedlici 🙂 My zatim rosteme do delky, uz mame o 6 cm vic, ale jsme dlouhani a Matysek se narodil prcek, tak musi dohanet.

Jsem zvedava, kdo vas, holky, bude rodit. Jestli budete mit nektera u porodu taky Krale a jaky z nej budete mit pocit. Prisel tam pak jeste jeden, takovy starsi, hubeny, docela vysoky a ten me pekne vydesil. Prislo mi to, jako ze jde na pomoc, protoze rodi nespolupracujici matka a pak Kralovi odkyval, ze vybral vsechno (myslim jako placentu) a ze muze sit. Ale mozna se mi to jen zdalo a nemel co delat, tak se sel koukat na ukazkovej porod.

Jinak ten monitor, nam v porodnici taky rikali, ze ho nepotrebujem, ze zdravejsi dite tam neni. Ale ted jsem rada, ze ho mam. Kdyby to byl planej poplach, tak ani nemuknu, me desi, ze to nikdy plany poplach neni a on fakt nedycha. Ja myslim, ze tahle investice se vyplati. Lepsi, kdyz vas vydesi plany poplach a vy jste chvili v nervnu, nez najit mimi mrtvy. Pravdepodobnost je sice mala, ale nekdo musi naplnit to cislo 40 deti rocne v CR. No, ono v porodnici nam taky rikali, ze nepotrebuje byt ve zvyseny poloze a ted musime mit nohy postylky podlozeny do vysky, protoze malej ma reflux (vraci se mu natraveny jidlo) a uplne piskal ze spanku bolesti. Kdyz ho dam do cestovni, ktera je rovna, piska i dnes. Takze tomu, co rikali v porodnici neprikladam vahu. Monitor se da sehnat za dva tisice a za ten klid to stoji. Mimi spotrebuje jeste tolik penizku, ze nema cenu o tom premyslet.

Tak uz rodte, ja se nemuzu dockat novych zazitku a novych fotecek 😀 Vy co uz jste odrodily, neni vam lito, ze ty nase zlaticka tak rychle rostou? Nam je mesic a uz ted vyrazujeme nejaky veci a Matysek je uplne nekdo jiny, nez koho ze me vytahli. Chtela bych aspon jeste chvili mit toho bezbranyho mimiska. Ne ze by se Matys umel branit, ale kdyz spusti, tak moc bezbranej neni, to spis my 🙂

ducky
8. dub 2010

Sab to dáš, neboj 😉

Kativ já nelituju ani jedný koruny, co jsme do monitoru vrazili a naprosto s tebou souhlasím. Lepší ho mít a řešit planý poplachy, než nemít a zažít tu největší hrůzu na světě. ☹ Tak hlavně aby Matýsek byl v pořádku.
A líto to ani není, ono to dítě, jak se vyvíjí, tak tě pak dostává jinýma věcma, zažíváš krásné pocity, když začne lézt, sedne si, stoupne, první krůčky, poprvé ti řekne máma a tak dále. Každý věk má něco. 😉 Je teda ale fakt, že když jsem třídila po malé věci na růžové a neutrální, tak jsem nevěřícně kroutila hlavou, že jí to někdy bylo, že to ani není možný, že byla takové mimišátko malé 😀

sabuse1
8. dub 2010

kativ: mě to ze začátku taky přišlo hrozně líto, když už sem neměla novorozence, ale kojence, pak se přehoupl půlrok, přišlo lezení, vstávání, žvatlání tak si občas postesknu, že už Nelča není to malý miminečko, ale zas bych řekla, že teď si to mnohem víc užívám, to miminko je kouzelný, voňavý, bezbraný, ale jak píše Ducky každý období má něco do sebe a první objetí, uslintaná pusa a slovo máma je prostě úžasný !!! takže nelituj a těš se na tyhle okažmiky🙂

hrusti
8. dub 2010

Kativ, jj, monitor jsme taky poridili. Myslim, ze ty 2 tis. nejsou tak velka castka. Je lepsi ho koupit nez si pak vycitat, ze jsme ho neporidili. A muzes si ho nechat i na dalsi mimi 🙂

To jsem tedy zvedava, kdo dalsi bude rodit 😀

Jinak ja bylim kousek od Hostivarskeho lesoparku, takze se pak na prochaju pridam, pokud budete chtit 😉

monivo
8. dub 2010

terous01, mandragora, hrusti: Tak to jsem ráda, že je vás tu více v okolí Hostivaře, Já bydlím na novém sídlišti Slunečný vršek (vedle sídliště Košík).

Také máme doma monitor dechu. Máme ho půjčený od kamarádů, po jejich dvou dětech. Ale kdyby nám ho nepůjčili, tak bych si ho koupila sama. Než jsem porodila, tak jsem pořád váhala ano či ne, ale jelikož to nakonec bylo všechno trochu jinak, tak jsem už neváhala. A hlavně jak jsem byla s Terkou hospitalizovaná, tak jsem si na něj zvykla, tam ho měli taky a byla jsem v noci klidnější. Přes den ho nepoužívám, mám ji v obýváku v koši na miminko a mám ji na očích. A pro jistotu ji dávám spát na bok.

Manžel zrovna včera říkal, že by chtěl, aby Terezka byla stále takhle malinká, že nechce, aby byla velká 🙂

kativka
8. dub 2010

tak to náš táta se zas tesi, az bude matysek komunikativnejsi, protoze ted jen place, spi, nebo na nas otvira tu svou papulu 🙂
a neni tu krome hostivare take nekdo z lhotky?

terous01
8. dub 2010

koukam, ze se tu rozjela diskuze ohledne monitoru..my ho mame doma taky, ja bych si to bez nej uz vubec nedokazala predstavit, asi bych v noci nespala:( souhlasim s Ducky, nelituju ani koruny, co jsme do monitoru dali..
holky co uz mate doma mimca, nemate nejaky tip, co delat s trimesicnim mimcem, ktery kdyz dame na brisko, tak si akorat tak zuzla ruce, misto toho aby zvedal hlavicku a trochu se snazil? nas prcek je hroznej lenoch:(

terous01
8. dub 2010

Monivo: je, ja bydlim taky na Slunecnem vrsku!🙂bydlim v budapesstske, kde ty?

sabuse1
8. dub 2010

na Sluneční vršek koukám z okna přes kopec - ze Zahraďáku🙂))

blanches
8. dub 2010

Holky, určo se zkusím poptat jestli nějaká kamarádka nemá monitor po dětech, nebo koupíme, ale je pravda, že Honzík v té postýlce být nechce. Když ho spícího přendám, tak je v tu ránu vzhůru a začne plakat, navíc, v noci nechce moc spinkat. Pořád kňourá a chce být u prsu. Nevím, jak to udělat. Navíc už zjistil, že když brečí, tak přijdu, takže by se nejradeji pořád jenom choval. Jinak jedlík je pořádnej, doktorka říkala, že mám kojit maximálně půl hoďky, ale to nejde, když ještě není nacpaný a vezmu mu prso, tak začne šíleně plakat. Nechci být krkavčí matka, tak mu dám, ale to se potom přecpe a pak ublinkne. Jaké máte zkušenosti?
Jé procházky v okolí Hostivaře bych si také nechala líbit. My jsme z Vestce 😅.

ducky
8. dub 2010

Blan a ty jsi proti dudlíku? Já bych řekla, že si Honzík totiž dělá dudlík z tebe. 😅 Malá se najedla vždy tak za 15-20 minut, pak šla dolů a v pohodě.
Jinak do třech měsíců se nemá dítě nechat vyřvat, má strach, že jsi ho opustila. Takže na tohle ti zatím radu nedám. 😔

terous01
8. dub 2010

blanches: nic si z toho nedelej, ja mela podobny problem. nas malej byl v porodnici prisatej i dve hodiny a doma to same. uz jse z toho byla nestastna, nedelala jsem nic jineho nez kojila a prevlekala, ptz jak byl maly najedeny, tak mi pak jen blinkal.ale zhruba po mesici se to samo urovnalo, ted kojim po 3 hodinach. ale urcite zkus dudlika, nas malej ho nejdriv vubec nechtel,ale po tom mesici se nam podarilo mu ho vnutit, ted dudla o sto sest 😀 ale davam mu ho jen kdyz usina nebo kdyz krici a nema k tomu duvod...snad se vam to taky brzy urovna, drzim palecky 🙂

monivo
8. dub 2010

terous: tak to je náhoda 🙂, teď bydlím v Bratislavské, v té poslední fázi (světlé hnědé), předtím jsme bydleli v Berlínské, ale byt byl malý, tak jsme pořídili větší a ten menší zatím pronajímáme, pokud to finančně utáhneme. Jinak bude muset z domu 🙂 Asi budu mít blbý dotaz, ale jak že se ten tvůj klučina jmenuje?

Taky přidám svoje zkušenosti. Mám to asi trochu podobně jako Blanches. Přes den mám Terezku v košíku a v noci v ložnici v normální postýlce. Přes den, poté co jí nakojím, ji dám do koše, ona se chvilku mele, vrčí apod., ale za chvíli usne, ale když jí po koupání dáváme spát do ložnice, tak tam tak rychle klidná není, občas si i zakřičí. Přitom tam má mantinel, dávám jí do zavinovačky. Dudlík mi zatím odmítá. V noci se budí po třech hodinách. Večer a v noci také chce z obou prsů, přes den ji stačí z jednoho.Jenže jak je malá, tak je rychle unavená, takže kojím z jednoho, pak odříhnout a odpočinout a pak z druhého, odříhnout. Je to pak i na 45min. a většinou se budí kolem 2-3hod ranní a pak když jí dám do postýlky, tak hned neusne a chruje se, občas zakřičí, pak je ticho, tak pomalu usínám a ona zase začne, takže jsem hned vzhůru....no moc toho v noci nenaspím. Ale pak znovu kojím kolem 6hod a pak je celkem hodná, takže dospávám. Pak si jí vezmu i k sobě, aby byla hodná a spíme třeba i do 10hod 🙂

terous01
8. dub 2010

monivo: Oliver 🙂 kdybys nekdy chtela, klidne muzem jit ven, pokud bude dobry pocasi..

monivo
8. dub 2010

terous: jaký máš kočárek? Nemáš černý Jané Slalom?

terous01
8. dub 2010

monivo: mam z mothercare, barva takova olivova, neco mezi sedou-tmave zelenou

monivo
8. dub 2010

aha, vídám tady totiž jednu maminku, která asi bude mít takhle malé mimčo, tak jsem myslela, jestli to nejsi ty 🙂 Teď se tedy zrovna má počasí zkazit, tak uvidíme, jak bude. Ale určitě se můžem sejít, třeba před Albertem 🙂

terous01
8. dub 2010

monivo: nas prcek je ted nemocny,zitra jdem k doktorce, tak uvidim, co nam rekne. ale snad uz bude pristi tyden v pohode, tak se pak muzem domluvit 🙂 pred albertem je to dobry, akorat je tam vzdycky takovych maminek 😀

monivo
8. dub 2010

Takovej drobínek a už nemocnej? A chodíte k doktorce tady na sídlišti? Já ano, k dr. Schůtové. Jo jo, před Albertem je jich hodně🙂 Já byla zatím venku jen 2x, jsem s Terezkou doma teprve 14dní a 10 dní ven zatím nemohla. Zatím to tu tedy nemám prochozené. Tak si pak můžeme napsat do IP.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru